Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2015., 11:56   #1
Daj mi šamar!

Možda je naslov teme malo grub ali kad pročitate sve vidjet ćete da je šamar nešto bolje od onog što prolazim.
U braku 20 god, 3 djece, dvoje već odavno punoljetno i jedno maloljetno.Stambeno situirani i izvana gledano život sasvim sretne obitelji. Ali....ali to nije ni približno tako. Moj muž iz glupih i bezveznih razloga prestaje razgovarati. I šuti danima, tjednima, mjesecima a mislim da bi i godinama da ga ja ne molim da počne razgovarati. I da.. ne smijem ga pitati zašto se naljutio jer se opet naljuti (to sam jednom napravila). I tako par mjeseci sve bude super i onda opet isto ponavlja. I trpila sam.
Sad više ne mogu. Pucam po šavovima i razmišljam o rastavi. Već dva mjeseca ne progovara ni riječi, samo šuti. Volila bi da me ošamari pa da krenemo razgovarati, bilo bi mi lakše. Imam osjećaj da ću ubrzo dobiti živčani slom jer ovo ne mogu vise izdrzati.
Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.? ili je možda to normalno a ja nisam?
darkness91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:07   #2
Je li uvijek bio takav?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:28   #3
Moram priznati da za ovako nešto još nisam čuo.Ajd da se bračni par posvađa pa jedno od njih ne progovara dan,dva ali koristiti tu "taktiku" na desetak dana pa na mjesece a kažeš da može i godine.
Neću ti sugerirati ništa ali po meni ne pričati sa osobom u braku jednako je kao nepričati a izvan braka pa onda bolje biti izvan tog braka jer barem znaš na čemu si i znaš kako dalje.Ovako ništa neznaš.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:34   #4
Moja sestra ima muža koji je inače dobar i duhovit, ali je isto tako kažnjava šutnjom od po nekoliko dana (ne znam koliko je najduže trajalo). Meni osobno bi to bilo puno gore nego da stalno urlamo jedno na drugo (kao npr. moj brat i njegova žena).
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:46   #5
nasilje je nasilje, ma u kom obliku i s koje strane dolazilo
postoje samo dva odgovora: odlazak ili vece nasilje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:47   #6
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Moja sestra ima muža koji je inače dobar i duhovit, ali je isto tako kažnjava šutnjom od po nekoliko dana (ne znam koliko je najduže trajalo). Meni osobno bi to bilo puno gore nego da stalno urlamo jedno na drugo (kao npr. moj brat i njegova žena).
Slažem se da je to čak i gore.Jer u urlanju i vici barem postoje nekakvi pokušaji uvjeravnja suprutne strane,barem postoje nekakvo izražavanje osječaja iako vrlo negativnih i na vrlo neprimjeren način dok u šutnji ne postoji ništa,nikakav interes za ničim i zapravo se pokazuje da ti je svejedno za suprutnu stranu i zapravo je to ponižavajuć odnos prema suprutnoj strani.Ako traje kratko nakon svađe(sat,dva ili dan) može biti razumljiva ali ako traje dugo kao u ovom slučaju postaje...na pamet mi pada engleska riječ koju često čujem u filmovima - disgusting.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:01   #7
Heh, rađe bi šamar, ha? mislim da ipak ne bi!
Ako te smeta, a jasno da te smeta- otiđi, a ako nemreš- nađi si društvo za brbljanje, a njega ignoriraj.
Bračni mobing se prekida samo kad žrtva odluči prestat to biti, na ovaj ili onaj način. Ali ako te počne šamarat- ostaje ti samo odlazak.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:18   #8
Uh, ovo sto opisujes je grdo

Napisala si da su razlozi zbog kojih krene sutiti glupi - mozes napisati koji su to?
I, da - imas li osjecas da te kaznjava na taj nacin? Jel mu to obrazac ponasanja bio i prije?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:48   #9
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Možda je naslov teme malo grub ali kad pročitate sve vidjet ćete da je šamar nešto bolje od onog što prolazim.
U braku 20 god, 3 djece, dvoje već odavno punoljetno i jedno maloljetno.Stambeno situirani i izvana gledano život sasvim sretne obitelji. Ali....ali to nije ni približno tako. Moj muž iz glupih i bezveznih razloga prestaje razgovarati. I šuti danima, tjednima, mjesecima a mislim da bi i godinama da ga ja ne molim da počne razgovarati. I da.. ne smijem ga pitati zašto se naljutio jer se opet naljuti (to sam jednom napravila). I tako par mjeseci sve bude super i onda opet isto ponavlja. I trpila sam.
Sad više ne mogu. Pucam po šavovima i razmišljam o rastavi. Već dva mjeseca ne progovara ni riječi, samo šuti. Volila bi da me ošamari pa da krenemo razgovarati, bilo bi mi lakše. Imam osjećaj da ću ubrzo dobiti živčani slom jer ovo ne mogu vise izdrzati.
Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.? ili je možda to normalno a ja nisam?
Pretpostavka:
Emocionalno osjetljiv ali nesposoban da se emocionalno izrazi. Ne zna izraziti ljutnju pa istu potiskuje u sebe a tebe kažnjava šutnjom jer si ga povrijedila. Naljuti se na sve i svašta i skuplja kao hrčak pa ti se čini da pukne zbog glupe stvari a trebao je puknut ono prošli tjedan..
Ukratko radi štetu sebi i vašem braku,a ti se osjećaš kao zadnja govno... to vam je siguran put da vam brak lagano umre. Ako je tako kasnije te neće ni ševiti jer će te zamrziti u sebi, postaćeš uzrok njegove patnje u koju se utopio..
Moja pretpostavka, a sad da li je tako ti možeš reći pričala si snjim...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:54   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pretpostavka:
Emocionalno osjetljiv ali nesposoban da se emocionalno izrazi. Ne zna izraziti ljutnju pa istu potiskuje u sebe a tebe kažnjava šutnjom jer si ga povrijedila. Naljuti se na sve i svašta i skuplja kao hrčak pa ti se čini da pukne zbog glupe stvari a trebao je puknut ono prošli tjedan..
Ukratko radi štetu sebi i vašem braku,a ti se osjećaš kao zadnja govno... to vam je siguran put da vam brak lagano umre. Ako je tako kasnije te neće ni ševiti jer će te zamrziti u sebi, postaćeš uzrok njegove patnje u koju se utopio..
Moja pretpostavka, a sad da li je tako ti možeš reći pričala si snjim...

Jesi ti bas apsolutno siguran u to?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:55   #11
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Moj muž iz glupih i bezveznih razloga prestaje razgovarati.

Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.?
Možda su to osobe koje znaju da se njihove razloge smatra glupim i bezveznim, pa nemaju želje razgovarati o tome što ih muči, a bez neke namjere da netko drugi zbog toga pati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:08   #12
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

Jesi ti bas apsolutno siguran u to?
Nisam siguran dal ti to imaš brkove na avataru..
Šutnja i povlačenje u sebe opisuju pičkast karakter, lakše skupit u sebe nego popizdit i nametnit svoj stav i izrazit osjećaje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:25   #13
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.? ili je možda to normalno a ja nisam?
Ti si normalna ali kada živiš sa tako nenormalnom osobom naravno da sebe pitaš jesi li normalna. U svakom slučaju takav nema niti kaj pametno za reći.

Emocionalno autistične i psihički teže poremećene ovako se ponašaju. Pitanje je hoćeš li ti dopustiti da te izludi.
Ćaknutog li tipa.
Nije bolest sve što boli veli moja susjeda.

Seljački rečeno... doma imaš žešću uvrnutu budaletinu.
Ovo je znak neke psihički bolesnog stanja ili poremećaja osobnosti.
Tako se ponaša godinama ?
Zakaj si sa takvom osobom/ciglom/nekaj napravila čak troje djece ? Kam' si gledala sve ove godine?

A oduvijek je takav.

Sada šuti i trpi i bavi se sobom dok on šuti.
Takvu osobu nemreš ti dovesti pamet.
Taj je prveč duboko opal u bunar.

Okreni se sebi i svojim interesima pa nađi ljude koji vole sa tobom razgovarati.
Živjeti sa tkvim luđakom nije lako. Bože me oprosti Zorroa osvetnika koji se ovako ili slično osvetnički ćaknuto ponašaju.
Bez obzira jesu li to žene ili muškarci.

Zamišljam 24/7 imati doma takvoga fikusa ili ciglu podznak mumija.
Brrr
Razgovaraj sa frendicama, ne nerviraj se i bavi se sobom i svojim hobijima.
Fikusu Tutankamonu trećem daj jesti, nalij mu vode i stavi ga u ćošak ili garažu.


Majko mila kakve sve morone i budaletine sirote žene imaju doma.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:29   #14
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nisam siguran dal ti to imaš brkove na avataru..
Šutnja i povlačenje u sebe opisuju pičkast karakter, lakše skupit u sebe nego popizdit i nametnit svoj stav i izrazit osjećaje...
Fora ti je ova inzinjerska psiholgija tvoja. Jedino sto je podosta vulgaris. Ima li kaj drugo osim pickastih karaktera i agresivnih mazohista u tvojim objasnjenjima svijeta i svemira?

Btw, nisi skuzio foru - zena veli da se muz nece s njom razgovarati, da sam suti, a ti joj napises da bi ona trebala(nekaj) znati jer prica s njime
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:37   #15
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Možda je naslov teme malo grub ali kad pročitate sve vidjet ćete da je šamar nešto bolje od onog što prolazim.
U braku 20 god, 3 djece, dvoje već odavno punoljetno i jedno maloljetno.Stambeno situirani i izvana gledano život sasvim sretne obitelji. Ali....ali to nije ni približno tako. Moj muž iz glupih i bezveznih razloga prestaje razgovarati. I šuti danima, tjednima, mjesecima a mislim da bi i godinama da ga ja ne molim da počne razgovarati. I da.. ne smijem ga pitati zašto se naljutio jer se opet naljuti (to sam jednom napravila). I tako par mjeseci sve bude super i onda opet isto ponavlja. I trpila sam.
Sad više ne mogu. Pucam po šavovima i razmišljam o rastavi. Već dva mjeseca ne progovara ni riječi, samo šuti. Volila bi da me ošamari pa da krenemo razgovarati, bilo bi mi lakše. Imam osjećaj da ću ubrzo dobiti živčani slom jer ovo ne mogu vise izdrzati.
Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.? ili je možda to normalno a ja nisam?
kao da te osamari bi to bila zdravija komunikacija. sve ti je to isto, jel suti, ili te udari. isti mehanizam, izivljavanje nad nekom osobom i stavljaljnje ju u poziciju zrtve, pasivna ili aktivna agresija.
kako je moglo doci do toga da se ti pitas dali je to normalno?
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:50   #16
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Možda je naslov teme malo grub ali kad pročitate sve vidjet ćete da je šamar nešto bolje od onog što prolazim.
U braku 20 god, 3 djece, dvoje već odavno punoljetno i jedno maloljetno.Stambeno situirani i izvana gledano život sasvim sretne obitelji. Ali....ali to nije ni približno tako. Moj muž iz glupih i bezveznih razloga prestaje razgovarati. I šuti danima, tjednima, mjesecima a mislim da bi i godinama da ga ja ne molim da počne razgovarati. I da.. ne smijem ga pitati zašto se naljutio jer se opet naljuti (to sam jednom napravila). I tako par mjeseci sve bude super i onda opet isto ponavlja. I trpila sam.
Sad više ne mogu. Pucam po šavovima i razmišljam o rastavi. Već dva mjeseca ne progovara ni riječi, samo šuti. Volila bi da me ošamari pa da krenemo razgovarati, bilo bi mi lakše. Imam osjećaj da ću ubrzo dobiti živčani slom jer ovo ne mogu vise izdrzati.
Kakve su to osobe koje mogu patiti ljude oko sebe na takav način.? ili je možda to normalno a ja nisam?
To nije normalno....i iskreno divim se da si toliko izdržala....2 mjeseca???wtf.??
Meni je to nezamislivo...a vjerujem i većini ovdje
To je kao nekakva vrsta kazne ili što????
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:59   #17
Negdje sam u literalturi iz psihologije pročitala da se to kvalificira kao vrsta zlostavljanja. Znači, to psihijatri smatraju jednakim zlostavljanjem kao da te svaki dan opali šakom u glavu.

Pa ti sad vidi.
coolteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 15:04   #18
Quote:
coolteta kaže: Pogledaj post
Negdje sam u literalturi iz psihologije pročitala da se to kvalificira kao vrsta zlostavljanja.
To sam i ja pročitala, da je šutnja najgori oblik psihičkog zlostavljanja.
Ali mene tu ipak zanimaju ti glupi i bezvezni razlozi. Ako se autorica na taj način postavlja prema mužu, možda ga to koči da bude otvoren.
Naravno, 2 mjeseca tišine ne može biti normalno ali tko zna kakve on ima razloge. Ipak, nakon 20 godina braka autorica bi ih valjda mogla pretpostaviti ali o tome nije ništa konkretno napisala. Ili barem ako na nešto sumnja. Mi možemo samo nagađati a od toga nema neke koristi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 15:23   #19
Ljudi u braku svašta trpe godinama. Nikad neću shvatiti zašto se uopće udaju i žene za takve, a kamoli kako izdrže sve te silne godine s takvima...
coolteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 15:26   #20
I moja je žena znala tako zašutiti na par dana pa sam počeo i ja šutit ali malo dulje. Odučila se.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.