Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 11:00   #61
Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
i ubrzo se dogovorimo da odemo živjeti solo u podstanare u grad 10 km udaljen od njezinih.
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ja da sam na njegovom mjestu, uzela bi odavno ženu i djecu i otišla u podstanarstvo. ili bi jednostavno punicu i baku dovela u red..pih , a di bi mi kraj bio da još pimpek imam

Kaj nije?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:02   #62
Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
.... moja punica i ženina baka nigdje ne rade tak da su non stop doma, dok se tast ubija od posla, tak da im je očito dosadno u životu. kad se dijete rodilo punica je stalno skakala oko nje i vidio sam da će ju razmaziti pošto je večinom ona s njom, a kad ja nekaj velim u vezi toga žena poludi, ustvari ona joj to sve dozvoljava. nakon 2 godine sam puknuo i otišao kod svojih, u nadi da će shvatiti da griješi. u među vremenu saznamo da je trudna, i ubrzo se dogovorimo da odemo živjeti solo u podstanare u grad 10 km udaljen od njezinih. mislim si sad će se malo uozbiljit i osamostaliti. ustvari još gore, sad se još više dopisuju i nazivaju, odlazi kod njih svaki dan prije posla (15 do 6 ujutro) i poslije posla, kao vozi kolegicu koja ima bus za doma, i tamo bude cijeli dan, dođe doma sat dva prije mene.
a zašto bi ženina majka i baka trebale raditi? baka je valjda dovoljno stara da više ne mora raditi, a punica.... možda je žena ostala bez posla? možda su se tak dogovorili ona i njezin muž? to je njihova stvar, ne tvoja.

drugo, kad se dijete rodi - da, treba pomagati rodilji i skakati oko nje. treba skakati i oko novorođenčeta. meni tu nije niš čudno.

treće jednostavno ne kužim: ako žena ode svojima prije posla i poslije posla i još dođe doma sat-dva prije tebe- kako, pobogu, provede tamo čitav dan????
i zašto je stalno prikazuješ lijenčinom, a žena radi?

očito i radi i posprema, samo što ti nisi zadovoljan njezinom žustrinom

Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
.... nije da ju ja tjeram ali baš se i ne trudi previše... ona to napravi na brzinu i onak prek k...a, a dijete joj je većinom s mamom jer je većinom tam.
znači, ona to ipak sve napravi? preko kurca?
a kaj bi trebala, pjevušiti dok pere suđe ili riba zahod?
svašta

i na kraju jedno pitanje: tko čuva dijete dok ste vi na poslu?
njezine mama i baka?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:08   #63
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Jesi li ti uopće uočila da se čovjek žali na njegovo isključivanje iz odgoja njihovog djeteta? Da mama/baka znaju sve najbolje a idu linijom manjeg otpora? Znači, tu nema odgoja... pretvorit će još jedno dijete u razmaženu princezu a on nema pravo glasa.
Čovjek brine da babe ne nastave tragediju... ups... tradiciju u obitelji sa razmaženom djecom.
A tvoj savjet je da si nađe neki hobi. Vrlo mudro, vrlo.
a i on sam je izabrao tu "razmaženu princezu" za ženu? nije izabrao neku radišnu ili samostalnu curu? pitam se zašto

ljudi ovdje navode neke poslove, a meni se čini da autoru najviše smeta taj psihološki utjecaj majke u donošenju odluka, stilu života itd. cura je još mlada i taj utjecaj je očekivan i donekle normalan. ja sam viđala i muške od 32 godine pod takvim utjecajem majke, kamoli cura od 22
snage4356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:15   #64
Bilo da ima 22 ili 52, može se jednako ponašati kao sada. To uopće nema veze s godinama nego s klikom u glavi. Netko prihvati odgovornosti i prilagođava se, uči....dok neki tapkaju na mjestu i ne vide oko sebe bez obzira na obaveze.

Koliko god ti pokušavao s njome razgovarati, bilo na lijep ili grub način, ona te neće doživljavati jer joj zapravo nije bitno tvoje mišljenje i smatra te "mladim i nebitnim za odgoj i život". Također, smatra te muškarcem kakav je i njen otac. Odsutnim financijskim golubom.
Dok god je ona u tako bliskom pupčanom odnosu s majkom, to se neće promijeniti. Kako srezati tj. smanjiti privrženost njih dvije.....hm, mislim da će biti potrebno neko treće objektivno lice. Niti tvoji niti njezini. Psiholozi ili bračni savjetnici. Jer ovakav dječji um sluša naredbe starijih i stručnijih. Ona majku smatra takvom osobom, ali joj dodatno odgovara jer joj majka podilazi.

To je vrlo kompleksna i stresna situacija....za početak joj daj do znanja da si ti otac vašem djetetu/djeci i da je odgoj zajednički (osnova ste vas dvoje i samo vas dvoje).
Predloži ženi da odete s djecom na izlet, organizirajte se sami.....neka vidi koliko možeš i koliko to želiš, pa joj možda klikne. Možda.

Pokreni razgovor tipa: "Zar ne bi bilo lijepo da se češće ovako družimo i zabavljamo? Mi smo sada obitelj i bilo bi mi žao da se razvodnimo, nestanemo. Znam da možemo zajedno puno toga. U dvoje je sve jednostavnije."
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:22   #65
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kaj tebe forumaš ustvari muči ?
Ego jer ona tebe ne posluša ili to što je očito nezrela za suprugu i majku.

Mislim kaj si ženio curicu maminu malu princezu a videl si da je nije zrela u glavi ni za ozbiljnu vezu, kamoli za brak.
ne, ne muči me ego ni malo! muči me to kaj se neće ni malo potruditi oko ničega!!
prije nije bila takva, počela se zbližavati s mamom kad smo se oženili. prije je uvijek skakala oko mene, a sad oko mame.
kancer180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:24   #66
Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
ne, ne muči me ego ni malo! muči me to kaj se neće ni malo potruditi oko ničega!!
prije nije bila takva, počela se zbližavati s mamom kad smo se oženili. prije je uvijek skakala oko mene, a sad oko mame.
oko čega se točno ne trudi? napisao si da nije loša mama i da radi. koji je problem? jel seksualni?!

očito joj nisi potpora kakvu je priželjkivala.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:27   #67
Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
ima li ko slično iskustvo ili kakav pametni savjet??
Imam iznimno slično iskustvo u široj obitelji, osim godina (par iz moje priče je dosta stariji) sličnost je skoro pa frapantna. Naime, sestrična je bila nekoliko godina u vezi s jednim dečkom. Inače je bila jako vezana za roditelje, pogotovo za majku, koja tkđ ne radi. Stara nije završila studij koji je htjela, pa je kći završila taj isti, tipična priča kad majka preko djeteta ostvaruje svoje ambicije. I ista stvar, on je želio da nakon vjenčanja žive kod njegovih, ali ona je inzistirala da budu kod njezinih jer joj mama uvijek može pomagati (???). Jedinica, razmažena, ne pretjerano ni ambiciozna u karijeri osim onog što sam navela, ali doista prelijepa i sva sladunjava, baš tipična cura na koju "svaki padne" na prvu pa mu se čini kao da je sretnik kojem su se ostvarili najljepši snovi. Na "drugu" je već u noćnoj mori, al je prekasno
Dakle, pristao je da žive skupa, i onda je ova svako malo nekud nestajala, već je mislio da ima ljubavnika, kad ono- ide na kavu s mamom u shopping, u šetnje, dakle- nikamo bez mame. Tad je bio sretan što je mama u pitanju a ne neki frajer, ali kasnije je rekao da bi joj i frajera oprostio jer- ovo je bolesno. Uglavnom kad se rodilo dijete, on nije smio bit na porodu jer ga je punica otkantala, ona je primila bebu i tako, njega su micali koliko su mogli. Ova nema frendice, za sve pita mamu, a ima 4 banke. Stara je svojoj kćeri odavno ispila mozak i ova je sluša kao hipnotizirana. Kad je stara odlučila da je vrijeme za razvod- rastali su se. Sad stara brije da bi se selili u drugi grad, a lik se boji da neće ni viđati dijete.
Na temi o maminim sinovima, napisala sam da postoje i mamine kćeri o kojima se baš i ne govori i malo sam opisala i taj slučaj. Možda sam ponešto i zaboravila, al mislim da je i ovo dosta.
A savjet? Ne znam. Maknuti je bilo kako od njih ili se pripremiti na to da si komad namještaja, da nemaš pravo glasa u vlastitom braku, da ti punica kroji sudbinu i tebi i ženi i vašoj djeci- jer to tvoja žena dopušta. I ti, ako ništa ne poduzmeš.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:28   #68
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Ajmo o ljepšim stvarima.
Što si na njoj takvoj zavolio toliko sa si je oženio i zasnovao obitelj?
dok smo bili u vezi sve je bilo drugačije, ustvari ona je i prije stalno trčala za mnom, sviđalo mi se to kaj joj je bilo jako stalo do mene i napravila bi sve za mene. no sve se promijenilo...
kancer180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:29   #69
muškarci dođu i odu, mama ostaje.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:29   #70
mene i dalje jako zanimaju odgovori na ova pitanja:

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
treće jednostavno ne kužim: ako žena ode svojima prije posla i poslije posla i još dođe doma sat-dva prije tebe- kako, pobogu, provede tamo čitav dan????
i zašto je stalno prikazuješ lijenčinom, a žena radi?

očito i radi i posprema, samo što ti nisi zadovoljan njezinom žustrinom


i na kraju jedno pitanje: tko čuva dijete dok ste vi na poslu?
njezine mama i baka?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:30   #71
Quote:
kancer180 kaže: Pogledaj post
dok smo bili u vezi sve je bilo drugačije, ustvari ona je i prije stalno trčala za mnom, sviđalo mi se to kaj joj je bilo jako stalo do mene i napravila bi sve za mene. no sve se promijenilo...
pa ti si razmažen, sad je sve jasno
ti, a ne ona.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:31   #72
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
muškarci dođu i odu, mama ostaje.


EDIT: životni partner nije i ne bi trebala biti majka. Ako je onako kako ja mislim da treba biti, roditelji ipak odu prije nas.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:32   #73
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
muškarci dođu i odu, mama ostaje.
pa to i nije baš pravilno namještanje epicentra. i mama i muž su važni, svako na svoj način. za sve ima mjesto i vrijeme

ne može ti punica krojiti politiku u tvojoj kući

nije on razmažen, već čovjek hoće pažnju. ona je sad i majka, ne može mu davati više onu pažnju kao nekad. a bliskost s majkom se pojačala jer i sama majka. autoru isto treba odrastanje
snage4356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:33   #74
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
fejspalmaj koliko oćeš i pročitaj zadnje postove osobe koju braniš
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:33   #75
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
jel si ju je sam odabrao? je

jel ima s njom dvoje djece? ima

očito mu je takva razmažena ženica pasala. ako mu sad ne paše neka ode, imam osjećaj da bu se ona sasvim dobro snašla.

nuff said.
izabrao sam je sam, ali velim da prije nije bila takva, čak mislim da nije ni sad, ali ju je vjerovatno svega toga strah, i lakše joj je s njezinima jer joj ovi stalno podilaze, i ne mora tam niš radit.
kancer180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:35   #76
Quote:
zizi75 kaže: Pogledaj post
Očito je on zreliji od nje. Zašto joj ne bi u ime ljubavi i sreće u braku pomogao da odraste. Neće to trajati vječno (u suprotnom uvijek može odustati i rastaviti se).
Oženili su ih vjerojatno roditelji (samo pretpostavka) jer su bili premladi da tu odluku donesu samostalno.
znači odluku smo donijeli sami, kad smo saznali za trudnoću pričali smo sa starcima, ali oni nisu ni malo utjecali na to.
kancer180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:35   #77
Quote:
snage4356 kaže: Pogledaj post
pa to i nije baš pravilno namještanje epicentra. i mama i muž su važni, svako na svoj način. za sve ima mjesto i vrijeme

ne može ti punica krojiti politiku u tvojoj kući

nije on razmažen, već čovjek hoće pažnju. ona je sad i majka, ne može mu davati više onu pažnju kao nekad. a bliskost s majkom se pojačala jer i sama majka. autoru isto treba odrastanje
pa ne može ona skakati oko njega kao što je i prije. sada radi i ima djecu, očito joj je majka velika potpora u svemu tome, a ne on. on se tu ponaša kao veliko razmaženo dijete! kaj bi trebala? rintat na poslu, odgajat djecu, pospremat kuhat i onda mu dobro i fino na kraju dana kurac popušit da on nebi pljuvao po njoj? toplo se nadam da će si žena boljeg naći.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:36   #78
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
fejspalmaj koliko oćeš i pročitaj zadnje postove osobe koju braniš
Nikoga ne branim - iznosim stav o bračnoj zajednici i moje razmišljanje kako bi ona trebala funkcionirati.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:38   #79
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Nikoga ne branim - iznosim stav o bračnoj zajednici i moje razmišljanje kako bi ona trebala funkcionirati.
sa svog aspekta.

i iskreno, čini mi se da tebi je teško, da nemaš baš potporu i veliki teret nosiš. žao mi te nisam sarkastična, stvarno.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:38   #80
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
pa ne može ona skakati oko njega kao što je i prije. sada radi i ima djecu, očito joj je majka velika potpora u svemu tome, a ne on. on se tu ponaša kao veliko razmaženo dijete! kaj bi trebala? rintat na poslu, odgajat djecu, pospremat kuhat i onda mu dobro i fino na kraju dana kurac popušit da on nebi pljuvao po njoj? toplo se nadam da će si žena boljeg naći.
hoće, drugi neće tolerirat njenu majku doma ni 2 sata, naći će ga sigurno. ne znam nije se oglasio točno, imam osjećaj da mu fali to da ga stavi na "bitno" mjesto za konzultacije, da je njegovo mišljenje bitno, da mu komplimentira i ono sve što i mi žene želimo. što svi želimo. što i punica želi, ali njeno vrijeme je prošlo, pa se nameće tamo gdje joj nije mjesto
snage4356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.