Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2013., 14:39   #41
Jedini demoni koje priznajem su zle misli.
To je ono kad mi dodje žuta minuta pa poželim zlo nekim ljudima, uglavnom mužu.

A ovi šta ruše "sotonističke" oltare, boktemazo, takvi bi i kokosovo stablo srušili. I gnijezdo od ptice. Jer i to je nekome oltar.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:44   #42
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
evo ja se javljam da rušim te oltare... 100 eur po oltaru...
naravno ako time ne kršim zakon dotične države.
možda bi te trebalo više brinuti da onaj čije je to, ne prekrši zakon dotične države....
jer moglo bi biti (samo većim i debljim štapom)
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:48   #43
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://www.oslobadjanje.com/mala-stu...-entiteta.html

Za demonologe, ljubitelje i mrzitelje istih zanimljivo štivo.
Btw ljudi, ovo vam je jako zanimljiv tekst.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:09   #44
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Mene je pak Biblija odvratila od toga da vjerujem u demone kao zasebne identitete. Ako je Bog, po Bibliji, sveznajuć, onda je znao da će se Sotona pobuniti i samom tim svojim sveznanjem unaprijed sve određuje, pa i tko će ići u pakao, a tko u raj. Ako pak Bog nije sveznajuć, to nije u skladu s Biblijom. Znači, ili je Bog sveznajuć i sve nam je unaprijed određeno, što bi bilo vrlo okrutno, ili nije, što nam ostavlja prostora za slobodnu volju. PA i da kreiramo demone kao zasebne entitete kako se ne bismo morali suočavati sa sobom jer zlo možemo pripisati nekom drugom.
nije tebe, biblija odvratila da vjeruješ u "demone kao zasebne identitete"
tamo piše da postoje.
odvratilo te tvoje shvaćanje/neshvaćanje biblije, ili nevjerovanje u istinitost tamo napisanog.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:18   #45
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

A ovi šta ruše "sotonističke" oltare, boktemazo, takvi bi i kokosovo stablo srušili. I gnijezdo od ptice. Jer i to je nekome oltar.
Da, takvi bi rušili sve što nije po njihovome.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:22   #46
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nije tebe, biblija odvratila da vjeruješ u "demone kao zasebne identitete"
tamo piše da postoje.
odvratilo te tvoje shvaćanje/neshvaćanje biblije, ili nevjerovanje u istinitost tamo napisanog.
Ja ću ipak vjerovati da sam čovjek bolje zna što je vezano za njega nego neki tko ga nikad ni vidio ni čuo već iz jedna posta stvara fantazme o njemu samom.

Dakle vjerovati ljudima je bolja opcija.

Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Mene je pak Biblija odvratila od toga da vjerujem u demone kao zasebne identitete. Ako je Bog, po Bibliji, sveznajuć, onda je znao da će se Sotona pobuniti i samom tim svojim sveznanjem unaprijed sve određuje, pa i tko će ići u pakao, a tko u raj. Ako pak Bog nije sveznajuć, to nije u skladu s Biblijom. Znači, ili je Bog sveznajuć i sve nam je unaprijed određeno, što bi bilo vrlo okrutno, ili nije, što nam ostavlja prostora za slobodnu volju. PA i da kreiramo demone kao zasebne entitete kako se ne bismo morali suočavati sa sobom jer zlo možemo pripisati nekom drugom.
Stvorenja moraju imati određenu autonomiju no potpunu teško da ima neko stvorenje jer je ograničeno supstancom postojanja.

Zadnje uređivanje Meadow : 26.04.2013. at 18:39. Reason: multiquote
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:49   #47
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja ću ipak vjerovati da sam čovjek bolje zna što je vezano za njega nego neki tko ga nikad ni vidio ni čuo već iz jedna posta stvara fantazme o njemu samom.

Dakle vjerovati ljudima je bolja opcija.
ma šta ti govoriš
tko govori o vjerovanju ljudima ?

u bibliji piše da su demoni bića i da postoje.
ne može se nikako tvrditi suprotno i reći da ga je biblija odvratila.
ako netko i dalje ne vjeruje da postoje, znači da ne vjeruje u to što je u bibliji napisano.
ili nije shvatio šta je napisano.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:56   #48
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ma šta ti govoriš
tko govori o vjerovanju ljudima ?

u bibliji piše da su demoni bića i da postoje.
ne može se nikako tvrditi suprotno i reći da ga je biblija odvratila.
ako netko i dalje ne vjeruje da postoje, znači da ne vjeruje u to što je u bibliji napisano.
ili nije shvatio šta je napisano.
Malo ti toga razumiješ a nametao bi svoje shvaćanje čovjeku kao jedino ispravno.
Probaj razumijeti čovjeka da je to njegov doseg i da je on u pitanju a ne netko drugi a ponajmanje ti uslovljen jednim unaprijed zacrtanim razmišljanjem.

A što se tiče biblije i tumačenje tu ne treba pisati puno jer ima 10000 različitih sekti koje svaka ima pravo tumačenje..Zamisli da bi svih 10 000 sada ovde kao ti navalili na čovjeka s ispravnim tumačenjima.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 17:48   #49
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Malo ti toga razumiješ a nametao bi svoje shvaćanje čovjeku kao jedino ispravno.
Probaj razumijeti čovjeka da je to njegov doseg i da je on u pitanju a ne netko drugi a ponajmanje ti uslovljen jednim unaprijed zacrtanim razmišljanjem.

A što se tiče biblije i tumačenje tu ne treba pisati puno jer ima 10000 različitih sekti koje svaka ima pravo tumačenje..Zamisli da bi svih 10 000 sada ovde kao ti navalili na čovjeka s ispravnim tumačenjima.
ma kakvo moje nametanje ?
biblija nameće a ne ja.

hajde sada ti ljepo nama objasni može li se recimo iz ovog citata zaključiti da demoni ne postoje kao "zasebni entiteti".
Marko 1
34 On izliječi brojne bolesnike koji su patili od svih vrsta bolova i istjera brojne zle duhove; i ne puštaše on demonima pričati, jer ga ovi poznavaše.

stalno se nešto inatiš, a nisi dao niti jedan jedini dokaz svojih tvrdnji
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 18:05   #50
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ma kakvo moje nametanje ?
biblija nameće a ne ja.

hajde sada ti ljepo nama objasni može li se recimo iz ovog citata zaključiti da demoni ne postoje kao "zasebni entiteti".
Marko 1
34 On izliječi brojne bolesnike koji su patili od svih vrsta bolova i istjera brojne zle duhove; i ne puštaše on demonima pričati, jer ga ovi poznavaše.

stalno se nešto inatiš, a nisi dao niti jedan jedini dokaz svojih tvrdnji
tako se i u srednjem vijeku mnogima činilo da su žene opsjednute demonima, đavlima, da ne spominjem psihičke bolesnike i one ometene u razvoju, deseci tisuća su završili što na lomačama, što utopljeni, obješeni, umrli na mukama... i iz takvih su crkvenjaci na oči svoje i svjetine vidjeli kako iz njih izlaze hajvančići
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 18:37   #51
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
tako se i u srednjem vijeku mnogima činilo da su žene opsjednute demonima, đavlima, da ne spominjem psihičke bolesnike i one ometene u razvoju, deseci tisuća su završili što na lomačama, što utopljeni, obješeni, umrli na mukama... i iz takvih su crkvenjaci na oči svoje i svjetine vidjeli kako iz njih izlaze hajvančići
kakve to ima veze
poenta je bila, piše li u bibliji da demoni postoje ili ne, a ne psihoanaliza šta se nekom činilo

povremeno se pitam, prate li temu uopće, pojedini ovdje koji komentiraju ili je bitno kad se nema šta realno prigovoriti, nešto napisati kontra, pa "kud puklo da puklo"
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 18:40   #52
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
kakve to ima veze
poenta je bila, piše li u bibliji da demoni postoje ili ne, a ne psihoanaliza šta se nekom činilo

povremeno se pitam, prate li temu uopće, pojedini ovdje koji komentiraju ili je bitno kad se nema šta realno prigovoriti, nešto napisati kontra, pa "kud puklo da puklo"
o kakvoj ti psihoanalizi, ljude su masovno ubijali jer su crkvenjaci i praznovjerna raja "znali" da je njihove susjede opsjedao sotona, demoni i ostala gamad. jer je to bila opće poznata "istina", samo je očito bila vrlo masovna pojava.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 18:48   #53
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
evo ja se javljam da rušim te oltare... 100 eur po oltaru...
naravno ako time ne kršim zakon dotične države.
Nisu to "oni oltari", pa nemaš beda što bi država rekla. Ali, osto bi praznog novčanika jer ti za to niko ne bi platio, čovječe, što ti je, pa novcem bi se privezali ko za urokom nekim. Praznovjerje još uvijek vlada.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 21:48   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, takvi bi rušili sve što nije po njihovome.
Ovu knjigu što si mi preporučila , sada sam se sjetio da ju je napisao moj zemljak. Inače sam je prolistao prošle godine.
Upravo sada čitam Slavinskog i njegove entitete. A misli uzeti i nastavak Aspektiku.

Samo ne znam kako će crkvenjaci reagirati na sve ove knjige jer se one nadovezuju na inkarnaciju !!

Inače sam pronašao zanimljivo poglavlje u bibliji: http://www.wordplanet.org/cr/47/12.htm

7 I da se zbog uzvišenosti objava ne bih uzoholio, dan mi je trn u tijelu, anđeo Sotonin, da me udara da se ne uzoholim.
8 Za to sam triput molio Gospodina, da odstupi od mene. A on mi reče:
9 "Dosta ti je moja milost jer snaga se u slabosti usavršuje." Najradije ću se dakle još više hvaliti svojim slabostima da se nastani u meni snaga Kristova.
10 Zato uživam u slabostima, uvredama, poteškoćama, progonstvima, tjeskobama poradi Krista. Jer kad sam slab, onda sam jak.


Upravo tako nešto opisuje Slavinski u svoj knjizi !

Zadnje uređivanje krena : 26.04.2013. at 22:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:48   #55
Ja nigdje nisam.procitao u Biliji da postoje muski i zenski demoni. Demon je demon !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:57   #56
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ja nigdje nisam.procitao u Biliji da postoje muski i zenski demoni. Demon je demon !
U bibliji ne piše puno toga, ali to isto postoji. Ali ja mislim da je spol demona samo "lijepa" legenda !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 01:49   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, takvi bi rušili sve što nije po njihovome.
E, sve što ne odgovara biblijskim pravilima, ruši.

Ako nije definirano za rušenje u prvoj biblijskoj verziji, sigurno jest u petoj, ili barem u sedmoj. Ili u nekojem od tumačenja iste.
A tumačenja, ima ih, ko gljive posli kiše. Ne mo'š s njima u korak sve i da o'š, treba to pratit.

Na sreću, malo ih je.
(daju dojam da ih je više al to je samo i jedino dojam).
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 07:42   #58
Exclamation

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
E, sve što ne odgovara biblijskim pravilima, ruši.

Ako nije definirano za rušenje u prvoj biblijskoj verziji, sigurno jest u petoj, ili barem u sedmoj. Ili u nekojem od tumačenja iste.
A tumačenja, ima ih, ko gljive posli kiše. Ne mo'š s njima u korak sve i da o'š, treba to pratit.

Na sreću, malo ih je.
dojam da ih je više al to je samo i jedino dojam).
PoPo o

Malo nas je al nas ima. He he. Po ovome gore napisanom moglo bi se zakljuciti da odobravate sotonisticke oltare i obozavanje sotone ili se varam ? Nadam se da.se varam ?

Zadnje uređivanje praedicator : 27.04.2013. at 08:02.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 10:18   #59
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
PoPo o

Malo nas je al nas ima. He he. Po ovome gore napisanom moglo bi se zakljuciti da odobravate sotonisticke oltare i obozavanje sotone ili se varam ? Nadam se da.se varam ?
Ne. Ateisti odobravaju samo ove hramove: http://www.tportal.hr/kultura/knjize...a-ateiste.html

]Pisac Alain de Botton, kojega zbog tekstova prilagođenih širokim krugovima čitatelja nazivaju i propovjednikom pop filozofije, objavio je da planira izgradnju ateističkih hramova diljem Velike Britanije[
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 12:49   #60
Aha to je nesto slicno tutankamonovoj grobnici?Mozda je taj hram bio uklet ali ja znam ljude koji su rusili svakakve oltare pa im nista nije bilo jer oni razmisljaju:Vidi ovih smradova sto mi po sumi ova s**** rade,da mi je naci nekog da mu siju zavrnem.
A ko se boji naravno da ce mu se dogoditi nesto ima jedna vikinska poslovicaukavica u svojoj kuci stoji ali zlo ce ga snaci ma koliko se boji.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.