Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 10:29   #21
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Najbolje i da svi imamo isti auto, istu odjeću, isti krov nad glavom, istu frizuru....

Ne, to ne bi bilo dobro, ali bi školska radna odjeća bila korisna.
Nazovi to školski "dress code" ako ti je tako lakše.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:37   #22
Ne bi bila korisna, samo dodatni trošak. Posve nepotrebno.

Sjećam se da smo mi imali kute kad sam krenuo u prvi osnovne, već u drugom ih više nije trebalo nositi, a svi su imali različite kute, čak i nijansa plave je bila na svakoj drugačija. Kako su bile suvišne onda tako su i danas, za takvim "dress codeom" zaista nema nikakve potrebe. Moja djeca idu bez kute u školu i ništa im ne fali zbog toga, pa ne vidim što će im biti bolje ako ih budu imali.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:50   #23
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nažalost da, podjele se rade na navedenom i pritom klinci uistinu ali uistinu znaju biti brutalni..
što se toga tiče, nacionalno vijeće učenika rh još je 2011. godine (zbog slučaja curice 6. razreda, a koja je doživjela zlostavljanje jer nije nosila dieselice i nije imala ajfon ) predložila uvođenje školskih uniformi..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...mi/577209.aspx




bravo..
uz navedeno, dodala bi zabranu djevojčicama nošenje umjetnih noktiju i tone šminke (potez maskarom i labelo u boji može, kakvo konturiranje lica i umjetne trepavice?)..
koliko sam samo puta vidjela curke 6, 7 ,8, razred, srednja škola sa stiletto noktima http://cutesimplenaildesigns.com/tre...o-nails-ideas/, kako drže olovku u ruci i pišu, da mi je znati
da stvar bude još gora, prijateljica mi je noktarica, ima svoj salon za njegu noktiju i priča mi kako je imala ne jedan upit majki može li njihovim kćerima koje su završile 4, 5 razred napraviti nokte jer su eto, bilo dobre u školi
pa ono, kad već roditelji nisu bog zna kaj..
zato, sve što si napisao više nego podržavam..
tehnički, uniforma, domaćinstvo, metla u ruke i ajmo..
Daaaa....domaćinstvo sam zaboravio. To je jako važan predmet.
Kaže Jamie Oliver - food education must start from early age, to educate young people to live healthier lives(upravo provodi neku nacionalnu kampanju protiv "obesity" - nenormalne debljine)...

Heooluuuu !!!
Mi smo to već imali i zvalo se domaćinstvo, di su mladi ljudi učili osnove prehrane, namirnice, hranidbene vrijednosti, prehrambenu piramidu, a uz to i osnove domaćinstva, kako nešto zašiti, zakrpiti i sl.

A ono sa noktima...bate jarac, kad smo mi išli u osnovnu školu, bila sa nama u 7. razredu neka šiparica koja je pala 3 godine zaredom, bila najstarija, a bila je prvoklasna koka (baš je ovo ljeto sreo nakon desetljeća i još je uvijek koka). Izblajhana kosa, nokti ko u lovačkog sokola, puder, jarka šminka.
Odmah direktor škole urgirao, da ne može ona takva dolazit na nastavu i sl.
Ne bi mu danas palo na pamet, odmah bi mu za vrat skočio pit bull od njenoga ponosnoga ćaće i pitao direktora - "a đes ti bijo devesprve...???"

Sve to batinom treba !!!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 05.09.2015. at 13:20.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:55   #24
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
bravo, umjesto da se problem doista riješi razgovorom, edukacijom pa i sankcijama prije svega roditelja koji ne obavljaju svoju odgojnu dužnost, uvode se neke uniforme koje će stvoriti još više frustracije.
Koje frustracije bokte ?????

Tko će to imati frustracije? Bogata razmažena dičurlija koja više neće smjeti nositi najnoviji SAMSUNG i iPhone u razred? Neće smjeti nositi modne marke u školi ???

Kme, kme....ne daju mi više da nosim Channel i Gucci, ne daju više niti Manola Blahnika...kmeeee...

Cijele generacije su odgojene u plavim školskim kutama. Jel misliš da su baš svi stariji koje vidiš oko sebe upravo zbog toga isfrustrirani?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 05.09.2015. at 13:26.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:04   #25
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Te sve tvoje zabrane, standardizacije, regulacije i whataboutismi ti padaju u vodu kad završi nastava te vidiš da neke doma vozi tata/mama u Lexusu, dok su drugi prisiljeni pješačit ili ući u Čazmatrans iz sedamdeset i neke.
So what ???
Što je pjesnik htio reći?

Svrha je škole da mlade pripremi za život. A svaka pristojna firma i radno mjesto ima svoj dressing code, tako ako im kute i uniforme predstavljaju problem u životu, slobodno ne moraju niti ići u školu, već reći roditeljima - "znate što, razmišljao sam da ja neću ništa u živou raditi jer mi smeta to uniformirano odijevanje, nego ću cijeli život biti vama na grbači..."

Jel moš u banku za šalter doć radit odjeven kako te volja, npr. kao emo, grunge, pankerica, hipi? Nemoš. Svaka banka ima dressing code za muškarce i žene.
Isto tako svaka tvrtka koja ureduje s klijentima. Elegancija u odijevanju je must. Svaki PR, svake firme isto tako.
U dućanu imaš kute/kecelje. U pekari imaš kute/kecelje. U tvornicama imaš kute ili cijele kombinezone od glave do pete.
Poštari nose uniforme. Konobari nose uniforme ili kecelje, kuhari nose uniforme, kape, kecelje, mesari nose uniforme i pregače, vozači autobusa i tramvaja uniforme. Kemičari u laboratorijima kute ili cijele kombinezone od paučine, advokati i službenici nose odijela i stežu svakodnevno kravate oko vrata....

O čemu mi uopće raspravljamo?
Uniforme su sveprisutne u njihovom budućem životu i treba ih na njih naviknuti. Kao i naučiti ih disciplini i radnim navikama.


Vi ste očito premladi da bi se sjećali da su se kecelje u školama nosile sve do devedesetih, kada je "demokracija" uvedena i u škole.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:09   #26
U potpunosti podržavam uvođenje školskih uniformi kako bismo se borili protiv diskriminacije.

Uniforme bi obavezno trebalo nadopuniti balaklavama kako djeca ne bi diskriminirala na temelju izgleda. Nije pošteno da su neki ljudi ljepši od drugih. Isto tako, odakle djeci pravo na njihovo "JA"? Pa valjda ja znam Istinu, znam koji su pravi kriteriji i trebao bih imati pravo svoju Istinu nametati, svidjelo se to nekome ili ne.

Isto tako, ne bi bilo loše da na glavama nose i kapice s propelerima. Ali ne s nekim veselim bojama, to bi moglo biti uvredljivo. Neke SMB ili teget nijanse bi bile prihvatljive. Zašto kapice s propelerima? Pa da otvaramo radna mjesta. Mislim da bi Obrovac bio idealna lokacija za tvornice.
SpomenkoSatara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:25   #27
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Nije tolko u priči o socijalnoj diskriminaciji.
Jbt elitne škole po svijetu koje ni nemaju "siromašnijih" učenika imaju uniforme. I osnovne i srednje.
Zakaj?
Meni još uvijek nitko nije odgovorio
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:28   #28
Imate po Facebooku spomenare mnogih osnovnih i srednjih škola iz razdoblja prije devedesetih. Pa pogledajte lica te djece, jesu li isfrustrirana i na rubu samoubojstva. Svi su naime u kutama.

Nisu, nego su sretnija i veselija od današnje djece. Tako da problem isfrustriranosti tražite negdje drugdje a ne u kutama.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:35   #29
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Imate po Facebooku spomenare mnogih osnovnih i srednjih škola iz razdoblja prije devedesetih. Pa pogledajte lica te djece, jesu li isfrustrirana i na rubu samoubojstva. Svi su naime u kutama.

Nisu, nego su sretnija i veselija od današnje djece. Tako da problem isfrustriranosti tražite negdje drugdje a ne u kutama.
Ni danas ljudi ne stavljaju slike na kojima plaču, i danas su nasmijani, usprkos tome što ne nose kute u škole.

Kako si izmjerio sreću djece prije devedesetih i danas?
SpomenkoSatara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:57   #30
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Meni još uvijek nitko nije odgovorio
Zato što se tu radi o elitizmu, a ne o tome bi li se nošenjem školske odore pokušalo na neki način izjednačiti status učenika.

Kaj se nošenja školskih odora tiče, u na čelu sam za.
Pod uvjetom da se rade od domaćeg materijala u domaćim tvrtkama.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:04   #31
Quote:
HaloEffect kaže:
So what ???
Što je pjesnik htio reći?
Da živiš u iluziji- svojim mjerama samo si odgodio socijalnu diskriminaciju na 6-8 sati koliko traje nastava, opet se bogata djeca vraćaju natrag u svoje velebne brloge,a sirotinja u azbestne kutije.
Djeca nisu glupa-svi znaju tko kako živi nakon tih 6-8 sati.
Quote:
Svrha je škole da mlade pripremi za život. A svaka pristojna firma i radno mjesto ima svoj dressing code, tako ako im kute i uniforme predstavljaju problem u životu, slobodno ne moraju niti ići u školu, već reći roditeljima - "znate što, razmišljao sam da ja neću ništa u živou raditi jer mi smeta to uniformirano odijevanje, nego ću cijeli život biti vama na grbači..."
Kaj ti misliš da su djeca retardirana?
Misliš li da je tvoja generacija ili generacija prije bila toliko retardirana da nisu prije ulaska na radno tržište bili svjesni činjenice da im je potrebna uniforma za radno okruženje? Ma kakvi, sigurno su prvo mjesec-dva lunjali po firmi u AC/DC majici dok konačno nisu shvatili da svi oko njih nose uniforme
Quote:
Cijele generacije su odgojene u plavim školskim kutama. Jel misliš da su baš svi stariji koje vidiš oko sebe upravo zbog toga isfrustrirani?
Nisam ta generacija, ali imam priče te generacije o kutama.
Moj stari je živio u teškom siromaštvu te su mu roditelji jedva priuštili generičku plavu kutu, a bogatiji klinci uvijek su imali čišće, "plavije" kute, kvalitetnije gumbeke itd. Moja stara,s nešto bolje potkovanim roditeljima, isto mi potvrđuje da su nečije plave kute bile plavije od drugih. Stari je bio vidno frustriran kad mi je to pričao, a stara je o toj temi bila ravnodušna.
Toliko o egalitarnoj Jugoslaviji
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:16   #32
Quote:
SpomenkoSatara kaže: Pogledaj post
Ni danas ljudi ne stavljaju slike na kojima plaču, i danas su nasmijani, usprkos tome što ne nose kute u škole.
Školske slike nisu tvoje privatne slike na kojima je samo tvoj osmjeh, nego u velikom broju slučajeva još 30 osmjeha. Ako si mogao birati sliku na kojoj si ti sretan i nasmijan, nije baš slučajnost da se potrefilo da je i ostalih 30.

Quote:
SpomenkoSatara kaže: Pogledaj post
Kako si izmjerio sreću djece prije devedesetih i danas?
Srećometrom srećo.

Za razliku od vas, ja se sjećam djece od prije devedesetih i vidim ovu danas.
Nekada je djeci bilo sreća i veselje nekoliko kamenčića i komadića stakla od pivske boce i malo crijepa za nacrtati i igrati trlju na asfaltu.
Bila je djeci sreća dobiti Kraševu čokoladu od 100 g. Blagostanje je bilo kada bi netko zapalio u Trst i donio Brooklyn žvakaćih guma i Milka čokolada. Osamdesetih je blagostanje značilo Kinder jaja iz Trsta. Neka igračka ili komad robe, npr. majica s logom nekog Američkog sportskog tima (ragbi, košarka, hokej...). To je bio pojam sreće. Bicikla je bila pojam slobode i otkrivanja novih svjetova, dalje od naše ulice.


Danas djeci moš dat kamion čokolade, kvalitetnu ali nebrandiranu robu, moš im dati biciklu, moš im dat video igrice al zaludu ako nisu najnoviji model i brendirane....



Mi smo se igrali, imali sretna djetinjstva (tko nije imao problematične roditelje). Danas se djeca ne igraju, govori mi jedna prija strankinja, udana za našega, ima sina a koji ima problema s hrvatskim jezikom. Pitam je ja, kako to mali ima problema s jezikom, rođen i odrastao u Splitu, ima svoje vršnjake s kojima se igra i sl., ako se u kući priča engleski (ona i muž pomorac koji veći dio godine nije kući), valjda ima svoje društvo u ulici...
Kaže ona - "a je, izađe on u ulicu sa svojim vršnjacima i ONDA SJEDNU NEGDJE NA ZIDIĆ I UDRI SVATKO PO SVOM MOBITELU ILI TABLETU..."

Ovo nije angedota nego živa istina. Mali odrastao u Hrvatskoj, ima problema sa hrvatskim jezikom. Jer mu je mater strankinja i u kući se ne govori hrvatski.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 05.09.2015. at 14:28.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:26   #33
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Zato što se tu radi o elitizmu, a ne o tome bi li se nošenjem školske odore pokušalo na neki način izjednačiti status učenika.
Pa zašto bi uniforme bile odraz elitizma? Kaj je "elitističko" u uniformi, kaj ona predstavlja?

Propitujem zato kaj se tu uhvatilo samo šeme sa socijalnim statusom a očito da u cijeloj priči sa uniformama ima više od toga
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:27   #34
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Da živiš u iluziji- svojim mjerama samo si odgodio socijalnu diskriminaciju na 6-8 sati koliko traje nastava, opet se bogata djeca vraćaju natrag u svoje velebne brloge,a sirotinja u azbestne kutije.
Djeca nisu glupa-svi znaju tko kako živi nakon tih 6-8 sati.

Kaj ti misliš da su djeca retardirana?
Misliš li da je tvoja generacija ili generacija prije bila toliko retardirana da nisu prije ulaska na radno tržište bili svjesni činjenice da im je potrebna uniforma za radno okruženje? Ma kakvi, sigurno su prvo mjesec-dva lunjali po firmi u AC/DC majici dok konačno nisu shvatili da svi oko njih nose uniforme

Nisam ta generacija, ali imam priče te generacije o kutama.
Moj stari je živio u teškom siromaštvu te su mu roditelji jedva priuštili generičku plavu kutu, a bogatiji klinci uvijek su imali čišće, "plavije" kute, kvalitetnije gumbeke itd. Moja stara,s nešto bolje potkovanim roditeljima, isto mi potvrđuje da su nečije plave kute bile plavije od drugih. Stari je bio vidno frustriran kad mi je to pričao, a stara je o toj temi bila ravnodušna.
Toliko o egalitarnoj Jugoslaviji
Bravo genije. BRAVO!!!
MAESTRALNO !!!!

Sad zamisli razinu frustracije tvoga staroga da je on umjesto kakve takve generičke kute morao nositi dronjke kakve je inače nosio, a gledati druge koji nose Lewis, Lee Cooper, Lacoste i slične pizdarije...

Ideja nije samo egalitarizam već navikavanje na disciplinu. Škola je kao i radno mjesto i zahtjeva uniforme. Trebaju se naviknuti na to ili platiti priivatnu školu koja ne zahtjeva uniforme.

Nego, znaš što bi bila još bolja ideja? Privatizirati školstvo potpuno, tako da bi takvi kao tvoj stari dobili permanentni izgon iz takvih škola, da ne moraju gospodska djeca imati frustracije gledajući ga kao sirijskog izbjeglicu, a koji nam podsvjesno svojim pogledom prži savjest...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:33   #35
Da, bila bi zapravo najbolja ideja da se siromašnima zabrani dolazak u javne škole i osnuju neke socijalne škole, tako da bogatija djeca ne moraju imati traume i frustracije gledajući ih...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:41   #36
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Školske slike nisu tvoje privatne slike na kojima je samo tvoj osmjeh, nego u velikom broju slučajeva još 30 osmjeha. Ako si mogao birati sliku na kojoj si ti sretan i nasmijan, nije baš slučajnost da se potrefilo da je i ostalih 30.



Srećometrom srećo.

Za razliku od vas, ja se sjećam djece od prije devedesetih i vidim ovu danas.
Nekada je djeci bilo sreća i veselje nekoliko kamenčića i komadića stakla od pivske boce i malo crijepa za nacrtati i igrati trlju na asfaltu.
Bila je djeci sreća dobiti Kraševu čokoladu od 100 g. Blagostanje je bilo kada bi netko zapalio u Trst i donio Brooklyn žvakaćih guma i Milka čokolada. Osamdesetih je blagostanje značilo Kinder jaja iz Trsta. Neka igračka ili komad robe, npr. majica s logom nekog Američkog sportskog tima (ragbi, košarka, hokej...). To je bio pojam sreće. Bicikla je bila pojam slobode i otkrivanja novih svjetova, dalje od naše ulice.


Danas djeci moš dat kamion čokolade, kvalitetnu ali nebrandiranu robu, moš im dati biciklu, moš im dat video igrice al zaludu ako nisu najnoviji model i brendirane....



Mi smo se igrali, imali sretna djetinjstva (tko nije imao problematične roditelje). Danas se djeca ne igraju, govori mi jedna prija strankinja, udana za našega, ima sina a koji ima problema s hrvatskim jezikom. Pitam je ja, kako to mali ima problema s jezikom, rođen i odrastao u Splitu, ima svoje vršnjake s kojima se igra i sl., ako se u kući priča engleski (ona i muž pomorac koji veći dio godine nije kući), valjda ima svoje društvo u ulici...
Kaže ona - "a je, izađe on u ulicu sa svojim vršnjacima i ONDA SJEDNU NEGDJE NA ZIDIĆ I UDRI SVATKO PO SVOM MOBITELU ILI TABLETU..."

Ovo nije angedota nego živa istina. Mali odrastao u Hrvatskoj, ima problema sa hrvatskim jezikom. Jer mu je mater strankinja i u kući se ne govori hrvatski.
Uopće mi nije jasno kak moš tvrdit da su "djeca" (dakle neodređen a vrlo širok pojam) nekad bila sretnija (opet neodređen pojam a ne znam kak ti moš znat kolko je netko sretan) samo zato kaj su se igrala sa kamenjem i kredama a ovi su ziher nesretni ko psi jer se igraju na tabletima.
Kaj se toga tiče, djeca prije 200 god su bila sretna ak nisu umrla od gladi i ak ih nitko nije upregnuo ko robove da rade po polju ili kući. Igranje je bilo za gospodsku djecu. Naši unuci će se zabavljat sa hologramima i pitajbogačim a naša djeca (njihovi roditelji) će grintat kak je to sve k i kak su oni bili sretni i sa običnim tabletom.

I još sam da napomenem da cijelo vrijeme vežeš pojam sreće uz neke materijalne stvari. I da ne znam kakve veze ovo sve ima sa temom
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:58   #37
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Uopće mi nije jasno kak moš tvrdit da su "djeca" (dakle neodređen a vrlo širok pojam) nekad bila sretnija (opet neodređen pojam a ne znam kak ti moš znat kolko je netko sretan) samo zato kaj su se igrala sa kamenjem i kredama a ovi su ziher nesretni ko psi jer se igraju na tabletima.
Kaj se toga tiče, djeca prije 200 god su bila sretna ak nisu umrla od gladi i ak ih nitko nije upregnuo ko robove da rade po polju ili kući. Igranje je bilo za gospodsku djecu. Naši unuci će se zabavljat sa hologramima i pitajbogačim a naša djeca (njihovi roditelji) će grintat kak je to sve k i kak su oni bili sretni i sa običnim tabletom.

I još sam da napomenem da cijelo vrijeme vežeš pojam sreće uz neke materijalne stvari. I da ne znam kakve veze ovo sve ima sa temom
Naravno da sreća ima veze s materijalnim stvarima. Jer danas već imamo generaciju djece bezosjećajnih materijalista, uz to i razmaženih deriša a koja padaju u depresiju kada vide da netko ima nešto bolje od njih. Uvijek će se naći netko tko ima bolje i više. Odgoje li ih tako roditelji, nikada neće biti sretni.
Sretan je onaj tko je sretan s onim što ima.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:11   #38
Sviđa mi se šta i dalje živi taj "zabranom do cilja" sentiment u našim životima.

Ja bi roditeljima zabranio imat skupe aute.

Come to think of it, svi ima da voze isti auto, ništa ne jamči dobar odgoj kao roditelji istog auta koji pred školom čekaju djecu u uniformama.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:15   #39
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se šta i dalje živi taj "zabranom do cilja" sentiment u našim životima.

Ja bi roditeljima zabranio imat skupe aute.

Come to think of it, svi ima da voze isti auto, ništa ne jamči dobar odgoj kao roditelji istog auta koji pred školom čekaju djecu u uniformama.
I roditelji moraju biti u uniformama, bez toga ne ide. I imati balaklave na glavama. I onda u istim autima ići u iste kuće.
SpomenkoSatara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:15   #40
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Naravno da sreća ima veze s materijalnim stvarima. Jer danas već imamo generaciju djece bezosjećajnih materijalista, uz to i razmaženih deriša a koja padaju u depresiju kada vide da netko ima nešto bolje od njih. Uvijek će se naći netko tko ima bolje i više. Odgoje li ih tako roditelji, nikada neće biti sretni.
Sretan je onaj tko je sretan s onim što ima.
Gle, činjenica jest da je ovo uberpotrošačko društvo kakvo još u povijesti nije postojalo. Ima previše svega (bar na ovom našem komadiću planete), imamo višak i hrane i odjeće i svega. To sve proizvodi sociološke i psihološke učinke. Ali tak će bit uvijek, nemre svijet i razvoj stajat. Svaka generacija će imat svoje izazove.
Uvijek je bilo najbolje bit bogat, zapravo se svodi na to
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.