Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 05:59   #1
Muke po zajednickom spavanju

znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.

Ovo nije prvi decko s kojim zivim ni prvi s kojim imam taj problem i do sada sam ga jednostavno rjesavala tako da odem spavati na kauc. Medjutim, i tu pocinje prava nevolja, iz nekog razloga, kad to napravim s njim, svejedno ne mogu spavati. Fali mi da je pored mene i kad budem na rubu sna krenem ga traziti po kaucu, ne nadjem i onda me to probudi. I tako onda 3-4 noci ne spavam nirmalno nego se vrtim i drijemuckam, onda me pokosi umor pa odradim 12 sati u komadu (na krevetu ili kaucu) i onda ciklus krene ispocetka.

Otisla bih vec bila doktoru da vidim da nije problem generalan, ali kad god jedno od nas ode na put, sve bude normalno najkasnije nakon maksimalno jedne noci.

Nisam uopce sigurna kakav savijet trazim, ali ako itko ima ikakvu ideju sto da radim ili slicno iskustvo, molim vas da ga podijelite jer me ovo vec bas jako iscrpljuje.
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 06:21   #2
Za škrgutanje zubima ga pošalji zubaru da mu naprave gumu (ne znam kako se točno zove ta naprava). Za ozbać, nije mu to dobro ni za zube.

Za ostalo nemam neki savjet - vidi s njim da li ga nešto tišti - na poslu, faksu... ili oduvijek tako spava?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:41   #3
Tak ti je bilo kod nas, s time da je moj osim skripanja zubima i hrkao sto je mene klalo na pocetku. Isto sam htjela iz koze iskociti kao i ti, a inace spavam ko zec i cujem svaki sum, za razliku od njega koji je ko klada. Glasna klada
Ne znam sto bih ti savjetovala osim toga da ce proci i da ces se naviknuti. Mene vise ne smeta, naime, i dalje se budim nocu ako hrce, ali ga probudim i zamolim da se okrene na bok jer u toj pozi hrkanja nema. On to napravi, i ja nastavim spavati. Nekako me ne smeta vise toliko, a i on je pored mene malo 'stanjio' san (prije si ga morao letvom izmlatiti da bi se probudio usred noci, sada je glasniji sapat dovoljan ) pa uglavnom imamo manje problema.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:06   #4
Slažem se sa odlaskom stomatologu. Imali smo takav problem. Nakon nekog vremena škripanje je prestalo. Uzrok može biti i neka trauma, sto ne bilo lose provjeriti s obzirom na ostale karakteristike nemirnog spavanja.
anagora25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:30   #5
Imaš centar za spavanje u bolnici Vrapče. Možda čovjek pati od apneje ili nečeg takvog što se može liječiti. Odvuci ga tamo da vide zbog čega noću glumi ringišpil.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:51   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tak ti je bilo kod nas...... hrkao sto je mene klalo na pocetku. Isto sam htjela iz koze iskociti kao i ti,
Ne znam sto bih ti savjetovala osim toga da ce proci i da ces se naviknuti. Mene vise ne smeta,
Da sam ovo pročitala prije ne bih vjerovala, ali kako sam to i sama prošla znam da si u pravu. Meni ne samo da više ne smeta nego mi je i falilo kad ga ne bi bilo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:53   #7
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Imaš centar za spavanje u bolnici Vrapče. Možda čovjek pati od apneje ili nečeg takvog što se može liječiti. Odvuci ga tamo da vide zbog čega noću glumi ringišpil.
Covjeka bi u ludnicu jer nemirno spava
Kao sve jako profesionalno, ali ludnica je i dalje ludnica.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:08   #8
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Covjeka bi u ludnicu jer nemirno spava
Kao sve jako profesionalno, ali ludnica je i dalje ludnica.
Ludnica?
Niti se tako zove, niti je namijenjena samo takvima.
Btw mislim da autorica ima probleme sa snom, a ne njezin dragi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:13   #9
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da sam ovo pročitala prije ne bih vjerovala, ali kako sam to i sama prošla znam da si u pravu. Meni ne samo da više ne smeta nego mi je i falilo kad ga ne bi bilo
Najgore je kaj obicno ti koji najgore hrcu istovremeno najtvrdje spavaju. I obratno. To je neka svemirska nepravda.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:16   #10
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Najgore je kaj obicno ti koji najgore hrcu istovremeno najtvrdje spavaju. I obratno. To je neka svemirska nepravda.
Navodno da zato toliko hrču jer su umorni pa zato dobro i spavaju.
U zadnje vrijeme sam i ja jako umorna pa zaspem prije njega a onda me nije briga ako ronda
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 14:08   #11
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Najgore je kaj obicno ti koji najgore hrcu istovremeno najtvrdje spavaju. I obratno. To je neka svemirska nepravda.
I ne zaboravi, obavezno po istoj svemirskoj nepravdi prvi zaspu!
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 15:49   #12
Jedan dio stvari se može riješiti.
Dobar madrac, koji ne prenosi vibracije pa ti neće smetati njegovo vrpoljenje toliko, razdvojeni pokrivači obavezno, čepići za uši, rješavanje njegovog škripanja zubima. Daju se neke stvari minimalizirati. Ovo što te traži po krevetu, hebiga, za to nema rješenja.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 16:06   #13
Imala sam isti problem...i onda je muz otisao u Dojc.
Problem nije rijesio njegov odlazak jer su mi svi klinci na tatu ...obavezno u sred noci dodju u moj krevet i vrpolje se do zore.
Za sada ne hrcu ali svih ostalih radosti ne fali.
Osjecam se puno bolje od kad sam prihvatila cinjenicu da se nikada naspavati necu iako bi mi tri sata u komadu svaku vecer bilo dosta.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 16:19   #14
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.
.
Znam jednog koji cijelu noć priča i viče u snu...
Mene, kad hrčem, vrteljam se, grubo se naslonim na ženu dobijem njezinim koljenom žešće u bubrege...bez pardona... u snu onako promrmljam oprosti i nastavim spavati.. kaže da ponekad pomogne ali se ona osjeća bolje kad me izmlati...
Problem nemirnog sna možeš pokušati rješiti profesionalno, mnogim ljudima se može pomoći.. ako ne ide čepiće u uši pa ga mlati koljenima i ti.. za nekoliko dana držat će se svoje strane kreveta, kupi si odvojeni madrac i pokrivač i neka se vrtelja koliko god hoće...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:15   #15
Mene moj lak san izluđuje odkad znam za sebe. čujem doslovno SVE. od svakog auta koji vani prođe do susjeda koji piški u 3 ujutro
i naravno, dečko koji hrče i priča dok spava malo ga drmnem da se okrene i prestane hrkat ali često se samo okrene i za 5 min opet... i tak ja često blejim u strop noću... nadam se da ću se jednom naviknut... jednom....
spektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:28   #16
Ja spavam kao klada, ali mi je svejedno smetalo kad me bivši mlatio nogama i naguravao po čitavom krevetu (u snu, je li). Jednom me toliko jako gurnuo da sam odletila na pod i tamo sva sretna nastavila spavati

Mislim da u takvim situacijama jednostavno treba prihvatiti činjenicu da ne možete skupa spavati, ako se želite naspavati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 02:37   #17
A ne znam...Iskreno, kad smo tek počeli živjeti zajedno, spavali smo kao bebe. Odjednom, jedne noći, on je nešto sanjao, i kako se trznuo, ulovio me za vrat! Ja se probudila, ono wtf??!!
Ajme, uplašila sam se stvarno, bili smo jako malo skupa i tak. No evo, imam sreće, da nije tip koji pili drva cijelu noć ko moj stari, kad sam se na odmoru, morala prebaciti u dvije sobe dalje, i opet bi ga čula. Divim se mami dan danas što uspije spavati kraj njega. Suprug zahrče, jako rijetko, al ako se to dogodi, onda ga lagano drmusnem, dok ne skuži pa onda promijeni položaj. Uvijek hrče ako spava na leđima.
Ja sam hrkala u sve tri trudnoće, valjda s onom trubušinom nemaš zraka,pa mi je znao il lagano me protresti, il mi stisnuo na tren nosić, al na tren, pa sam se probudila, a kad je digao ruke, otišao je u dnevni boravak jer mu je san važan.
Želim ti reći samo,da ga ne moraš grubo tresti i naglo buditi već lagano i to. Ako baš imaš nesanicu, ne znam , možda nisi dovoljno umorna. Jer ja s troje klinaca + posao, zaspim u trenu, i nema te sile da me probudi više.
Budem nekad toliko umorna, da bi mogla leć na asfalt goli i zaspat onako, ne znam...
Oba znamo loše spavati ako nas nešto muči, općenito, ili evo njega kad ima stres na poslu, ili ga ruke bole i trnu, ili neš slično.
Inače volim spavati, baš zato jer više ne mogu mnogo, al htjela sam ti samo reći, možda ima on neki problem, pa nemirno spava, al zato ako ga budiš, napravi to nježno.
I mislim ako se ono stalno vrtiš, ili budeš preumorna, ili ne dovoljno...
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 07:45   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Najgore je kaj obicno ti koji najgore hrcu istovremeno najtvrdje spavaju. I obratno. To je neka svemirska nepravda.
priznam

.. ali mi bar nismo svjesni sto radimo dok vi u budnom stanju znate zagorcati zivot covjeku da nemre zaspat .. aha!

znaci to vam je pakleni plan, busted!

Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
A ne znam...Iskreno, kad smo tek počeli živjeti zajedno, spavali smo kao bebe. Odjednom, jedne noći, on je nešto sanjao, i kako se trznuo, ulovio me za vrat! Ja se probudila, ono wtf??!!
imas srece! meni se saka zaustavila pred njenim nosicem ... sva sreca ona se nije probudila
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:06   #19
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ludnica?
Niti se tako zove, niti je namijenjena samo takvima.
Btw mislim da autorica ima probleme sa snom, a ne njezin dragi.
Oboje imaju problem sa spavanjem, On uz to možda ima i nešto gore, upalu sinusa, treću mandulu, petu nogu ili slično.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:14   #20
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
...
ti se hvališ zapravo. ali to je lijepo.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.