Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 17:55   #6081
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Po kojem receptu radiš smoothije? Imaš tu dosta recepata.
Ja obično dan započnem zelenim smoothijem (po Ibrahimovom receptu), ili nekim čokoladnim.

Ja ne koristim nikakve dodatke. Iako planiram b12 ako bude potrebe. Koristila jesam nekad maca prah koji je kao na glasu kao superhrana, odlična za hormone, ništa mi nije pomogla, koristila sam i ulje konopljike nakon čega sam dobila nesvjesticu kao nikad u životu, tako da više ne vjerujem u tu superhranu i koristim domaće voće i povrće, to je superhrana
E da koristila sam i spirulinu isto supehrana, nisam nikakvu promjenu osjetila... Sve je to samo velika propaganda.
Naš obiteljski liječnik kaže ne piti nikakve dodatke prehrani već sve uzimati direktno iz hrane.

Preporučam ti da probaš sirove kolače. Preukusno.

Nećeš se najest tikvice jer ima 50 kalorija. Kak si mislila to jest? Možeš napravit špagete od njih pa u umaku od avokada- guacamole.

Gladna si nakon sirovog obroka jer ne unosiš ni približno kalorija kao što si prije. A to se da popraviti.
Ni ja ne vidim razloga da se šopa svim mogucim dodacima ako se vec raznoliko i zdravo hranis. Kad gledam te sve videe, imam osjecaj kao da ti ljudi ni sami ne vjeruju u ono sto propagiraju kao zdravo i preporucuju drugima kako bi poboljsali svoje zdravlje.

Ovih dana nasla sam dosta recepata za smoothie, neke kradem i sa ovih stranica.
Ovaj smoothie sa bundevom i bananom nasla sam na nekoj domacoj stranici na koju sam naisla slucajno. Mislim da su banane i datulje pomogle u tezini i kalorijama, a i u okusu.

Danas sam bas procitala savjet za pocetnike da bi se sirova hrana trebala jesti negdje do 16 h, a poslije se moze pojesti i jedan kuhani obrok. Ja sam danas imala obilni rucak sa gljivama i salatom pa ne brinem da ce mi ovo biti premalo i preslabo. Sad vec polako osjecam potrebu i razliku u tezini obroka. Jutros sam napravila super smoothie od sumskog voca. Doduse ja te smoothie ne sameljem tako da budu skroz tekuci, nego tako da ima i komadica i da ih jedem zlicom. Jutros mi prvi puta nije falila druga hrana osim sirove. Doruckovala sam negdje oko 7 i bilo mi je sasvim ok par sati nakon toga. Shvatila sam da su mi vocni smoothii bolji bez jabuke. Ona im daje neku cudnu slatkocu koja mi ne odgovara.
Jutros sam u smoothie stavila ciklu, sumsko voce, datulje, moringu, malo jabuke i na kraju sok od jednog limuna.

Da, u tom vodicu za pocetnike pise da i nije potrebno mijesati previse voca i povrca u jednom danu, mada ja za sada uzivam u tim okusima, a vjerujem i da ce doci vrijeme kad ili necu imati pri ruci svega i svacega ili necu imati vremena, pa cu se morati zadovoljiti onim sto pronadem.

Na onoj stranici koju si mi preporucila, nasla sam sirovu strudlu od jabuka, to se spremam probati
Nasla sam sada i Ibrahimov zeleni smoothie, i on ide ovih dana na listu za isprobavanje, zvuci super. Jedino sto nemam vage doma, ja sve radim od oka.

Zadnje uređivanje avelina : 08.10.2017. at 18:06.
avelina is offline  
Old 08.10.2017., 18:08   #6082
pojam "sirova hrana" mi nije nepoznat , ali u praksi je dosta teško se hraniti samo sirovom hranom jer to je onda samo voće i povrče a ono je niskokalorično pa bi trebalo jesti velike količine što može opet dovesti do problema s probavom. postoje li neke vrste sirove hrane koje sadrže dosta kalorija i lako su dostupne ?
samoodbrana is offline  
Old 08.10.2017., 18:59   #6083
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
postoje li neke vrste sirove hrane koje sadrže dosta kalorija i lako su dostupne ?
orašasti plodovi, sirovi kakao. i avokado je masnjikav, kaloričniji od ostalog voća.
gargamišamel is offline  
Old 08.10.2017., 19:41   #6084
Lješnjaci plus suhe šljive-kalorijska atomska bomba
Rorion is offline  
Old 08.10.2017., 20:47   #6085
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Danas sam.pogledala jos nekoliko videa, dobila jos par ideja i shvatila jos neke stvari.
A to je da se bolje osjecam nakon obroka nego nakon smoothia.
Pa zar smoothie nije obrok?
Ali ako hoćeš reći da se bolje osjećaš kad npr. pojedeš voće nego smoothie, to bih se mogao složiti. Kod mene je zapravo podjednako dobar osjećaj od jednog i drugog, ali kad se najedem samo voća, nekako imam više energije ze teži rad i duže sam sit. Nekih drugih bitnih razlika ja nisam primijetio.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ali povrce mi bolje odgovara u prirodnom obliku nego miksano.
Da. Nećeš blendati salatu, rajčicu, papriku...zar ne? Makar možeš.
Ali ja to isto ne radim, više to volim ovako pojesti. Ali neke vrste povrća dodam u smoothie, baš zato jer su hranjive, a same ih možda ne bih pojeo ili ih ne bih pojeo s takvim guštom (kelj, blitva, mrkva, cikla,...)

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
I imam osjecaj da me vise zasiti nego kad ga progutam kao sok, sto je i logicno.
Istina je.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Koliko sam uspjela vidjeti na stranim videima, svi koriste jako puno prasaka, proteina i dodataka prehrani. Koristite li ih i vi takoder?
Naravno da ne koristim. Što će mi to?

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
od prasaka i tableta sam pobjegla, nadam se, ne tako da bih sada koristila isto to, samo u drugom obliku.
Ne trebaju ti nikakvi dodaci prehrani ako ti je prehrana pretežno ili potuno sirova i iz eko uzgoja. Sve što ti treba dobit ćeš u izobilju iz hrane.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Takoder vidim da koriste prilicno zacina.
Tu bih se malo osvrnuo...neki svjesno izbjegavaju začine smatrajući ih nečim lošim.
Naravno, ovisi o kojim se začinima radi, ne zanimaju me industrijski začini s pojačivačima okusa i ostalom kemijom već prirodno začinsko bilje.
Ja ne vidim baš ničeg lošeg u tome da se koriste takvi začini, čak smatram da je to dobro. Što može biti loše ako se koriste biljke poput npr. kopra, vlasca, ljupčaca, češnjaka, mente, ružmarina...da ne nabrajam sad...?
Neki zaziru od začina iz razloga koje vjerojatno ne mogu ni sami objasniti i odlaze u nepotrebne krajnosti, a ti začini su zapravo biljke odnosno njihovi dijelovi, baš kao što su i plodovi, lišće i korijenje.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Elementarno znanje poznavanja hrane kao takve jednako je nuli sa tendencijom ulaska u minus.
Ibrahime, učiti treba, učiti.
Slažem se, Biljka. Mislim da je zbilja krajnje vrijeme da počneš.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Moje kće, koja je stručnjak za nutricionistiku (a i ona je vegetarijanka kao i ja) svako toliko zabrini se za moje zdravlje jer premalo i prejednolično se hranim i potjera me na pretrage, i uvije sve bude u najboljem redu.
Zabluda je da prehrana pod svaku cijenu mora biti jako raznovrsna. Mora biti jedino ako je hrana nekvalitetna i s manjkom nutrijenata (kuhana, prerađena, industrijska, tretirana kemijom...). Tu se zbilja trebaju izmišljati tople vode da se svega dobije dovoljno, međutim kad se radi o sirovoj hrani, količina nutrijenata je tolika da je dovoljna kombinacija 3-4 vrste voća ili povrća i da se od njih prilično dugo vremena dobije sve što nam treba.
Upravo zato i nemaš nikakvih problema.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
uvijek jedem puno a nikad se ne osjecam previse dobro. Kao da uvijek nesto fali. Kao da hrana samo prode kroz mene bez ikakvog traga da je ikad tu bila.
Probaj jesti manje ako se ne osjećaš dovoljno dobro dok jedeš puno.
Također, ne možeš samo po kilaži reći da hrana samo prođe i da nije ostavila nikakvog traga. Ipak ne jedemo samo da bi skupljali kile i nije to jedini trag koji hrana ostavlja.
Ostavlja ona traga, dobrog ili lošeg, to se najbolje vidi po bilo čijem zdravstvenom stanju.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Preporučam ti da probaš sirove kolače. Preukusno.
Istina :top.
Ako ste ikako u mogućnosti, bilo tko, svakako probajte specijalitete koje priprema ova žena. Jeo sam neke njene slastice i spadaju među najbolje koje sam jeo u životu. Obični klasični kolači su bezlični u odnosu na ovo.
Ima još freakova i nekih restorana koji pripremaju odliče sirove slastice.

Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
pojam "sirova hrana" mi nije nepoznat , ali u praksi je dosta teško se hraniti samo sirovom hranom jer to je onda samo voće i povrče a ono je niskokalorično pa bi trebalo jesti velike količine što može opet dovesti do problema s probavom. postoje li neke vrste sirove hrane koje sadrže dosta kalorija i lako su dostupne ?
Samo je u početnoj fazi tako. Relativno brzo se organizam privikne i ubrzo počneš osjećati manju glad i od nekoliko jabuka ili rajčica si sit satima.
A zasitniji su ti avokado, banane, orašasti plodovi i suho voće.
Ja često jedem suho voće (grožđice, datulje, višnje...) u kombinaciji s orašastim plodovima (orah, kokos, lješnjak, badem...). Iako bi ekstremi pravilnog kombibniranja hrane rekli da to nije najsretnija kombinacija (što je i istina), neće stvarati nikakve probleme jer je vrlo zasitna pa niti ćete moći, a niti nije potrebno jesti veće količine.
Ja ponekad pojedem stotinjak grama ovakve kombinacije i sasvim mi je dosta da sam sit cca 3 sata.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 08.10.2017., 21:29   #6086
Meni paše da mi je prehrana raznolika, mislim ne treba, ali neke namirnice imaju nekog vitamina i elementa puno više nego neke druge namirnice.

Kuhana hrana nema manjak nutrijenata. Kuhani grah recimo, upišite na chronometer 200 grama kuhanog graha koliko obično pojedem- i dobijem 42% proteina za taj dan, Kad bi se hranila samo jabukama koliko bih jabuka trebala pojesti za isti postotak? Oko 30 jabuka
To je sasvim nepraktično, a i dosadno.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 08.10.2017., 22:02   #6087
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Slažem se, Biljka. Mislim da je zbilja krajnje vrijeme da počneš.

Zabluda je da prehrana pod svaku cijenu mora biti jako raznovrsna.

Ibrahime, lupetaš ti i dalje...
Prvo pravilo kod prehrane je upravo da mora biti raznolika.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 08.10.2017., 22:54   #6088
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, lupetaš ti i dalje...
Prvo pravilo kod prehrane je upravo da mora biti raznolika.
Nažalost, Biljka, ti si taj koji lupeta; objasnio sam gore sve, slobodno pročitaj još koji put.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 09.10.2017., 02:05   #6089
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nažalost, Biljka, ti si taj koji lupeta; objasnio sam gore sve, slobodno pročitaj još koji put.
Znaš da hoće, i to sa razumjevanjem
Isto kao kada je tvrdio da hrana nema lijekovita svojstva
Ibrahim, zašto misliš, da ima smisla navoditi ga da slobodno pročita ?
Uglavnom primjetih kontraefekt kod nekih
Rorion is offline  
Old 09.10.2017., 09:04   #6090
hrana i ljekovita svojstva, opet malo o 'soku od cvekle' koji lijeci tumore? obojica se vrtite u krug vlastitih tvrdnji i svjesni ste toga, zato i lupanje smajlija i los sarkazam te pokroviteljski pristup.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.10.2017., 09:07   #6091
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nažalost, Biljka, ti si taj koji lupeta; objasnio sam gore sve, slobodno pročitaj još koji put.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Znaš da hoće, i to sa razumjevanjem
Isto kao kada je tvrdio da hrana nema lijekovita svojstva
Ibrahim, zašto misliš, da ima smisla navoditi ga da slobodno pročita ?
Uglavnom primjetih kontraefekt kod nekih
Lupetate u duetu i dobro vam ide.

Ibrahime, da ti ponovim, prvo pravilo prehrane je da ona mora biti raznolika. Važno je kombinirati namirnice i složiti ujednačen i hranjiv obrok.

Quote:
Tu se zbilja trebaju izmišljati tople vode da se svega dobije dovoljno, međutim kad se radi o sirovoj hrani, količina nutrijenata je tolika da je dovoljna kombinacija 3-4 vrste voća ili povrća i da se od njih prilično dugo vremena dobije sve što nam treba.
Ibrahime, i ovo je totalno krivo i napisano zbog neznanja o hrani.
Lijepo rekoh, čitaj, educiraj se.

Rori, povrće i voće zaista sadrži korisne spojeve za ljudsko tijelo, oni imaju koristan učinak na organizam ali tek kao preventiva. Sirova hrana je samo hrana, nije lijek. Nije pomogla Drnovšeku ni Jobsu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 09.10.2017., 14:40   #6092
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Kuhana hrana nema manjak nutrijenata. Kuhani grah recimo, upišite na chronometer 200 grama kuhanog graha koliko obično pojedem- i dobijem 42% proteina za taj dan, Kad bi se hranila samo jabukama koliko bih jabuka trebala pojesti za isti postotak? Oko 30 jabuka
To je sasvim nepraktično, a i dosadno.
Za grah, leću, krumpir,heljdu je ok kuhati.
Današnje tablice potrebitih dnevnih doza proteina, ali i kalorija su koncipirane za svejede, ćija probava asimilira manje nutrijenata negoli probava sirovojelaca, a i sam organizam troši više energije na probavu, a i mnoge "namirnice" im rade probavne probleme(koji ne moraju nužno biti vidljivi) , tako da je s toga njima potrebna i veća kolićina kalorija nego zdravim vegetarijancima.
Osim toga vrhunski američki kardiolozi spominju prevelik unos masti, šećera ali i proteina u svakodnevnoj ishrani.
I na kraju te tablice potrebitih dnevnih doza su koncipirane pod utjecajem mliječne i mesne industrije, tako da su prevelike.
Hoću reći, ljudima nisu potrebne tolike kolićine proteina u prehrani.
Mnogi ljudi koje sam upoznao, uglavnom stariji, iskusniji u sirovojelstvu, nutricionizmu , koji i sami već decenijama rade na sebi, govore istu stvar, a to je da je većina literature i smjernica o zdravoj prehrani, u smislu zdravlja, za baciti u konteiner, pošto se koristi upravo takovim podacima koncipiranim od raznih industrija, što nema veze sa postizanjem optimalnog zdravlja.
Rorion is offline  
Old 09.10.2017., 14:53   #6093
[=Biljka112;]
Quote:
Lupetate u duetu i dobro vam ide.
Argumente Biljka112, argumente na stol.
Quote:
Ibrahime, da ti ponovim, prvo pravilo prehrane je da ona mora biti raznolika. Važno je kombinirati namirnice i složiti ujednačen i hranjiv obrok.
Dobro, to znamo.
Quote:
Ibrahime, i ovo je totalno krivo i napisano zbog neznanja o hrani.
Lijepo rekoh, čitaj, educiraj se.
Rekoh argumente biljka, pa se bar nećeš toliko sramotiti.
Još sto svjetlosnih godina si iza Ibrahima baš po pitanju znanja.
Quote:
Rori, povrće i voće zaista sadrži korisne spojeve za ljudsko tijelo, oni imaju koristan učinak na organizam ali tek kao preventivar
.
Prvi dio ok, mada se to zna i ništa nova.
Drugi dio opet krivo Biljka122, da , ciljana hrana može itekako mijenati tijek bolesti na bolje, tj. ka ozdravljenju.
I to u potpunosti.
Quote:
Sirova hrana je samo hrana, nije lijek. Nije pomogla Drnovšeku ni Jobsu.
Kakve ovi pokojnici imaju veze, laka im zemlja.
Pitaj Boga pod ćije su oni spletke upali, raznih "iscijelitelja".
Koliko još gluposti, krivih poveznica i loših zaključaka Biljka možeš tu postaviti ?
Rorion is offline  
Old 09.10.2017., 15:12   #6094
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Za grah, leću, krumpir,heljdu je ok kuhati.
ok kuhati? zar postoje manijaci koji jedu ove namirnice sirove - i ako da, zasto?

Quote:
Današnje tablice potrebitih dnevnih doza proteina, ali i kalorija su koncipirane za svejede, ćija probava asimilira manje nutrijenata negoli probava sirovojelaca, a i sam organizam troši više energije na probavu, a i mnoge "namirnice" im rade probavne probleme(koji ne moraju nužno biti vidljivi) , tako da je s toga njima potrebna i veća kolićina kalorija nego zdravim vegetarijancima.
glupost, nicim argumentirana osim prvog dijela da se raznovrsna prehrana smatra jedinom relevantnom.

Quote:
Osim toga vrhunski američki kardiolozi spominju prevelik unos masti, šećera ali i proteina u svakodnevnoj ishrani.
ne nego u neispravnoj prehrani, nitko ovdje ne zagovara neispravnu prehranu osim tebe i jos nekolicine. ti pises o ekstremu na jednoj strani a sam prakticiras ekstrem na drugoj.

Quote:
I na kraju te tablice potrebitih dnevnih doza su koncipirane pod utjecajem mliječne i mesne industrije, tako da su prevelike.
glupost. imas li ikakav primjer ili samo blebeces?

Quote:
Hoću reći, ljudima nisu potrebne tolike kolićine proteina u prehrani.
Mnogi ljudi koje sam upoznao, uglavnom stariji, iskusniji u sirovojelstvu, nutricionizmu , koji i sami već decenijama rade na sebi, govore istu stvar, a to je da je većina literature i smjernica o zdravoj prehrani, u smislu zdravlja, za baciti u konteiner, pošto se koristi upravo takovim podacima koncipiranim od raznih industrija, što nema veze sa postizanjem optimalnog zdravlja.
ajde konacno stavi te fantomske tablice pa ti se moze ukazati koliko bulaznis. znas li da mediteranska prehrana podrazumijeva meso 1-2 puta tjedno? naravno da znas ali svejedno guras svoju mantru koja nema uporiste u stvarnosti.

da vidim tablice.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.10.2017., 15:56   #6095
Odrasli ljudi zbilja preokupacijom oko hrane, a nekad, dok su bili dojenčad, stvari su funkcionirale jednostavnije, primjerice majčinim mlijekom, osobito kolostrumom, za kojeg medicina tvrdi da se ne može naći ni približno u istom obliku ni u kojoj drugoj hrani. Novorođenom djetetu "kolostrum" je nešto kao Mana, savršena hrana. Sad odrasli, zanima nas korisna vegetarijanska prehrana kod male djece, od mlijeka pa kašica, voćnih, povrtnih, u kašicama preskočiti dodatak meseka, pa kako dalje dijete stasa odrasta, sve je veće, i eto ga odrasli vegetarijanac dobre krvne slike (kod doktora na pregledu), koji nikad saznao kakav je okus životinjskog mesa i mesnih prerađevina, a čak i da proba, njegov organizam ne bi mogao probaviti, jednako kao i organizam čovjeka koji naglo prelazi na krutu sirovu biljnu hranu, tren kad završe na hitnoj zbog spletenih crijeva, poslije doktor savjetom 'nenavikli ste na voće i povrće, odsad malo po malo pa više, nemojte baš sve odjednom samo zato jer vam neko rekao sirovojelstvo je perfektno'.
Pravi Život is offline  
Old 09.10.2017., 18:28   #6096
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Pa zar smoothie nije obrok?
Ali ako hoćeš reći da se bolje osjećaš kad npr. pojedeš voće nego smoothie, to bih se mogao složiti. Kod mene je zapravo podjednako dobar osjećaj od jednog i drugog, ali kad se najedem samo voća, nekako imam više energije ze teži rad i duže sam sit. Nekih drugih bitnih razlika ja nisam primijetio.



Ne trebaju ti nikakvi dodaci prehrani ako ti je prehrana pretežno ili potuno sirova i iz eko uzgoja. Sve što ti treba dobit ćeš u izobilju iz hrane.


Tu bih se malo osvrnuo...neki svjesno izbjegavaju začine smatrajući ih nečim lošim.
Naravno, ovisi o kojim se začinima radi, ne zanimaju me industrijski začini s pojačivačima okusa i ostalom kemijom već prirodno začinsko bilje.
Ja ne vidim baš ničeg lošeg u tome da se koriste takvi začini, čak smatram da je to dobro. Što može biti loše ako se koriste biljke poput npr. kopra, vlasca, ljupčaca, češnjaka, mente, ružmarina...da ne nabrajam sad...?
Neki zaziru od začina iz razloga koje vjerojatno ne mogu ni sami objasniti i odlaze u nepotrebne krajnosti, a ti začini su zapravo biljke odnosno njihovi dijelovi, baš kao što su i plodovi, lišće i korijenje.

Probaj jesti manje ako se ne osjećaš dovoljno dobro dok jedeš puno.
Također, ne možeš samo po kilaži reći da hrana samo prođe i da nije ostavila nikakvog traga. Ipak ne jedemo samo da bi skupljali kile i nije to jedini trag koji hrana ostavlja.
Ostavlja ona traga, dobrog ili lošeg, to se najbolje vidi po bilo čijem zdravstvenom stanju.
.
Pokusat cu odgovoriti ovako jer pisem s mobitela.

Pa, iskreno...smoothie kao obrok, meni vise prolazi kao pomocni obrok
Nekako sam sitija od pojedene cikle nego od popijene. Ta sitost dulje traje i kvalitetnija je. Bar meni, i barem u ovoj fazi u kojoj sam sada. To ne znaci da nisam svjesna da je lakse napravati kasicu ili smoothie nego potrpati u sebe odjednom sve to sto sameljem u blenderu za jedan obrok. Trebalo bi mi tjedan dana da to sve prozvacem

Samo dio mojih namirnica je iz eko uzgoja. Jedan nebitni mali postotak. Sada je vec sve manje vise spremljeno u nekom obliku za zimnicu na klasicni starinski nacin, a ja za svoje potrebe na zalost kupujem najcesce u kauflandu jer mi je on najblizi. Sad, koliko toga je zdravo u tom vocu i povrcu i koliko jos pojedem pesticida i ostalih dodatska, ne znam. Ali moram se necim hraniti.

Na zacine sam mislila, one iz vrecice, ne na sirovo zacinsko bilje. I meni je sirova varijanta prihvatljiva, ali razni mljeveni zacini...ok, nemam nista protiv, ali to u mojoj glavi nekako ne sjeda uz sirovu hranu. Mozda grijesim. Jos je rano da ja donosim takve presude jer jos imam puno toga za nauciti i shvatiti za tako nesto.

Kao sto sam vec napisala ranije, ja nekako najbolje funkcioniram po nekom vojnickom rezimu, gdje su pravila, disciplina i samodisciplina strogo odredeni i ja s tim nemam nikakvih problema i s tim sam nekako "doma".Volim dobru organizaciju, volim kad se sve tocno odredi i kad nema prevelikih iznenadenja i zaokreta. Zato se u svemu uvijek unaprijed pripremim tako da za svaku mogucu promjenu ili problematiku unaprijed imam razradeni plan. Mozda se to zove i lijenost, ali to sam ja. Pa tako i kad su obroci u pitanju. Ja nisam od onih koji ce prigristi "samo jos malo", pa natrpaju u sebe duplo toliko, ja kad osjetim da je dosta, to je to.
Moji obroci nisu nikad bili veliki, ali su bili cesti. Nije problem u kolicini obroka, nego u raznovrsnosti. Mogla sam ja jesti i manje, pa padati na kilazi i osjecati se jos gore. Ovako sam jela puno, tj puno puta u danu, ali jednolicnu hranu.
Zato sada i osjecam ovako dobro ovu promjenu.

Zadnje uređivanje avelina : 09.10.2017. at 18:39.
avelina is offline  
Old 09.10.2017., 18:38   #6097
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Za grah, leću, krumpir,heljdu je ok kuhati.
Današnje tablice potrebitih dnevnih doza proteina, ali i kalorija su koncipirane za svejede, ćija probava asimilira manje nutrijenata negoli probava sirovojelaca, a i sam organizam troši više energije na probavu, a i mnoge "namirnice" im rade probavne probleme(koji ne moraju nužno biti vidljivi) , tako da je s toga njima potrebna i veća kolićina kalorija nego zdravim vegetarijancima.
Osim toga vrhunski američki kardiolozi spominju prevelik unos masti, šećera ali i proteina u svakodnevnoj ishrani.
I na kraju te tablice potrebitih dnevnih doza su koncipirane pod utjecajem mliječne i mesne industrije, tako da su prevelike.
Hoću reći, ljudima nisu potrebne tolike kolićine proteina u prehrani.
Mnogi ljudi koje sam upoznao, uglavnom stariji, iskusniji u sirovojelstvu, nutricionizmu , koji i sami već decenijama rade na sebi, govore istu stvar, a to je da je većina literature i smjernica o zdravoj prehrani, u smislu zdravlja, za baciti u konteiner, pošto se koristi upravo takovim podacima koncipiranim od raznih industrija, što nema veze sa postizanjem optimalnog zdravlja.
Bas sam neki dan procitala u nekom casopisu o zenskom zdravlju, da zene koje koriste proteine zivotinjskog porijekla mogu imati velikih zdravstvenih poteskoca plus neki hormonalni poremecaji, dok zene koje su obuhvacene istrazivanjem, a koje su imale cak i viskove proreina biljnog porijekla nisu imale nikakvih problema.

Sad, vjerojatno ovisi i o potrebama tijela koliko ce nekome biti cega potrebno u tijelu, pa tako i proteina. Nije isto jesi li ti drvosjeca u sumi, ili radis u uredu i dodes doma prespavati.
Isto tako, znam su neki ljudi po prirodi "hladniji" od drugih i da im u svemu treba vise energije nego ovim drugima.
Osim toga, netko ce iz dvije jabuke izvuci puno vise neho netko iz dva puna obroka, ali nisam nikad iszrazivala do cega je to.
avelina is offline  
Old 09.10.2017., 18:40   #6098
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
objasnio sam gore sve, slobodno pročitaj još koji put.
>
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Znaš da hoće, i to sa razumjevanjem
Hoće sigurno, ja ne sumnjam u njega. :klap:

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Isto kao kada je tvrdio da hrana nema lijekovita svojstva
Ima, samo ako je dobro skuhaš i tako proizvedeš dovoljne količine hranjivih sastojaka.:klap:
Nema veze što nismo baš nijedan primjer izliječenja vidjeli kao potvrdu, ali budemo za Sveto Nigdarjevo...

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Lupetate u duetu i dobro vam ide.
Da, vidim da ti je stiglo pojačanje.
Samo nastavite s pregrštom argumenata i izvora, bar se imaju ljudi čemu smijati.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, da ti ponovim, prvo pravilo prehrane je da ona mora biti raznolika.
Raznolikost je najvažnija? Ovisi...
Evo ti primjer raznolike prehrane: paštete i salame od životinjskih otpadaka, bijeli kruh pun aditiva i poboljšivača okusa, pasterizirano mlijeko druge vrste, coca-cola, gumeni bomboni, kolači sa šećerom, bijelim brašnom, margarinom, mlijekom drugih vrsta, komadi umrlih životinja...pa malo voća radi balansa - marmelada od špricanog voća prepuna šećera...mislim da je ovo vrlo raznoliko, baš po tvojim uputama.

Slažem se da je raznolikost tim bitnija čim je hrana nekvalitetnija.
Jednostavno zato jer je obezvrijeđena preradom, termičkom obradom i bilo kojim drugim izmjenama svog prirodnog oblika i kemijskog sastava.
Čim je hrana kvalitetnija, raznolikost je manje bitna jer je hrana bogatija u startu.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Važno je kombinirati namirnice i složiti ujednačen i hranjiv obrok.
Istina. No, ništa lakše od toga.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, i ovo je totalno krivo i napisano zbog neznanja o hrani.
Lijepo rekoh, čitaj, educiraj se.
Nije, Biljka; ono što sam napisao je potpuno točno, ali radi vlastitog neznanja misliš da je pogrešno. I ja sam tako mislio dok nisam imao pojma, priznajem, zato te potpuno razumijem.
Ali nikad nije kasno za učenje. Samo naprijed, svi smo uz tebe.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sirova hrana je samo hrana, nije lijek. Nije pomogla Drnovšeku ni Jobsu.
Drnovšeku nije ni mogla pomoći kad se niti nije hranio sirovo.
Za Jobsa je upitno što je istina jer ima samo jedan izvor s nekom pričicom i pitanje je kakva je istina.
Međutim, sirova hrana je doista i hrana i lijek. Bilo da se žvače ili da se piju sokovi.
Pogotovo su se sirovi sokovi pokazali iznimno korisnim u liječenju raka.
Jedna od najpoznatijih metoda je Breussova metoda sirovim povrtnim sokovima kojom je od raka izliječio preko 45000 ljudi samo za svog života.
A da ne govorimo o izliječenima nakon njegove smrti.
Budem priložio još neke konkretne primjere izliječenja sirovom hranom, s posebnim fokusom na ciklu, pa neka se vidi.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Današnje tablice potrebitih dnevnih doza proteina, ali i kalorija su koncipirane za svejede, ćija probava asimilira manje nutrijenata negoli probava sirovojelaca, a i sam organizam troši više energije na probavu, a i mnoge "namirnice" im rade probavne probleme(koji ne moraju nužno biti vidljivi) , tako da je s toga njima potrebna i veća kolićina kalorija nego zdravim vegetarijancima..
Ovo je odlično rečeno. Upravo zato je i njima potrebno izračunavanje svega i svačega da bi koliko toliko uspjeli unijeti dovoljno nutrijenata od obezvrijeđene i "osakaćene" hrane koja im čini najveći dio prehrane.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Osim toga vrhunski američki kardiolozi spominju prevelik unos masti, šećera ali i proteina u svakodnevnoj ishrani.
I to je točno, s tim da Svjetska Zdravstvena Organizacija i javno objavljuje da meso uzrokuje rak te tako potvrđuje ovu općepoznatu činjenicu.
Evo još malo o štetnosti i opasnosti jedenja mesa po organizam.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Hoću reći, ljudima nisu potrebne tolike kolićine proteina u prehrani.
Mnogi ljudi koje sam upoznao, uglavnom stariji, iskusniji u sirovojelstvu, nutricionizmu , koji i sami već decenijama rade na sebi, govore istu stvar, a to je da je većina literature i smjernica o zdravoj prehrani, u smislu zdravlja, za baciti u konteiner, pošto se koristi upravo takovim podacima koncipiranim od raznih industrija, što nema veze sa postizanjem optimalnog zdravlja.
Mnoga istraživanja potvrđuju da je pretjerani unos proteina samo opterećenje za organizam i ništa više.
Unos aminokiselina će najbrže izgraditi ljudske proteine.
O posljedicama prevelikog unosa proteina ima ovdje.
Također i ovdje.
A i ovdje.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 09.10.2017., 19:15   #6099
Ibrahime, kako si samo neuk...


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Osim toga vrhunski američki kardiolozi spominju prevelik unos masti, šećera ali i proteina u svakodnevnoj ishrani.
I to je točno, s tim da Svjetska Zdravstvena Organizacija i javno objavljuje da meso uzrokuje rak te tako potvrđuje ovu općepoznatu činjenicu.
Evo još malo o štetnosti i opasnosti jedenja mesa po organizam.
Aha, a šopanje orašastim plodovima bi trebalo biti zdravo jer to su zdrave masti.
A protein je protein, probavni trakt ne razlikuje biljni od animalnog .
Sada nastavi sa kmečanjem, dobro ti ide. Baš kao i pisanje besmislica.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 09.10.2017., 19:16   #6100
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
>

Mnoga istraživanja potvrđuju da je pretjerani unos proteina samo opterećenje za organizam i ništa više.
Unos aminokiselina će najbrže izgraditi ljudske proteine.
O posljedicama prevelikog unosa proteina ima ovdje.
Također i ovdje.
A i ovdje.

reference u clancima su

ali da nebi bilo kako ibro pise, ima i ovakvih istrazivanja:
https://www.t-nation.com/diet-fat-lo...-protein-myths

ono sto je bitno je da se pogledaju reference. nadam se da znas sto su reference...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.