Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 06:54   #21
Evo ti moje iskustvo. Točno u milimetar jednaku sitaciju sam imala u tvojim godinama. Tada ni ja nisam imala snagu to presjeći. Sada, desetak godina poslije, razvedeni smo i imamo dijete. Puno teži oblik razlaza i sa puno više "oštećenih" u cijeloj toj priči! Ako želiš izaći, izađi sad jer će se svi puno lakše priviknuti na situaciju i život će ići dalje. Nas pak će do smrti pratiti bivši odnos.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 07:09   #22
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
Ne znam citirati pa cu ovako odgovoriti koliko vise mogu svima.
Sto trazim od forumasa?Racunam da ovdje ima pametnijih i iskusnijih ljudi od mene koji su mozda bili u ovakvoj ili slicnoj situaciji zanimaju me misljenja i iskustva,prvenstveno a drugo malo da i olaksam svoju dusu.
Sto fali u vezi koja je divna i krasna?Nisam rekla da je veza divna nego da je on divna osoba.Jednostavno cesta odvojenost i neke osobne sitnice al zaista sitnice su doprinjele tome da se ja ovako osjecam i jednostavno ne mogu objasniti ali ne vidim sebe u buducnosti uz njega.Mozda bolje i sama nego da se ovako glupo osjecam.
Da li se bojim samoce?
Ne bojim samoce ali nije mi sve jedno osobu koja je bila uz mene i ja uz njega toliko preko noci izgubiti.Ali ako mora biti tako i biti ce.
Teoretski moze ti jednog dana pasti cigla na glavu pa da ga opet ludo zavolis. Nije da se to ne dogadza. Ali veća je šansa da ćeš to svoje nezadovoljstvo kanalizirati u drugom smjeru i da će te privući neki drugi muškarac. Ako se prvo upustis u vezu s tim dugim, onda ćeš svog dečka još više povrijediti, a još ćeš i sebe mrziti.

Zbog toga sve sto ti mogu reći je. ..
http://youtu.be/5q2tHOWMFv0
Fielding Mellis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:23   #23
Bila sam ja u sličnoj situaciji i odmah ću ti reći da ne tratiš vrijeme ni sebi ni njemu, nije fer. Neće se to promijeniti. Ja sam isto dugo čekala misleći da će se nešto promijeniti i nikad nije, al bilo mi je teško njega povrijediti i priznati sebi neke stvari. Na kraju sam poslušala sama svoj savjet i prekinula i to mi je bila najbolja odluka u životu. Ako si nezadovoljna, džabe ti što je on idealan kad ne možeš uživati u toj vezi.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:30   #24
Bila sam u gotovo identičnoj situaciji u životu. I bilo mi je teško. No, baš zato jer mi je do tog momka bilo stalo(bio mi je prvenstveno prijatelj) odlučila sam biti iskrena prema njemu. Nisam ga "šokirala" na način da mu samo svanem i kažem da je kraj. Ne. Sjela sam sa njim i iskreno mu najprije rekla kako osjećam...Da to više za mene nije "to", da su mi emocije dosta splasnule intenzitetom i da želim da on toga bude svjestan. Rekla sam mu tad da se nadam da je sve to samo faza koja će proći i da ću nam dati još malo vremena ne bih li vidjela u kojem smjeru će sve ići. Mjesec i pol dana nakon toga rekla sam mu da je kraj. On je bio već pripremljen i vjerujem da mu je bilo lakše prihvatiti to jer su mu stvari "sjedale" neko vrijeme.
Nije mi žao.
Stisnula sam zube i učinila ono ispravno za oboje.
Razmišljaj na način da ti ostavljanjem čovjeka kojeg ne voliš činiš uslugu prvenstveno njemu. Kreni od sebe. Kako bi ti bilo da si u vezi sa nekim tko prema tebi počinje osjećati što i ti prema tvom dečku? Bi li htjela da te zavlači iz sažaljenja ili bi radije čisti, uredan, kirurški rez koji će ti izložiti stvari na stol, jasno i bez dvojbi?Mislim da je tako mnogo lakše odbolovati nekoga negoli pustiti da se taj netko i dan viška uljuljkava u nekakve iluzije, pa onda jednom(u najgorem mogućem tajmingu) sve prsne i ostavi ga frapirano izgubljenog.

U srcu znaš dobro što je ispravno. Postupi u skladu s njim i svojom savjesti.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:43   #25
Vec je jednom bila ovakva tema...ajme ja ga ne volim ali ga ne mogu ostaviti jer ce on crknit za mnom.
Ostavi ga.
Nece on crknit.
Velike sanse su da ce nakon prvotnog soka biti cak i sretniji jerbo garant njemu nije sve tako divno kako ti mislis u vezi s curom koja ga ne voli.
Otezati vezu s covjekom kojeg ne volis je nehumano a drzati kako to radis iz altruizma je bas umisljeno.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:43   #26
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Teoretski moze ti jednog dana pasti cigla na glavu pa da ga opet ludo zavolis. Nije da se to ne dogadza. Ali veća je šansa da ćeš to svoje nezadovoljstvo kanalizirati u drugom smjeru i da će te privući neki drugi muškarac. Ako se prvo upustis u vezu s tim dugim, onda ćeš svog dečka još više povrijediti, a još ćeš i sebe mrziti.

Zbog toga sve sto ti mogu reći je. ..
http://youtu.be/5q2tHOWMFv0
nije samo mogucnost pada cigle na glavu.......postoji ta jedna mogucnost: dok nekoga ne izgubis ne znas koliko ti ta osoba znaci..govorim iz jednog iskustva moje prijateljice koja je tako ostavila decka koji je bio super dobar prema njoj, volio ju ludo, skidao takoreci zvijezde s neba a ona kao nije osjecala isto i kad ga je ostavila ubrzo je shvatila da ga zeli nazad ali je bilo prekasno.....na zalost patila je za njim godinama i nije si mogla oprostiti sto je ucinila

zato mozda bolje neka autorica dobro izvaze sto zapravo zeli i osjeca............najlakse je ostaviti nekoga......a kako se njih dvoje ionako razdvajaju svakih tri mjeseca u tom periodu razdvojenosti moze vidjeti sto jos zeli s njime tj ne zeli
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:26   #27
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
.Jednostavno cesta odvojenost i neke osobne sitnice al zaista sitnice su doprinjele tome da se ja ovako osjecam i jednostavno ne mogu objasniti ali ne vidim sebe u buducnosti uz njega.
Kad sam pročitala uvodni post htjela sam sugerirati da se odvojite na neko vrijeme, čisto da ustanoviš koliko ti znači, ali sad vidim ovo i tek mi sad ništa nije jasno. kako je česta odvojenost mogla utjecati na tvoje nezadovoljstvo na taj način da se ne vidiš s njim u budućnosti i koje su to neke osobne sitnice?
U čemu je zapravo problem? "On je divan, ali...". Nekaj tu ipak ne štima.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:34   #28
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nije samo mogucnost pada cigle na glavu.......postoji ta jedna mogucnost: dok nekoga ne izgubis ne znas koliko ti ta osoba znaci..govorim iz jednog iskustva moje prijateljice koja je tako ostavila decka koji je bio super dobar prema njoj, volio ju ludo, skidao takoreci zvijezde s neba a ona kao nije osjecala isto i kad ga je ostavila ubrzo je shvatila da ga zeli nazad ali je bilo prekasno.....na zalost patila je za njim godinama i nije si mogla oprostiti sto je ucinila

zato mozda bolje neka autorica dobro izvaze sto zapravo zeli i osjeca............najlakse je ostaviti nekoga......a kako se njih dvoje ionako razdvajaju svakih tri mjeseca u tom periodu razdvojenosti moze vidjeti sto jos zeli s njime tj ne zeli
možda samo zato šta nije našla ''nešto bolje''

a boldano - očito nije, vidiš koliko je tema o tome kako neki ne žele bit u toj vezi s tom osobom, ali ne mogu prekinut jer - navika, prijatelji, roditelji, godine, ne znaju kako....

autorice, da probaš ovako kao Nunna?
sjest i razgovarat s njim.
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:39   #29
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
Jos da napomenem da mu znam obitelj i jako su me prihvatili i zavoljeli su me.Grozna mi je pomisao da prekidom bih mogla i njih povrijedit i razocarati.
Za njega znam da kada bih mu ovo rekla sto Vama govorim da bih ga slomila i ucinila mu zlo i da bih prekinuo bilo kakvu komunikaciju s menom.

Što to znači ?
Da ćeš se udati za njega iako ga više ne voliš, iako si sa njim iz navike, iako sve u tebi vrišti da ne želiš završiti sa njim... zato da mu ne povrijediš obitelj ?
Nije tvoja zadaća njih usrećiti niti ih ti možeš razočarati.
Razočarati se mogu sami ako očekuju od tebe ono što ti ne možeš dati.

Nisi se rodila da bi usrećila njih, njihovog sina, svoje roditelje niti bilo koga drugoga.
Osim toga nećeš nikoga, pa ni njih razočarati već ćeš njihovom sinu dati priliku da nađe ljubav.

Učiniti ćeš mu uslugu, dar.

Dati ćeš njemu i sebi priliku za ljubav, za iskrene osjećaje i radost.
Za sretan brak.
Koji nikada sa njim ne bi imala. Poštedjeti ćeš ga traume razvoda, svađa, depresije itd.
Jednom će ti na tome biti zahvalan.

Djeluješ pametno pa nemoj gurati nešto za što nisi spremna, sa osobom za koju nisi spremna... jer ćeš tako napraviti svjesno veliku nepravdu.
Nemoj da te strah od samoće gurne i provaliju nesreće, jer si se zbog straha od reakcije ljudi ili straha od samoće vezala za osobu koju ne voliš iskreno.
Tome dečku a i sebi napravi uslugu.

Vidi se da si savjesna i dobra cura.

Nikome ne duguješ ništa osim sebi njemu istinu i dobro.

A dobro nije ostati u vezi ili braku sa osobom za koju te ne veže iskrena, duboka, šašava, bliska i duboka ljubav.

Gdje su ti misli tu ti je srce... a tebi srce nije uz njega.

Pun je svijet parova zombija i dva fikusa bez radosti i prave ljubavi.
Vidi im se na licima da ih ne povezuje ljubav nego neke stvari zbog kojih se ne smiju zajedno, nisu sretni, ima ta tanka nit očaja, dosade, navike i straha od samoće među njima.
Nema ljubavi.
Gdje nema ljubavi nema ni sreće.

Nikome u povijesti nije uspjelo biti istinski sretan u vezi sa osobom koju ne ljube cijelim srcem već sa onom sa kojom se smiju, koja ih oduševljava, nasmijava, inspira, zanima, sa kojom sanjaju snove,sa kojom se svađaju, mire, za koju jedva čekaju da se ujutro probudi, sa kojom vole razgovarati, sa kojom vole biti sami, sa kojom žele biti do kraja života. Kojoj se raduju .

Toga kod tebe nema.. samo uzdišeš i ponavljaš kako je divan , dobar, dobar...divna mu familija, ajme što će drugi reći i blabla.
Kaj ti to treba ?
Taj teret.
Zašto to njemu radiš ? Ostaješ sa njim a ne želiš ostati sa njim.

Želiš to njemu ili... sebi, djeci sve posljedice koje će iskusiti ako te svlada strah od promjene ?

Ostaneš li sa njim učiniti ćeš mu veliko zlo i nepravdu.Veliko zlo.
Laž.


Njemu , sebi, njegovoj obitelji i svima. Imaš tek 23 godine... nemoj si to napraviti.
Da.. malo će se svi ljutiti, malo ti predbacivati, malo biti uvrijeđeni ali znaš kaj ?
Proći će ih to.
Sve će onda vremenom biti dobro a ti ćeš naći pravu ljubav.
Za deset godina oboje ćete imati veze iz ljubavi, možda i djecu.

Sebi i njemu napravi uslugu, spasi vas lošega braka i sigurnog razvoda.
Nemoj se izvlačiti da njemu kao radiš uslugu, da nećeš prekinuti fol da ga ne povrijediš... a sve jer se bojiš što će drugi reći.
Nemoj zavlačiti dečka da ga voliš a znaš da to nije istina.
Zaslužio je curu koja ga iskreno voli a i ti si zaslužila nekoga koga ćeš iskreno voljeti.

Zadnje uređivanje pozitivax : 02.03.2015. at 12:06.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:41   #30
Bila sam u toj situaciji, u godinama između 21-23. Duga veza, znamo si roditelje, prijatelje, sve na prvi pogled krasno.

Mi smo doduše imali velikih problema-njegovu ljubomoru, koja je meni neopisivo išla na živce, nikad mi ništa nije išlo na živce kao to, ni prije ni poslije njega. Neki bi ljubomoru tumačili kao dokaz ljubavi što je vrlo diskutabilno, no prije nego je uhvatila puni zamah, vjerujem da sam to mogla tako tumačiti, vjerojatno i jesam jer sam bila i dalje u toj vezi. Privlačnost je opadala, nisam ga nikad prevarila, i bila sam poprilično sigurna da bi ga prekid ubio, da me voli.

I trajalo je to još koju godinu, uz par kraćih uspona. I vjeruj mi, vrijeme je nepovratno i nemoj ostajati u vezi ni dana ako ti je mučenje. Nitko ti neće vratiti te godine, baš nitko.
On će preživjeti. Čak, štoviše, možda puno lakše nego što ti misliš.
Moj bivši je preživio, čak štoviše, ispostavilo se da je volio još par njih sastrane. I sva ta naklapanja o braku i nekoj zajedničkoj obitelji nisu ništa drugo nego obična naklapanja. Pusti ljude da govore, to je ionako samo vaša stvar koja će se dogoditi samo ako vi to osjetite, ili ako ste dovoljno glupi da ne slušate sebe i potpišete te glupe papire i lažete se još koju godinu.

Prekini vezu, oporavi se, posveti sebi.

Mislim da je ključno pitanje, kako se osjećaš pred samo nalaženje s njim? Ako ti se ne da, muka ti je, ne raduješ mu se...to ti je pravi odgovor.
zujilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:59   #31
NAajgore od svega je sto ja ne mogu zamisliti zivot bez njega jer smo toliko toga prosli zajedno ali ne mogu ni s njim.Najvise bih voljela kada bih zaspala zauvjek eto koliko me to sve zajedno tisti.Mrzim sebe zbog toga sto znam da ako ga ostavim da cu ga povrijedit a ako ostanem s njim sebe cu unistiti.

radi se o strahu od navike (osobe) s kojom autorica nije zadovoljna.kraj priče draga autorice, prekidaj vezu i gore glavu
prekidi uvijek bole, ali preživjet ćeš...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:17   #32
Quote:
DailyProphet kaže: Pogledaj post
možda samo zato šta nije našla ''nešto bolje''

a boldano - očito nije, vidiš koliko je tema o tome kako neki ne žele bit u toj vezi s tom osobom, ali ne mogu prekinut jer - navika, prijatelji, roditelji, godine, ne znaju kako....

autorice, da probaš ovako kao Nunna?
sjest i razgovarat s njim.
ne zato sto nije nasla bolje vec zato sto je shvatila da joj fali........cesto ljude oko sebe uzimamo zdravo za gotovo pa kad ih izgubimo shvatimo koliko su nam zapravo znacili

s obzirom da kad jednom prekines tesko vise mozes nazad mislim da je ipak onda najlakse prekinuti (a sad o temama na forumu vise manje jer internet je jedno a real life nesto sasvim drugo)
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:36   #33
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nije samo mogucnost pada cigle na glavu.......postoji ta jedna mogucnost: dok nekoga ne izgubis ne znas koliko ti ta osoba znaci. govorim iz jednog iskustva moje prijateljice koja je tako ostavila decka koji je bio super dobar prema njoj, volio ju ludo, skidao takoreci zvijezde s neba a ona kao nije osjecala isto i kad ga je ostavila ubrzo je shvatila da ga zeli nazad ali je bilo prekasno.....na zalost patila je za njim godinama i nije si mogla oprostiti sto je ucinila
Po nekom iskustvu jednog mog prijatelja, to se desava u onim vezama gdje imas zenu koja je spontana, sebicna i ne previse osjecajna, i muskarca koji je isplaniran, "dobar" i "jako emotivan". Pa onda on nju idealizira, ugadza joj i ona mu je centar svijeta, a on je njoj koristan i pruza neku udobnu sigurnost, ali joj je i nezanimljiv. Ona obicno ne zna sto hoce, i svaki dan mjenja misljenje, a on je kao "jako postojan, ozbiljan, stalozen, siguran" i sl. I onda ona jednog dana pomisli kako to ipak nije to, kako on nije za nju i kako je zapravo gusi i koci. I tako ona prekine s njim. Za par dana joj je opet dosadno, jer generalno ne zna sama sa sobom sto hoce, i onda joj opet pomalo nedostaje ona udobnost, sigurnost, prakticnost koju joj on pruza.

Dakle, moze takva patiti za njim koliko god hoce (ionako svaki dan pati za necim drugim), ali to nije ljubaf.



E sad, moze li se autorica u gore navedenom opisu prepoznati, to ja ne mogu reci. I da li uopce taj opis ima nekog smisla, ili je taj moj prijatelj bio u vezi sa tvojom prijateljicom.... ce ga znati.
Fielding Mellis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 02:54   #34
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Sorry al niko me ne brani da ja izvodim zaključke kakve želim.
I ti isto izvodiš zaključke iz nečega...recimo to kad kažeš da ako ih drugi vide u braku da onda znači da im je dobro zajedno.Zapravo ti sama nisi sigurna u to jer u zagradi stavljaš (valjda).Iskreno ne kužim uopće čemu bilo kakve dvojbe kad autorica jasno i glasno kaže šta je na stvari a to je da njega voli samo kao brata.Ne razumijem zašto špekulirati o bilo kakvim drugim mogućnostima kad nam autorica ne ostavlja prostor za takve špekulacije.
Neznam..možda ja krivo shvaćam te odnose ali meni se čini da nema potrebe za pretjerane "filozofije".
Pozdrav i no heart feeling,nisam se mislio svađati sa tobom,niti te uzrujati zbog mog stava.Iznosim samo svoje mišljenje.

by the way,nisam ja rekao da je tebi palo na pamet da je ona "nesposobna naći nekog koji će je voljeti" već sam samo rekao da tvoj stav implicira da je ona nesposobna da nađe nekoga koga će ona voljeti
da, vidjela sam da sam krivo napisala , ali mi se nije dalo ispravljat mislila sam da ces shvatit ionako, u oba slucaja, .
znaci, po tvome, ona bi trebala dobiti sansu da nade nekoga koga ce voljeti a to sto bi slomila srce nekome tko nju voli nije bitno.?
ili sam te krivo skuzila. jer to impliciras.


drugo, sad sam se tek vratila ovdje i dalje su komentari ,bila sam /bio u takvoj
situaciji.
glupo je da sad pocnem i ja i ja
al cu ukratko sto sam mislila reci.

dvije veze, dvije osobe, u jednog sam bila zaljubljena do plafona , i on isto,
jedino vrijeme kada se nismo na mob tipkali bilo je kad smo bili zajedno ili bi spavali, i to je trajalo 6godina, da bi se jednog dana samo ohladilo, i sa moje i njegove strane.
u kontaktu smo mi, onako, ko frendovi, i nemogu zamislit da je to isti covjek u kojeg sam bila toooliko zaljubljena. ne osjecam prema njemu apsolutno nista. nista.
drugi, nikad mi nije bio poseban, uvijek ono, ajde, preko volje, ..., nikad neki poseban osjecaj, nas dvoje smo skupa bili ko klinci, cijeli zivot,.. sad ga ne mogu zamislit bez njega, ali eto, mora se nije islo i sad je gotovo.

kako je vec proslo dosta dugo vremena od svega toga ,vise ne razmisljam o tome, jer nema povratka. a da mi je bilo zao i zao mi je jos uvijek jer nisam vidjela sto imam tada , je.

ali to su sve samo primjeri, ne mora znacit da ce i autorici biti isto.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:48   #35
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
NAajgore od svega je sto ja ne mogu zamisliti zivot bez njega jer smo toliko toga prosli zajedno ali ne mogu ni s njim.Najvise bih voljela kada bih zaspala zauvjek eto koliko me to sve zajedno tisti.Mrzim sebe zbog toga sto znam da ako ga ostavim da cu ga povrijedit a ako ostanem s njim sebe cu unistiti.

radi se o strahu od navike (osobe) s kojom autorica nije zadovoljna.kraj priče draga autorice, prekidaj vezu i gore glavu
prekidi uvijek bole, ali preživjet ćeš...
Slažem se da i navika ima tu svog udjela, ali ne mogu shvatiti da ostaje u vezi da ne bi njega povrijedila ne shvaćajući da ga svaka lažna sekunda koju provodi s njim vrijeđa daleko više.
Ako sad i ne prekine vezu, prekinut će jednog dana brak a tko zna koga će sve tek tada povrijediti.
Ja bih voljela znati koje su to "osobne sitnice" koje su pridonijele tome da ga prestane voljeti a tek nakon toga bih mogla pretpostaviti jel ona traži "kruha preko pogače" pa bi se jednog dana mogla i kajati, ili se ne radi baš o sitnicama nego o razlikama u karakteru koje mogu prije ili kasnije uništiti tu vezu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:20   #36
Najbolje je sve s njim popričat reci mu kak se osječaš, najgore je u sebi to držat.
__________________
Živi kako možeš kad nemožeš kako hoćeš.
MagicT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:33   #37
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zeljela bih s Vama podijelit svoj problem jer mi je lakse ovaki sa nepoznatima i nadam se da cete biti iskreni prema meni svaki savjet,opaska,komentar je dobrodosao.
Evo ovako...U vezi sam 4 godine i imam 23 godine a on 25.Od pocetka veze on radi posao zbog kojeg ga nema kuci u pravilnim intervalima 3 mj ima 3 nema,ja zavrsavam fakultet.Odma da naglasim da nije problem u njemu nego iskljucivo u meni ali ne mogu si pomoci.
Vec par mjeseci me muci to sto nisam zadovoljna u ovoj vezi.Najveci problem je sto to nezadovoljstvo potjece iskljucivo od mene,jer je on prema meni divan i voli me iskreno.Ljubav s moje strane itekako postoji ali je drugacija vise bratsko prijateljska.Ja se trudim da on to ne primjeti i probala sam sve da si utuvim u glavu da je on stvarno idealan ali ne ide mi.
NAajgore od svega je sto ja ne mogu zamisliti zivot bez njega jer smo toliko toga prosli zajedno ali ne mogu ni s njim.Najvise bih voljela kada bih zaspala zauvjek eto koliko me to sve zajedno tisti.Mrzim sebe zbog toga sto znam da ako ga ostavim da cu ga povrijedit a ako ostanem s njim sebe cu unistiti.
Imamo skoro sve zajednicke prijatelje pa je i to malo problematicno.Svi al svi nas vide u braku i sretno spominju tu temu a meni se place.
Osjecam se nezahvalno i ljigavo zbog toga sto sam ja njemu sve a ja ne mogu to uzvratiti.
Da li je itko od Vas bio u ovakvoj situaciji?ima li ko kakva iskusTva?savjet nekakav?Da li mozda da jos poradim na vezi?
Unaprijed hvala na bilo kakvim odgovorima!
Skoro ista situacija kao i moja prije 7 godina. Bili smo vezi 4 ipo godine, ona 20, ja skoro 21, i isto mi je to rekla. Popričali smo ko ljudi, prekinuli i to je to. To joj nikad nisam zamjerio i meni je to pošteno. Dan danas se čujemo i imamo super odnos, ostali smo jako dobri prijatelji i podrška jedno drugom. Ona je čak imala i jednu užasnu fazu u životu gdje sam ja odigrao jednu ulogu i na kojoj su mi ona i majka zahvalne.

Iskreno, popričaj s njim, pojasni mu sve i to ti je najbolje. Bit će ti teško, i njemu isto, neću te lagat, ali bolje tako nego da se mučiš. Ideš li u brak, djeca, bolje da ne pričam. On bi isto tako trebao biti zahvalan na iskrenosti, koliko god grdo zvučalo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:42   #38
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Evo ovako...U vezi sam 4 godine i imam 23 godine a on 25.
Vec par mjeseci me muci to sto nisam zadovoljna u ovoj vezi.Najveci problem je sto to nezadovoljstvo potjece iskljucivo od mene,jer je on prema meni divan i voli me iskreno.Ljubav s moje strane itekako postoji ali je drugacija vise bratsko prijateljska.Ja se trudim da on to ne primjeti i probala sam sve da si utuvim u glavu da je on stvarno idealan ali ne ide mi.
NAajgore od svega je sto ja ne mogu zamisliti zivot bez njega jer smo toliko toga prosli zajedno ali ne mogu ni s njim.Najvise bih voljela kada bih zaspala zauvjek eto koliko me to sve zajedno tisti.Mrzim sebe zbog toga sto znam da ako ga ostavim da cu ga povrijedit a ako ostanem s njim sebe cu unistiti.
Imamo skoro sve zajednicke prijatelje pa je i to malo problematicno.Svi al svi nas vide u braku i sretno spominju tu temu a meni se place.
Osjecam se nezahvalno i ljigavo zbog toga sto sam ja njemu sve a ja ne mogu to uzvratiti.!
Quote:
musicica kaže: Pogledaj post
Sto fali u vezi koja je divna i krasna?Nisam rekla da je veza divna nego da je on divna osoba.Jednostavno cesta odvojenost i neke osobne sitnice al zaista sitnice su doprinjele tome da se ja ovako osjecam i jednostavno ne mogu objasniti ali ne vidim sebe u buducnosti uz njega.Mozda bolje i sama nego da se ovako glupo osjecam..
Pročitaj boldano i vidjet ćeš definicuje svoje veze. Ti si pomalo submisivna, neodlučna i više ti je stalo de dečka, sela nego do same sebe. Već duže vrijeme si vidjela što se sprema ali si trpala pod tepih. Da si možda u startu bila iskrena sa dečkom oko svojih osjećaja neke stvari bi se možda i promjenile, možda bi ste ponovo vratili zaljubljenost koja je eto nestala, ljubavi prema partneru nema više onako postoji zahvalnost temeljena na lijepim uspomenama... bez strasti se veza ne može održati, kao ni bez emocionalne bliskosti koju ti ne osjećaš već duže vrijeme. Neodlučna kakva jesi i sa sobom na posljednjem mjestu naći ćeš se u problemima i sa drugim potencijalnim partnerom. Trebaš poraditi na sebi, na iskrenosti u vezi i na definiranju svojih jasnih želja i potreba.
Savjet.. ti si već na čisto da tu nema ništa, ne znam koji bit ti pametan savjet dao o tvojoj vezi osim da si mlada žena, još ti je prerano za brak i obveze, premlada si da bi tolerirala dečkovu odsutnost na nekoliko mjeseci, zapravo nije ni čudo da se odnos zahladio, teško je tako funkcionirati i zrelijima od tebe. Sredi se, postavi sebe na prvo mjesto i pronađi sreću negdje drugdje i zbog sebe i zbog njega...
Ubuduće malo pametne da ne izgubiš još četiri godine, a sve mi se čini da iz ovog naučiti nećeš ništa...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:52   #39
Radical je sve reko. Tema se moze zakljucat.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:27   #40
uf,kako volim ovakve postove kao kod radical change.....<3....potpuno se slažem...
kluč f bravu,agreed
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.