Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2012., 09:58   #121
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
to ne vrijedi za tebe, ergo, tebe je već jednom netko htio
meni je bio životni cilj da "selu" dokažem da nemam felera.. udala sam se i rodila dijete sad mogu dalje
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:18   #122
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od tih žena...i ne nije mi se socijalni status snizio...čak dapače...procvao je otkad nisam morala pokrivati njegova sranja
Alimentaciju nije nikad plaćao, niti sam je ja nešto jako zahtjevala...dijete ne bih ni rodila da ga nisam mogla podići i sama
Bila sam mlada rastavljena majka koja radi i živi svoj život punim plućima i nitko, ali baš nitko me nije drugačije gledao zbog toga. Mnogi su samo rekli da sam se spasila...i jesam...i sebe i dijete
Tko živi sa takvim "očevima" i u braku se sigurno ne može pohvaliti sa sjajnom financijskom situacijom jer su takvi neodgovorni ljudi redom takvi bili i ubračeni....zato se nemojmo lagati...prsten gore dolje...ništa ne znači !!!
Ja govorim o sociološkim podacima, znači o velikim brojevima. A naravno da ima uvijek pojedinačnih slučajeva koji su različiti. Možda u Hr to još i nije toliko izraženo, jer kod nas je većina žena ipak zaposlena i ne ovise o muževoj zaradi, ali one koje ovise, doista se mogu naći u težoj socijalnoj situaciji nakon razvoda. Ali, to sve skupa sigurno nema veze s nošenjem ili ne nošenjem prstena.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:21   #123
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
iz uvodnog posta sam ja iščitala da bi ona da muž nosi prsten kako bi okolini, pohnajviše potencijalnim udvaračicama, dao do znanja da je zazuzet, a i prsten je nešto što bi njega samog trebalo inhibirati u flertanju.
u tom smislu - čovjek će flertat i biti nevjeran ako je nesretan u braku i neće to činiti ako je sretan u tom braku, bez obzira nosio prsten ili ne.
upravo tome prsten i služi, kao i crvena točka koju nose indijke
Ovo sa time da je prsten u biti nebitan je točno, no to su finese i romantika koja je tek težnja, a vi pričate ko da su ljudi tak genijalni i pronicljivi i da se to podrazumjeva i u praksi, kao sve je nebitno jer svi znaju za to, ali tko to može prebaciti u djelovanje je sasvim treći par čarapa.
Znači, prsten ne treba, svi su nadljudi koji znaju što rade u svakom trenutku, imaju apsolutnu kontrolu i poznavanje sebe i slobodni su od takvih trica poput prstena- čemu onda uopće brak pitam vas? Nije li i to papir? Ili taj papir ipak nosi neku lovu?
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:41   #124
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
upravo tome prsten i služi, kao i crvena točka koju nose indijke
Ovo sa time da je prsten u biti nebitan je točno, no to su finese i romantika koja je tek težnja, a vi pričate ko da su ljudi tak genijalni i pronicljivi i da se to podrazumjeva i u praksi, kao sve je nebitno jer svi znaju za to, ali tko to može prebaciti u djelovanje je sasvim treći par čarapa.
Znači, prsten ne treba, svi su nadljudi koji znaju što rade u svakom trenutku, imaju apsolutnu kontrolu i poznavanje sebe i slobodni su od takvih trica poput prstena- čemu onda uopće brak pitam vas? Nije li i to papir? Ili taj papir ipak nosi neku lovu?
najbolje da se uvede žigosanje umjesto prstena, pa će se onda brak shvaćati zaozbiljno
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:57   #125
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Dakle isti stav o svemu, baš svemu, podrazumjeva harmoničan i iskren odnos
(...)
Meni je veća simbolika...
Cijelim ostatkom svog posta zapravo svojim primjerom potvrđuješ tezu zbog koje se, tko bi znao zašto, zgražaš - uz neznatnu korekciju da nisam pročitao nečije zalaganje za slaganje u "asvemu, baš svemu".

Što je problematično u tezi da sličnost/istost u bitnim stavovima povećava izglede za opstanak veze/braka? Ili možda ništa ne prodaješ nego se samo hvališ ?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:19   #126
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Cijelim ostatkom svog posta zapravo svojim primjerom potvrđuješ tezu zbog koje se, tko bi znao zašto, zgražaš - uz neznatnu korekciju da nisam pročitao nečije zalaganje za slaganje u "asvemu, baš svemu".

Što je problematično u tezi da sličnost/istost u bitnim stavovima povećava izglede za opstanak veze/braka? Ili možda ništa ne prodaješ nego se samo hvališ ?
Možda prije ciljevi nego stavovi... ako netko ne želi djecu, zašto se upušta u brak s osobom koja silno želi više nego jedno dijete? A opet mogu imati iste stavove i super se slagati... Zašto se ljudi upuštaju u brak, a da sami nisu sigurni da to stvarno žele, samo da udovolje osobi istih stavova, ili jednostavno da ne budu sami? Eto to ja prodajem :-)
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:28   #127
E da, i što je problematično u tome da kažeš bračnom drugu "ja ne mislim tako" ili da se u nečemu ne složite? Naravno da pod tim podrazumijevam da smo prije nego smo stavili prsten na prst uskladili svoje životne ciljeve, potrebe i stavove pa se radi o nebitnim stvarima koje čine svakodnevni život...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:53   #128
Vidim da sam pokrenula nekakvu raspravu hehe

Ne znam što bih dodala, jer je Lali sve rekla, stoga ako sam nekom bila nejasna, nedovoljno artikulirana, Lali je to dobro pojasnila

Ali... dodat ću svejedno.

Ne znam da li je većina u pitanju. Meni se čini da je. Ako ja imam dojam da se neprestano opirem društvenim normama, onda mora da to drugim ljudima iz nekog razloga nešto opako znači.

I da, vidim i u životnim slučajevima, a bogme i na forumu da se mnoge hvale svojim statusom GOSPOĐE.

Nevjerojatno mi je da netko to ne vidi tu indoktrinaciju. Moguće nije imao takva iskustva. Ja govorim što vidim, a to je da mnogima ubračenost znači uspjeh u životu. Mnogi baš zato forsiraju brak. Zašto se ljudi naglo žene kad je dijete na putu? Zašto je mnogima sram rastati se (sve manje fala bogu)? Zašto nas u žutilu flešaju s prstenima, naglašavaju tko je vjenčan, tko nevjenčan, tko je zaručen? Zašto je to bitno ako ništa ne znači?
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:06   #129
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
Znači, prsten ne treba, svi su nadljudi koji znaju što rade u svakom trenutku, imaju apsolutnu kontrolu i poznavanje sebe i slobodni su od takvih trica poput prstena- čemu onda uopće brak pitam vas? Nije li i to papir? Ili taj papir ipak nosi neku lovu?
Slažem se.
Osvrnut ću se na ovaj ironičan upis.
Apsurdno je da ljudima treba ugovor koji će ih vezati da budu pošteni i da puštuju svog partnera.
Da poštenje smatraju floskulom, kao što mnogi smatraju i taj ugovor floskulom. Primjeri dokazuju da je tako.
Ja držim do svoje riječi i uvijek sam fair player i stoga mi nisu potrebni simboli ni za mene a ni za druge. To nema veze s nadljudstvom, ali ima veze s odgojem, karakterom i zrelošću.

Razumijem također i one koji su baš htjeli potvrditi svoju zajednicu ljubavi ceremonijom i simbolom pokazati svoje zajedništvo. To je lijepo.

Čini mi se da je ipak više pro forma brakova.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:25   #130
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što je problematično u tezi da sličnost/istost u bitnim stavovima povećava izglede za opstanak veze/braka?
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Naravno da pod tim podrazumijevam da smo prije nego smo stavili prsten na prst uskladili svoje životne ciljeve, potrebe i stavove pa se radi o nebitnim stvarima koje čine svakodnevni život...
Je li veliki problem, onako, za promjenu, početi čitati postove na koje replyaš?

Probaj, možeš ti to, siguran sam...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:00   #131
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Meni sve suvišno smeta. Ne nosim "vericu" (), ne nosim lančić, ne nosim narukvicu, sat, kravatu, bla bla. Tako da moju "vericu" () nosi moja žena kojoj nikada dosta prstenja i svi sretni. Jedna je na jednoj ruci, druga na drugoj, i svaki put kad pere ruke ili slično se poljube.

Da, mislim da radiš frku. Inzistiraš na nečem što je simbol i ostavljaš dojam nesigurne osobe. Što ti to toliko znači?


Nositi burmu ili ne odluka je pojedinca.

Ali ljudima je i to nacin prikupljanja podataka o nekome.
Pa tako izostanak burme na prvu ruku daje poruku da je osoba "slobodna" i da joj je lakse pristupiti. A kad joj se pristupi moze se saznati da je u ozbiljnoj vezi ili braku.
Kao sto iz oblaka ili neba bez oblaka ljudi pokusavaju dokuciti hoce li pasti kisa, te hoce li ili nece nositi kisobran kad podju u setnju ili na posao.
Nekada kada su ljudi bili ostriji u osudi preljubnika ili zene koja se spandja s ozenjenim covjekom - ozenjeni koji bi svrljali su imali obicaj skidati burme, te se tako predstavljati kao momci koji su slobodni.
Danas kad hebe ko koga stigne i kad ta buma ne znaci nista ni slobodnim curama, a jos manje onima koji je nose,a seve koga stignu - mislim da za takvom kamuflazom sa skidanjem prstena nema potrebe.

Ja "zivim u grijehu" , tako da burme nema.
Ali gledam svoje prstenje - najcesce ga stavljam samo u posebnim prilikama.
Jer sam smotana, jer malo-malo s prstenom zapnem o nesto pa se povrijedim.
Dragi nosi prsten koji su mu roditelji poklonili za 18 rodjendan (kad je bio mrsavac ). Nije ga skidao ni povremeno, pa je s godinama taj prsten postao premali i vise ga i ne moze skinuti. Ja sam cak razgovarala s njim da ode kod zlatara i zamoli da ga prepile. Oboje smo pomalo sa zebnjom gledali na takav prsten na ruci - koji vjerovatno smeta i normalnoj cirkulaciji i 'sta bi bilo kad bi bilo' ako se jos udeblja...Otisao je - ali je dobio odgovor da bi prilikom takvog skidanja prsten bio ostecen u jednom dijelu i ne bi se mogao popraviti (zbog toplote, sta li). Odlucio ga je zadrzati, a sad je i "skinuo" kojih 10 kila i vise pa se nadamo da ce ga uskoro i moci skinuti. I onda ga nositi tako da ga povremeno skida, cisti i provjerava da li velicina pase kako treba.
Dakle prsten je sem simbola ponekad i opasnost na ruci, pa ne bi trebalo insistirati na nosenju po svaku cijenu.

Moj kum je automehanicar kojem cesto oticu ruke - i on ne nosi burmu iako voli svoju zenu i ne vara je.
A ima i ljudi koji nisu navikli nositi nakit pa im smeta u smislu da ih prosto iritira, kao sto bi odjeca iritirala neke ljude koji zive goli u divljini, a nama je eto tako normalna.

Sto se tice nosenja ili ne nosenja burme - meni bi bilo svejedno.
Ali ako bi naglo promijenio ponasanje prema tome - zaintrigiralo bi me.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:57   #132
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Zbog toga što ga doživljavaju tako ozbiljno, valjda se i raspadne svaki drugi, vjenčanom prstenu unatoč... Već dugo nisam pročitala nešto tako strašno kao ova 2 gore Dakle isti stav o svemu, baš svemu, podrazumjeva harmoničan i iskren odnos
Ne baš o svemu - to je druga tema, ali o značaju i iskazima braka kao jedne institucije dvoje ljudi - apsolutno da.

Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Meni je veća simbolika što smo 10 godina bili zajedno bez prstena, što pijemo kavu u tišini i gledamo brege, što potrpamo 3 pesa s nama u auto i vozikamo se bezveze, što zajedno planiramo razne neostvarive gluposti, što se smijemo vlastitoj neozbiljnosti i glupiramo kad nam dođe i ne maltretiramo jedno drugo sa glupostima holivudskih filmova poput nosiš li vjenčani prsten ili ne i još bolje, što smo izbacili sve trdicionalne treš običaje i iz našeg vjenčanja koje je bilo toliko malo da bi netko pomislio da se ne veselimo... Eto da ne nabrajam dalje simboliku koja mi je bitna, osim možda simbolike jutarnje nemogućnosti dizanja iz kreveta jer nam je tako toplo Nikakav hladan metal niti potpuno ista razmišljanja ne mogu to zamijeniti
Ne znam šta ima simbolično u gledanju brda osim ako vas netko ne slika pritom za kaver neakvog albuma ili recimo izložbu fotografija o egzistenciji, ili tome da planirate razne neostvarive gluposti, ako to često radite, onda ne bih nazvala to simbolikom, više mi zvuči kao loša navika. Ustajanje ujutro, toplina i ljubav, ne vidim simboliku također, osim ako nisu neki sinhronizovani pokreti utvrđeni zajedničkim kodovima. Je l' ima simbolike u tri pesa, njihovom broju, bojama, veličinama i vrstama, ili su to naprosto vama drage životinje koje vucarate sa sobom?

Hoću reći, lijep zajednički život je lijep zajednički život, a simbolika je nešto drugo. U idealnom slučaju, simbolika spontano, u obostranoj romantičnoj potrebi i bez ikakvog napora treba da uokviruje taj lijep život.


Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
To bi trebala pitati svakoga pojedinačno. Nemaju svi iste motive za brak, kao ni taj odnos prema simbolici braka. Jedno je simoblika, drugo institucija braka, a treće su motivi za brak, koji mogu biti jako različiti. Meni nije jasno kako ovdje neki očekuju nekakve generalne odgovore za individualne stavove i odnose, bez obzira na njihovu "prosvijećenost"?
Ma ti si ok.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:37   #133
iako nosim prsten, meni se s 'gospođo' obraćaju samo ako sam s djecom
ako sam bez djece, bez iznimke mi svak kaže 'gospodična' pa čak i 'curo' oni malo nekulturniji
izgledam dosta mlađe no što jesam, a prsten nitko ne gleda, očito.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:50   #134
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam se udavala zbog haljine
(kad smo se mi ženili već smo ionako živjeli bračnim životom i imali dijete tako da nama ubračivanje nije apsolutno ništa promijenilo u životu. ne slavimo godišnjicu braka već veze, taj nam čin nema nikakvo značenje. zašto smo se ipak ženili, pitat će se svi. zato jer nam je oko toga svejedno - ubračivanje nam nije bilo nužno, ali nemamo ništa protiv, nismo od onih kojima je užasno bitno da se ne vjenčaju jer njima taj papir ne treba. pa je tako pro vjenčavanja presudilo to što sam ja to vidjela kao priliku da nosim fensi haljinu)
E, ajd ne kenjaj. Ne bi ni ti ni tvoj suprug ušli u brak da vam to ipak ne znači nešto, samo ili to nije eksplicirano zato što se stidite, ili nije osviješteno u potpunosti, ali ste se ipak intuitivno i prešutno razumjeli.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne, nisam prosvijećena niti kvazi prosvjećena, jednostavno ne držim do forme, pa čak i kad je manifestacija sadržaja.
meni je od prstena bitnije ono što je između MM-a i mene, ljubav, poštovanje, razumijevanje, kako funkcioniramo skupa, svakodnevica, kako riješavamo probleme, činjenica da su nam ciljevi zajednički...
da, znam, nisam bedasta, prsten jest simbol svega toga, odnosno trebao bi biti.
no, činjenica jest da sve to gore nabrojano ne nastaje stavljanjem prstena na ruku niti skidanjem prstena nestaje, stoga je prsten čista forma i meni potpuno nebitan.
Normalno da ne nestaje. Ja sam, evo, toliko zaljubljena u svog supruga i pritom toga dovoljno svjesna da naprosto ne želim propustiti niti jednu jedinu zbiljsku ljepotu i svetost koja nam se kao paru nudi na ovom svijetu - pri tome ne mislim na glupave i vulgarne etnoelemente, seoske svadbe i patrijarhat, nego na upravo elegantne manifestacije sadržaja koje imaju svoju estetiku i intimno značenje.

Zanimljiva je ta igra između intime i privatnosti te okoline para i društvenosti - nema ništa ružno u tome da dvoje ljudi koji su zaljubljeni i vole se žele nekako to potvrditi jedno drugom u svijetu i za cijeli svijet.

Naravno da je suština u intimi, ali intima ukoliko je sretna, ima potrebu djelovati odgovorno i djelovati prema van. U našoj civilizaciji postoje određene forme i znakovi koji na jedan estetski i nenametljiv način nude odmjeren prijelaz prema javnom iskazivanju posvećenosti koji nije vulgaran i ne otkriva mnogo, nego baš upravo zbog svoje formalnosti obgrljuje i čuva intimu. Dakle, nije potrebno prepričavati po internetu kako nam je lijepo i gdje sve pijemo kavu, već postoji nešto nenametljivo i lijepo što nosimo na ruci, što daje samo informaciju da smo se željeli obavezati jedno drugom i da želimo biti zajedno do kraja života.

Malo mi je nekako nezrelo ne biti svjestan da ćemo, ukoliko smo sretni i ukoliko je sve tako kako sam opisala, mi to na ovaj ili onaj način iskazivati. Ali postoji razlika u tome da smo eto sretni i u tome da smo toliko sretni da nas nije mrzilo obavezati se jedno drugom. I zašto onda, ukoliko je to tako, propustiti iskoristiti svu ljepotu nenametljivog a veoma jasnog simbola toga?

Nekako mi se čini danas da se ljudi koji se istinski vole previše stide djelovanja te ljubavi u svijetu, kao da je to vulgarna stvar - a upravo je suprotno vulgarno - voljeti se, a ne imati svjestan i promišljen odnos svoje zajedničke ljubavi i svijeta koji tu ljubav okružuje. Dakle, postojimo mi i postoji svijet - postoji nešto što mi možemo zajedno o nama tom svijetu reći. Nisu potrebni opisi izleta sa psima i buljenja u brda, kleferenje na internetu i poznanicima kako smo eto mi sretni, nego ako se nešto eksplicitno treba reći - samo to.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
iz uvodnog posta sam ja iščitala da bi ona da muž nosi prsten kako bi okolini, pohnajviše potencijalnim udvaračicama, dao do znanja da je zazuzet, a i prsten je nešto što bi njega samog trebalo inhibirati u flertanju.
u tom smislu - čovjek će flertat i biti nevjeran ako je nesretan u braku i neće to činiti ako je sretan u tom braku, bez obzira nosio prsten ili ne.
Pa on je u braku očito 'nako, kako sam i rekla. Što se tiče inhibicije u flertanju, naravno da je jako tužno ako je TO funkcija njegova prstena za nju i za njega samoga.
Stvar je zapravo upravo suprotna, čovjek koji nosi prsten uživa fantastičnu korist jednog super efekta, a taj je da inhibira druge ako im kakve ideje ili vulgarni komentari ili "flertovanje" padaju na pamet, pa se ne mora cimat i doživljavat gluposti bez veze.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:57   #135
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Pa čekaj, kaj u tvojoj okolini nema ljudi koji svoje ubračenje smatraju uspjehom samim činom potpisa i stavljanja prstenja? Nikad nisi imala oko sebe osobe koje nekome zavide na činu vjenčanja (ne na sretnoj i kvalitetnoj vezi). Nikad nisi čula za stare cure i stare dečke koji žive isprazan život u vlastitoj komociji i sukladno vlastitim potrebama?

Nikad se nisam smatrao konzervativnim i zatvorenim, ali osjećam da je okolina u mene pokušala usaditi vrijednosnu skalu na kojoj su oni koju su u braku uspješniji od onih koji nisu, dok su oni koji su se razveli totalni failure, sve bez obzira na stvarnu sreću koji ti ljudi proživljavaju u životu.
Ljudima koji su sami i unatoč pritisku okoline ne ulaze u neke bezvezne i nesuštinske odnose treba dignuti spomenik za integritet, romantiku i hrabrost.

Ali također i onima koji unatoč pritisku "emancipirane" okoline, u suštinskom odnosu ulaze u brak i ne stide se nenametljivo svjedočiti o svojoj radosnoj odgovornosti prikladnim simbolima.

Ja bih rekla da su to najčešće jedni te isti ljudi. (Prvo budu ovo prvo, a onda ako je sreće, ovo drugo.)
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:12   #136
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Što se tiče inhibicije u flertanju, naravno da je jako tužno ako je TO funkcija njegova prstena za nju i za njega samoga.
ja mislim da prsten tako doživljavaju one/oni kojima je UŽASNO bitno da supružnik nosi prsten.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 02:48   #137
Quote:
Vanyo kaže: Pogledaj post
Evo procitah sve tri stranice. Hvala svima na odgovorima.
I da.. meni osobno taj prsten jako puno znaci. Znaci stavili smo si ga na ruku i rekli: Uzmi ovaj prsten kao znak moje ljubavi i moje vjernosti.
Dečkima znak ljubavi i vjernosti možda nije potreban na pikniku s društvom!

Uostalom, ne trebaš pridavati toliku pažnju tome nosi li prsten ili ne, naravno osim u slučaju ako ti je zbilja sumnjiv. Ako je tebi to bitno možda ne znači i za njega isto. Ne razmišljamo svi isto.

S obzirom da je to prvi put da je zaboravio prsten, čemu panika!?
__________________
''I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.''
Slim Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 06:40   #138
Quote:
Slim Lady kaže: Pogledaj post
S obzirom da je to prvi put da je zaboravio prsten, čemu panika!?
nije ga zaboravio. ostavio ga je doma da ga ne sjebe ili izgubi na kampiranju.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 15:47   #139
mi smo ga u početku nosili samo u posebnim progodama, tipa kad se uklapa s odjećom i šminkom (inače ni jedno ni drugo ne voimo nakit) a sad ni tada. mi smo, inače, kod matičara razmijeniili srebrno prstenje iz papirnate kutijice.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.