Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 12:27   #121
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
A da se jedino sto vrijedi racuna u kesu
Paralelna teorija je da su nematerijalne stvari strahovito vrijedne - pod uvjetom da dolaze od majke. Očevi ne mogu nematerijalno doprinositi, nešto vezano za prostatu.

Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Kakvi su muskarici koji misle da je zenama samo novac bitan?
Talk is cheap.

Da novac nije bitan se pokazuje sa "zadrži svoj novac" a ne sa "daj mi svoj novac pod svaku cijenu, makar nije mi bitan".
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:29   #122
Pa i intenzivno stvaranje, npr. materijalnih dobara i zakopavanje u posao, može biti jedan od načina hendlanja narušenih odnosa, bijega od stvarnosti. Time pojednostavljuješ stvari, postaju crne i bijele, fokus je jasniji, ostalo postaje sekundarno. Bračni drug postaje suborac, potapšate se po ramenu ponekad i drugarski si mignete, a tjeskobe odu pod tepih.

Mi više ni ne znamo što sve imamo
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:34   #123
Odlazak na posao kao odmor od obitelji?
I jos se nesto i zaradi, pa je bas fino
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:40   #124
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Talk is cheap.

Da novac nije bitan se pokazuje sa "zadrži svoj novac" a ne sa "daj mi svoj novac pod svaku cijenu, makar nije mi bitan".
A sad, ono. Pa nisu frizeri for free, ne. Ne mozes doci frizerki ili kozmeticarki i ulovit ju na spiku da ti pruzi uslugu.

Mislim, whatever. Dovodjenjem stvari do apsurda jedino sto se postize je apsurd.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:48   #125
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Kakvi su muskarici koji misle da je zenama samo novac bitan? Pa, prvenstveno ljudi niskog samopouzdanja koji i sami sebe cijene iskljucivo kroz monetarnu sposobnost.
Ono, tako se neke stvari iskrive na ovom forumu da to ide u totalni absurd.
Jedan roditelj kao primarni skrbnik? Neovisno o spolu? Nikad, ali nikad mu nece nedostajati potpora, zajednistvo u odgoju djece, mogucnost normalnog razgovora o roditeljstvu?
Neeee....nikad, to nikad. Tu se portretiraju zene kao da su dobile na lutriji time sto im je dodjeljeno skrbnistvo. Dobile glavnu nagradu zivota. Oduvijek su to i htjele, ne? Da budu tjeskobne prvo nositeljice roditeljske skrbi koje bivsi muz optuzuje da su skurile alimentaciju na frizuru?
O da, svakako, to ima veze sa realitetom kao i romani Daniele Steel

Poruka muskim borcima - primjer je karikiranje koji sluzi da bi se ukazalo na generaliziranje i jednoumlje kojim se ovdje percipiraju zene.
kakvi su?
malo priglupi, npr. kad skuze da se neka takva zena "zaljubila" u sve ono sto imaju i u neko doba odljubila, kad je izracunala sto sve moze dobiti

no, da ne idemo u generalizacije, ovo je konkretna tema o konkretnom paru i konkretnoj zeni i muskarcu
sve relevantno je receno, samo ste falile vas par ratnica vagininog podzemlja, pa da krenete u generalizacije i optuzbe kako se generalizira

a nigdje ni rijeci o zeni koaj ostavi posao, koaj ima providera samo takvog i koja s eodluci da ona ne zeli brak i nakon toga - sva prilozena matematika
i onda jos autor uspije biti "samo jos jedna muska svinja", nakon sto je napravio napor koji nikom normalnom ne bi pao na pamet
ili bi??
sto biste vi "dame" ucinile i bile spremne podnijeti na njegovom mjestu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:48   #126
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A sad, ono. Pa nisu frizeri for free, ne. Ne mozes doci frizerki ili kozmeticarki i ulovit ju na spiku da ti pruzi uslugu.

Mislim, whatever. Dovodjenjem stvari do apsurda jedino sto se postize je apsurd.
Moš joj ponudit nešto nematerijalno.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:53   #127

'ratnice vaginalnog podzemlja'
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:54   #128
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sto biste vi "dame" ucinile i bile spremne podnijeti na njegovom mjestu??
Pomoći joj da ode, možda. Bez mrcvarenja
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:57   #129
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pomoći joj da ode, možda. Bez mrcvarenja
Da, možda je i sam na neki način odgurnuti ako vidi da se ne može sama odlučiti i da će ta agonija potrajati.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:58   #130
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pomoći joj da ode, možda. Bez mrcvarenja
za to je jedna cipela dovoljna

mene vise zanima tko i zasto misli da je ta zena, bez posla i radnih navika i icega podobna za drzati i odgajati djecu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:00   #131
Ali ja sam stekla dojam da on voli svoju zenu i da ne zeli da ode. Kako onda da ju sada gura?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:00   #132
On je slab. Sada.Predobar. Koji loš i sebičan čovjek ženi koja ga ostavlja i šuta ovako nalazi posao ?
Nadam se da će se to promijeniti i da će očvrsnuti.


Ženica si je to lijepo zamislila... dobiti njegov stan i dva tjedna mjesečno seliti djecu tati a ona će ta dva tjedna rajzati i odmarati se u stanu koji je dobila od muža... sa pretpostavljam novim loverom (dam se kladiti da ima tajnog lovera).
On će hrbati, onda postoji mogućnost da ga još traži polovicu ovoga stana od 80 kvadrata (ah sve je u "ljubavi" moguće ).
Uopće se tom e ne bi čudila.
On joj je još našao posao a ona ga drži na lagereu kao da je najveći jadnik, u stilu "ah ne osjećam ništa ali si mi potreban za lovu i klince pa spavaj na kauču dok se ja odlučim kako sebi najbolje napraviti i što osjećam"
Razmaženo i bezosjećajno.

Rekao bi moj susjed nešto grubo a to je : ma goni to od sebe !
Po prvi puta ja bih se složila sa njim.
Još joj je našao posao.Milostivi !

Kaj treba ? Iseliti iz stana, stan joj dati da bude u njemu, alimentacija po zakonu a ne po željama, stan ide na djecu a podjela ostatka svega ide pravno i sudski. Ne trčati na svaki poziv. Snađi se sama i bez hrpe love, pokrij se kako možeš.
Djeca za početak neka budu svaki drugi vikend sa ocem i dva puta tjedno po par sati ...a ne seliti ih sim i tam te ih raditi tako malima stres.

Ovako se bojim da bu on jedan od onih "ah kako su to kulturni i tolerantni, normalni muškarci" koji se brinu o djeci, klincima sve kupuju , plaćaju sve, uletavaju sa lovom dok ih bivša navlači za nos...i dok se ona u slobodne dane bez djece, nateže sa nekim fufcem po stanu.
On će po djecu u vrtić i školu i financirati sve a ona bu ga držala u šaci "možda se pomirimo" .
Naravno da tražio stan na sebe... nije za njega radila. Uselila je u njega.

Nemam ništa lijepo reći za ovu njegovu natezalicu i to sve skupa nema veze sa njihovim odnosom u braku. On je možda bio ovakav i onakav, možda je radio previše ali da sam ja on... našla bi joj posao nikada pa ni onda.
Ona me šutne a ja joj nađem posao da dama ne mora sama ?
Moš si mislit ! Bome bi se načekala.
Ovak' ispada bedak koji siroče čeka i trpi kaj će Angelina miss Universe odlučiti o njemu..jel joj dovoljno dobar ili da pokrene razvod, dok ga ovako bezosjećajno nateže.
Ovako vrijednog i ustvari dobrog čovjeka. Da okusi malo teškog rada, malo love, puno obaveza bez novčanog djeda Mraza... drugačiju bi pjesmu pjevala.
Samo ću reći da je nezrela i glupa. Toliko o tome.

Ona ga nateže jer može, jer ga smatra slabićem.. nije ona slaba.
Stari moj, pokupi stvari i ostavi joj što više briga i obaveza oko djece pa ako hoće mir i slobodu neka ju ima. U punom sjaju.
Tak bi ja.... ali nisam "neoliberalno ah uber tolerantno moderna hiper civilizirana" tj. " jaši me dok možeš i kako hoćeš" ženska.
Srećom.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:17   #133
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ajmo sada svi skupa zajedno i slozno, agresivno i bezobrazno tupit autoru kako je malouman jer voli svoju pokvarenu zenu i neradnicu zenu i da je glup, ali dobar, ali ipak jako glup stalo mu je do braka
Ajmooooo!!!
Zato sto mozemo jer mi smo forumasiiii i mi cemo sada njemu lijepo reci kako da zivi svoj zivot
e, ajmo ne okretat temu, jer se taj tvoj stav samo protegao iz tvog viđenja forumskih savjeta
Ajmo onda svi zajedno reć
nausikaja hoće da forumski zapisi autoru tako izgledaju

majko mila, kako voliš manipulirati
aj citiraj forumaše koji njemu šalju takvu poruku
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:22   #134
Čuvaj zdravlje i djecu, a o ženi ne brini. Snaći će se ona sama, s tobom ili bez tebe.
Ukoliko želi neka živi s tobom, pa vidite što vrijeme nosi. Niko neće umrijeti ako "izgubi" pola godine života, a možete puno dobiti pošto je ona vjerovatno u procesu odljubljivanja, ili joj se stvari nisu posložile kako se nadala.
Nemoj žurit, stani i pomoli se čovječe.
Male stvari može oprostiti svatko, a velike samo veliki ljudi.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:37   #135
Ona bu odustala od razvoda i slobode kada shvati da joj baš ne paše rintati svaki dan, da se mora pojaviti svaki dan aufšten u 8, 00 te se mučiti sa klijentima i šefovima.
Joj ja bi joj to priuštila. To je jedini način da spasiš brak i vaš odnos. Malo real taf lajfa toj miss Universe. Ovako te ne shvaća ozbiljni i ne poštuje.
Dođeš joj kao tata. Zato budi mudar
Onda bi uz hrpu obaveza, puno manje love itekako cijenila dobrog čovjeka.

Dragi moj ne odustaj od toga da ona treba raditi.
Nauči ej zahvalnosti i poštovanju. Ima 300 tisuća nezaposlenih. Ima žerna koje bi te na dlanu držale. Koji ti je vrag bio da joj ideš nalaziti posao ?

Dok te ona šuta iz stana i traži razvod ?
To se trebala potruditi sama ako već hoće slobodu i samostalnost moderne ženske.

Zatvori pipu. U svemu. Kužiš ?
Imaš kvalitetnijih žena za brak i sreću. I ti bježiš u posao, bježiš od nje... pitaj se zašto.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:12   #136
Znači ovaj upis, da ne kvotam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=77

Znači, ne znam kako ste zaključili da žena koja je radila 13 godina, do prije samo par mjeseci, i očigledno heklala dvoje djece zadnjih 8 godina prečesto sama, sve ono ružno što ste napisali. On je za to vrijeme dao svoj maksimum na poslu. I sam priznaje bio nedostupan, grub prema njoj i po malo ga je prestala voljeti. Pretpostavljam da je tu bilo puno odluka koje je donio sam i pomalo na silu. Ne znam, pretpostavljam iz toga što ga ona nekim stvarima kažnjava, smatrajući ga odgovornim.

Onaj dio gdje kaže da može preći preko svađe za 15 minuta, možda samo govori koliko bagatelizira razloge zbog koji su došli u sukob, a time pokazuje da mu je nevažno što ona želi , misli i osjeća.

On možda ima motiv, možda želi, ali niko se ne mijenja. Niti može, niti itko ima pravo to tražiti. Niti bi kontra strana trebala za te nemoguće napore trebala biti zahvalna.

I sad imaš muškarca koji je do sad naviknuo imati sve u svojo kontroli, biti vođa, samouvjeren i to s punim pravom, u poziciji da je poljuljan u svakom segmentu. Nesiguran i izložen. Grozan obrat.

Normalno da je muškadija na temi odmah solidarna


E: još nešto, užasno je i biti svjestan da na neki način proizvodiš bilo kakvu agoniju nekome koga si nekad volio. To dosta pokoleba, bez obzira na sve.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:21   #137
Quote:
66ind kaže: Pogledaj post
Išli smo ali je ona rekla da ne vidi smisao terapije.
Živimo i dalje skupa jer je ona prije par dana tražila pomirdbu radi djece. No pomirdbu bez diranja, bez emocija, bez ičega. Za sada je tako kaže. Ne može mi pružiti ništa od navedenoga, moram čekati da joj to prirodno dođe ali nije sigurna da li će ikada doći. Mislim da neće jer stalno spominje prošlost. Eto, živimo dan po dan, gdje sam ja nemam pojma. Da li sam sretan ? Nisam. Da li je ona ? Mislim da nije ni ona. Kuda nas ovo vodi - nisam siguran. Zvuči zbunjujuće i jest, totalno.
Ovo je u stvari stanje između neba i zemlje.
I čini mi se da neće završiti dobro.
Njeno traženje pomirdbe radi djece?
Čime ste to usrečili djecu?
Djeca osjete vrlo brzo kad je nešto gluma.
Zar misliš da neće primjetiti hladnoću između vas?
Vi više ne emitirate vibracije ni fizičke ni emocionalne bliskosti.
Sve zajedno meni djeluje s njene strane kao manevar,koji je je izvela,da si osigura materijalno sigurnu egzistenciju,jer je 5 do 12 shvatila da će naglo morati brinuti sama o svemu incl i zaposliti se.

vidi bold
ova njena izjava,je posebno vješta i jasna.
Meni kao razvedenoj ženi i majci jasan putokaz.

Rekla je da nije sigurna...
A stanje njenih emocija je jasno,s njene strane prema tebi nema ih više,a ona zna da ih ni neće biti,a samo iz dva realno moguća uzroka:
-povrijedio si je toliko teško,da je to izazvalo nepovratno gašenje njenih emocija prema tebi(povrede gravitarne težine uprkos tvom priznanju što si joj radio, nisam čitala u tvojim postovima)
-njene emocije su usmjerene prema drugoj osobi,bez obzira bila ona ili ne bila u vezi s nekim.

Zgodna,dobro proračunata formulacija o prirodnoj reaktivaciji osječaja kojih više nema.
Očito da te jako dobro poznaje i zna čime može manipulirati.
Koliko si to i kako dugo spreman podnositi?
Mjesece?
Godine?
Ili dok tvoja ponovna zaljubljenost u nju ne ispari.
A dogoditi će se.

Vi oboje,ali iz različitih pobuda,koristite djecu.
A djeca će prije ili kasnije shvatiti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:26   #138
Ja mislim da je prestrašena i bez kičme. U osnovi na isto dođe.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:28   #139
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Znači ovaj upis, da ne kvotam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=77

Znači, ne znam kako ste zaključili da žena koja je radila 13 godina, do prije samo par mjeseci, i očigledno heklala dvoje djece zadnjih 8 godina prečesto sama, sve ono ružno što ste napisali. On je za to vrijeme dao svoj maksimum na poslu. I sam priznaje bio nedostupan, grub prema njoj i po malo ga je prestala voljeti. Pretpostavljam da je tu bilo puno odluka koje je donio sam i pomalo na silu. Ne znam, pretpostavljam iz toga što ga ona nekim stvarima kažnjava, smatrajući ga odgovornim.

Onaj dio gdje kaže da može preći preko svađe za 15 minuta, možda samo govori koliko bagatelizira razloge zbog koji su došli u sukob, a time pokazuje da mu je nevažno što ona želi , misli i osjeća.

On možda ima motiv, možda želi, ali niko se ne mijenja. Niti može, niti itko ima pravo to tražiti. Niti bi kontra strana trebala za te nemoguće napore trebala biti zahvalna.

I sad imaš muškarca koji je do sad naviknuo imati sve u svojo kontroli, biti vođa, samouvjeren i to s punim pravom, u poziciji da je poljuljan u svakom segmentu. Nesiguran i izložen. Grozan obrat.

Normalno da je muškadija na temi odmah solidarna


E: još nešto, užasno je i biti svjestan da na neki način proizvodiš bilo kakvu agoniju nekome koga si nekad volio. To dosta pokoleba, bez obzira na sve.
aha, ok, sad kuzim
i da, ne mogu reci da nisi u pravu, u nekom dijelu
ne znam kako je ta njihova prica do sad izgledala i funkcioirala
no rekao bih da su se ond aoni trebali nekako dogovoriti o podjeli poslov ai inace nacinu na koji zele zivjeti
ovako mije i to na neki nacin licemjerno: hajde ti radi i stvaraj, a kad stvoris, onda cu ja biti nesretna i traziti razvod i onda dijelimo sve po pola

razumijem i njenu stranu price, on radi, na njoj je kuca i djeca i umjesto zene i majke, postala je polako dio namjestaja, ili jedna od kucanskih aparata

no ukupno, sve to skupa je nesto sto treba iskomunicirati i dogovoriti na vrijeme
sad kako je, nije lijepo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:30   #140
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je prestrašena i bez kičme. U osnovi na isto dođe.
Iskreno, ne čini mi se prestrašena. Prestrašene žene ne daju otkaz na sigurnom poslu i ne postaju svjesno ovisne o mužu kojeg više ne vole.
Previše kontradiktornosti u tih zadnjih godinu dana govore (meni) nešto sasvim drugo, no za autora je to kao što si i rekla...u osnovi isto.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.