Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 17:23   #921
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
A hau mac kosta?
Od kada vise nije manji porez na medicinsku opremu i od kada se vise ne moze kupiti direknto od festte puno. Mislim cak vise od 600kn. A ja sam ga prije 4 godine platila manje od 400kn direknto od njih.
Ali super je.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:00   #922
ima na njuskalu novih zapakiranih od 500kn pa sve do 750kn,zavisi treba naletit
usbcard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:58   #923
Pozdrav

Zanima me da li netko ima iskustva sa - Philips Kompresorski inhalator Innospire Essence?
Dvoumim se izmedju njega i Omrona.
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 15:06   #924
Jel ima igdje popust na inhalatore? Mislim da sam vidjela 10% na Omron u Farmaciji danas. Drži li ih Dm na ljekarničkom odjelu?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 15:43   #925
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Drži li ih Dm na ljekarničkom odjelu?
Drzi, ali su im cijene dosta visoke. Pa kad stavis onih 25% na jedan proizvod onda dodjes tu negdje na cijene kakve imaju ostali. Barem je tako bilo pred par mjeseci kad sam gledala jednog Omrona.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 15:45   #926
Kombinirala bih još s 15% popusta na kupnju pa bi mi se možda isplatilo.

hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 15:41   #927
Zaboravila sam pogledati u DM kakvih inhalatora ima!
Na kraju sam uzela u ljekarni Omron comp air za 530 kuna. Snižen je 10%, čini mi se u skoro svim ljekarnama. Dvoumila sam se između njega i dječjeg, al sam ipak uzela ovaj klasičan.

hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:03   #928
Quote:
Zaboravila sam pogledati u DM kakvih inhalatora ima!
Na kraju sam uzela u ljekarni Omron comp air za 530 kuna. Snižen je 10%, čini mi se u skoro svim ljekarnama. Dvoumila sam se između njega i dječjeg, al sam ipak uzela ovaj klasičan.

I dobro si odlucila. Evo i ja se ovih dana inhaliram s masko za odrasle.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:35   #929
Kak da inhaliram bebaca od 6 mjeseci?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:45   #930
U posudu za lijek staviš samo fiziološku 2-4 ml, prisloniš mu dječju maskicu na usta i nos pa koliko udahne.
Nakon inhaliranja moguće je pojačano iskašljavanje.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:10   #931
Što osim fiziološke mogu koristiti za inhalaciju za dijete od dvije godine i u kojoj količini?

hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:13   #932
Ovisno o problemu koji dijete ima liječnik odredi jel u obzir dolazi i neki lijek.

Ovako bez liječnika jedino fiziološka.
Cilj inhaliranja je ovlaživanje sluznice i sekreta, paziti event. na pojačano izbacivanje sluzi.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:00   #933
Quote:
Što osim fiziološke mogu koristiti za inhalaciju za dijete od dvije godine i u kojoj količini?

Ja stavim par kapi efedrin kapi za nos koje dobijem od pedijatrice.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:02   #934
Znaš li koja je uloga efedrina u tom inhaliranju?

Nuspojave
Duža uporaba Efedrin kapi za nos može izazvati oštećenje sluznice. Česta i dugotrajna uporaba može izazvati nervozu, nemir i nesanicu. Pri apsorpciji veće količine lijeka, osobito u djece, može se javiti smanjena peristaltika crijeva, zastoj urina i depresija centralnog nervnog sustava. Zbog mogućnosti resorpcije efedrina, Efedrin kapi za nos ne trebaju upotrebljavati bolesnici s hipertenzijom, insuficijencijom miokarda i tireotoksikozom.

Upozorenje
Efedrin kapi za nos namijenjene su samo za vanjsku uporabu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 07:34   #935
Mimoza40, efedrin kapi nikako ne mogu biti samo za vanjsku upotrebu (bez obzira sto pise u uputama) ako sluze za kapanje u nos i njegovo odcepljivanje.
Pedijatrica je preporucila kada je nos zacepljen umjesto direktnog kapanja staviti 2-3 kapi u fiziolosku. To je manje nego bi se direktno ukapalo. I manje stetno,ako cemo o stetnosti.
Tko govori o duzoj upotrebi?! Ne inhaliramo se svaki dan vec par dana svakih pola godine npr.
A citati deklaracije znam i sama. Svaki lijek ima nuspojave i svaka odgovorna osoba ce prije upotrebe procitati upute, a cinjenica je da su neke nuspojave napisane samo iz razloga sto nije dovoljno istrazeno a oni se moraju ograditi.
Npr. trudnice i dojilje bi trebale trpiti sve bolove,ne piti cajeve itd. jer svugdje pise da nije preporucljivo za trudnice i dojilje.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 12.12.2016. at 08:50.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:00   #936
Moram priznati da ne razumijem čemu tvoj ton.

Efedrin kapi svakako nisu za inhalaciju , pogotovo na maskicu, jer udahnute u donje dišne puteve mogu imati sistemski učinak koji kod male djece nije poželjan (izražene nuspojave).

Inhaliranje lijekova ide isključivo nakon pregleda i preporuke liječnika, a fiziološka nije lijek.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:32   #937
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post

Efedrin kapi svakako nisu za inhalaciju , pogotovo na maskicu, jer udahnute u donje dišne puteve mogu imati sistemski učinak koji kod male djece nije poželjan (izražene nuspojave).

Inhaliranje lijekova ide isključivo nakon pregleda i preporuke liječnika, a fiziološka nije lijek.
Da,uz lijecnicku preporuku sto je i napomenuto.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:37   #938
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post

apsolutno se slažem, ali nakon 50-60 (doslovno, znaju mame koje tu dulje pišu sa mnom) preboljenih viroza i svega, ne treba mi liječnik reći kada smijem staviti efedrin jer znam i sama
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:12   #939
Imam Omronov inhalator, najcesce spominjan ovdje. Na moju veliku zalost, dosta je cesto u upotrebi. E sada, nije mi jasno kako znati kada je vrijeme za promjenu filtra? Koji se dio tocno mjenja? Gdje se to nabavlja? Ostadoh bez knjizice s uputstvima
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:09   #940
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Imam Omronov inhalator, najcesce spominjan ovdje. Na moju veliku zalost, dosta je cesto u upotrebi. E sada, nije mi jasno kako znati kada je vrijeme za promjenu filtra? Koji se dio tocno mjenja? Gdje se to nabavlja? Ostadoh bez knjizice s uputstvima
Trebala si sa njim dobiti tih rezervnih, ja još imam 1 čini mi se
Mjenjam svakih par mjeseci
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.