Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2004., 18:09   #41
Quote:
skeptik kaže:
A sto fali slici polja prema kojoj je ono kontinuirani fluid koji ispunjava prostor?
Dakle, izmedju 2 naboja nije prazan prostor nego polje. Polje nije samo pomocna matematicka velicina koja sluzi za vizualizaciju sila koje djeluju izmedju udaljenih tijela, nego je polje nesto sto stvarno egzistira u prirodi, jednako kao i naboji ili mase.

Eto, jel jos uvijek tvrdis da dobar odgovor nisi cuo?
Pa ako egzistira, sto je to onda, daj definiraj polje!
Pises okolo-kole,a u stvari neznas sam o cemu pises. Sto je to morfogenetsko polje?
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 18:18   #42
Quote:
Black Hawk Down kaže:
a) Stvari nisu teške. (Jedino ako misliš na tvoja pitanja?). Teške su samo ako su u gravitacijskom polju. Inače su bez težine. "Stvari" nemaju težinu.
b) Gravitacija je sila.
c) Izolirati? Gdje bi je ti izolirao? U masu?
d) Ne možeš je ti (ili netko - npr. skeptik) kvantizirati - ili je kvantizirana ili nije.
e) Ne znam. Postoje li gravitacijski valovi? Gravitacioni ne postoje.
f) Ili nekom od tih (isključujući brzinu "svijetlosti" - jer takvo što ne postoji - jedino ako misliš na papamobil? ) ili nekom drugom - ali je sigurno da se kreću brzinom gravitacijskih valova (ako uopće postoje).
tvoj BHD
Ti se toliko preseravas, da jednostavno boli gledati nesto takvo.
Ova pitanja nisu moja! Da li si konacno jednom shvatio? Cak i retardirani shvate ponekad nesto, ali kod tebe moram izgubiti svaku nadu!

Daj definiciju sile, ako je gravitacija Sila! Izvoli, pa cemo ici dalje!
Pa ovim pokazujes, da nisi na znanstvenom nivou. Ima teorija koje pokusavaju "graviton" definirati kao nosioca te tvoje sile gravitacije.

A graviton bi onda vjerojatno morao imati neka parametre po kojima bi ga mogli definirati. Dakle, koji su to parametri?
A ako bi graviton bio nosioc gravitacije, onda bi morao biti jednom izoliran. Da li sada kuzis nesto od ovoga svega?

A ako se gravitacija siri brzinom svijetlosti, onda mi objasni kako? Ako bi graviton bio nosioc te sile, a posjeduje masu, onda to nije moguce!
OK?
S
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 18:23   #43
Quote:
Black Hawk Down kaže:
A ne! Nisam ja ni 2) zaboravio, nego nemam što dodati - vidi našeg Aganora - sam pita, sam odgovara. Šta ćemo ti mi, diko naša?
Jedino me izjeda - tko je go'sn ili gđa ? Nešto me kao asocuje na neutrino - al' to je subatomska čestica? Ili nije? Možda je kakav professor sa tvoje Univerze? Znaš da ti ponekad zavidim! A imam i na čemu!
Ti stvarno nisi ni za zaliti. Koliko puta ti trebam napisati, da pitanja nisam ja postavio, nego jedan drugi covjek, a to stoji u mom izvornom upisu, na procelju.
Da li si pismen?
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:10   #44
Quote:
Ti stvarno nisi ni za zaliti. Koliko puta ti trebam napisati, da pitanja nisam ja postavio, nego jedan drugi covjek, a to stoji u mom izvornom upisu, na procelju.
Koliko puta moraš to napisati? - pitaš ti.
---- 100 puta, kredom na školskoj ploči, velikim slovima.
Ako trebaš još kakvu uputu ti samo pitaj. Kad završiš zovni me da pregledam pa kasnije možeš obrisati ploču.

Primi moju iskrenu ispriku, ja sam doduše odmah zamijetio u tvom izvornom, pače i pročelnom upisu da pitanja nisu tvoja nego od izvjesnog gospodina (nisi mi još odgovorio - je li to onaj isti koji je igrao lijevog beka u austrijskoj reprezentanci?), ali nisam ni slutio da ćeš sad izmicati intelektualnoj sučelbi izgovorom da to nisu tvoja pitanja. Kao da ti nemaš sa tim ništa!!! Kao da je skeptik na pročelju upisao izvorni upis!!!

Pa, eto, kako ti sa sa tim nemaš ništa, zamolio bih te da pitaš tog čovjeka (ili je bio desni bek u njemačkoj reprezentanci?) zašto ti odgovaraš na moje upise, a da ih nisi ni pročitao? A svejedno nesnosno nešto brbljaš o "brzini svijetlosti" za koju nitko nije ni čuo i o gravitacionoj sili koja je što?: slaba nuklearna, elektomagnetska ... To je sinonim il' nekakav strani izraz za neku od sila. Ali koju?
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:16   #45
Quote:
Secundus kaže:
A ja znam zasto ne diskutiram o medicini na ovom forumu. Pa tko moze diskutirati s obicnim kretenima o medicinskim dostignucima.

Pokusali smo i to, pa kada sam vidio koji sljam sve pise o medicini i sto pise, onda je bio brzo kraj.
Eto vidis. Kako god bih ja ispao glup da tebi pricam o medicini, tako i ti ispadas glup kad pricas o stvarima o kojima nemas pojma.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:31   #46
Da potpuno razumijem Aganora. Ja se recimo dipl. ing. elektrotehnike zvanjem, a zanimanjem informatičar. Pa ipak izuzetno rijetko postam na tim podforumima, jer su IT podforumi preopćeniti i na njima se ne mogu plasirati (a da nije Birkoff?) usko specijalistička znanja. Zato kao i Aganor radije pišem o stvarima o kojima nemam pojma.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:32   #47
Quote:
ah, da - 5) Da li postoji antigravitacija? Postoji li i elektro-gravitacija? Da li je "gravitacijska konstanta" stvarno konstantna?
Ne. Ne. Nije.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:15   #48
Quote:
Shadowman kaže:
Eto vidis. Kako god bih ja ispao glup da tebi pricam o medicini, tako i ti ispadas glup kad pricas o stvarima o kojima nemas pojma.
Interesantno, koliko si onda glup,jer ja nikada ne pricam o onim stvarima o kojim nemam pojma.
Nevjerojatno.
Pa tko od nas dvojice moze adekvatnije diskutirati, na osnovi izobrazbe o evoluciji, i bioloskim problemima, iliti kemiji, farmaciji i inim drugim domenama o kojima se ovdje diskutira, ti ili ja?
Cak i o matematici i fizici, o onim temama o kojima smo diskutirali, bio si inferiora.

Pa lupetalo, ja ne diskutiram na svokoj temi i posebno ne sa svakim.
Da li me razumjes?
Sumnjam! Ti si potpuno rezistentan na ucenje!
Ja mogu svugdje i sa svakim diskutirati i o svim stvarima o kojima imam znanje. O onom o cemu nemam znanja, ja ne diskutiram, kao ti lupetalo.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:27   #49
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Koliko puta moraš to napisati? - pitaš ti.
---- 100 puta, kredom na školskoj ploči, velikim slovima.
Ako trebaš još kakvu uputu ti samo pitaj. Kad završiš zovni me da pregledam pa kasnije možeš obrisati ploču.

Primi moju iskrenu ispriku, ja sam doduše odmah zamijetio u tvom izvornom, pače i pročelnom upisu da pitanja nisu tvoja nego od izvjesnog gospodina (nisi mi još odgovorio - je li to onaj isti koji je igrao lijevog beka u austrijskoj reprezentanci?), ali nisam ni slutio da ćeš sad izmicati intelektualnoj sučelbi izgovorom da to nisu tvoja pitanja. Kao da ti nemaš sa tim ništa!!! Kao da je skeptik na pročelju upisao izvorni upis!!!

Pa, eto, kako ti sa sa tim nemaš ništa, zamolio bih te da pitaš tog čovjeka (ili je bio desni bek u njemačkoj reprezentanci?) zašto ti odgovaraš na moje upise, a da ih nisi ni pročitao? A svejedno nesnosno nešto brbljaš o "brzini svijetlosti" za koju nitko nije ni čuo i o gravitacionoj sili koja je što?: slaba nuklearna, elektomagnetska ... To je sinonim il' nekakav strani izraz za neku od sila. Ali koju?
Dakle, kada treba biti strucan, onda se povlacis. Sada si konacno pokazao, da si diplomu kupio, ako je uopce i posjedujes. Najprije zines kao hipoptamos, onda samo rigas neistine, lazi i nebuloze.
Ja sam te samo upozorio, da ti non-stop pises nebuloze i vrijedjas mene misleci da su pitanja od mene, a ja te uljudno upozorim par puta da sam ih samo stavio na diskusiju i sto onda slijedi? Ti se glupiras, jer si obicni luzer.

Ako su pitanja postavljena za znanost, onda ih mozes odgovoriti.
Pa majku mu,zar niti jedan od vas nije u stanju odgovoriti niti na jedno pitanje, od tolikih znanstvenih korifeja ovog bijednog foruma. Ali ti nisi upucen u znanstvene tekovine pa se samo preseravas.

Ti si obicni jado, jer kad ti se postave direktna pitanja, onda je kraj. Sto je to sila, izaberi bilo koju, a ovdje je bila rijec o gravitacijskoj , jer si se ti pokusao vjezbati u definicijama, pa sada imas priliku: sto je to gravitacijska sila, kretenski lazni inzinjeru?
Daj nam definiciju te sile? Nece ti biti tesko, kako vidimo, jer si pun znanja kao govno vitamina! Da li se tu radi o nekom duhu? Ako da, sto bi to moglo biti?
Ako ne onda nam daj definiciju! Voila Trollu!
Evo ti prilike! Pokazi se!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:33   #50
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Ne. Ne. Nije.
I ti mislis, da je to tako, samo sto ti to zanijeces!
Obicni sarlatan si ti, a ne inzinjer!
Cak neznas ni koliko sila ima i koje su to, jer o definiciji istih nije potrebno gubiti vrijeme!
Luzeru, ali se sramotis.
Koja je to najslabija sila i kako se definira!?
Voila!
Trollu!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:37   #51
Red face ...

quote:
Secundus kaže:
------------------------------------------------------------------------------------
...
Pa ja sam u svojoj karijeri prosao sve ono sto jedan vrhunski znanstvenik moze proci...

------------------------------------------------------------------------------------


Zadnje uređivanje svastikuti : 14.04.2004. at 23:43.
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:39   #52
Re: ...

Quote:
svastikuti kaže:
quote:
Secundus kaže:
------------------------------------------------------------------------------------
...
Pa ja sam u svojoj karijeri prosao sve ono sto jedan vrhunski znanstvenik moze proci...

------------------------------------------------------------------------------------

Pa blento da li si retardiran, da samo spamiras forum?
Mozes li napisati samo "A" ili "B" ili ti je nestalo daha?
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:46   #53
Broj slova napisanih od strane mene

u prethodnom postu ,odgovara broju tvojih znanstvenih radova .

Zato smiri hormone .
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:51   #54
Re: Broj slova napisanih od strane mene

Quote:
svastikuti kaže:
u prethodnom postu ,odgovara broju tvojih znanstvenih radova .

Zato smiri hormone .
Ti mora da se javljas iz neke ustanove? Je l' da?
Takve ja lijecim i poznajem. Imaju razvijene sisteme i planove, ali ih neznaju prezentirati, a o reprezentaciji da i ne pisem.

Daj molim te napisi nesto posteno ili idi i dr...j.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 21:04   #55
Stricek ne jezi se.

Ja baratam samo cinjenicama .
Da je to tako odlicno se vidi iz Vaseg "kulturnog" odgovora .
Hvala na potvrdi.
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:35   #56
Jebote! Aganore, ja te lijepo pitam što je to "brzina svijetlosti" i "gravitaciona sila", a ti umjesto da mi odgovoriš iz svoje neiscrpne nakupine znanja kojom proničeš u najzačudnije tajne svemira kreneš vrijeđati sugovornika (mene)!

Ja sam onako naivno i prostodušno htio napraviti pošalicu na tvom tipfeleru svjetlost/svijetlost (što je također riječ sa značenjem, ali ne sigurno takvim da bi sintagma "brzina sviiiijetlosti" imala ikakvog smisla) i na tvojoj grešci gravitaciona/gravitacijska.

A od tebe dobijem, umjesto blagonaklonog PM-a u kojem bi me ohrabrio u daljnjem prilježnom i pažljivom čitanju tvojih mudroslovlja - uvrede. Što me, eto priznajem svoju slabost i svoju preosjetljivost, pogodilo i rastužilo. Zar je to niveau Kakva je to razina! I eto kuda ode ova toliko obećavajuća i potentna tema koju si tako maestralno započeo u svom uvodnom upisu.
Zaista, rastužio si me. Zar si morao.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:51   #57
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Jebote! Aganore, ja te lijepo pitam što je to "brzina svijetlosti" i "gravitaciona sila", a ti umjesto da mi odgovoriš iz svoje neiscrpne nakupine znanja kojom proničeš u najzačudnije tajne svemira kreneš vrijeđati sugovornika (mene)!

Ja sam onako naivno i prostodušno htio napraviti pošalicu na tvom tipfeleru svjetlost/svijetlost (što je također riječ sa značenjem, ali ne sigurno takvim da bi sintagma "brzina sviiiijetlosti" imala ikakvog smisla) i na tvojoj grešci gravitaciona/gravitacijska.

A od tebe dobijem, umjesto blagonaklonog PM-a u kojem bi me ohrabrio u daljnjem prilježnom i pažljivom čitanju tvojih mudroslovlja - uvrede. Što me, eto priznajem svoju slabost i svoju preosjetljivost, pogodilo i rastužilo. Zar je to niveau Kakva je to razina! I eto kuda ode ova toliko obećavajuća i potentna tema koju si tako maestralno započeo u svom uvodnom upisu.
Zaista, rastužio si me. Zar si morao.
Tko bi tebe mogao rastuziti ?
Kad ti se postave striktna i koncizna pitanja, onda u sprdacinu i bjezaniju, kako bi spasio zivu pseudo-znanstvenu glavu.
Cak nisi u stanju niti ironicno odgovoriti, nego si samo invertirao stanje i time mislis da si se iskupio.

Ne, to ti nije uspjelo.
Odgovori galeriji na moje upite, ako meni ne zelis, a ti to mozes, jer imas neki kupljeni papiric, koji nije puno vrijedan, ali te bar moze ohrabriti, da napises koju glupost kao i do sada.
Pa svi cekamo odgovore od velikog znanstvenika na jedan bijedni i jednostavni upit. Sto je to sila gravitacije? Duh? Ili?
Ako ti je to pretesko pitanje, onda predjimo na jednostavnija pitanja, pa nam definiraj pojam SILE.
Izvoli!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:59   #58
Quote:
već smo na
8) Odkuda znaju elektroni jedan o drugom?
ali ćemo se vratit. Shvatite da sam nakon 'one' epizode i, vjerujem samo, nesporazumka sa pokretačem ovog topica, cijenjenim bečkim liječenikom donekle indisponiran

Elektroni su bili dio sustava. Sustav ne bi bio sustav [nego bi bio kaos] kad ne bi postojao red u sustavu. Otkud red. Pa gledajući na način ingenioznog Aganora moglo bi se reći da su čestice uređene u nekakav sustav zato što "znaju" jedna za drugu. No gdje i kada prestaje to "znanje". Ne prestaje!!! I eto ti "W. Pauli principa i principa Doppelspalta" kao što reče Oliver Berkampf.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:07   #59
Ja cekam odgovor na jedno obicno pitanje o SILI! Sto je to SILA! Daj mi definiciju!
Ne mozes se izvuci!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:22   #60
Quote:
Secundus kaže:
Ja cekam odgovor na jedno obicno pitanje o SILI! Sto je to SILA! Daj mi definiciju!
Ne mozes se izvuci!
S.
Daj napiši si sam odgovor, to ti ionako najbolje ide...
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.