Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2012., 19:26   #41
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Isusov odgovor je točan i potpun.
Propovjednikov odgovor je netočan i nepotpun.

Slučaj riješen.
Ne nužno jer "Isusovih" govora ima svake vrste i zato imamo more sekti koji koriste te govore u svoje svrhe.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:11   #42
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Isusov odgovor je točan i potpun.
Propovjednikov odgovor je netočan i nepotpun.

Slučaj riješen.
Poštujem tvoje mišljenje, jer pokazuješ zdrav razum.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 23:15   #43
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Ne nužno jer "Isusovih" govora ima svake vrste i zato imamo more sekti koji koriste te govore u svoje svrhe.
Komentirala sam samo citirani dio.
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Poštujem tvoje mišljenje, jer pokazuješ zdrav razum.
Hvala.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 22:55   #44
Thumbs up

Nema nikakvog trojstva. To je pogansko učenje ! Pogani su obozavali trijade Bogova. Odrekni se krive religije između ostalih crkve, obizavaj pravog Boga Jehovu na pravi način. Kloni se idolopoklonstva kojeg je puno u crkvi. Trudi se čim manje grijesiti. Spoznaj istinu i živo po njoj odnosno po Božjoj rijeci Bibliji. I vjerojatno ćeš biti spašen i dobiti vječni život.

Zadnje uređivanje praedicator : 10.12.2012. at 23:07.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 23:37   #45
Vjerovatno ćete biti spašeni ako živite po JUS-u a ako ne živite, isto postoji vjerovatnost da ćete biti spašeni.Tako je i jedan razbojnik spašen, iako to nije očekivao došlo mu ko ozeblom sunce .
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 02:46   #46
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nema nikakvog trojstva. To je pogansko učenje ! Pogani su obozavali trijade Bogova. Odrekni se krive religije između ostalih crkve, obizavaj pravog Boga Jehovu na pravi način. Kloni se idolopoklonstva kojeg je puno u crkvi. Trudi se čim manje grijesiti. Spoznaj istinu i živo po njoj odnosno po Božjoj rijeci Bibliji. I vjerojatno ćeš biti spašen i dobiti vječni život.
Što se tiče trojstva ću se apsolutno složiti. Ne trebaš biti genije da bi shvatio da Biblija ne uči koncept trojstva, i da je to jednostavno jedan proizvod crkve.

I ako je tačno da su riječi "Otac", "Sin", i "Sveti Duh" spomenuti u Bibliji, nećeš nigdje nači učenje da su oni dio svetog trojstva, da su svi jednaki jedan prema drugom, i tako dalje.

Trojstvo je izmišljeno od strane crkve da bi izjednačili biblijskog Isusa sa Bogom, i da bi olakšali neke probleme (kontradikcije) u svemu tome.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 03:03   #47
Da. Tako je. Bravo. Samo je jedan Bog Jehova. Isus Krist je njegov prvoređeni sin i nas kralj a Sveti duh je Bozja djelujuca sila. Amen. I to je sva mudrost. Prosto ko pasulj kako bi rekli braća Srbi he he he.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:12   #48
Iv 3

1Bijaše među farizejima čovjek imenom Nikodem, ugledan Židov. 2On dođe Isusu obnoć i reče mu: "Rabbi, znamo da si od Boga došao kao učitelj jer nitko ne može činiti znamenja kakva ti činiš ako Bog nije s njime." 3Odgovori mu Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!" 4Kaže mu Nikodem: "Kako se čovjek može roditi kad je star? Zar može po drugi put ući u utrobu majke svoje i roditi se?" 5Odgovori Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha, ne može ući u kraljevstvo Božje. 6Što je od tijela rođeno, tijelo je; i što je od Duha rođeno, duh je. 7Ne čudi se što ti rekoh: 'Treba da se rodite nanovo, odozgor.' 8Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha." 9Upita ga Nikodem: "Kako se to može zbiti?" 10Odgovori mu Isus: "Ti si učitelj u Izraelu pa to da ne razumiješ? 11Zaista, zaista, kažem ti: govorimo što znamo, svjedočimo za ono što vidjesmo, ali svjedočanstva našega ne primate. 12Ako vam rekoh zemaljsko pa ne vjerujete, kako ćete vjerovati kad vam budem govorio nebesko? 13Nitko nije uzašao na nebo doli onaj koji siđe s neba, Sin Čovječji. 14I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji 15da svaki koji vjeruje u njemu ima život vječni. 16Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu. 18Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega. 19A ovo je taj sud: Svjetlost je došla na svijet, ali ljudi su više ljubili tamu nego svjetlost jer djela im bijahu zla. 20Uistinu, tko god čini zlo, mrzi svjetlost i ne dolazi k svjetlosti da se ne razotkriju djela njegova; 21a tko čini istinu, dolazi k svjetlosti nek bude bjelodano da su djela njegova u Bogu učinjena."

Ova tema treba biti pod duhovnost, previše mrmljate ovdje
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:24   #49
Dok na Isusa nije sišao Duh Sveti te dok nije pobijedio napasnika, on je bio čovjek ko i mi.
ali pobijedivši, Anđeli su mu služili...On nam govori da trebamo Boga obožavat, a na Boga i misli kad govori za sebe, jer su jedno!
Raj nečete dočekati isti, a u paklu već jeste. Šta je iza smrti ne znam, ali znam da nam Isus govori o raju i paklu unutar nas...
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 18:04   #50
Nema ni raja ni pakla. Pakao je vječna smrt bez uskrsnuća a raj će biti na zemlji kad Bog uništi zlo odnosno sotonin okot na zemlji !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 08:39   #51
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Što se tiče trojstva ću se apsolutno složiti.
Ne trebaš biti genije da bi shvatio da Biblija ne uči koncept trojstva, i da je to jednostavno jedan proizvod crkve.

I ako je tačno da su riječi "Otac", "Sin", i "Sveti Duh" spomenuti u Bibliji,
nećeš nigdje nači učenje da su oni dio svetog trojstva, da su svi jednaki jedan prema drugom, i tako dalje.

Trojstvo je izmišljeno od strane crkve da bi izjednačili biblijskog Isusa sa Bogom,
i da bi olakšali neke probleme (kontradikcije) u svemu tome.
Biblijom se jasno i nepobitno može dokazati koncept trojstva. Isus navodno, kaže: Idute i krstite u ima Oca i sina i Duha svjatogo. (naravno iz aviona je vidljivo da on to nije rekao, već mu crkva to stavila u usta umetnuvši u Pismo). Pa ono "Tko gleda mene, gleda Boga"... pa onda ono: "Sve što ima Bog pripada meni"... Pa onda ono da je Bog predao Isusu da sudi čovječanstvo..... Pa ona Ivanova "zapeta" - da je troje koji svjedoče na nebesima, što implicira da su to Otac, Sin i sveti Duh. Pa imate i ono da da je Savao stotine puta nazvao Gospodom.. I još mnogo toga... dug je spisak.

Ako tko želi vjerovati Bibliji kakva je danas, nesumnjivo je da mora vjerovati i u trojstvo i u to da je Isus božanstvo ili čovjekobog. Ja osovno smatram da je Biblija (ova u današnjoj formi) djelo crkve. Ona je u IV stoljeću sjela i na koncilima dogovorila što je Biblija a što nije Bblija. Tad su u NZ ostavili 25 knjiga a ibacili mnoge druge.. Onda su kasnije dodali i 27-mu knjigu.. (Otkrovenje). Stoga mislim da je neprincipijelno poozivati se na autentičnost Biblije, a istodobno negirati trojstvo i negirati da je Isus božanstvo, ili čovjekobog ili bogov sin.. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:53   #52
Upoznah se s tvojom istinom na tvojoj temi i zanimljivo kako si se prilagodio, Božji narod kažeš mjesto Jehovinih svjedoka, ali narod u starom zavjetu na koji se pozivate(a u novom vas se i ne spominje) govori da će doć netko u vaše ime dakle, a vi niti u čudesa ne vjerujete što se događaju već sve pripisujete Sotoni...posve sve ste lijepo ukomponirani ali, to je od đavla. odbacujete sve narode pa tako i svu povjest, kakva ste vi to novo istina odjednom pobogu? koji sve znate šta piše i sve dešifrirali i nepogrešivi ste ko i crkva, a koliko tame u vama...

Počujte kako sam ja našao Boga i kako možete dobiti vječni život...
Bijah u pubertetu kad gledah egzorcizam na tv-u a tu večer me opsjeo zloduh njihov jer me strah spopao i misli su postale dvolične, jedne moje a druge od zloga.. zaprepastih se i uzeh bibliju pod ruke s upaljenjim svjetlom i u miru zaspah..ali drugi dan nemirni dvolični duh i dalje u meni i rješih da se moram toga rješit kako bilo jer otkud to odjednom me napastuje...čitavši Bibliju, moleći se, posteći 40 dana od sveg nečistog uspih se osloboditi nemira(uz padove)... Te rekoh ako mi Bog pomogao da se oslobodim zloga pa što da ne vidim što se krije s druge strane, te se usrdno molih, Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu koje i znadoh do tada, a nakon njih bi osobne riječi i želje izgovarao Bogu s naglaskom na savršenstvo da upoznam, savršen da postanem...s vremenom molitva mi postala kao opijum jer mi mir pružala, a moja dubina je prožimala mudrost dječaka, s istinom nadolazećom, znanjem nevidljivim, duhovnom osjećaju bliskosti s Bogom...i hop duša mi osjećala da se bliži nećemu višemu i ja rekoh dok ležah u krevetu, Bože (ako želiš) spreman sam za nešto više.. i istog trena sišla svjetlost u meni i mir spokojstva... ta svjetlost je trajala tri dana u meni a već drugi rekoh idem vidjeti hoće li me cucak konačno poslušati kad ga dozovem ako ga pustim s lanca, malo morgen ) tu me iskušao isti onaj što je kušao Isusa u pustinji... U Pjesmi nad Pjesmama piše tri puta,, Kćeri Jeruzalemske, ne budite ljubav moju dok sama ne bude htjela, zaklinjem vas!" ja to nisam mogao znati :P i evo deset godina se koprcam u zemaljskom okruženju... a morate se svega ostaviti i žuditi za Njim... evo Ovo je za Vas... tko ne traži Istinu, nemojte mu ovo pokazati, zaživite ovo u sebi! Suđeno vam je...
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:18   #53
u svom zivotu sam jako jako mala vremena potrosio na religiju. mogao bi rec nula minuta. zanimale su me druge stvari. inace zaobilazim price koje mogu cut na svakom koraku...

zakljucujem da nisam nista propustio, i da me moj princip odveo u smjeru kojem sam htio. ne vjerujem u vjecan zivot kao fizicki jer se to vec dokazalo da nije tako. kad pocnes starit onda znas da je to sve kao fitilj koji samo ceka kraj.

poslje zivot u spirtualnom svjetu me ne zanima. daj mi ovaj zivot! da ja budem naklonjen majmun da bi ti meni poslje dao? ja sebe nikad ne bi nazvao carem vec robom

biblija ima dobro tumacenje, ali biblija je bila ideal i zakon stvoritelja. svemir je pre velik da bi uzeli zdravo za gotovo da jedan stvoritej i treba ga slusati. tako da ne vidim svrhu vase biblije u danasnjem svijetu di ljudi imaju puno vece brige od citanje biblije. uzmimo u obzir da smo stvorili drugacija vremena. ako cemo se vratit u proslost, onda bi i mogli nesto uzest u obzir.

sama priroda nema razuma

u africi stanovnistvo se iskljucivo hrani divljim zivotinjama. ravnoteza postoji.
u bjelom svijetu smo sve divlje zivotnije potamanili. da bi mogli mirnije spavati

iz ova dva primjera mozete zakljucit da stvoritelj nije stvorio raj na zemlji u npr africi. evropa je bila ista kao afrika prije 10 000g. divlja

bjeli covjek tezi raju. a raj je samo komotnost. u tom procesu je spreman svasta izmisliti i napraviti. ne bitno jel to dobro ili lose.

a to je sve potaklo od osnovne materije koja je po prirodi hladna a kad je u dodiru s drugom materijom ili samom radijacijom postaje topla. i kao takva zeli sto duze zadrzati svoj oblik. a to je ne moguce bez pokretnog sistema

Zadnje uređivanje MillionMan : 12.12.2012. at 12:25.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:39   #54
A šta ima priroda ako nema razuma?
Osjećaja ima, Ima ih i Bog, a katkad ih nema!
Razumjeti nešto znači osjetiti to!
Srce i Duh jedno su jer sami nebi mogli opstati.
Dakle srce je osjećaj, a duh je svijest. svijest o čemu?? osjećaju!! Imaš osjećaj o nečemu? nešto si vidio u mislima dakle...Malo prije išao zapalit pljugu na povečalu koje je bilo prmrzlo, ali sunce svemočno prodrlo kroz hladnoću prividnu i pokazalo mi svoju svemočnost!
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:50   #55
I šta je bilo kad si se probudio Bronsky ? he he he
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:35   #56
jos bi nadodao dobrotu i djeljenje. dajem prijmjer na razmatranje koji je ne moguc.

zamisli da svi djelimo. ja udem tebi u kucu i ti mi das sve... hranu, zenu itd... i ja isto tako za sve koji mi dodu u kucu. zamisli lipote, nitko nista ne trazi... sve imaju. jel to moguce? zasto danas onda imamo tolike probleme u komunikaciji? zasto netko mora cekati na odgovor? zasto mu se odma vrata ne otvore?

pocevsi od malih ljudi, koji su skrtiji od velikih. oni ne otvaraju vrata tako lako i isti takav zeli da bude usluzen? da svi otvaraju vrata opet bi doslo do kaosa. jer nitko ne bi radio... po mom ovo sto mi danas imamo ima smisla. a taj smisao se veze za fiziku. jaci gura manje oko sebe.. manji ce uvjek slusat veceg ili sljedi njegov primjer. da bi se usprostavio velikom, moras izgradit sebe da budes u njegovom nivou, itd.. isto tako u prirodi da se dajes, pojeo bi te veliki

Zadnje uređivanje MillionMan : 12.12.2012. at 14:43.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 18:46   #57
Kako dobiti vječni život?

Tražiti svjetlo jer svjetlost je radost a tamu ostaviti tami jer tama je samo da bi se svjetlo izdiferenciralo kao vrijednost.
SalahHudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:28   #58
Quote:
SalahHudin kaže: Pogledaj post
Kako dobiti vječni život?

Tražiti svjetlo jer svjetlost je radost a tamu ostaviti tami jer tama je samo da bi se svjetlo izdiferenciralo kao vrijednost.
zastarjela teorija
svjetla ima, uvjek ga je bilo. ali isto tako uvjek je bio dan i noc

neke zivotinje su aktivnije po noci... s tim da i po noci kosmicka energija isijava

svjetlo ti daje zivotni takt. dnevna energija i sva ostala zbivanja se odvijaju ne ovisno o svjetlu. i nikakve veze s tvojim vjecnim zivotom nema
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:26   #59
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da. Tako je. Bravo. Samo je jedan Bog Jehova. Isus Krist je njegov prvoređeni sin i nas kralj a Sveti duh je Bozja djelujuca sila. Amen. I to je sva mudrost. Prosto ko pasulj kako bi rekli braća Srbi he he he.
Nije Jehova samo primat S.J. Im vjerskih organizacija mnogo starijih od vaše sekte. Kao ovi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=518683
A sa Jehovom barataju i indijci: http://www.biorama.net/pet-elemenata.html


A ima i onih koji o JHVH i skroz drukčije misle: http://www.exyujos.crniplamen.net/jhvh.html

A što se tiče života vječnoga samo je jedna stvar bitna: djela, a ne riječi.

Nikakava teoretska i teološka prepucavanja vezano za to tko će bolje tumačiti neke svete knjige.

Posljednji sud
31 "Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime, sjest će na prijestolje slave svoje. 32 I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. 33 Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva."
34 "Tada će kralj reći onima sebi zdesna: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! 35 Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; 36 gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'"
37 "Tada će mu pravednici odgovoriti: 'Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? 38 Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? 39 Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?' 40 A kralj će im odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!'"
41 "Zatim će reći i onima slijeva: 'Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! 42 Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; 43 stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!'"
44 "Tada će mu i oni odgovoriti: 'Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna, ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?' 45 Tada će im on odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.'"
46 "I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni."


http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...l=Mt%2025%2C40

Zadnje uređivanje krena : 12.12.2012. at 22:43.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:58   #60
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Biblijom se jasno i nepobitno može dokazati koncept trojstva. Isus navodno, kaže: Idute i krstite u ima Oca i sina i Duha svjatogo. (naravno iz aviona je vidljivo da on to nije rekao, već mu crkva to stavila u usta umetnuvši u Pismo). Pa ono "Tko gleda mene, gleda Boga"... pa onda ono: "Sve što ima Bog pripada meni"... Pa onda ono da je Bog predao Isusu da sudi čovječanstvo..... Pa ona Ivanova "zapeta" - da je troje koji svjedoče na nebesima, što implicira da su to Otac, Sin i sveti Duh. Pa imate i ono da da je Savao stotine puta nazvao Gospodom.. I još mnogo toga... dug je spisak.
Očigledno je da nisi razumio ono što sam napisao. Rekao sam da se riječi Otac, Sin, i Sveti Duh spominju u Bibliji, ali crkva je od toga napravila jedan koncept koji se ne uči u Bibliji.

Dakle ja govorim o konceptu trojstva, o definiciji trojstva, o vjerovanju da se Bog sastoji od Oca, Sina, i Duha svetoga, i da su svi odvojeni ali 100% jednaki jedan prema drugom. Govorim o atanazijskom vjerovanju koje je jasno definiralo trojstvo, a takvu definiciju nećes nigdje u Bibliji naći.

Pročitaj atanazijsko vjerovanje, i onda mi nađi mi gdje Isus ovako nešto propovjeda. A i riječ trojstvo čak ni jedan jedini put nije spomenuto.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.