Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 12:32   #2181
Quote:
Ženka kaže: Pogledaj post
Znam jedan par .... on je dodao njeno prezime a ona njegovo ...
samo takvi muškarci su rijetkos i to takva da je ovo prvi i jedini slučaj za koji sam čula.. nažalost
O likova
El Hefe is offline  
Old 11.01.2013., 13:18   #2182
Kod mene bi bilo presmiješno zadržavanje trenutačnog uz moguće buduće prezime s obzirom da imam dva imena i prezimena se razlikuju u 2 slova.
I da nije tako, ne bi zadržavala svoje, 20 i koju godinu imam djevojačko, daj Bože 40, 50, 60, muževo, naše obitelji, zapravo...sa svojim dečkom se samo mogu smijati svom dugometražnom imenu s 2 prezimena, tako da nismo ni dolazili do ozbiljnog dijela u kojem ja kažem da ću ostaviti svoje pa ne znam kakva bi bila eto njegova reakcija.
sojoza10 is offline  
Old 11.01.2013., 13:32   #2183
smatram da je nidjeveze emancipiranost i ravnopravnost traziti na papiru...nezrelo...egotripajuci...
moje djevojacko prezime je tatino prezime...wtf? gdje je tu smisao?
bitno je imati uz sebe osobu- partnera u svakom smislu. to je sloboda i ljubav i ravnopravnost...a ne neki kvazi- stejtmenti.
OneHitWonder is offline  
Old 11.01.2013., 15:17   #2184
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
smatram da je nidjeveze emancipiranost i ravnopravnost traziti na papiru...nezrelo...egotripajuci...
moje djevojacko prezime je tatino prezime...wtf? gdje je tu smisao?
bitno je imati uz sebe osobu- partnera u svakom smislu. to je sloboda i ljubav i ravnopravnost...a ne neki kvazi- stejtmenti.

slažem se u potpunosti. ali prije nego što dokažeš svoju zrelost, malo testiraj muškarce. svaki će se složiti s tvojim postom, ali rijetko koji će pokazati toliku zrelost u praksi da da promjeni svoje prezime (isto po tati) i uzme po tebi.
čisto kao primjer zrelosti

ne zagovaram bavljenje formalnostima kao što je prezime, ali samo probaj radi kuta gledanja

ako je tako nebitno, zašto se žene moraju boriti za svoje prezime ili protiv? zašto nije nebitno i svejedno?
venera_veritas is online now  
Old 11.01.2013., 16:07   #2185
Novo prezime za oboje.
mirna_nemirna is offline  
Old 11.01.2013., 21:14   #2186
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
da, njena je stvar.

sintagma "ima pravo zadrzati" zapravo implicira teoretsku situaciju da se ja nadjem sa takvom zenom i zakljucim da ima takav stav rekao bi joj da mi je to ok bez ikakvog zamjeranja.
s druge strane da me istovremeno trazi klasicnu vulgaris svadbu a ne zeli prezime - rekao bi joj da mi to nije ok.

eto, jel ti tako jasnije?

ne vidim zasto bi zakljucila da impliciram da svi na svijetu mene moraju pitati da li je to ok. mislimm vidim zasto, jer si dosla nadrkana i uopce ti nije bitno sta pises, bitno je da bijesnis po forumu.

molim te da obratis pozornost na poantu i da me prestanes maltretirati doslovnim shvacanjem napisanog. kad netko na forumu napise da smatra da nekakva teoretski definirana skupina ljudi ima ili nema pravo - to je i dalje njegovo misljenje(koje nece nikog ubit, zato prestani pizdit). i to i dalje ne znaci da se on smatra vrhovnim sucem univerzuma nego znaci da je to njegovo razmisljanje, njegov stav koji on misli zauzeti samo u vlastitoj vezi i ne misli suditi drugima na osnovu tog stava jer ne poznaje odnose izmedju dvoje pojedinih ljudi a i ne tice ga se - sto ga opet ne sprjecava da svoj stav obznani i obrazlozi nekom drugom ili ga cak uvjerava da je njegov stav bolji. dakle on nece misliti lose o nekom drugom tko nije postupio po njegovom stavu. ali ce mu reci svoj stav.
Danas ti je općenito vrijeme hiperosjetllivosti na neka "prava". Eto, u medijima određene skupine zagovaraju ovu "modernost", pa sami spomen na "stara" vrimena izaziva revolt kod današnjih žena kao da su oni te "muke" proživili. Nije to samo oko prezimena... Npr. dosta žena govori kako je teško rodit dite, bla ,bla i spominju to kao neki ultra bol, a za vrijeme rađanja imaju veću dozu narkoze nego što si Bare "upuca" (naravno da boli, ali neusporedivo manje na drogama nego prirodno kao što su to bake radile). Prije su žene bile u kući i spremale ručak, a danas cosmo moderne žene kukaju da bi reka čovik da ih držiš u konc. logorima i bore se kao da su cili život rintale u kući umisto svojih baba. Već sam to prije napisao, al ovo je samo trend koji ide kontra onih "starih" vremena jer naravno što nema u Cosmu to je primitivno . Naravno, kad kreneš igrat njihovu igru da ih nećeš ženit ili da neće bit ništa od velike svadbe onda se sve nađu povrijeđene kako ih ucjenjuješ .
Achtung_1990 is offline  
Old 11.01.2013., 21:39   #2187
achtung, odmakni se od cosma i inih pizdarija, i sagledaj problematiku sa svih strana, cosmo je posljedica a ne uzrok.
Kao što sam rekla, "stara vremena" mogu svašta podrazumjevati, i pozitivno i negativno, inače se prezimena kao formalna obaveza javljaju sredinom 18, st. za ondašnje ljude to je bilo moderno, neki su se čudili, neki kudili.....kao i obavezna škola, neki su je smatrali korisnom, a drugi sotonskom.
Solna is offline  
Old 11.01.2013., 22:18   #2188
Ustvari najveća je frka oko davanja prezimena djetetu, a najjače su one ideje izmišljanja novog prezimena za dijete.

E kad će to biti? Nikad. Čisti znak prepucavanja.
Marian Oden is offline  
Old 12.01.2013., 00:29   #2189
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
imam trenutno napad hipomanije koja se cesto manifestira kao potreba pisanja po forumu. potreba je periodicka, zanimljivih tema za diskusiju je malo i moja hipomanija ih brzo iscrpi.
ne znam baš
Statistika pokazuje da rijetko preskočiš dan i nerjetko sjediš tu satima
Je* takve diskuseije koje te po 4-5 sati vežu za stolac
A da je bar nešto korisno...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 12.01.2013., 11:05   #2190
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
ne znam baš
Statistika pokazuje da rijetko preskočiš dan i nerjetko sjediš tu satima
Je* takve diskuseije koje te po 4-5 sati vežu za stolac
A da je bar nešto korisno...
pogledaj dugorocnu statistiku. epizode manije/hipomanije traju cca mjesec-dva pa onda pauze od 6-12 mjeseci depresije.
racija is offline  
Old 12.01.2013., 11:32   #2191
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
unatoc unutrasnje-moralnom pritisku da smatram muskarce i zene ravnopravnim izucavanjem dosta medicinske, prvenstveno neurokemijske literature sam zakljucio da iako logicki-moralno bi bilo pravedno da smo apsolutno ravnopravni s druge - medicinski - smatram to nezdravim za muskarce.

definitivno, polozaj alfe, ako nista onda u vlastitoj obitelj je signifikantan za mentalno zdravlje muskarca. pogotovo za mentalno zdravlje muskaraca koji su u svim drugim situacijama podredjeni/potcinjeni - a u takvoj situaciji je vecina populacije. muskarci priorodno evolucijski imaju tu teznju i nezadovoljstvo po pitanju uzrokuje realizaciju nezadovoljstva i prihvacanje istog u obliku depresije.

razina serotonina u mozgu direktno i tocno korelira sa drustvenim polozajem u coporu vukova. razina serotonina u mozgu je mjera zadovoljstva raspolozivim resursima. jednostavne vrste to identificiraju kao hranu. kompleksnije vrste percipiraju i socijalni status. jer ako si alfa u coporu prvi jedes - opet imas vise hrane.

muskarci imaju prirodnu tendeciju trazenja alfa pozicije zbog drugacije hormonalne slike i samo na toj alfa poziciji su zadovoljni tj. ako percipiraju alfa poziciju. ravnopravnost nikako nije u korelaciji s tim. ravnopravnost je neprirodna. neprirodno je u pravilu i nezdravo. ravnopravnost je nezdrava. za mentalno zdravlje muskaraca.
.
Sto se dogadja sa razinom serotonina kod zena kada su podcinjene u svim mogucim situacijama i sferama pa cak i doma od osobe koja ih "voli"?
Da li raste ili pada, ili nije bilo uopce vazno za razmatranje, tj koga briga?
Romana385 is offline  
Old 12.01.2013., 18:52   #2192
Quote:
Romana385 kaže: Pogledaj post
Sto se dogadja sa razinom serotonina kod zena kada su podcinjene u svim mogucim situacijama i sferama pa cak i doma od osobe koja ih "voli"?
Da li raste ili pada, ili nije bilo uopce vazno za razmatranje, tj koga briga?
razina serotonina vjerojatno pada u picku materinu. ovisno o ostalim faktorima to moze dovesti do misli o samoubojstvu ili misli o bijegu. ja sam dozivio ove potonje u tezim trenucima depresije. fantazirao sam o tome da ostavim sve sve sve i pobjenem van drzave radit bilo sta. zapravo glavni dio fantazije je cinila cinjenica da sam pobjegao a ne gdje sam pobjegao i sta cu radit. to mi je vec signaliziralo da mi podsvijest govori da bjezim(od okruzenja kojeg ne mogu izdrzat) za razliku od neke super ideje gdje bi htio ici - onda bi i znao konkretno. bla bla..

citao sam jedan clanak nedavno... neki test...

4 deka karti, ekipu su pustili da igra karte. 2 deka su bolja, 2 losija u smislu lakoce pobjede igre. ekipu su spojili na razne elektrode i dali im da igraju. na pocetku svake igre biraju dek s kojim ce igrati. elektrode su pocele pokazivati stres u covjeku dok je rukom prelazio preko losijeg deka 10 rundi prije nego sto je covjek shvatio da su 2 deka losa a 2 dobra. podsvijest je prva naucila, generirala stres ne bi li u covjeku pobudila sumnju. covjek kad je shvatio koji je dek los - misli da je on to shvatio. cinjenica jest da uopce ne bi ni pomislio ni razmislio da li je neki od tih dekova los da mu podsvijest nije izbacila hrpu kemikalija u mozak koje su promijenile nacin razmisljanja(podigle stres i sumnju) i dovele ga da uopce pocne sumnjat a to ga je onda dovelo da razmisli unazad i definitivno potvrdi sam sebi da je dek los.
(u pokusu su sudjelovali i ljudi sa ostecenim prefrontal cortexwhatever dijelom mozga tj. dijelom mozga koji je odgovoran za to adaptivno ucenje ili sta vec i ti ljudi nikako nisu uspjevali shvatiti da je taj deck losiji)

za mene je recimo to saznanje vrlo.... prosvjetljujuce.
racija is offline  
Old 01.02.2013., 04:40   #2193
zadrzala svoje i dodala njegovo, nije imao protiv. svoje sam zadrzala, ne iz nekih feministickih i sl,razloga, vec zbog toga sto po meni prezime oznacava ko sam,sta sam,odakle sam. njegovo sam dodala iz postovanja premu njemu, jer znam da mu je to znacilo. deca imace njegovo prezime.
a nije mi jasno- ono kao ti si ta i ta, i onda,udas se, i vise nisi ta, nego si neka druga? pa da promjenim i ime onda?
djevocka1 is offline  
Old 01.02.2013., 04:50   #2194
Quote:
djevocka1 kaže: Pogledaj post
a nije mi jasno- ono kao ti si ta i ta, i onda,udas se, i vise nisi ta, nego si neka druga? pa da promjenim i ime onda?
MarkoMiljanov is offline  
Received Infraction
Old 01.02.2013., 13:07   #2195
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti. ali prije nego što dokažeš svoju zrelost, malo testiraj muškarce. svaki će se složiti s tvojim postom, ali rijetko koji će pokazati toliku zrelost u praksi da da promjeni svoje prezime (isto po tati) i uzme po tebi.
čisto kao primjer zrelosti

ne zagovaram bavljenje formalnostima kao što je prezime, ali samo probaj radi kuta gledanja

ako je tako nebitno, zašto se žene moraju boriti za svoje prezime ili protiv? zašto nije nebitno i svejedno?
vrlo dobro rečeno. slažem se u potpunosti.
normalno je da žena uzme prezime po suprugu, a ako on promijeni svoje prezime onda je većinom papak i svi se tome čude (ok, barem većina iz moje okoline - tolko o tome)

nitko nije druga osoba kad promijeni svoje prezime, ali se osjećaš drugačije. ja se cijeli život zovem Gđica Smokvica i sad odjednom postanem Gđica Breskvica
znam da sam ja još uvijek ja, ali mi je čudno jer nisam navikla na tuđe prezime.
zbog toga, već od malih nogu, znam da ću zadržati svoje prezime i najverojatnije dodati dečkovo reda radi. ali ću se uvijek predstavljati većinom sa svojim prezimenom čisto iz razloga jer sam na njega navikla i nemam potrebu dokazivati da sam nečija u potpunosti samo zato jer nosim njegovo prezime.
gđica smokvica is offline  
Old 02.02.2013., 00:23   #2196
Prezime, nije to samo prezime, to bi bio i ego i cast - gledajuci iz moje perspetive, ali dobro to je subjektivno. Isto tako je subjektivno da li ce netko pristati OZENITI zenu koja ce zadrzati svoje prezime ili uz svoje dodati i suprugovo.
Malo cemo i o tradiciji (to su Vam oni obicaji koji traju). Da bi nesto trajalo, u pravilu, mora bit dobro. Ne bas najbolji primjer za to je Miele ves masina, Miele, brate, trajeee, ali je skupa. E tu vec dolazimo do kompromisa, a ide ovako: ako hocemo nesto vrijedno, moramo uloziti u to, zena se odrice prezimena (ocevog u pravilu), kuha, cisti, pegla, podize djecu.... Kad malo razmislim, nije vam ni lako... A muskarac se odrice kurvanja, pijancevanja...
Stvarno zena se puno toga odrice, a mi muski...
Pronadjite malo ironije u ovim zakljucima.
Sta sam htio reci... Tradicija je dobra, uglavnom, znaci to traje, samo sto je tradicija otisla u pm, malo kome je vise stalo do tradicionalnih vrijednosti. I moral se gubi.... mogao bih do sutra o tome, ali drzim da je tradicija nesto sto vrijedi, barem po meni. Danas, sutra... Prekosutra, kad se budem zenio, probat cu ozeniti tradicionalnu zenu (znam da me sad puno njih gleda kao zatucanog krkana ali to sam samo jedan JA, nitko vazan, barem vama)
Nikad ne reci nikad... Sutra imam curu koja me pita hocu li ju ozenit, nakon eventualnog vjencanja uzimam njeno prezime, idem u njenu kucu/stan, perem, peglam, dizem djecu, ako uleti kakav posao radim, ako ne ne...
Ali tu se vracamo na ego, cast, ponos... To ne bih mogao - udati se
Opet tradicija nalaze da muskarac zaprosi zenu, da ona uzme njegovo prezime, da osigura smjestaj i normalono funkcioniranje obitelji sa financijske strane i to je ono sto znam da moram osigurat. A ako ti je toliko stalo da zadrzis svoje prezime, ma zadrzi ga zauvijek, sretno ti bilo, samo daleko od mene.
TVRDOGLAVOST
LeandroZG is offline  
Old 02.02.2013., 00:30   #2197
Mrtva slova na papiru.Iskreno, meni je svejedno i da nosim ženino prezime u budućnosti Bitno je nešto drugo, što nije na papiru
2hot2handle is offline  
Old 15.08.2021., 16:07   #2198
stara tema, ali smijesno za citat jer doticnu autoricu slucajno znam i naravno udala se prije 2 god i zadrzala svoje presveto prezime, ispred muzevog, naravno.

a uz toliko filozofiranja kakve decke hoce i kakvi decki moraju biti, udala se za prosjecnog mutavca
postscript is offline  
Old 15.08.2021., 16:39   #2199
Uopće me ne bi bilo briga je li ona zadržala svoje prezime - uz moje, ili ga je zadržala bez da dodaje moje.
Ne čini prezime brak. Možemo biti svaki sa svojim prezimenom što se mene tiče.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Zli_Ciko is offline  
Old 15.08.2021., 17:11   #2200
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post

Budući da sad čujem istu priču, samo od frendice, zanima me ima li i među vama(ponajprije vama muškima) onih koji to smatraju užasno odbojnim? Ako da, zašto?
Samo primitivnom muškarcu će smetati ako žena ostavi svoje prezime.
Kratko i jasno.
Purple one is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger