Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2015., 12:21   #61
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Nije da nisam htjela, samo manjak koncentracije..sorry

do sada smo spavali svatko na svojoj strani kreveta. Nije očekivao da mu kuham ali nekad je znao normalno ručati s tim da bi sam uzimao jer kasnije dolazi sa posla. Prala sam i peglala normalno, kao da je sve uredu.
Sad.... ja sam prešla spavati u drugu sobu. Ne kuham mu, ne perem, ne peglam. Svatko ima svoju stranu frižidera gdje stoje namjernice. djetetu normalno kupujemo oboje.
Sve u svemu...koma život...
on je nesretan čovjek, ali nažalost čini i tebe takvom. to nije pasivna agresija nego suptilni sadizam.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 12:28   #62
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Ti si zaključila baš onako kako i sama razmišljam.

Gle ti za njega ne postojiš osim za kuhanje i pranje, onda ni on za tebe ne postoji. Šlus.
Ne moj se nervirati nego to prihvati ako možeš, ako ne možeš jer ovo je jako ludo i neprirodno (šutjeti tjednima i mjesecima) onda potraži normalnog muškarca.
Pa se do tada ponašaj kao da fikus ne postoji i šuti i ti. On ne zna drugačije jer je prestar da se mijenja i preveliki je egoist a i dosta je ćaknut.

Tebe možda muči istina koja te boli, da on tebe ne treba kao osobu. Ne zanima ga razgovor sa tobom i što ti imaš reći. To se mnogima ženama dogodi. Da imaju frajere koji ne znaju ni slušati, ni razgovarati osim o sebi i svojim mislima.
To znači da ta žena toga muškarca ne zanima ni na kakvoj dubljoj razini a niti je poštuje.
Savjetovala bih ti da se okaniš ćorava posla ali predugo si u braku da tako prerežeš.
Mislim da ja sa takvim ne bi izdržala dulje od godinu a i to bi morala biti velika i čista moja ljubav da takvoga cigla podznak drvo trpim i još plešem oko njega.Moš mislit ! Da nemam sa kim razgovarati ? Nezamislivo.
Mislim svakaj sam čula o brakovima, svašta žene imaju doma kaj se zove kakti muškarac ali ovaj tvoj je zbilja spešl.
Nije problem u tebi. Tako je tip nakrivo nasađen.
No opet...
Mnoge žene bi dale silnu lovu za takvog tipa.
Ne davi, ne gnjavi, ne sitničari, ne prigovara, ne svađa se oko lonca i poklopca nego šuti kao fikus. Imale bi mir Božji.
Huja haj... rekla bi moja susjeda.
Daj ga vamo ! Uzmi moju lajavu tlaku zvanu Prigovor Kritika

Možda da uđeš u razmjenu muževa kao u onoj tv emisiji ?

Ovo Gajtovo dolje je najtočnija i savršena definicija takvog ponašanja. Ljudska pakost i egoizam koja se tako manifestira :

Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
on je nesretan čovjek, ali nažalost čini i tebe takvom. to nije pasivna agresija nego suptilni sadizam.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:09   #63
Jesi ikad razmisljala ful ozbiljno da se razvedes?

A kako je bilo prije? Je li ikad bio normalniji? Kako su izgledale vase svadje i oko cega

Je li bilo ikad fizickog nasilja, naguravanja i bojis li se toga, mislis da ta mogucnost postoji kad eskalira, eruptira obostrano nezadovoljstvo? Jesi ga ikad forsirala na nesto?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:56   #64
Darkness, inače uvijek komentiram da se razgovorom pokušaju riječiti problemi, ali ovo je zeru too much.
Upravo pročitah upis "donesi vestu/nosi to svom tati".
Eto, imho, slijedeće i jedino što bi mu trebala donijeti su papiri za razvod.
Tišina proizašla iz činjenice da si sama među svoja 4 zida, je "svetija" od tišine prouzrokovane durenjem jednog nezrelog i egoističnog ljudskog bića.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 15:26   #65
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Problem je njegov odnos prema meni i prekid komunikacije bez ikakvog razloga.
Problem je tvoj odnos prema sebi. Počni raditi na tome da ga promijeniš (imaš obiteljskih i psiholoških savjetovališta u koja možeš i besplatno), i makni se. Čeka te ostatak života, ne moraš ga provesti u takvoj atmosferi, zbilja ne moraš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:12   #66
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
on je nesretan čovjek, ali nažalost čini i tebe takvom. to nije pasivna agresija nego suptilni sadizam.
A u kojem to pogledu misliš da je on nesretan čovjek?
I po kojem mjerilu da ga smatramo nesretnim?
Jedino ako je psihički bolesnik.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:33   #67
I ja mislim da je nesretan. . .rob svojih prevelikih ocekivanja,nerealnih kriterija,nesposoban izraziti sto osjeca,egoistican,inatan,.....znam ja jednog takvog.
Takvi samo uzimaju,slabo daju...ili nista.
A jako su nesretni mada uvjeravaju sve oko sebe da su odlicno.

On ti sve sto je ikada zamjerio,nikada nije rekao. .niti ce.

A to je naraslo do ludila.

Ostavi ga.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:03   #68
Pa vidi se iz aviona da nije sretan, tako se ne ponasaju sretni ljudi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:55   #69
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pa vidi se iz aviona da nije sretan, tako se ne ponasaju sretni ljudi
Stvarno nesretni ljudi,ako nisu zli,razvijaju razumijevanje i suosječajnost za druge nesretne ljude.Nikome ne žele nanositi bol,jer znaju što je to bol.A autoričin suprug čini upravo suprotno.
Nitko,ama nitko tko je nesretan,njegova nesretnost ne daje ni pravo ni opravdanje da drugome svjesno i namjerno nanosi bol.
Onaj tko nikada nije bio nesretan,ne može shvatiti kakvo se suosječanje u čovjeku razvija za sve nesretne ljude.
Znam iz vlastitog iskustva.Bila sam jako,jako nesretna no nikada nikome svjesno nisam nanosila bol.Upravo suprotno.Njihovu sam bol i nesreću razumjevala jako dobro.
Autoričin suprug ili je psihički bolesnik koji je u svojoj uobrazilji nju okrivio za sve u životu ili uživa u mučenju supruge bez ikakve opravdane podloge.A onda se zna što je.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:00   #70
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A u kojem to pogledu misliš da je on nesretan čovjek?
I po kojem mjerilu da ga smatramo nesretnim?
Jedino ako je psihički bolesnik.
opet bih u pomoć trebao pozvati tolstoja. prije neki dan sam već to učinio.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:38   #71
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Stvarno nesretni ljudi,ako nisu zli,razvijaju razumijevanje i suosječajnost za druge nesretne ljude.Nikome ne žele nanositi bol,jer znaju što je to bol.A autoričin suprug čini upravo suprotno.
Nitko,ama nitko tko je nesretan,njegova nesretnost ne daje ni pravo ni opravdanje da drugome svjesno i namjerno nanosi bol.
Onaj tko nikada nije bio nesretan,ne može shvatiti kakvo se suosječanje u čovjeku razvija za sve nesretne ljude.
Znam iz vlastitog iskustva.Bila sam jako,jako nesretna no nikada nikome svjesno nisam nanosila bol.Upravo suprotno.Njihovu sam bol i nesreću razumjevala jako dobro.
Autoričin suprug ili je psihički bolesnik koji je u svojoj uobrazilji nju okrivio za sve u životu ili uživa u mučenju supruge bez ikakve opravdane podloge.A onda se zna što je.
Gle, ocito misli da je ona izvor njegove nesrece. Ocito ne zna izrazit emocije i jos puno toga...
Ona moze znati zasto je to tako i otkud je doslo i je li oduvjek bilo tu i kolko je nesretna s njim, a ako jest moze se samo zauzet za sebe i svoje potrebe
I to dijete koje nije slijepo ni gluho
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:31   #72
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
,

Evo jednog primjera: Rekao mi je da mu donesem vestu iz ormara jer ide do prijatelja. Ja sam donesla i on je uvrijeđeno rekao povišenim tonom: to daj svome tati, otišao u ormar i uzeo si sam majicu i izjurio iz kuće. Nakon toga mjesec i pol dana ni z da je rekao...Dali mogu pretpostaviti da će se zbog toga naljutiti? ne mogu!


i kad se vratio?

meni je ovo tipicno mucenje vode da bi se lovilo... u mutnom naravno
ima drugu, sutnjom i navodnim durenjem daje sebi alibi za sve

ti si mu sluzavka, nitko i nista

sta to jadnih troje djece kaze na sve? jel nitko od tih punoljetnih nema sta da kaze za to groblje od "doma"

izbaci ga iz kuce zajedno sa tom vestom
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:44   #73
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post

do sada smo spavali svatko na svojoj strani kreveta. Nije očekivao da mu kuham ali nekad je znao normalno ručati s tim da bi sam uzimao jer kasnije dolazi sa posla. Prala sam i peglala normalno, kao da je sve uredu.
Sad.... ja sam prešla spavati u drugu sobu. Ne kuham mu, ne perem, ne peglam. Svatko ima svoju stranu frižidera gdje stoje namjernice. djetetu normalno kupujemo oboje.
Sve u svemu...koma život...
Sad ovo vidim, OPISUJES MOJE DJETINJSTVO!!!!
Meni je skoro 50 godina i jos uvijek imam traume iz djetinstva od mojih roditelja!

RASTANI SE RASTANI SE RASTANISE!!!!!!! MOLIM TE, Svom djetetu za ljubav.


Daj ti sama sebi SAMAR i trgni se iz te nocne more
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota

Zadnje uređivanje Septembar : 28.05.2015. at 22:01.
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:38   #74
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Jesi ikad razmisljala ful ozbiljno da se razvedes?

A kako je bilo prije? Je li ikad bio normalniji? Kako su izgledale vase svadje i oko cega

Je li bilo ikad fizickog nasilja, naguravanja i bojis li se toga, mislis da ta mogucnost postoji kad eskalira, eruptira obostrano nezadovoljstvo? Jesi ga ikad forsirala na nesto?
Jesam par puta ali kao sad nisam.... sad sam skoro sigurna. Fizičkog nasilja nije bilo ali ima dobar razlog da to ne radi (ne pitajte zašto-ne mogu reći), a da ga nema neznam kako bi reagirao. Kod nas svađa nema, ponekad povičemo jedno na drugo i to je sve. Većinom tada zašuti,no zna se desiti da nastavimo normalno sa komunikacijom. Više me brine ovako iznenadna šutnja ničim izazvana.
Razmišljala sam zašto to radi i ne mogu doći do odgovora

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Gle, ocito misli da je ona izvor njegove nesrece. Ocito ne zna izrazit emocije i jos puno toga...
Ona moze znati zasto je to tako i otkud je doslo i je li oduvjek bilo tu i kolko je nesretna s njim, a ako jest moze se samo zauzet za sebe i svoje potrebe
I to dijete koje nije slijepo ni gluho
Neznam dali misli da sam izvor njegove nesreće, da jesam valjda bi ponudio rastavu braka...a on je odbija
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post


i kad se vratio?

meni je ovo tipicno mucenje vode da bi se lovilo... u mutnom naravno
ima drugu, sutnjom i navodnim durenjem daje sebi alibi za sve

ti si mu sluzavka, nitko i nista

sta to jadnih troje djece kaze na sve? jel nitko od tih punoljetnih nema sta da kaze za to groblje od "doma"

izbaci ga iz kuce zajedno sa tom vestom
Vratio se brzo, nema nikoga to bi mogla reći skoro sa sigurnošću.
Što djeca kažu? sin i kćer kazu da ga ostavim ali ovo manje dijete ne zeli da se raziđemo.
Kako da ga izbacim iz njegove kuće?" tj iz naše.... to ne dolazi u obzir.

Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Sad ovo vidim, OPISUJES MOJE DJETINJSTVO!!!!
Meni je skoro 50 godina i jos uvijek imam traume iz djetinstva od mojih roditelja!

RASTANI SE RASTANI SE RASTANISE!!!!!!! MOLIM TE, Svom djetetu za ljubav.


Daj ti sama sebi SAMAR i trgni se iz te nocne more
Moje dijete to ne želi, to je zadnja spona što me još uvijek drži
darkness91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:28   #75
Sutnja bez razloga moze znacit da se predao, da je odustao, digao ruke od svega vezi vas
Mozda je u depresiji, djeluje li tako?

Meni ovdje fali nekih informacija

Ako se ne svadjate kako ste podjelili frizider? Ja sam prosla svasta i svadja i sutnje ali nikad recimo nismo dosli na tu ideju, mora postojati neki prijepor u domacinstvu radi kojeg je doslo na to...

Recimo mm u znak protesta ponekad izbjegava trpat sude u sudjericu jer meni nesto zeli porucit i ja znam sto

Sta vi jedno drugom sa tim friziderom porucujete? Cija je to ideja?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:35   #76
Pa što ako dijete to ne želi ? Tko ga pita?
Za 5 godina će ti to isto dijete predbacivati nesretan život sa vama.

Idi svojim putem,ako ga dijete toliko voli neka ostane živjeti sa njim..možda bi ta sutuacija tvog muža natjerala da konačno odraste i prestane biti sebičan.
Da ima osobu o kojoj mora brinuti sam i samostalno.
Ovako brine i misli samo o sebi.

Ne kuhaj mu više,ne peglaj, ne ponašaj se kao da je sve normalno,jer nije.

A dok god budeš ovako igrala,i on će ..jer može,jer nema sankcije.jer ga nije briga za ikog od vas!

Ostavi mu dijete na neko vrijeme i kreni sebi i djetetu tražit stan

Podnesi zahtjev za razvod,ako ne radiš zajedno sa tim podnesi i zahtjev za uzdržavanjem SEBE ,plus naravno zahtjev za alimentacijom.
Pa neka plača daso u tišini,kad ju već toliko voli.

Da vidiš kak će odmah naći riječi,pomoć i sva objašnjenja.

Koji jad od muškarca.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 01:52   #77
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Nije da nisam htjela, samo manjak koncentracije..sorry

do sada smo spavali svatko na svojoj strani kreveta. Nije očekivao da mu kuham ali nekad je znao normalno ručati s tim da bi sam uzimao jer kasnije dolazi sa posla. Prala sam i peglala normalno, kao da je sve uredu.
Sad.... ja sam prešla spavati u drugu sobu. Ne kuham mu, ne perem, ne peglam. Svatko ima svoju stranu frižidera gdje stoje namjernice. djetetu normalno kupujemo oboje.
Sve u svemu...koma život...
to već toliko traje da vam je to postao način života, rutina i on se je navikao,ali tebi je konačno pukao film...e neka je!...mislim da će se trebati desiti neka viša sila da se riješite iz te situacije ako ti slušaš dijete, a on odbija razvod...vi više ne živite kao bračni par već kao cimeri u nekom stanu. ne bi smjela slušati djecu, ta vaša nekomunikacija će mu samo naškoditi..zamisli da ti dijete odraste i bude isto kao otac...valjda nećeš da se to desi, to nije normala u kojoj bi djeca trebala rasti..goni to čim dalje od sebe, svi će te biti sretniji
melindaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 02:00   #78
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A u kojem to pogledu misliš da je on nesretan čovjek?
I po kojem mjerilu da ga smatramo nesretnim?
Jedino ako je psihički bolesnik.
Pa ovo i nije tako daleko od istine... da s čovjekom stvarno psihički nešto ne štima. Kako psihički zdrava i normalna osoba može mjesec, dva živjeti sa ženom i djetetom u istoj kući, a da sa ženom ne progovori ni riječi, već samo šuti?


Stanimo i razmislimo na trenutak.
Može li to raditi osoba koja je uistinu psihički zdrava?

Da se naljutiš dan, dva... ne pričaš. I to bi bilo previše, ali kroz dulji period, šutjeti maltene iz čista mira. Može li to raditi psihički zdrava osoba?


Ja ne mislim da je on nesretan i da je nesreća uzrok njegovom ponašanju, već da čovjek ima određene smetnje i poteškoće te da mu stručna pomoć ne bi bila na odmet.



Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Pa što ako dijete to ne želi ? Tko ga pita?
Za 5 godina će ti to isto dijete predbacivati nesretan život sa vama.
Bravo, odlična poanta.

Tako znam slučaj cure koja je dok je bila mlađa, branila oca alkoholičara i ucjenjivala majku da ga ne izbaci iz kuće i razvede se. Sad je ta ista cura, 5 godina nakon, kad je vidjela što radi teški alkoholičar koji se ne želi liječiti, skupila stvari i makla se od kuće jer "njoj je to sve preteško". Brzo je zaboravila što je govorila u prošlosti, i nije gledala majku i što ona misli sada, već je otišla.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 02:02   #79
Quote:
darkness91 kaže: Pogledaj post
Moje dijete to ne želi, to je zadnja spona što me još uvijek drži
Ti kao roditelj si odgovorna za svoju djecu i dužna si da im obezbijediš normalan razvoj i zdravu sredinu.
Ti si dužna donositi odluke koje su najbolje za djecu, iako se oni u tom momentu ne slažu s tim.
Šta je s drugo dvoje djece, odraslijih koji mogu racionalnije da sagledaju stvar i koji su za razvod, zašto njihovo mišljenje ne uzimaš u obzir?
Nije pošteno prema djeci da se kriješ iza najmlađeg od njih, učini dobro i tom djetetu i svima i omogući im djetinjstvo drugačije od onog u kojem tata mjesecima ignoriše mamu, u kući u kojoj je frižider podijeljen.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 07:06   #80
Djetetove zelje su izgovor samo

Cak mislim da je evaluiranje odluke o rastavi s djetetom svojevrsno traumatiziranje maloljetnog djeteta, okretanje protiv oca, izigravanje zrtve

To je radila i moja svekriva, a u biti ni na kraj pameti joj nije bila rastava

Tu odluku treba razmotrit sa psihologom ili sa nekom osobom koja pomaze zlostavljanim ili sa prijateljicom, a ne sa pubertetlijom

Navest to kao glavni argument je bas onako na tankom ledu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.