Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2011., 13:03   #121
Iskreno ne znam kojim bi to propisom bilo regulirano.
Ja svog psa vozim svakako, točnije, milostiva gospa se najčešće vozi na prednjem sjedalu i ne da nikom na njega.

Policija me nikad nije zaustavila dok sam je tako vozio, tako da ne znam koliko je to kažnjivo. Jedanput je zaustavila moje starce u kombiju koji je imao tri sjedala(vozač +2), pas je sjedio na jednom sjedalu, a stara na drugom, dok je stari vozio. Policajac je to skontao, ali nije rekao ništa, ali ionako je imao starog za prebrzu vožnju, tako da mu možda ovo nije bilo zanimljivo.

Koliko sam ja čuo, pas mora biti tako da nema opasnosti da dođe u kontakt s vozačem, ali ne znam gdje to točno piše.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 15:10   #122
Ne znam gdje bi to pisalo no i ja sam nedavno razmišljala o tome... Moji susjedi imaju nekog velikog pesa i koliko sam skužila on uvijek ima brnjicu i vozi se iza.. Svaki dan ga vozikaju nekam pa sam mislila da tako mora i biti.. A za mace sam pročitala negdje da moraju biti u transporteru naravno da ti ne skoči pod noge dok voziš i slično.... Ja sam svog mačka većinom vodila vetu tako da sam ga držala u rukama (nisam ja vozila) čak i kad smo kupili transporter jer mi ga je bilo "žao" trpati unutra... Nakon nekog vremena otkrila sam prednosti transportera i to je stvarno super! Unutra mekana dekica, siguran je, podignem transporter da gleda kroz prozor...
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 01:37   #123
Pas se mora voziti na način da ne može ometati vozača za vrijeme vožnje, tj. na zadnjem sjedalu, i imeđu njega i vozača mora biti mreža. Druga opcija je da je životinja zatvorena u transportnom kavezu....
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 03:28   #124
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Nakon nekog vremena otkrila sam prednosti transportera i to je stvarno super! Unutra mekana dekica, siguran je, podignem transporter da gleda kroz prozor...
Ma super mu je
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 04:44   #125
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Pas se mora voziti na način da ne može ometati vozača za vrijeme vožnje, tj. na zadnjem sjedalu, i imeđu njega i vozača mora biti mreža. Druga opcija je da je životinja zatvorena u transportnom kavezu....
Moze zakon/propis?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:22   #126
i meni je tema zanimljiva, a našla sam ovo:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=373886
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:26   #127
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
i meni je tema zanimljiva, a našla sam ovo:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=373886
Ni tamo nitko nista konkretno.... Zakon o sigurnosti prometa na cestama Garu ne spominje....

Zadnje uređivanje Garofeeder : 28.11.2011. at 18:48.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:25   #128
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ma super mu je
u čemu je problem?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:10   #129
Veterinarski fax mi ne da vidjeti niti odvesti psa kuci?!

naime ja sam imala samojeda
prekrasan pas .bio nam je djete..kao da sam ga ja rodila sam ga voljela.nikada takvog psa nisam imala niti vidjela..poseban je bio..u svemu..nesto prije bozica uhvatila ga bolest..prestao je jesti..vodili smo ga veterinaru koji mu je rekao ne pregledavsi ga kako njemu mozda malo treba psihijatar da je mozda malo u banani..nisam to htjela prihvatiti i odvela sam ga najboljim doktorima koji su ga toliko mazili i pazili..2 tj smo isli na infuzije inekcije..ali i dalje nije poceo jesti..na vet fakultet smo trebali ici na rtg..to je sve obavio i tamo rekli kako je najbolje da ostane 3 dana da ga izljece i jos obave preglede..4.1.2012 g isti dan kako smo ga ostavili..isti dan on njima umire..doktorica koja ga primila zatajila na racunu jednu inekciju ..mjenjala mu ljek koji ga je ubio.telefonski nakon nekoliko dana i prijetnjom suda ona kaze samo da je zaboravila napisati to..nalaze nismo dobili nikakve..tek neki dan postom nakon razgovora s dekanom i ravnateljicom i opomenom toj doktorici..glavno da je racun od 1000 i nesto kuna odmah dobijen..psa nismo mogli ni vidjeti ..nitko nije znao gdje je..nisu nam niti javili da je umro..dok nismo sami nazvali da pitamo kako je..nisu nam ga dali odvesti kuci i dostojanstveno pokopati..dok smo se mi borili oni su uzivali na blagdanima ni nitko nije mogao doci do njih.a sada ga vise nema..nemoram vam reci koliko mi se dusa para jer je zivio kao kralj a pokopan i tko zna sta su mu uradili..nismo se niti oprostili..nisu nam ga dali ni vidjeti..niti njegovu ogrlicu ni pramen njegove dlakice..u dusi mi je kao da su mi oteli i ubili rodeno djete..jos uvijek nismo dobili od njihovog odvjetnika ni glasa po kome zakonu mi nismo smjeli psa vidjeti niti odvesti a dobro znam kako daju pse kucama nakon sta umru...
smatram kako bi svi koji vole svoje zivotinjice trebali to saznati jer to su bezdusna bica i mesari kojima mi dajemo u ruke svoje zivotinjice..citiram doktoricu s vet faxa...meni je svejedno dal ja imala 1,10 ili niti jednog psa..ja svoju placu dobivam...
ja znam da bih ovaj sud dobila ali to je sve tako skupo i nista mi ga nece vratiti..da li itko zna jeftinijeg odvjetnika??zelim im pokazati samo da mi nismo glupi i da je ljubav prema njemu jaca od svega makar kruha bila gladna..
nitko mi se nije javio na moje dopise..cak nema niti slova od udruge za zastitu prava zivotinja..zalosno..
hvala vam
__________________
من اعتقاد دارم که سگ تنها
Tears23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 08:45   #130
Ne znam za ostalo, ali psa niti niste mogli dobiti nakon sto je uginuo. Zabranjeno je zakopavati pse doma i dvoristu i sl. Nakon sto pas ugine, on mora ici na kremiranje. Jedino ne znam da li mozete dobiti njegove ostatke kasnije...
sizifov_posel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:04   #131
"...po kome zakonu mi nismo smjeli psa vidjeti niti odvesti a dobro znam kako daju pse kucama nakon sta umru..."
ne znam koje su to kuće i kako su dobili psa ali ja svog psa isto nisam mogla dobiti..a na veterinarskom fakultetu sam ju liječila 18 godina..i poslom sam povezana sa njima pa je svejedno nisam mogla "uzeti"....
vidjela ju jesam jer sam provela cijelu noć kraj nje i oko 2 ujutro je umrla meni na rukama, to je jedina "lijepa" stvar, što sam bila blizu nje..
znam da postoji opcija da veterinar dođe kući, ali to je privatan veterinar..tada tijelo može ostati..tu priliku većina koristi kako bi mogla zakopati tijelo u dvorište..žao mi je zbog tvog iskustva
jako mi je žao drži(te) se..
i žao mi je što se to dogodilo upravo na faksu jer sam osobno imala samo najljepša i najugodnija iskustva sa njima..
@sizifov posel- nažalost nemogu se dobiti ostaci..ja sam željela isto ali mi je rečeno da ne..iz razloga što se skupljaju tone, psi idu sa ostalim životinjama na kremiranje (konji, svinje i sl.) tako da nije moguće dobiti ostatke..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 13:34   #132
(Tijelo) psa nazad ne možete dobiti, deklarativno. NAime, tijela životinja koja nisu za hranu moraju biti propisno kremirana - ili pokopana na groblju kućnih ljubimaca. Kako točno ovo s grobljima funkcionira ne znam, jer RH ima samo jedno - u Rijeci - a ono je puno i više se ne pokapaju životinje tamo (koliko ja znam).

"Privatni" veterinar nema ništa više pravo kršiti zakon od "javnog" (fakultetskog) i davati životinjska tijela da bi se pokapala u dvorištima. Ma koliko voljeli svoje ljubimce, vjerujte, bolje da je spaljen nego da vam ga za 3-4 dana iskopa kakav pas lutalica ili neka druga životinja, pa da plačete nad njegovim poluraspadnutim ostacima u dvorištu...

Međutim, veterinar vam je dužan pokazati mrtvo tijelo vaše životinje, ukoliko to zatražite.

Ovdje vam bišta ne znači to što ste objavili - idite na podforum "Kućni ljubimci" i pronađite temu "veterinari u zagrebu", te svoju priču objavite tamo - mogla bi mnogima biti korisna...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 19:10   #133
Bez namjere da ikog okrivljavam ili branim
Quote:
Tears23 kaže:
..doktorica koja ga primila zatajila na racunu jednu inekciju ..mjenjala mu ljek koji ga je ubio.
Kako znaš da ta bolest nije ubila psa, već promijena lijeka?

Tko? Što? Kako? Kada? Zašto? Gdje?
brdo je pitanja...

Quote:
...niti odvesti a dobro znam kako daju pse kucama nakon sta umru...
To što će neki okrenuti glavu, ne znači da se pravilnika ne treba držati

Quote:
smatram kako bi svi koji vole svoje zivotinjice trebali to saznati jer to su bezdusna bica i mesari kojima mi dajemo u ruke svoje zivotinjice
nećemo sad generalizirati, na fakultetu ima odličnih ljudi
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:03   #134
da su ok ljudi nakon toliko molbi ,plakanja i cak prijetnji nisu nam ga dali niti da ga vidimo...stvarno su ok ljudi da..nisu znali niti gdje im je pacjent..doktoricu nismo mogli 4 dana dobiti dok nismo dekanu isli..kada je ona po nosu dobila onda se tek javila..ljek je prikrila..nije ga upisala na racun .zatajila je jako skupi ljek koji ga je zbog promjene ubio isti dan..mozda bi i umro od bolesti ali ona ga je isti dan ubila cim ga je primila u ruke..i to zatajila..
__________________
من اعتقاد دارم که سگ تنها
Tears23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:04   #135
Ubijanje kucnog ljubimca

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...te/621196.aspx

Ako inspektor veterinarske sluzbe pozvoni, kaze da bi zelio vidjeti udomljenog psa, vlasnik ga pusti u kucu i na to inspektor usmrti psa u laznom pregledu, pri cemu eventualno i djeca shvate sto se zbiva koga biste preporucili tuziti i zbog cega (psihicke boli, materijalna steta, ...).

Ukoliko vlasnik pusti veterinara u kucu i shvati sto se desava kad veterinar izvadi injekciju gdje je granica nuzne obrane odnosno sta vlasnik smije uciniti da sprijeci usmrcivanje zivotinje, npr. kljuc na laktu, sut nogom u lice, udarac peglom u potiljak...
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 20:19   #136
Molim za pomoć.
Udomili smo 20-ak mačaka ( razne situacije ), sve su sterilizirane, sve uživaju ( whiskas, Friskies i sl. ), imaju slobodan pristup u/van kuće ( imamo malo dvorište ),
veći broj mjesta za obavljanje nužde itd.
Susjedi su nas prijavili veterinarskom inspektoru da neadekvatno držimo mačke, zapravo im smeta što mačke prolaze kroz njihovo dvorište.
Vet. inspektor nas je svrstao kao uzgajivače mačaka sa namjerom prodaje, da bi nam mogao nametnuti određene sankcije.
Kako su sve mačke sterilizirane ( imamo sve potvrde ), o uzgoju nema niti govora.
Stoga pitam one od vas koji imaju iskustva u tim stvarima :

- Da li nas inspektor ima pravo svrstati u istu kategoriju sa uzgajivačima samo da nam može nametnuti sankcije ?
- Ako napravimo ogradu, neke od mačaka će izrazito patiti, jer su navikle šetati po okolnim poljima. Kako je patnja životinja zakonom zabranjena,
kako se na ovu situaciju gleda sa pravne strane ?

Molim brži odgovor, jer imamo još 7 dana za uložiti žalbu.
rkahler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 10:23   #137
Šta da radim? Susjeda ima pse koji nas napadaju!

pozdrav ljudi!
ispričavam se ako tema nije na pravom mjestu
Situacija je komplicirana!
Susjeda ima čopor pasa, točnije njih 7, nisu na lancu a niti u ograđenom prostoru
a kako je vrijeme parenja ,zna se desit da dođu psi pitaj boga od kud, pa ih ima po 10- 15
a pitanje jesu li uopće i cjepljeni ,a o cipiranju da i ne govorim
imam dvoje djece koja se ne usude sama u školu ni iz škole, tako da uvjek netko mora biti u kući, da ode pred njih kad nazovu
jer neznam šta bi se desilo da napadnu klince ,kad mi odrasli s njima jedva izlazimo na kraj
pozvao sam komunalnog redara i gradske četvrti Podsljeme
ali uzaludno, dolazio je tri puta ,a susjeda odgovara da ona nema novaca za lance ili ogradu
pa vas molim za savjet, dok nije pre kasno ,dal u ovoj državi postoji način da se ovo riješi na kulturan način ?
jer ako mi ugrizu koje dijete, o tome će pisat sve novine
a ja ću u očima udruga za zastitu zivotinja biti pravi monstrum
Hvala
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 10:40   #138
Veterinarska inspekcija.

I ne, nema to veze sa zaštitom životinja.

Mogao bi "pogurati" cijelu stvar tako da pozoveš novinare.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 10:40   #139
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi!
ispričavam se ako tema nije na pravom mjestu
Situacija je komplicirana!
Susjeda ima čopor pasa, točnije njih 7, nisu na lancu a niti u ograđenom prostoru
a kako je vrijeme parenja ,zna se desit da dođu psi pitaj boga od kud, pa ih ima po 10- 15
a pitanje jesu li uopće i cjepljeni ,a o cipiranju da i ne govorim
imam dvoje djece koja se ne usude sama u školu ni iz škole, tako da uvjek netko mora biti u kući, da ode pred njih kad nazovu
jer neznam šta bi se desilo da napadnu klince ,kad mi odrasli s njima jedva izlazimo na kraj
pozvao sam komunalnog redara i gradske četvrti Podsljeme
ali uzaludno, dolazio je tri puta ,a susjeda odgovara da ona nema novaca za lance ili ogradu
pa vas molim za savjet, dok nije pre kasno ,dal u ovoj državi postoji način da se ovo riješi na kulturan način ?
jer ako mi ugrizu koje dijete, o tome će pisat sve novine
a ja ću u očima udruga za zastitu zivotinja biti pravi monstrum
Hvala
da napravio si ono što si mogao, ona je neodgovoran vlasnik i zanemariva životinje, po mojem bi joj trebalo oduzet sve te pse i smjestit ih u azil jer nisu psi krvi što tako žive več je ona kao njihova vlasnica kriva. znam da se kazne kreču oko 500 kuna ako ti pas nije na dvorištu gdje mu je po zakonu i mjesto. ali osobno smtram da psu nije mjesto niti na lancu, niti u boxu ali mora biti u ograđenom prostoru jer u suprotnom bolje da niti nemaš kučnog ljubimca. tvoj slučaj nije jedini takav. evo u mojoj ulici ima takvih 5 ko0mada koji bezbrižno šeću ulicom i napadaju...al zakon po tome niš ne radi niti im kazne tim vlasnicima išta znače.... na žalost...
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:07   #140
Zovite veterinarsku inspekciju i novinare, pa tko prije postigne nešto.
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.