Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 14:00   #161
[QUOTE=isadora ... u životu sam upoznala neke invalide koje je okolina stvorila invalidima u glavi. gro nekog čudnog samosažaljenja u kombinaciji sa egocentričnošću, očekuju da se svijet vrti oko njih. razumijem kako i zašto je do toga došlo, ali s takvom osobom ne bih bila ni da je najzdravija na svijetu. ]


Apsolutno si u pravu.
__________________
stvarno veliki ljudi nemaju potrebu veličati se, oni zbog toga i jesu veliki; oni mali se stalno guraju u pokušaju da se nametnu, pa se izgube u gužvi
gogammf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:46   #162
Quote:
gogammf kaže: Pogledaj post
@ Jack Daniel's...procitala sam clanak koji si linkao. Razumijem sto zelis reci. Ja sam se referirala na paraplegicare (kao sto je moj muz) i teze ozljede kraljeznice, pri cemu posljedicno dolazi do impotencije. Tako da mi se handjob ili blowjob ucinio jako smijesnim. Naravno da se to ne odnosi na amputirce ili ljude s cerebralnom paralizom, no oni se ipak ipak mogu kretati s pomocu staka, proteza ili samostalno, tako da sam takva zdravstvena stanja izostavila.
Ja na temu gledam kao na pitanje biste li bili s nekim tko je u kolicima s obzirom da toj osobi treba dodatna briga, bez obzira na to koji je razlog zašto je netko završio u kolicima. Iako, naravno, paraplegija jest najčešći uzrok, postoji još situacija u kojima su ljudi u kolicima, a koja ne moraju uključivati i izostanak osjeta u genitalijama.

Ali, sve okej. Znam da pričaš iz svojeg iskustva.

Koje je poučno.

Quote:
gogammf kaže: Pogledaj post
I meni se događalo cestitanje kako sam super i svaka mi cast, jer sam s invalidom. Jos samo medalja fali Najgore sto u takvoj situaciji uzivo uopce ne znas kako bi reagirao. Ljudi ti ustvari zele reci nesto lijepo, a nisu svjesni da to zvuci kao da vodas majmuna za ruku, pa, kao eto, bravo ti, ja to ne bih nikada.
Nas brak nije bajka, ali jeste sve ono kako sam ja zeljela da mi izgleda odnos s partnerom. Nekad smo znali konstatirati da je on zdrav, da bi nas zivot izgledao kao bajka, istina. No, on ima kronicne bolove i to je veci problem od same cinjenice da ne moze hodati. Inace, nijedna nasa nesuglasica ne proizlazi iz cinjenice da on sjedi u kolicima, sto ne znaci da ih nismo imali. Da mozemo birati, ni on, ni ja ne bismo zadrzali ta kolica. Ali je on, unatoc kolicima, moja ljubav.
Okej, možda sam se ja malo zaletio u nazivanju vašeg odnosa "bajkom". Ono što sam trebao reći je da se vaš odnos čini kao odnos dvoje normalnih, pametnih, odraslih ljudi koji se zajednički i staloženo bore protiv problema u kojima se nađu. Što mi se, nažalost, čini kao zastrašujuće rijetka situacija u romantičnim vezama danas.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:24   #163
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post


ovo će sad zvučati ružno i jako politički nekorektno, ali u životu sam upoznala neke invalide koje je okolina stvorila invalidima u glavi. gro nekog čudnog samosažaljenja u kombinaciji sa egocentričnošću, očekuju da se svijet vrti oko njih. razumijem kako i zašto je do toga došlo, ali s takvom osobom ne bih bila ni da je najzdravija na svijetu.
Huh, sa svim kroničnim bolestima dolazi nešto što se zove depresija. Jer, realno, neke se stvari promjene. Ma neke, osoba se skroz ponovo mora pronaći, od posla, hobija do ljudi oko tebe jer ljudi zbrišu čim moraju malo više truda ulagati. I onda dolazi do depresije i jednostavno promjene u osobnosti. Netko se prije posloži, netko kasnije,netko nikad. Da, ružno zvuči, ne zato što je politički nekorektno kako si napisala, nego jer je nekako ljudski nekorektno. I oni koji koriste svoja stanja za izliku ne rade to iz objesti nego jer ne znaju kako drugačije handlati stvari u svom životu pa izvlače barem neku korist da se snađu nekako. Nenamjerno, naravno.

Tvoja rečenica razumijem kako i zašto je do toga došlo, ali s takvom osobom ne bih bila ni da je najzdravija na svijetu govori da ti je niska razina empatije i životnog iskustva. Da si s nekom ne znam 5 godina i zapadne u loše stanje radi objektivne bolesti ili invaliditeta ti bi otperjala jer ta osoba nije više veseli prpošan cvjetić? Ne znam..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:01   #164
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Huh, sa svim kroničnim bolestima dolazi nešto što se zove depresija. Jer, realno, neke se stvari promjene. Ma neke, osoba se skroz ponovo mora pronaći, od posla, hobija do ljudi oko tebe jer ljudi zbrišu čim moraju malo više truda ulagati. I onda dolazi do depresije i jednostavno promjene u osobnosti. Netko se prije posloži, netko kasnije,netko nikad. Da, ružno zvuči, ne zato što je politički nekorektno kako si napisala, nego jer je nekako ljudski nekorektno. I oni koji koriste svoja stanja za izliku ne rade to iz objesti nego jer ne znaju kako drugačije handlati stvari u svom životu pa izvlače barem neku korist da se snađu nekako. Nenamjerno, naravno.

Tvoja rečenica razumijem kako i zašto je do toga došlo, ali s takvom osobom ne bih bila ni da je najzdravija na svijetu govori da ti je niska razina empatije i životnog iskustva. Da si s nekom ne znam 5 godina i zapadne u loše stanje radi objektivne bolesti ili invaliditeta ti bi otperjala jer ta osoba nije više veseli prpošan cvjetić? Ne znam..
mislim da nisi razumjela što sam rekla.

nisam pričala o depresiji i uzgojene egocentrične karakterne mane ne spadaju u depresiju.

ti bi bila s osobom koja isključivo o sebi priča, nikad te ne pita ni kako si, cijelo druženje se svodi na to gdje ta osoba želi ići, što ta osoba želi raditi, općenite teme se opet svode na tu osobu? i još bi to nazvala empatičnim?
ako i bi, to nije empatija nego sažaljenje.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:23   #165
Da, ali to nema veze s temom, zar ne? Ili da nabrajamo sve ekstreme tipa pedofil u kolicima.. ubojica u kolicima.. onaj koji tuče životinjeu kolicima.. kužiš? Jasno da postoje neke generalno nepoželjne osobine s kojima malo tko bira imati posla, ako su ljudi zaista takvi prema njima..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:31   #166
Ima veze s temom, jer postoje ljudi koji odrastu učeći da je svijet tu da im titra i podilazi zbog nekog njihovog hendikepa, da ih sažalijeva i bude im na raspolaganju, i nikad ništa od njih ne očekuje jer su oni jadni nagluhi, slabovidnih, teže se kreću ili nešto već. A jaaaadni. A teeeeko im je. Ajooooj. A tako su doooobri.

I onda se nađe neki mamlaz koji se drzne očekivati "kako si". Kog briga kako je, pa nema hendikep. On je tu da druge pita kako su.

Naravno, nisu svi takvi, ali o tome izi priča, ako dobro shvaćam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:47   #167
da, to što je kuki rekla.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:51   #168
Tek sad vidim odgovor. Lijepo! Ne zato što je jedno od vas invalid, nego jer je lijepo da se ljudi tako vole .

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne pokazuju li istraživanja dosljedno da se ljudima par godina nakon početka invaliditeta zadovoljstvo životom vrati na prijašnju razinu, da bi ljudi koji su izgubili ud redovno dali puno manje novca da dobiju taj ud natrag nego što bi ljudi koji imaju sve udove dali da ne izgube jedan, i općenito, da zdravi te čitavi ljudi ne razumiju da čovjeku s invaliditetom to postane defaultno stanje na koje se navikne (osim ako dolazi u paketu s kroničnim grdim bolovima) i više mu nije izvorom trajne nesretnosti nego se vrati na svoj defaultni osjećaj zadovoljstva životom, slično kao što se ljudi navikavaju i na bogatstva i druge stvari za koje misle da će ih usrećiti, i nakon nekog im vremena to postane novo defaultno stanje pa im zadovoljstvo životom ne bude trajno povećano?
To je isto lijepo. Ne zato što su svi inavlidi, nego jer je lijepo da ima ljubavi prema životu .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:34   #169
Da. I bila s muskarcem u kolicima u vezi, ali vrlo kratko. Bio je naime ratni invalid, srce od covjeka i preeeezgodan, ali vrlo agresivan i nepodnosljiv kad je nesto popio.
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:50   #170
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
sestro, ti baš ne odustaješ
al' šta jest, jest, zgodan je. jedina svijetla točka filma
Moram offtopicno dic topic...

Idem u zadnje vrijeme na neka savjetovanja kod lika koji me podsjeca na njega, ali bi rekla da mi je cak ljepsi Ljepse crte lica, definitvno ljepse oci, mrsaviji (taman fino suhonjavo koscat). Nisam (bila) sigurna je li mi privlacan ili nije jer:
a) Ne mogu procijeniti je li hetero ili nije
b) Fali mu muzevnosti dok prica, tj. promijeni mu se boja glasa u nesto prenjezno kad daje savjet
c) Ne svidja mi se kako djeluje kad je fokusiran - svjesna sam da je ovo subjektivno jer podsvjesno znam da mi dolazi kritika

Dok sam bila danas, iznenada je krenulo nevrijeme i on je izletio pozatvarati prozore i/ili balkonska vrata. Kad se vratio mokre kose, s kisom po licu, po dijelovima smocene kosulje... Bolje da si nisam vidjela izraz lica. I ne zelim nikad vidjeti. Nikad
Kako cu se pojaviti sljedeci put ne znam. Ulogirala sam se na webu da bukiram, ali... ne mogu jos Naizmjence se smijem i sramim
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:53   #171
Majke ti mile, pa zar jos uvijek?

Svida mi se tvoja seksi mastarija sa aseksualnim kriticsrom, i say go for it.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:01   #172
Ma cim sam vidjela ovog lika sam skuzila na koga me podsjeca
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:02   #173
Sad moras napraviti nesto jako lose da te posteno iskritizira
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:05   #174
Jao, nemoj mi to radit

Sljedeci put mu zbilja nosim kosmar i definitivno svoj najgori uradak koji je vidio
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.