Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2013., 10:39   #61
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Smijem li avion bez problema unjeti sprej za nos?
Smiješ, u prozirnu vrećicu ćeš staviti s šminkom, i pokazati ćeš to sve skupa kad te budu pregledavali.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:14   #62
pozdrav....zanima me dali sa osobnom iskaznicom mogu ici u pariz???!!!!
air france.om se ide
TomZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:24   #63
Quote:
TomZD kaže: Pogledaj post
pozdrav....zanima me dali sa osobnom iskaznicom mogu ici u pariz???!!!!
air france.om se ide
Rekao bih da ne. Prelaziš schengensku granicu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:31   #64
Quote:
TomZD kaže: Pogledaj post
pozdrav....zanima me dali sa osobnom iskaznicom mogu ici u pariz???!!!!
air france.om se ide
Možeš: * Od 1. srpnja 2013. državljani Hrvatske mogu ulaziti u Francusku i s osobnom iskaznicom

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...uska,73.html#p
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:32   #65
Ovdje piše da može.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:38   #66
Mašala. Nisam to znao.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 18:09   #67
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Mašala. Nisam to znao.
Kaj, nisi ni skužil da je Rvacka ušla u EU? Ili si mislio preko Bosne do Pariza? Može se...
---- ---- ----

Nego, za one koji se boje letenja, osnovna - ali osnovna stvar je pristojno se ušikat alkoholom prije leta.

Jer više ne dijele alkohol na letovima šapom i kapom kao prije.
(Skoro sam se posvađala sa stjuardesom kad mi je prvi put naplatila bloody mary; a ja godinama njegovala naviku lokanja u zraku, ne zbog straha - nego jer je bilo badava koliko hoćeš i moglo se. U New Yorku - iz Frankfurta, 1991. - sam se iskrcala mortus pijana, osramotila sam mamu na svakom pojedinom šalteru a pogotovo pred kumovima koji su nas dočekali na aerodromu, jer je mamek sjedila nešto dalje od mene u avionu, budući da se zabrbljala s nekakvom babom. Ja iskoristila priliku. )
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:03   #68
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Kaj, nisi ni skužil da je Rvacka ušla u EU? Ili si mislio preko Bosne do Pariza? Može se...
Fora je da nismo u schengenskom režimu i da te, koliko sam skužio pravnike, tehnički možeš nakon što prijeđeš slovensku granicu nastaviti kamo hoćeš, ali ako te ćope negdje bez putovnice, možeš najebati.
A putovanje avionom, pretpostavio sam, još uvijek onda uključuje kontrolu putovnica.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:12   #69
Meni su prošli mjesec opalili pečat u Italiji na aerodromu, a letila sam isto u zemlju europske unije.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:16   #70
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Meni su prošli mjesec opalili pečat u Italiji na aerodromu, a letila sam isto u zemlju europske unije.
A jesi li im pokušala prvo ponuditi osobnu, pa su odbili, ili si im odmah dala pasoš?
Možda su mislili da skupljaš štambilje, pa ti izašli u susret?
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:19   #71
Uvijek prelazim granice s pasošom. Navika.
E, može bit da su mislili da skupljam pečate pošto je pola pasoša ispečatirano.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:23   #72
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Fora je da nismo u schengenskom režimu i da te, koliko sam skužio pravnike, tehnički možeš nakon što prijeđeš slovensku granicu nastaviti kamo hoćeš, ali ako te ćope negdje bez putovnice, možeš najebati.
A putovanje avionom, pretpostavio sam, još uvijek onda uključuje kontrolu putovnica.
E, jebiga, već sam se ponadala da sam naišla na srodnu dušu.

Naime, kad je Rvacka kao ušla u EU, pa su nešto vatromete puštali - zvala sam susedu dvije kuće dalje s kojom sam si ok da pitam "a kaj to lupaju? je neka tekma, dinamo, kaj?" Ova je ostala u šoku da kak ja ne znam! Pa, EU, EU!
A ja onak razočarano (s pih! prizvukom) "A, to. Aha. Dobro onda." Do sutra sam zaboravila. Takav efekt zna proizvest negledanje tevea.

Sad mi već, naravno - idu nakurac. (Jer na viksu ne nosim internet, imam samo teveove na onaj digitalni kurac kaj se ušteka, domaće)

I na avion mi idu. Nek idu.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:33   #73
U zajebano je letjeti u Ameriku....ne zbog leta, nego zbog proklete imigracije di u redu možeš čekati satima i onda te onaj mamlaz izdavi sa glupim pitanjima DA ZAŠTO I KOJI TI JE CILJ DOLASKA U SAD....a tek security, poskidati sve sa sebe....davež

Nego razlika između Evrope i Amerike u securitiyu je da u evropi sve tekuće moš imati do 100 mml i u prozirnoj vakumiranoj vrečici....u Americi te to ne traže

A tek transfer na aerodromima, sa jakom, torbom, laptopom - TO JE GNJAVAŽA
__________________
...pokušaš li, možda nećeš uspjeti...ne pokušaš li, sigurno nećeš...
Tara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:45   #74
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
E, jebiga, već sam se ponadala da sam naišla na srodnu dušu.

Naime, kad je Rvacka kao ušla u EU, pa su nešto vatromete puštali - zvala sam susedu dvije kuće dalje s kojom sam si ok da pitam "a kaj to lupaju? je neka tekma, dinamo, kaj?" Ova je ostala u šoku da kak ja ne znam! Pa, EU, EU!
A ja onak razočarano (s pih! prizvukom) "A, to. Aha. Dobro onda." Do sutra sam zaboravila. Takav efekt zna proizvest negledanje tevea.

Sad mi već, naravno - idu nakurac. (Jer na viksu ne nosim internet, imam samo teveove na onaj digitalni kurac kaj se ušteka, domaće)

I na avion mi idu. Nek idu.
Ja ne gledam TV. Ako sjednem s dedom i bakom u sobu, eventualno vidim nešto na Fox Crimeu ili tako nečem.

A što se EU tiče... heh.
Eno su mi jučer stigle stvari naručene iz Finske. Tu sam itekako bio svjestan da smo u Uniji jerbo sam na robu platio niži, finski PDV (24% ) i nisam se jebao s uvoznim procedurama.
A kako sam narudžbu podijelio s par frendova eda bismo svi manje platili dostavu (ludi Finci imaju fiksnu cijenu dostave ), imao sam zanimljiv razgovor s frendom koji je zaboravio da smo ušli u EU. Pa mu velim koliko ga košta ono što je naručio, plus njegov dio poštarine. I on razočarano doda "... i carina i PDV", a ja mu otkrijem da nema carine i PDV-a.

Koje je to oduševljenje bilo...
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 21:29   #75
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Fora je da nismo u schengenskom režimu i da te, koliko sam skužio pravnike, tehnički možeš nakon što prijeđeš slovensku granicu nastaviti kamo hoćeš, ali ako te ćope negdje bez putovnice, možeš najebati.
A putovanje avionom, pretpostavio sam, još uvijek onda uključuje kontrolu putovnica.
Ne, s osobnom se može ući u sve zemlje EU, neovisno o Schengenu. Ako te bez putovnice uhvate u CH, Norveškoj i sličnim zemljama, najebeš.
Iako sam ovog ljeta, dva mjeseca nakon ulaska Rvacke u EU, na aerodromu jednog grčkog otoka vidio pograničnu milicajku koja pojma nije imala o tom povijesnom ulasku.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 21:38   #76
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Iako sam ovog ljeta, dva mjeseca nakon ulaska Rvacke u EU, na aerodromu jednog grčkog otoka vidio pograničnu milicajku koja pojma nije imala o tom povijesnom ulasku.
Šta takvi ljudi uopšte znaju o svom poslu ako ne znaju ovakve stvari?
Meni je tako službenica na budimpeštanskom aerodromu tražila schengensku vizu i onda otišla kod kolege da proverava da li mi stvarno ne treba.
Ili ista takva u Oslu kojoj nije bilo jasno zašto sam imala jugoslovenski pasoš ako se država više ne zove tako.

Mada primećujem sad tu nekakav šablon, pa ne bih da me optuže za mizoginiju.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 21:59   #77
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne, s osobnom se može ući u sve zemlje EU, neovisno o Schengenu. Ako te bez putovnice uhvate u CH, Norveškoj i sličnim zemljama, najebeš.
Točno. Ovo o čemu Lastan govori je vrijedilo prije ulaska u EU kad se s osobnom moglo u neke članice EU (Slovenija, Italija, Mađarska, ako se ne varam), ali ne i dalje, a granice nije bilo pa time ni kontrole.
Sad se s osobnom može u sve zemlje EU, ali ne i članice Schengena koje nisu u EU, kao što i piše u linku koji je ex anais stavila.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:01   #78
Quote:
Tara7 kaže: Pogledaj post
U zajebano je letjeti u Ameriku....ne zbog leta, nego zbog proklete imigracije di u redu možeš čekati satima i onda te onaj mamlaz izdavi sa glupim pitanjima DA ZAŠTO I KOJI TI JE CILJ DOLASKA U SAD....a tek security, poskidati sve sa sebe....davež
Čitala sam nekidan blog ovog nesretnika kojeg nisu pustili. Toliko valjda ne maltetiraju ni pri ulasku u Sjevernu Koreju.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:29   #79
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Čitala sam nekidan blog ovog nesretnika kojeg nisu pustili. Toliko valjda ne maltetiraju ni pri ulasku u Sjevernu Koreju.
Meni je ulazak u Ameriku bio pun kurac ugodniji nego prosječni ulazak u Sloveniju. Ne samo da su svi službenici bili vrlo ljubazni, nego je i žena u ambasadi izgledala i bila odjevena kao Lara Croft.

A nesretnika koji su bili skinuti s vlaka na slovenskoj granici jer je idiotskom policajcu bilo nešto sumnjivo sam vidio hrpu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:40   #80
Očito nisi nosio kabanicu u New Orleans usred ljeta, a nešto mi govori da nisi imao ni pečat iz Jemena i Šri Lanke.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.