Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2015., 12:52   #41
definitivno mi je istresanje duše na forumu dobro došlo kao što bi mi dobro došao razgovor s razumnom prijateljicom.
i moje cure su sve u principu razumne u svakom pogledu - osim kad su muškarci i odnosi s njima u pitanju.
najviše mi je trebala podrška u smislu da ne pretjerujem "jer su muški takvi" i da se ne "pomirim" da je uvijek tako.
u vezu sam ušla s razumnom i zrelom osobom, promjena je ispala totalni šok, i drago mi je da se dobar dio ljudi slaže sa mnom - ne čekat i pustit da prođe ili trpit, ali ne i djelovat invazivno i agresivno.
i da mi pismena priprema nije loša ideja

planiram razgovor za vikend jer neće kliznut, ne u smislu da inače bježi nego u smislu da će se društvo razbježat za uskrs pa već unaprijed znam da nema cjelodnevnog boravka u kafiću.
a i tjedan nam je jednostavno svima previše stresan i koncentracija na nuli.

ali definitivno hvala na jednome - čitam komentare, razmišljam malo o svemu, i mislim se - pasmater, ja sam pregovarač, trgovac, closer, sposobna sam i uvjerit i argumentirat i okrenut vodu na svoj mlin i sklopit posao, i rječita sam, i tako funkcioniram u svemu osim kad su emocije u pitanju. a kad su emocije u pitanju onda se ukakim pred prvom naznakom problema.
da je riječ o poslu već bi mi barem 4 mjeseca plaćao penale zbog kršenja ugovora.
ali emocije nisu posao i veza nije ugovorni odnos. zbog nekih gorkih iskustava sam navikla ne reagirat i pokupit se kod naznake prvog problema, kao ne treba to meni. u iskušenju sam da to napravim i sad, ali najviše zato što se bojim da postoji mogućnost da čujem neko objašnjenje koje mi se neće svidit i koje će opravdat neku gomilu strahova koje imam (uvijek isti, kod ulaska u svaku vezu). neki od njih uopće nisu racionalni, ali eto, imam ih. znam da nije sa mnom "jer je vrijeme za nešto ozbiljno", zbog društvenih veza moje obitelji ili mojih poslovnih veza (prije njegove koriste meni), ili zato jer mu je napeta neka moja prijateljica pa preko mene pokušava doć do nje, ili misli da sam nekakav trofej za pokazivanje ekipi, ili iz navike, ili zato jer se sviđam njegovoj mami i ona misli da bi ja baš bila dobra za njega, ili se ne sviđam njegovoj mami jer imam hrpu tetovaža i ne želim se udat i sjedit doma s djecom, prat mu gaće i peglat košulje, ili zato jer sam potpuno suprotna od njegove bivše, ili zato jer sam ista njegova bivša, ili zato jer sam navodno žena bez emocija pa je to super i neopterećujuće (a svega sam se naslušala i svašta doživila. od muškaraca odavno van puberteta).

ovaj put želim da potraje i mislim da je vrijedno ulaganja i rada.

i definitivno mislim da je vrijeme za verbaliziranje onoga što smeta. a ne povlačenje i puštanje da sve ode kvragu dok ne pokupim prnje i iz ove veze.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:29   #42
a cuj, stara moja.... dobri, isprobani brainstorming.

.... i meni pomogao kod "one moje teme" prije mjesec-dva...
paralela ko nas dvije: verbalizirati nas problem nedvojbeno... kad su "usrane", neracionalne emocije u pitanju.

i puno sam pisala.. listova i listova, danima.. ispisala i izbacila sva ona sranja iz sebe koja bih mu inace "bacila na glavu" kao svako frustrirano zensko i gdje bi on kao svako musko prestao slusati..
te tako dosla do srzi... do onih malobrojnih rijeci koje su doprle do njega.
moj je bez ultimatuma i dernjave shvatio sto mora uciniti. i ucinio, je jer mu je stalo do nas.

dati sansu vrijedi svakako, najlakse pokupit prnje i nestat u sutonu...
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:53   #43
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
najlakse pokupit prnje i nestat u sutonu...
Pa nije baš najlakše. A ne bi vjerovala, nekima je upravo to pomoglo. Nekad jedan postupak vrijedi više nego milijun riječi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 18:19   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa nije baš najlakše. A ne bi vjerovala, nekima je upravo to pomoglo. Nekad jedan postupak vrijedi više nego milijun riječi.
recimo, iz neke druge perspektive imas pravo, svakako... mozda upravo u onoj temi od "aim".
ali u kontekstu ove teme nema to veze s vezom.
__________________
psihodelicna ;o)

Zadnje uređivanje biljcica : 02.04.2015. at 18:45.
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:03   #45
Opustio se jer je prezadovoljan tobom,tvojim odnosom s djecom,sa svime....i uzeo te zdravo za gotovo.
Ti si tu za sve,on je siguran,djeca sigurna,sve prekrasno....pa si sad frajer moze dopustit da bude nestasan i nezreo...ima tebe da o svemu vodis racuna.
Kako mu reci?
Nemam pojma,jer meni to nikad ne uspije da popravim vezu....ja je us...do kraja.
Ako idem pricati,ne benda,ako idem opet i opet.. .davim.
Ako sutim,on nastavlja....ignore.
Ako sam tuzna i placem....onda manipuliram i vadim se na suze.
Ako popizdim,onda okrece na salu i umanjuje vaznost.
Ako opet skrenem temu na pricu,onda se zamaram sitnicama....pa zar nam nije prelijepo??.
Meni nije!!!
Ali na kraju krajeva ispadnem komplicirana,on to ne moze trpit...a sebe ne vidi.
Svojim blagim,prilagodljivim,dobrim i usluznim karakterom si stvorila razmazeno,neodgovorno i nepazljivo derle...
Ja to uvijek napravim.
Isprobano na vishe profila ljudi...
Zato ti pomoci ne mogu,ali najvishe mi se svidja opcija da ga posaljes u tri p.m.
Ionako to sve na kraju tako zavrsi.
Mene uvijek cijene na pocetku veze i posthumno
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 23:11   #46
Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Opustio se jer je prezadovoljan tobom,tvojim odnosom s djecom,sa svime....i uzeo te zdravo za gotovo.
Ti si tu za sve,on je siguran,djeca sigurna,sve prekrasno....pa si sad frajer moze dopustit da bude nestasan i nezreo...ima tebe da o svemu vodis racuna.
Kako mu reci?
Nemam pojma,jer meni to nikad ne uspije da popravim vezu....ja je us...do kraja.
Ako idem pricati,ne benda,ako idem opet i opet.. .davim.
Ako sutim,on nastavlja....ignore.
Ako sam tuzna i placem....onda manipuliram i vadim se na suze.
Ako popizdim,onda okrece na salu i umanjuje vaznost.
Ako opet skrenem temu na pricu,onda se zamaram sitnicama....pa zar nam nije prelijepo??.
Meni nije!!!
Ali na kraju krajeva ispadnem komplicirana,on to ne moze trpit...a sebe ne vidi.
Svojim blagim,prilagodljivim,dobrim i usluznim karakterom si stvorila razmazeno,neodgovorno i nepazljivo derle...
Ja to uvijek napravim.
Isprobano na vishe profila ljudi...
Zato ti pomoci ne mogu,ali najvishe mi se svidja opcija da ga posaljes u tri p.m.
Ionako to sve na kraju tako zavrsi.
Mene uvijek cijene na pocetku veze i posthumno
Kad se ne znate postavit kao bitne karike kako bi trebale i poslat ga u pičku strininu kad ga nema cijeli dan pa u 11 na večer pripit dođe doma.. nego ili grintate ili ste histerične ili cmizdrite ili ste štufe ili šutite i trpite a sve je to odraz submisivnosti.. Meni žena zapapri, oćeš se ponašat normalno i odgovorno ili ćeš bit kreten.. ja sa kretenom ne želim živit, odluči šta ćeš, imaš 48 sati da se odlučiš, nakon toga ja odlučujem šta će bit...
Postavi normalne granice, zatrpaj ga poslom da ima malo vremena visit sa debilima i stvar rješena. Ako mu je ekipa bitnija od tebe ma noga u guzicu i ideš dalje, šta će ti takav. To što on zna da ćeš lajat ili šutit al opet podnosit nije njegov nego tvoj problem, tebi smeta...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 13:54   #47
Ellie nisam sve procitala sta drugi kazu ali sam preletila i slazem se sa honey i radical, s tim da mislim da nije bitno tolko da ga zatrpas poslom kolko da od njega trazis da bude savjestan partner i otac svaki dan i ako nece da budete oboje spremni suocit se s tim

Ti ga nisi takvog upoznala, nisi takvog dobila i prihvatila, ne sviđa ti se tko postaje i kako se to reflektira na vas zud i imas puno pravo i obavezu da ga suocis sa tim, a tvoji osjecaji i pecepcija sadasnjeg njega vazan su argument.

On je nezreo i ocito trazi dio svog identiteta, svi smo prosli nesto slicno, kada nas impresioniraju osobe koje ne znaju tko im glavu nosi i pođemo se ugledat u njih

I mm je imao tu fazu, samo pritegni lajnu da budem malo gruba, jednog dana ce ti zahvalit, i ti bi njemu da je obratno. Mislim on sve to mora sam uvidit, ne ide na silu, i nije poanta da budes ostrokondza i vjestica vec zena koja ce nac prave rijeci da dopre do njega. Nekima nema lijeka, ali sto duze cekas, manje su sanse za uspjeh
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 14:50   #48
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
razveli su se prije 3 i po godine, bivša se preudala prije 2 i po, u međuvremenu je imao neke vezice i vezu... tako da nekako sumnjam da je baš to razlog za novi pubertet. ali da možda iživljava i preživljava nešto što mu je falilo dok je bio u braku a njegovi prijatelji su živjeli na takav način... to mi je palo na pamet više puta.
Možda on nikad nije ni izašao iz puberteta...stalo ti je do te veze pa tražiš opravdanja za njegovo ponašanje...ne znam,jesi li razmišljala da to uopće nije neka prolazna neiživljena faza kod njega nego je on baš takav samo što si ga ti upoznala u drugim okolnostima i stvorila sliku sasvim drugačiju nego što je...skupa ste deset mjeseci,prvih pet idila drugih pet realnost...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 16:31   #49
Meni je ovo tipican bjeg iz kuce i od nekoga u kuci a nikakva kriza srednjih godina.
Onaj tko ju prolazi ovako ili onako nije svo slobodno vrijeme odsutan ako doma ima nekoga/nesto sto ga zanima.
Jedini problem je saznati od cega/koga bjezi i zasto.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 16:54   #50
Ja sam sigurna da ovo nema direktne veze sa autoricom

On trazi sebe... Ali na pogresnim mjestima... Samo se moze jos vise izgubiti
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 17:11   #51
Meni ovo itekako ima veze s autoricom...
Ona pise da joj on fali...da joj fali njihovo zajednicko vrijeme...
Kako to da njemu ona ne fali???
Tu je poanta.
Ono mrvu slobodna vremena koje imaju on bjezi.
Kvantiteta zajednickog vremena mi nikad nije bila presudna ali da svo free vrijeme provodi s nekim/necim bez mene - mene bi smetalo.
Ne bi mu to niti rekla.
Dovoljno bi mi bilo to sto on to ne primjecuje...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 17:26   #52
Ne kuzim sta bi ti uradila konkretno na njenom mjestu?
Izbacila ga bez razgovora jer sve je jasno tebi?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 17:46   #53
Meni ne bi otislo ovako daleko...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 18:05   #54
Pojasni, u kojem stadiju i na koji nacin bi ti zaustavila proces, sigurno moze bit korisno ako kazes nesto konstruktivno

Ovako zvuci samo bahato, kazem zvuci, cini se...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:11   #55
Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Opustio se jer je prezadovoljan tobom,tvojim odnosom s djecom,sa svime....i uzeo te zdravo za gotovo.
Ti si tu za sve,on je siguran,djeca sigurna,sve prekrasno....pa si sad frajer moze dopustit da bude nestasan i nezreo...ima tebe da o svemu vodis racuna.
Kako mu reci?
Nemam pojma,jer meni to nikad ne uspije da popravim vezu....ja je us...do kraja.
Ako idem pricati,ne benda,ako idem opet i opet.. .davim.
Ako sutim,on nastavlja....ignore.
Ako sam tuzna i placem....onda manipuliram i vadim se na suze.
Ako popizdim,onda okrece na salu i umanjuje vaznost.
Ako opet skrenem temu na pricu,onda se zamaram sitnicama....pa zar nam nije prelijepo??.
Meni nije!!!
Ali na kraju krajeva ispadnem komplicirana,on to ne moze trpit...a sebe ne vidi.
Svojim blagim,prilagodljivim,dobrim i usluznim karakterom si stvorila razmazeno,neodgovorno i nepazljivo derle...
Ja to uvijek napravim.
Isprobano na vishe profila ljudi...
Zato ti pomoci ne mogu,ali najvishe mi se svidja opcija da ga posaljes u tri p.m.
Ionako to sve na kraju tako zavrsi.
Mene uvijek cijene na pocetku veze i posthumno
ne znam...

Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Možda on nikad nije ni izašao iz puberteta...stalo ti je do te veze pa tražiš opravdanja za njegovo ponašanje...ne znam,jesi li razmišljala da to uopće nije neka prolazna neiživljena faza kod njega nego je on baš takav samo što si ga ti upoznala u drugim okolnostima i stvorila sliku sasvim drugačiju nego što je...skupa ste deset mjeseci,prvih pet idila drugih pet realnost...
... fakat se bojim ovog

(btw puuuno više od 10 mjeseci jer smo prije toga poluživili zajedno (vikendi, poneki cijeli tjedan...)
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:12   #56
Ja sam pro kriza scenarij.
Jos bi rekla da je potencijalni manjak emocija prema autorici u pitanju da on ne zanemaruje i vlastitu dicu.
Moja dijagnoza bi prije bila da se radi o izrazenije sebicnoj osobi. Bio je on takav i prije, samo sto je situacija osobne krize izrazila tu crtu. Ima nesto u komentaru da ga autorica nakon 10 zajednickih miseci mozda ne poznaje najbolje.

Posebnog savjeta sto uciniti nemam. A nemam ni kristalnu kuglu. Cinjenica je da kod mnogih to bude tek faza, dok znam i za slucajeve totalnog i trajnog raspada sistema.
Sto ce kod autoricinog tipa biti, vrime ce pokazati.
Ionako je zena pokusala sve sto bi normalna zenska u takvoj situaciji mogla. Izrazila je svoje nezadovoljstvo bez zvocanja, agresive, a zauzvrat je dobila direktnu "jebe-mi-se- kako-se-osjecas-ja-cu-dalje-po-svom" poruku. Stvarno ne vidim koji manevarski prostor nakon toga ima, a da ne riskira potonuce u neku vrstu patologije.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:18   #57
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Meni ovo itekako ima veze s autoricom...
Ona pise da joj on fali...da joj fali njihovo zajednicko vrijeme...
Kako to da njemu ona ne fali???
Tu je poanta.
Ono mrvu slobodna vremena koje imaju on bjezi.
Kvantiteta zajednickog vremena mi nikad nije bila presudna ali da svo free vrijeme provodi s nekim/necim bez mene - mene bi smetalo.
Ne bi mu to niti rekla.
Dovoljno bi mi bilo to sto on to ne primjecuje...
da, fali. on u posljednje vrijeme ima nešto mrvicu više slobodnog vremena, ja se obično vraćam kući najranije oko 6 popodne ili sam van hrvatske. neko vrijeme (u starom kvartu) njega kronično nije bilo doma do navečer.

kvantiteta nije presudna ni meni. inače sam osoba koja voli barem sat vremena dnevno imat samo za sebe, koja ima i neke svoje druge interese, ali uvijek smo imali i vikende i koji sat za sebe.
ovo se stvarno pretvorilo u svo slobodno vrijeme van kuće.

u svakom slučaju autorica je dovukla dupe večeras iz zg. dočekala me hrana u pećnici, pokrpana roba iz krojačkog servisa i prazan stan. trebao je bit večeras sa svojima (on je iz vjerničke obitelji pa voli te neke stvari vezane uz blagdane provest sa svojima, ja nisam) ali me sad zvala i njegova mama, da gdje je i da joj se ne javlja a trebao je doći do njih...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:18   #58
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pojasni, u kojem stadiju i na koji nacin bi ti zaustavila proces, sigurno moze bit korisno ako kazes nesto konstruktivno

Ovako zvuci samo bahato, kazem zvuci, cini se...
Velike njoj koristi od toga sto bi ja napravila...zene uopceno reagiraju na dva nacina.
Histeriziraju ili grintaju u sebi.
Jedina zajednica u kojoj zivim je ova s muzem.
Kad bi zamjetila da svo free vrijeme provodi bez mene ...meni bi to itekako bio pokazatelj njegovih osjecaja za mene.
Razvodila se ne bi a niti koga izbacivala.
Ja.
No...ne bi krivila za njegovo ponasanje, kvart a niti srednje godine.
Nije mu dovoljno stalo.
Mislim da nema nacina navesti nekoga kome nije stalo do mene da mu bude stalo do mene.
Jerbo ne vjerujem u iznudjene emocije.
Dakle...zasto autorica njemu ne fali?
Kako to da u sve te dane nije zamjetio da zivi s njom ali da ju niti ne " vidi "?
Spominje se kako on nema drugu...kao to je nekava utjeha...kakva bi mi utjeha bila da je on u kvartovskoj rupi sa zgubidanima cijeli dan radije nego sa mnom?
To mi je kao da se tjesim - aha, vara me, ali nije kraj svijeta jerbo mu je ljubavnica gluplja, ruznija, starija id mene...
Nisam bahata.
Tek vjerujem u onu da onaj tko voli i postuje - to niti ne moze sakriti.
Izvire mu iz svake pore.
Ako ne osjecam da me voli i postuje nema tog razgovora koji ce to popraviti.
Svi bracni savjetnici na svijetu bi me sad skratili za glavu
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:24   #59
Mislim da ga moraš zaustaviti, nekom kombinacijom mrkve i batine pokazati mu što želiš i zbog čega si tako nezadovoljna. Mislim da ovo nije do tebe, da je on samo nabasao na novu igračku, a može mu biti. To jest učinilo mu se da mu može biti. Kada ga navedeš da razmisli o svojem ponašanju dobre su šanse da se uozbilji i shvati odnose vrijednosti. Dosta te nema i ok je da je potražio zabavu drugdje, samo je malo ili malo više pretjerao. Svi oni se vrlo lako zaigraju, pogotovo loveći neke neproživljene gluposti i izigravajući frajere. Ali pametniji dio itekako dobro zna procijeniti što mu je vrednije kada mora birati. Pa ispravno izabere.
Mislim dakle da ti se vrijedi potruditi oko njega, a ne odmah dići ruke. Rijetka je sreća nabasati na baš savršenog, kojega niti malo ne treba usmjeriti i "popraviti". Važno je samo da on tebi uglavnom odgovara, da cijeniš što on u globalu jest, da te može zadovoljiti na svim planovima. Ostalo je lakše, navesti ga to i čini.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:58   #60
Dijetesjene, to sto si napisala nije ni glupo ni bahato, dapace, a nije ni beskorisno, makar bilo dosta individualno

Ja bih ipak uocila ovo...

Subjektivno poimanje zene dal je on voli il ne voli - koje ima veze sa njenim antenama zene i unutrasnjin stanjem koje ne mora bit objektivno (ni bit u jasnoj vezi sa onim sta on doista misli i osjeca), a posto ni ljubav nije objektivna, opet bi ti bila u pravu iz svoje subjektivne perspektive i u svojoj zajednici, ali dozvoli da generalizacija apstrahirana na autoricinu vezu moze bit pogresna jer imate mozda razlicite unutarnje kriterije i antene, mozda su tvoje objektivnije izbazdarene sta god to znacilo, a mozda, samo mozda su njene senzitivnije pa unatoc ponasanju osjeca njegovu 'ljubav'" i ima dovoljno svijesti da odvoji slobodnu volju partnera i njegove izbore od direktne veze svog postojanja jer su oni dvije osobe i dva mozga .... Itd nadam se da kuzis

Tako da po meni koja sam svojevremeno isla na br terapiju, razgovor moze pomoc opcenito da se ljudi usklade jer nekad nije poanta u onom sta druga strana osjeca kolko u tome da to prezentira na jeziku onog koji prima tu ljubav, da je taj vidi, prepozna, osjeti, da ga ta ljubav dotakne, da bude viđena i prepoznata i u konacnici mada i ne mora uzvracena, to dapace nije kontra svega sto si rekla, jer komunikacija je puno vise od razgovora, ali razgovor bi za pocetak bio nesto

Mislila sam da je ovaj post kidnuo, ali kad je tu neka ga, u iducem sam pojednostavila
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 04.04.2015. at 10:41.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.