Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 16:20   #21
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
mrafica; super....to je lijepo.

Kod nas jednostavno ne može biti tako; naš račun za plin je; max do 1000 kn. Najčešće u ovih par najhladniih mjeseci, kao što je bio 12est ; to je cifra od 650 do 800 kn. I ne grije se danonoćno; postavljen je tajmer s obzirom da nas i nema doma određeni dio dana.

Grije se prostor od 80 kvadrata.
Ok, moje danonoćno nije značilo da se grijanje nije gasilo, mada nije ni daleko od toga , nego da se grijalo zaista u svako doba dana i noći ako bi trebalo (ja učim noću pa mi je često trebalo grijanje).
Prosječna temp po zimi je kod nas 22-23 stupnja (bliže drugoj brojci).
Jedno vrijeme nam je rajcao do 24, nešto sam bila sprčkala na termostatu i skužila kad smo se počeli znojiti doma.
A često radimo suprotne smjene, tako da se stan neminovno grije cijeli dan.

Baš sam pitala svoje sad koliko su plaćali grijanje prije za 100 kvadrata stana, starogradnja, bez pvc prozora. Sad odavno žive sami pa griju polovicu, ali me baš zanima u vrijeme dok nas je bilo 5 koliko su plaćali zimi, ali ne doživljava me tata.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 31.01.2017. at 16:45.
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:15   #22
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kaj je , od navedenih stavaka, grijanje?
Centralno grijanje.

Kao sto sam rekla, mi "grijemo" samo dnevnu sobu. Nije do ustede, vec smo tamo 90% vremena kada smo doma. Također, oboma nam smeta radijator, a i nismo zimogrozne osobe.

Radijatore palim ujutro (jer je dnevna sirom otvorena tijekom noci) i to od 7:00 - 10:30 .. pa provjetrim, pa onda palimo eventualno poslijepodne/predvečer ako nam je hladno. I tokom ove zime spavali smo s prozorom na kip, bez grijanja.

Je li do nas ili do cinjenice da smo u novogradnji, ne bi znala, ali prakticki se ni ne grijemo

da ne ispada da hodam u skafanderu po kuci, u obicnoj sam trenerci i carapama
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..

Zadnje uređivanje Rafee : 31.01.2017. at 17:29.
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:46   #23
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Centralno grijanje.

Kao sto sam rekla, mi "grijemo" samo dnevnu sobu. Nije do ustede, vec smo tamo 90% vremena kada smo doma. Također, oboma nam smeta radijator, a i nismo zimogrozne osobe.

Radijatore palim ujutro (jer je dnevna sirom otvorena tijekom noci) i to od 7:00 - 11:00 .. pa provjetrim, pa onda palimo eventualno poslijepodne/predvečer ako nam je hladno. I tokom ove zime spavali smo s prozorom na kip, bez grijanja.

Je li do nas ili do cinjenice da smo u novogradnji, ne bi znala, ali prakticki se ni ne grijemo

da ne ispada da hodam u skafanderu po kuci, u obicnoj sam trenerci i carapama

Sada si me zaintegrirala sa tim malim iznosom za grijanje.
Ja živim u kući, i obzirom da su spavaće sobe u kojima su nekada spavala djeca prazne, grije se samo stotinjak kvadrata. Račun za dvanaesti mjesec je bio 1200 kn, termostat je danju i noću na 23 (s time da je u spavaćoj nešto manja nego u boravku gdje je tremostat)- fasada od termo žbuke - nažalost, nije stiropor, pred trideset godina toga nije bilo - ali imam tridesetak kvadratnih metara prozora.
Meni to sada nije puno obzirom da mogu platiti, no, za koju godinu ćemo zbog mirovine mijenjati način života i odlučili smo kupiti stan - nekih pedesetak kvadrata.
Zanima me kakva je fasada na zgradi u kojoj ti je stan, kao i položaj stana - jug, istok.....pozicija stana - jedan vanjski zid, dva.....kolika ti je površina dnevnog boravka?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:13   #24
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Sada si me zaintegrirala sa tim malim iznosom za grijanje..
Zanima me kakva je fasada na zgradi u kojoj ti je stan, kao i položaj stana - jug, istok.....pozicija stana - jedan vanjski zid, dva.....kolika ti je površina dnevnog boravka?
Odgovorit cu ti ono sto znam, a fasada nije dio toga

Stan je novogradnja, prozori su istok-sjever usmjerenje, kat je 2. od ukupno njih 8.. mi smo rubni stan zgrade, dakle 2 vanjska zida (jel? )

dnevni boravak ima 19 kvadrata + otvorenu kuhinju od 5 kvadrata (zaokruzujen malo brojeve, al to je to )

Na energetskom certifikatu je pisala oznaka A
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:27   #25
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
....
Plin 184,46kn
....
pretpostavljam da ti je taj plin akontacijska rata
tako i meni obračunaju a kad se obračuna stvarna potrošnja po brojilu onda je priča sasvim drugačija
provjeri si obračun da ti ne bi došla razlika od par tisuća kuna, ne bi bila prva
ako još i kuhaš i grijete vodu na plin nema šanse da je toliko malo sad na ovim minusima
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:47   #26
Ovisno o stilu života, po mojoj računici nekih 10k kn za dvoje, u gradu na moru ili Zagrebu, skupa sa stanarinom, naravno.

Znači, malo skromnije, bez stanarine, 5-6k cca, s tim da se mora vidjeti stanje stana. Ako tu imaš ulaganja, onda na početku zaboravi neku ušteđevinu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:48   #27
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da ti je taj plin akontacijska rata
tako i meni obračunaju
da,da spomenula sam na prvoj stranici da je to akontacijska rata i da svako 6 mjeseci molimo Boga za milost razlike pokrivamo stednjom, ali do sada je samo jedne godine bila malo znacajnija cifra plina nakon obracuna (i to nekih -300tinjak kuna u 6mj).

Puj, puj da se ne ureknem
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:53   #28
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
...

Puj, puj da se ne ureknem
i obračun može biti na temelju procjene a ne stvarnog očitanja pa si to provjeri na njemu
ako nije striček poštar očitao i ako netko nije unio u plinari moglo bi biti čuđenja poslije
i nas je dvoje, dobro izoliran stan na jugozapadu i ne grijemo cijeli dan niti sada ali ipak se potroši
i kuha se i pere....
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:20   #29
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Planiram zajednički život s dečkom sredinom ove godine, pa me čisto zanima koliki su troškovi života u dvoje?
oboje radimo, on 3500 kn, ja 4500 kn plaća, živjeli bi u stanu od njegove bake kojeg je ona do nedavno iznajmljivala podstanarima (dakle davali bi joj možda 100 eura, cca zajedno što je svakako povoljnija opcija od podstanarstva).o pit
Dakle, nismo podstanari.
Nedostaje nam vlastiti automobil kojeg planiramo također u skorijoj budućnosti kupiti, po mogućnosti bez kredita ili uz minimalan kredit od možda godinu dana.

Znam da su takvi prihodi za dvoje ljudi više no dovoljni, ali ja sam tip koji je štedljiv i uvijek ako može koju kunu ostaviti sa strane i "sakriti" ju od sebe - tako ću i napraviti..... za budućnost, za djecu, za štogod! Ali - ono što mene zanima je koliki su otprilike troškovi života u dvoje u ovakvoj situaciji u kakvoj smo mi i kako vi i vaš partner živite po pitanju financija?! hvala
Uz te prihode i tu cijelu situaciju kod vas se da uštediti al ne neki veći iznos.
Za usporedbu ja i mm potrošimo mislim mjesećno u prosjeku oko 8000, a plaćamo najam stana 2500 i imamo auto koji je trošak. Idemo pješice na posao tak da nam ajd ne ode puno novaca na benzin, al treba uračunat i registraciju i povremene popravke. Ne pazimo ništa posebno na troškove, ali smo po prirodi dosta štedljivi tak da ne kupujemo svakakve gluposti i brdo robe. I tu su ti svakodnevni troškovi. Dakle odlazak na more i slično ne računam u ovaj iznos, to platimo od ušteđevine.
E sad vi ste slično ko i mi samo nemate troška auta i stana, tak da je to ta neka razlika koju vidim da možete uštedit. Mjesećno se da ušparat u vašoj situaciju 1000-2000 ovisno o mjesecu. Al opet, desit će vam se da neki mjesec ne uspijete ništa ušparat jer je nešto iskrslo.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:16   #30
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da ti je taj plin akontacijska rata
tako i meni obračunaju a kad se obračuna stvarna potrošnja po brojilu onda je priča sasvim drugačija
provjeri si obračun da ti ne bi došla razlika od par tisuća kuna, ne bi bila prva
ako još i kuhaš i grijete vodu na plin nema šanse da je toliko malo sad na ovim minusima
nas dvoje, 44 kvadrata stan, starogradnja - godišnja potrošnja plina oko 2000 kn, tj. 170 kn mjesečno. plaćamo toliko svaki mjesec, ljeti smo u prenaplati, a nakon sezone grijanja taman na nuli.
grijemo sve prostorije na 20ak stupnjeva, prije spavanja spustimo na 15.
prijateljica je toliko zimogrozna da griju na 24+ i normalno da u stanu slične kvadrature potroše puno više plina. ja se kod njih kuham.

ostale režije: holding 320 kn (pričuva, voda, kn, nuv, odvoz smeća), struja 110 kn, tv i internet 190 kn.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:21   #31
Mi 7200-7900kn mjesecno, podstanari 2000kn stan plus 1100 rezije, hrana je valjda oko 1500 ne znam, a detergenti i to ne kupujem svaki mjesec pa i to ide u tu racunicu.
auto, na gorivo ide kojih 400 kn/mj plus 100kn parking, cak si uspijem tu i tamo neš kupit, izac malo i to. OKe nismo rastrosni. Sad ide registracija auta, to na rate...
jos da se suprug zaposli eee di bi nam bio kraj, za sad kapne koja para od kakvog povremenog poslica, pa smo do sad isli i na GO, sad kako cemo dalje ne znam :/
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:39   #32
U stanu od 85 kvadrata na moru se grijem na struju (radijatori), preko dana na 22, preko noci 20, kad me nema spustim na 18. Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja. Jucer sam bas isla do Elektroprimorja po racun za zadnja tri i pol mjeseca - 5100kn. Dakle, oko 1200kn po mjesecu. Samo za grijanje. A gdje su tek ostale rezije...

Moj decko i ja zivimo s cca 9000kn mjesecno, i to nam nije ni pribilizno dovoljno, uvijek nam fali. A ne jedemo po fensi restoranima, nit idemo na putovanja, nit izlazimo van. Vecinu vremena provodimo kod kuce. Vecinu odjece nam kupe roditelji jer mi za to nemamo sredstva. Registracije auta su nam na ljeto i vec nas sad hvata panika od kuda izmisliti taj novac. Tako da mi nikako nije jasno kako svi vi tako lagodno zivite s iznosima koji su tu negdje (ili manji). Jedino pod pretpostavkom da nemate automobile, da jedete "kruh i pastetu" svakodnevno, da si prakticki nikad nista ne priustite osim tih nekih osnovnih potrepstina i da ne pusite. Tu bih ajde mogla ustedjeti 700kn mjesecno, ali da je to neki ogroman novac, nije.

Jojo21, spustite na 15?!! I nije vam hladno? Pitanje: bi li spustali na 15 da imate veca primanja?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:32   #33
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
U stanu od 85 kvadrata na moru se grijem na struju (radijatori), preko dana na 22, preko noci 20, kad me nema spustim na 18. Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja. Jucer sam bas isla do Elektroprimorja po racun za zadnja tri i pol mjeseca - 5100kn. Dakle, oko 1200kn po mjesecu. Samo za grijanje. A gdje su tek ostale rezije...

Moj decko i ja zivimo s cca 9000kn mjesecno, i to nam nije ni pribilizno dovoljno, uvijek nam fali. A ne jedemo po fensi restoranima, nit idemo na putovanja, nit izlazimo van. Vecinu vremena provodimo kod kuce. Vecinu odjece nam kupe roditelji jer mi za to nemamo sredstva. Registracije auta su nam na ljeto i vec nas sad hvata panika od kuda izmisliti taj novac. Tako da mi nikako nije jasno kako svi vi tako lagodno zivite s iznosima koji su tu negdje (ili manji). Jedino pod pretpostavkom da nemate automobile, da jedete "kruh i pastetu" svakodnevno, da si prakticki nikad nista ne priustite osim tih nekih osnovnih potrepstina i da ne pusite. Tu bih ajde mogla ustedjeti 700kn mjesecno, ali da je to neki ogroman novac, nije.

Jojo21, spustite na 15?!! I nije vam hladno? Pitanje: bi li spustali na 15 da imate veca primanja?
Pa na što vam ode najviše novca mjesečno?
Ne izlazite, ne jedete vani, starci kupuju odjeću...
Nije to mala svota koju spominješ.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:33   #34
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa na što vam ode najviše novca mjesečno?
Ne izlazite, ne jedete vani, starci kupuju odjeću...
Nije to mala svota koju spominješ.
Pa na struju
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:37   #35
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pa na struju
Pa čak i uz ove zimske mjesečne iznose za grijanje mi zvuči malo neobično da su toliko na knap s 9 tisuća.

Ne kažem da su to novci koje možeš bacati kroz balkon, ali za dvoje je to solidna cifra i bez da ti netko nešto sa strane plaća i da strepiš od rege za auto.
Osim ako imaš auto čije si održavanje i reganje ne možeš realno priuštiti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:43   #36
Meni se 9000 čini taman za jednu osobu, bez stanarine i kredita.
Nemam toliko, al mislim da bi mi toliko bilo taman za sve što trebam.
Ne znam jesam li rastrošna (kad čitam ovo)?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:47   #37
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa čak i uz ove zimske mjesečne iznose za grijanje mi zvuči malo neobično da su toliko na knap s 9 tisuća.

Ne kažem da su to novci koje možeš bacati kroz balkon, ali za dvoje je to solidna cifra i bez da ti netko nešto sa strane plaća i da strepiš od rege za auto.
Osim ako imaš auto čije si održavanje i reganje ne možeš realno priuštiti.
Meni i ne baš
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:48   #38
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
U stanu od 85 kvadrata na moru se grijem na struju (radijatori), preko dana na 22, preko noci 20, kad me nema spustim na 18. Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja. Jucer sam bas isla do Elektroprimorja po racun za zadnja tri i pol mjeseca - 5100kn. Dakle, oko 1200kn po mjesecu. Samo za grijanje. A gdje su tek ostale rezije...

Moj decko i ja zivimo s cca 9000kn mjesecno, i to nam nije ni pribilizno dovoljno, uvijek nam fali. A ne jedemo po fensi restoranima, nit idemo na putovanja, nit izlazimo van. Vecinu vremena provodimo kod kuce. Vecinu odjece nam kupe roditelji jer mi za to nemamo sredstva. Registracije auta su nam na ljeto i vec nas sad hvata panika od kuda izmisliti taj novac. Tako da mi nikako nije jasno kako svi vi tako lagodno zivite s iznosima koji su tu negdje (ili manji). Jedino pod pretpostavkom da nemate automobile, da jedete "kruh i pastetu" svakodnevno, da si prakticki nikad nista ne priustite osim tih nekih osnovnih potrepstina i da ne pusite. Tu bih ajde mogla ustedjeti 700kn mjesecno, ali da je to neki ogroman novac, nije.

Jojo21, spustite na 15?!! I nije vam hladno? Pitanje: bi li spustali na 15 da imate veca primanja?
Šta vi imate 2 auta? Rentate li stan?

Jer, dvoje, s rentom, i s jednim autom (recimo cca 12k km godišnje), bez problema s 10k moraju izaći sa svime. Bez pušenja cigareta.

Ne znam na šta trošite, možda na kondome?

Pojasni troškove, barem malo, možda se uvidi razlika, vrlo jednostavno.

Iako, 1200 kn na grijanje ti je već samo po sebi previše, kao i 85 kvadrata stan. Za dvoje, duplo manje prostora treba, a sve režije ne dođu 1000 kn.

Indikativno mi je i to da kažeš "Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja", a vi ih zapravo i ne možete pokriti. Tj. možete, ali ste knap za robu, pa eto...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:55   #39
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
U stanu od 85 kvadrata na moru se grijem na struju (radijatori), preko dana na 22, preko noci 20, kad me nema spustim na 18. Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja. Jucer sam bas isla do Elektroprimorja po racun za zadnja tri i pol mjeseca - 5100kn. Dakle, oko 1200kn po mjesecu. Samo za grijanje. A gdje su tek ostale rezije...

Moj decko i ja zivimo s cca 9000kn mjesecno, i to nam nije ni pribilizno dovoljno, uvijek nam fali. A ne jedemo po fensi restoranima, nit idemo na putovanja, nit izlazimo van. Vecinu vremena provodimo kod kuce. Vecinu odjece nam kupe roditelji jer mi za to nemamo sredstva. Registracije auta su nam na ljeto i vec nas sad hvata panika od kuda izmisliti taj novac. Tako da mi nikako nije jasno kako svi vi tako lagodno zivite s iznosima koji su tu negdje (ili manji). Jedino pod pretpostavkom da nemate automobile, da jedete "kruh i pastetu" svakodnevno, da si prakticki nikad nista ne priustite osim tih nekih osnovnih potrepstina i da ne pusite. Tu bih ajde mogla ustedjeti 700kn mjesecno, ali da je to neki ogroman novac, nije.

Jojo21, spustite na 15?!! I nije vam hladno? Pitanje: bi li spustali na 15 da imate veca primanja?
Kad ste zimogrozni i držite po noći na 20 , meni je to punopreviše. I još uz to struja, naravno da je skupo. Mi po noći spustimo termostat na 15 i niti na najvećim minusima nam se nije upalilo grijanje, a čula bi ga jer imam lagani san i bojler je u kupaoni do sobe, znači da ne padne ispod 15 nikad. Po danu je na 22 stupnja, kad nas nema opet stavimo na 15. A ništa ne šparamo da nam je zima nego nam tako paše, i grijemo sve prostorije. Na stan od 50 kvadrata, novogradnja, to ispadne plina oko 250kn mjesečno po zimi. Nikad skuplje od toga. Grijemo uglavnom od kad dođemo s posla do 9 navećer, sad sam ja doma pa je cijeli dan grijanje, bit će ovu zimu veći računi, još uz te minuse... al bi se jako iznenadila da pređe npr 500kn mjesečno.
To grijanje puno ovisi o vrsti grijanja i izolaciji zgrade. Mi smo npr okruženi sa dvije strane drugim stanovima, samo jedan vanjski zid, i naravno da nas i oni griju.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:08   #40
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Meni se 9000 čini taman za jednu osobu, bez stanarine i kredita.
Nemam toliko, al mislim da bi mi toliko bilo taman za sve što trebam.
Ne znam jesam li rastrošna (kad čitam ovo)?
Ovisi što trebaš.
Ako imaš neki skup hobi, onda mi je razumljivo.
Meni bi to bilo (i jest) puno više nego što mogu mjesečno potrošiti (uz stanarinu).



Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Meni i ne baš
9 tisuća za 2 osobe nije neka raskoš, ali nije ni malo.
Mada uzimam u obzir da se radi o moru i da 9 tisuća tamo i ovdje kod mene nije baš ista stvar.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.