Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 12:54   #21
Quote:
samo-promatram kaže: Pogledaj post
moji doma samo odmahnu rukom da sam negativna... kako nebih bila,racunica je tu hehe
Da sam ja ikad imala računice u životu, ne bi nikad ništa napravila- ni dobro ni loše. Dobro ti kažu starci
Druga stvar ako ti se ne da pa izmišljaš razloge.
Inače ti što računaju, skoro uvijek se i preračunaju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:08   #22
A sta ti je s mamom pa da joj ti moras placat rezije i kad se odselis? Kolko joj je godina?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:38   #23
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Ne bih bila bas ovoliko smjela u zakljucivanju. Moguce je da se ljudi vole, ali da su jednostavno preoptereceni materijalnim aspektom i osjecaju strahove pri pomisli da se icega odricu. Takodjer, moguce su i precvrste veze s roditeljima koje cesto blokiraju odlazak.
U pravu si... Ali... Ja opet gledam, da je ljubav velika, bila bi jača od strahova.

Možda se varam. Možda se neki ljudi jednostavno ne mogu toliko zaljubiti da postanu neustrašivi.

Znam samo da sam se od bivšeg skroz ohladila kad ga je uhvatila panika oko toga kako ćemo financijski izgurati zajednički život. Ja sam bila spremna živjeti na kruhu i vodi, on nije. Meni dosta da kažem dosta. Kraj.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:56   #24
Treba čuti detalje autoričine priče. Biti realan ne znači da nekoga ne voliš.

Solidna plaća je jako fleksibilan pojam, treba čuti koliko je to u njihovom slučaju.
Drugo-sugeriranje da se riješe jednog auta, nekad to nije moguće. Muž i ja recimo ne bismo mogli ići na posao bez 2 auta. Nema javnog prijevoza do tamo, a za bicikl je predaleko. Dakle, nekad je to potreba.
Sugeriranje garsonjere je meni osobno neprihvatljivo. Ne jer sam princeza naučena na više, nego zbog skroz drukčijih radnih vremena, posljedično i bioritma i mislim da bi nam psiha oboma stradala u garsonjeri, koliko god se voljeli.
Ali mislim da se može naći i povoljniji stan, ne mora biti tip top uređen i na tip top lokaciji. Nije to za zauvijek.

Koliko bi točno morali uskakati majci? Može li majka otići živjeti u manji prostor kada ostane sama? Treba čuti više detalja.

Trebaju imati na umu i da ljudi počnu davati svoj maksimum tek kad moraju, tako da će ih neke prepreke i potaknuti da daju više od sebe, da se osamostale i odrastu do kraja. Taj efekt može izostati ako čekaju da se sve samo posloži.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 18:24   #25
Ma ne radi se ovdje o tome da se oni ne vole, jednostavno su komotni kao i većina mladih danas.
Ako nema najnoviji mobitel, svakodnevne kavice po kafićima, za ručak nešto na brzinu gotovo (i skupo) umjesto kuhanja, obavezno ljetovanje, neki čak i zimovanje, trendi krpice itd. može se tu nabrajati.
Uz dvije solidne plaće (za koje sumnjam da su ispod 4000 kuna) može se preživjeti. Pa zaboga nemaju djecu... ali zato su tu dva auta jer je tako komotnije nego u tramvaju. Lakše je kad mama brine o hrani, nego njih dvoje.
Većina mladih danas tako razmišlja i živi i vuče se na grbači roditelja koji to sve trpe.
Druga bi stvar bila da oni ne rade, ali u takvoj situaciji onda ne bi ni trebali živjeti zajedno. Ovi mogu, ali im se neće jer bi morali sami sve plaćati i voditi brigu o svemu.
Nikad ništa od takvih. Oni će cijeli život čekati na neka bolja vremena ili u krajnjem slučaju na nasljedstvo.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 20:10   #26
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se ovdje o tome da se oni ne vole, jednostavno su komotni kao i većina mladih danas.
Ako nema najnoviji mobitel, svakodnevne kavice po kafićima, za ručak nešto na brzinu gotovo (i skupo) umjesto kuhanja, obavezno ljetovanje, neki čak i zimovanje, trendi krpice itd. može se tu nabrajati.
Uz dvije solidne plaće (za koje sumnjam da su ispod 4000 kuna) može se preživjeti. Pa zaboga nemaju djecu... ali zato su tu dva auta jer je tako komotnije nego u tramvaju. Lakše je kad mama brine o hrani, nego njih dvoje.
Većina mladih danas tako razmišlja i živi i vuče se na grbači roditelja koji to sve trpe.
Druga bi stvar bila da oni ne rade, ali u takvoj situaciji onda ne bi ni trebali živjeti zajedno. Ovi mogu, ali im se neće jer bi morali sami sve plaćati i voditi brigu o svemu.
Nikad ništa od takvih. Oni će cijeli život čekati na neka bolja vremena ili u krajnjem slučaju na nasljedstvo.
Ovdje se stvarno ide iz krajnosti u krajnost. Uz navodni prosjek od cca 5,3K otkad je 4K solidna plaća? A znamo da se preživjeti može i s manje. Samo je pitanje želi li netko živjeti ili preživljavati.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 21:28   #27
Meni se čini da je ovo topik koji služi da se navučemo i potučemo, a onda ispadne da je "solidna plaća" 3800 kn, da je njemu auto oporučno ostavio pokojni stric, a ona je svoj dobila u kinder jajetu, i da je jedno od njih dvoje u kolicima pa im je izbor stanova vrlo ograničen.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 19:29   #28
Draga autorice, i da imaš pet puta manju plaću, osjećat ćeš se preporođeno kad odeš od the majke.....jer ćeš se sama snaći (ili s dragim, jer u dvoje je uvijek lakše) i bit ćeš ispunjenija jer ćeš znati za što radiš i zarađuješ...

Ovaj život koji sada živiš (prema tvojim upisima iz 2013.) je bolan i mukotrpan. Čega te zapravo strah? Misliš li da odlaskom zapravo ostavljaš majku ili te ona uvjerila da je tako? Da li si s njom razgovarala o tvojoj selidbi i osamostaljenju?

Jer da ovaj problem s majkom ne postoji, onda razlog tvog premišljanja oko selidbe može biti sve što su forumaši do sada naveli. Novac očito nije nikakav problem. Ti znaš što je ispravno za tebe, ali te nešto koči. Ako želiš konkretan odgovor, postavi konkretno pitanje.
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 20:24   #29
Dvosobni stanovi u Zg (Prečko, Špansko Malešnica, spominjem te kvartove jer i sama živim u zapadnom dijelu pa znam) su po 220-280e kakve hoćeš.
Ne znam od kud ti cifra od 3soma plus režije.
Ako živite zajedno, ne trebaju vam dva auta. Postoji i javni prijevoz.
Ako imate dvije solidne plaće, ajmo reć da svatko zarađuje samo 4000kn, imate dovoljno za pristojan život.
Meni se više čini da ili imate nerealne želje ili tražite opravdanje da se ne maknete iz roditeljskog doma.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 10:44   #30
Solidna placa u Hr bi po meni bile minimalno oko 5000 kn, znaci u njenom slucaju puta 2. Mislim da su to ok novci za pocet zajednicki zivot. Kao sta je entko rekao ne mora odmah biti najveci i najnovije opremljen stan, a i losiji uvjeti ljude uvijek tjeraju da budu bolji, barem mlade i kolko tolko ambiciozne. Mnogo obitelji sa tim i manjim prihodima odgaja jos i dvoje djece.

Istina je da danas nama mladima u Hr nije nimalo lako i sve duze ostajemosa roditeljima, ali istina je i da sm jako komotni i da ne zelimo spasti na losiji standard od onog kojeg imamo. Ja za sebe mogu rec da sam isto odlazila i vracala se doma, i doma mi je bilo super, imala sam sve, super kucu, sve uredeno kako se meni svida ali razlog i ostanka je bila i blizina posla od 10min autom od moje kuce tako da se nije imalo nesto smisla selit a i podrucje gdje sam zivjela je turisticko tako da svi iznajmljuju iskljucivo turistima ili te izbace u 5 mj van.

Uglavnom, sad zivim sama, uvjeti su ajmorec ne losiji, ali drugaciji naravno od roditeljskog doma, ali sam jako sretna jer sam samostalna i dobro sam se snasla u jako kratkom roku i bolje se osjecam i stremim da si ostvarim nesto vise. Naravno, moram napisat da vise ne zivim u Hr.

Sa druge strane, imam prijateljicu koja vec 10ak godina zivi u stanu koji su joj roditelji kupili, nema trsokova, studirala je do nedavno. Sad stazira na nekom jadnom poslu preko veze bez perspektive za 2400. Trazi novi posao oko kuce ali ocekuje da posao bude onakav kako ga ona zamislja. Kuka kako nema love, ali se ide po krpice i frizerski svakih mj dana sto kosta cca 500kn svaki put, manikure takoder. Ima 2 psa koja su isto skupa za odrzavanje da se tako izrazim i kad joj kazem nek se pokrene kaze da kako ce s epokrenut sa 2400kuna. Ima i decka da napomenem, on ima oko cca, 5000. Starci im naravno jos uvijek uskacu jer nema sanse da bi se sami pokrili. Ona ceka bolja vremena i uvjete i misli da ce joj to past sa neba. Prestala sam se trudit da joj ukazem na neke stvari jer dok ona ne uvidi nema bas smisla.

Definitivno treba djecu ranije izbacit iz kuce jer je to dobro za njih. Ja sam sretna sta su moji mene sa 19 poslali na nekoliko mjeseci van. To mi je bilo neprocjenjivo iskustvo.
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:24   #31
Cura je rekla da je obrtnica. Iz upisa pretpostavljam da radi za sebe jer je rekla da ima troškove poslovanja te da joj prihodi nisu jednaki svaki mjesec. Isto tako,pretpostavljam,budući da nije navela,da se tim obrtom bavi iz vlastitog doma. Naravno da u tom slučaju garsonjera otpada i da joj treba koliko toliko prostran stan,makar manji,da se može baviti svojim poslom.

Da odlaskom u samostalni život standard obično padne,padne. Većini ljudi. Ali to je ono što nas onda natjera da se mrdnemo i damo truda.

Uvijek mi kod ovakvih razgovora padne na pamet rečenica koju mi je majka rekla: Nikad ti neće biti tako dobro niti ćeš imati toliko novaca,kao onaj period kad kreneš radit dok još živiš sa roditeljima. I dosta ljudi se navikne,jer čak i sa nekih 5000 kn plaće,kad sve to trošiš samo na sebe,možeš živjet jako fino.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:26   #32
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Cura je rekla da je obrtnica. Iz upisa pretpostavljam da radi za sebe jer je rekla da ima troškove poslovanja te da joj prihodi nisu jednaki svaki mjesec. Isto tako,pretpostavljam,budući da nije navela,da se tim obrtom bavi iz vlastitog doma. Naravno da u tom slučaju garsonjera otpada i da joj treba koliko toliko prostran stan,makar manji,da se može baviti svojim poslom.

Da odlaskom u samostalni život standard obično padne,padne. Većini ljudi. Ali to je ono što nas onda natjera da se mrdnemo i damo truda.

Uvijek mi kod ovakvih razgovora padne na pamet rečenica koju mi je majka rekla: Nikad ti neće biti tako dobro niti ćeš imati toliko novaca,kao onaj period kad kreneš radit dok još živiš sa roditeljima. I dosta ljudi se navikne,jer čak i sa nekih 5000 kn plaće,kad sve to trošiš samo na sebe,možeš živjet jako fino.
Jes..i to je simpa kad je kraćeg roka trajanja, barem kad je ograničeno...
nije mi baš baza niti promisliti da potrošim 5000 kuna, a da mi se mater krpa za platit režije..a takvih je masa...ne kontam...
može im bit..
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:42   #33
S obzirom da sam bila u sličnoj situaciji i z..ebala stvar te upropastila vezu, moj ti je savjet da se odselite i živite vas dvoje samostalno.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:47   #34
Nismo svi isti, ako njoj to nije dovoljno novaca jbga nije, ove spike "kruva bi gladna bila, ali sa svojom ljubafi" su iritantne. Ako se nekome životari u redu, ali nisu svi takvi...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:06   #35
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Nismo svi isti, ako njoj to nije dovoljno novaca jbga nije, ove spike "kruva bi gladna bila, ali sa svojom ljubafi" su iritantne. Ako se nekome životari u redu, ali nisu svi takvi...
životarenje je kad si podstanar s dvoje djece, a na jednoj plaći..
ovo je komod
a postoji valjda i neka sredina...
nekima ko da ne pada na pamet da bi tribalo starce pustit na miru..
neka guštaju..
možda mu je materi na vrh glave prasca od 30 godina i pranja njegove robe s treninga, (ne pričam o autorici)
kuhanja za njega, patika po cilom stanu i sličnih pizdarija...
sve da lova i nije problem..
nekad, u neko doba dođe vrijeme da tiči napuste gnijezdo..
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:18   #36
Pa većina životari, barem po pričanjima i kuknjavi. Mislim u redu je osamostaliti se, ali osamostaliti se pa stalno kukati kako ti je teško, ali činiš veliku žrtvu u ime ljubavi izaziva u meni osjećaj za riganje. Nitko nikoga ne tjera na ništa. A što se tiče tek djece to je posebna priča, tek ona od zraka neće živjeti, a ljudi se prelako i bez ikakvih uvjeta odlučuju na istu, ili im se dogode, kako kome.

Mislim ima raznih situacija, ima mnogih koji se kao osamostale pa im roditelji plaćaju većinu računa i hranu, pa na kraju ispadne daleko isplativije da su s njima, jer kad su doma barem nekog klinca pomognu, ovako ništa, samo pokupe lovu i voila. Poštenije je onda otići kad budeš imao uvjeta, a ne otići pa žicati starce ili im se kasnije vratiti još s partnerom i djecom u paketu jer nemaš od čega živjeti.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:31   #37
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Pa većina životari, barem po pričanjima i kuknjavi. Mislim u redu je osamostaliti se, ali osamostaliti se pa stalno kukati kako ti je teško, ali činiš veliku žrtvu u ime ljubavi izaziva u meni osjećaj za riganje. Nitko nikoga ne tjera na ništa. A što se tiče tek djece to je posebna priča, tek ona od zraka neće živjeti, a ljudi se prelako i bez ikakvih uvjeta odlučuju na istu, ili im se dogode, kako kome.

Mislim ima raznih situacija, ima mnogih koji se kao osamostale pa im roditelji plaćaju većinu računa i hranu, pa na kraju ispadne daleko isplativije da su s njima, jer kad su doma barem nekog klinca pomognu, ovako ništa, samo pokupe lovu i voila. Poštenije je onda otići kad budeš imao uvjeta, a ne otići pa žicati starce ili im se kasnije vratiti još s partnerom i djecom u paketu jer nemaš od čega živjeti.
slažem se, posebno ovu zadnju rečenicu...
poanta ubiti i jest u boldanom;
ljudi čekaju uvjete da im padnu s neba, ne radeći previše po tom pitanju, barem masa iz moje okoline pa se bude s 30-tak i šta sad
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:55   #38
Quote:
Ailour kaže: Pogledaj post
the majke...

Ovaj život koji sada živiš (prema tvojim upisima iz 2013.) je bolan i mukotrpan. Čega te zapravo strah? Misliš li da odlaskom zapravo ostavljaš majku ili te ona uvjerila da je tako? Da li si s njom razgovarala o tvojoj selidbi i osamostaljenju?

Ako želiš konkretan odgovor, postavi konkretno pitanje.

već u uvodnom postu mi se učinilo da je stvar do majke i ti sada postaviš ovu drugu temu..
čini mi se da nije stvar ni do novaca, pa niti brige kako i što će biti u zajedničkom životu sa dragim, već je problem upravo u boldanom..
prikazana je površina, a problem je daleko dublji..
nažalost, djeca samohranih roditelja znaju nositi taj križ, da ih roditelj veže uz sebe..
ne u smislu da od njega učini nesamostalnog idiota koji si ni guzicu sa 25+ godina ne zna obrisati, već da mu nametne osjećaj krivnje savjesti ako poželi otići od njega..
autorica je navela da se majka zadnjih 10 godina, od razvoda zatvorila u kuću i da joj je ova postala centar svemira:
"odlucila sam ovjde staviti temu jer imam problema s majkom iako vise nisam dijete (25).
uglavnom moji su se rastali prije 10 godina i mama se dosta zatvorila u sebe i kucu i okrenula se samo prema meni."
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:10   #39
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Mislim ima raznih situacija, ima mnogih koji se kao osamostale pa im roditelji plaćaju većinu računa i hranu, pa na kraju ispadne daleko isplativije da su s njima, jer kad su doma barem nekog klinca pomognu, ovako ništa, samo pokupe lovu i voila. Poštenije je onda otići kad budeš imao uvjeta, a ne otići pa žicati starce ili im se kasnije vratiti još s partnerom i djecom u paketu jer nemaš od čega živjeti.
Moja sestra se dvaput vraćala u roditeljski dom, s djecom a bez partnera. Ne samo zbog novaca, ali joj je i to dobro došlo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 11:57   #40
Nažalost, postoje roditelji koji ne usmjeravaju svoju djecu već ih koče i djeca ostaju zbunjena do svoje 40-e (ako ne i duže).
Npr moji roditelji su meni govorili da ne mogu sama, da neću moći, da ovo i ono....ali namjerno. Onda kad bi mi poljuljali samopouzdanje bi rekli da nisam ništa poduzela za sebe i da sam nesposobna. Baš ono, prcanje u mozak

Ja sam odselila s 18 u podstanarstvo. I koliko god je nekad bilo teško, čovjek uvijek nađe način da se snađe. Novce nikad nisam od njih tražila, već sam si sama sve osigurala. Vidjela sam da mogu i da ću uspjeti ako tako nastavim. Nikada mi nije palo na pamet da se vratim doma jer otkad sam otišla sam procvjetala

Tko želi nađe način, tko ne želi nađe izgovor.
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.