Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 19:13   #321
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Imam samo jednu malu digresiju. 10 godina porezna nije ni nos provirila u Agrokor, dok obican građanin 204,56 kn prijavljuje u roku 8 dana.

Ne zelim sad da se ovo protegne i da tema ode u drugom,smjeru, ali ovo mi je teski paradoks.
To je ono što mene najviše živcira. Kao, uvođenje reda i slične gluposti, pa onda nas male maltretiraju, ali velike face se ne dira. Do prije koju godinu, prije uvođenja vražjeg JOPPD-a, barem sam mogla papire predati za sve uplate jedanput na mjesec, do 15. u narednom mjesecu nakon primitka uplate. A sad ko mali mujo hodočastim u poreznu triput na mjesec, ali zato porezna moje predane JOPPD-e nije obradila još od početka kolovoza. Sad već razmišljam da saznam koliko bi me točno kao običnog građana koštao onaj dongle od Regosa, Fine ili koga već da mogu sama predati taj vražji JOPPD online. Jer potvrda identiteta bankovnim tokenom na e-Poreznoj naravno nije dovoljna jer nikome ništa (osim banci) ne plaćam za taj token. Banana birokratska država.

Sorite, ako oftopičarimo, slobodno brišite post, admini.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:20   #322
Sve ste u pravu ljudi. Još je žalosno od svega što ti uzmu 50 plus posto zarade i moraš podržati njihovo mirovinsko, zdravstveno i ostale gluposti i nemaš pravo izbora. Neki dan čitam da je neki tajkun dobio više milijunski posao, dok je cijela njegova familija na onoj stranici porezne gdje se nalaze neplatiše poreza.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 05:16   #323
Pametni znaju cemu sluzi internet.

Problem je u tome da je poreznu pojelo vrijeme i ostavljalju mi dojam da ni ne znaju da internet uopce postoji. Oni znaju da postoji fejsbuk, lajk i email i to je njihov domet.
Ionako su uvijek konektirani, pokrenu chrome ili ie i tu sva prica staje.

Kod građana primjete kretanje novca na racunu, te se objese nekom o leđa i traze da se to plati.

Za sve drugo, oni nemaju blage veze.

Dođem u banku jednom zgodom i pitam informaciju o tome da li mogu svoju karticu sspojii na paypal.
A ona meni kaze, da da..u ponudi imamo internet bankarstvo. Kakve veze to ima s mozgom?
Boli Dzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:32   #324
Mentalitet naših ljudi je dosta zeznut... kad kažem naših mislim na ovo cijelo balkansko područje. Čast izuzecima ali ovdje je nekakav generalni stav ljudi da trebaš raditi što manje da te sluuučajno netko ne iskoristi i ne napravi budalu od tebe. Jer samo budale se trude i rade ono što ne treba.

Klasična situacija koju vidim kod nas po uredima i šalterima je da osoba, jednom kad potpiše taj famozni ugovor na neodređeno misli "to je sad to", ona do kraja života ne mora više ni prstom maknuti u smislu učenja novih stvari. Onda imamo osobe koje su taj ugovor potpisale recimo devedesetih godina kad internet nije bio toliko implementiran u svakodnevicu i koje do danas nisu osjetile potrebu da se upoznaju s time. Pretpostavljam jer im nitko nije zaprijetio otkazom!

Ja sam na poslu vidjela ljude koji su na značajnijim položajima a recimo još uvijek im "nije praktično" koristiti email nego moraju isprintati sve mejlove, pročitati što piše pa onda zamoliti nekog da im pomogne sastaviti odgovore. Ili šalteruša vulgaris koja je galamom i tračevima uspjela sebi priskrbiti nekakav vodeći položaj među ostalima izjavljuje kako nema šanse da ona sad, nakon 15 godina rada, ide učiti i polagati ispit (obvezan je za njeno radno mjesto ali nije bio kad je počinjala s poslom) i druge ju naravno podrže
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:41   #325
Ma kakav porez. Meni sve pare sjedaju na payoneer, zaradujem oko 10k mjesecno i nikad nisam imao problema, niti cu...
Drzavu boli k za nas.. tako da, nema sanse da im ista dam
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 00:24   #326
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
Ma kakav porez. Meni sve pare sjedaju na payoneer, zaradujem oko 10k mjesecno i nikad nisam imao problema, niti cu...
Drzavu boli k za nas.. tako da, nema sanse da im ista dam
A reci mi kako ide to za payoneer, ja dižem preko westerna a gledam neke druge solucije. Jel možeš bilo gdje dizati novce, jel se to gdje vodi da si digao i to?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:18   #327
Jel primao tko uplate iz Južne Koreje? Sjela mi neki dan uplatica, rok za predaju JOPPD-a isjteče, ali ne mogu ga predati dok ne saznam šifru za Južnu Koreju. Ima uredno Koreja NDR u šifrarniku država porezne uprave, ali imam blagi osjećaj da se neko zaribao dok su ga pisali jer nekako mislim da malo uplata dolazi iz Sjeverne Koreje, ako uopće ikoja.
Telefonski do porezne, nula bodova, emailom su spori ko sam vrag - još čekam odgovor. Pa ako netko zna, bila bih zahvalna. Tenks!
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 05:40   #328
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
A reci mi kako ide to za payoneer, ja dižem preko westerna a gledam neke druge solucije. Jel možeš bilo gdje dizati novce, jel se to gdje vodi da si digao i to?
WU je skup..

pa dobijes njihovu karticu, jako mala provizija, tako da se isplati po meni.. .. da, bilo gdje,
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:25   #329
Meni je payoneer zakon...
Svaki tjedan sjedne oko $1000, na sve to skupa izgubim mozda $20 dolara provizije
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:11   #330
Paypal je otpilio Payoneer i još neke takve tvrtke po pitanju kartica, tako da to sad stvara probleme. I ja bi uzeo karticu na firmu da paypal ne davi ....
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:59   #331
Čekamo PayPalovu prepaid karticu, dolazi iduće godine u EU, nadam se što prije.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 03:02   #332
To će mi sjest ko budali šamar, jer network za koji radim mi isplačuje na paypal. Divota će mi to biti.

Isto kao i uvođenje eura. Jedan network mi plaća u USD, a druga stranica u Eurima. Neću trebat imat više valuta na deviznom. To će mi isto sjest kao šamar. Sad će me svi kamenovat jer jedva čekam da dođe euro. Meni odgovara.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:13   #333
Ja koristim Skrill prepaid i tečaji su relativno korektni, tako da ne mora te brinut pretjerano konverzija EUR KN.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:30   #334
Ma paypal tečaj je koma, a i često dvostruko pretvara, i ždere kod transakcija. Tako da ću sa uvođenjem eura biti totalno super.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:07   #335
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Jel primao tko uplate iz Južne Koreje? Sjela mi neki dan uplatica, rok za predaju JOPPD-a isjteče, ali ne mogu ga predati dok ne saznam šifru za Južnu Koreju.
Stigao odgovor iz Porezne - tjedan dana im je trebalo. Ako ikome zatreba, šifra Južne Koreje je navodno 99410.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:30   #336
Ja iskreno ne volim paypal... Znaci nista vise od paypal to payoneer? srecom pa posao koji radim moze direkt na payoneer...
paypal koristim samo za one sitne zaradice koje se nakupe od proslih stranica, ali to sve iskoristim za ovaj glavni posao, sve ulozim
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:35   #337
Paypal je otpilio dosta prepaid kartica koliko ja znam, payoneer je jedna od njih.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:17   #338
meni nije ni bitno, zato sto mi sva bitna zarada sjeda na payoneer, dok sitnis sjeda na paypal, i te pare onda ulazem u zaradu
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:29   #339
Moj prvi posjet poreznoj

Moj prvi posjet poreznoj radi upisa u registar poreznih obveznika (RPO). Ujutro sam nazvala i pitala gdje točno trebam doći, da ne lutam jel? I gospodin mi je super objasnio svaki korak i kak' vrata izgledaju i sve

Otišla sam kasnije tamo i stvarno otprve našla ured, pokucam, uđem, pozdravim i objasnim zbog čega sam došla. Dečko neki sjedi sam u uredu, baš mlad, čak sam očekivala da bi zbog godina mogao znati o čemu pričam ali nula bodova, gleda on mene blijedo, vidim da nema pojma kaj bi samnom i niš, uzme telefon i nazove nekoga, kaže zbog čega sam došla i pita da li to on rješava ili da me pošalje kod nekog drugog? Spusti slušalicu, ispriča se i pošalje me u drugi ured.

Evo mene u drugom uredu krenem pričati radi čega sam došla, gospodin me prekine riječima: "Jooj oprostite ja sam mislio da Vi to zbog ino mirovina. Joj baš mi je žao... nije to kod mene to Vam je na šalterima". Oke nema problema, lijepo se mi pozdravimo i odem ja do šaltera.

Na šalterima ih pitam sve skupa "kod koga da idem?" i nastavim pričati zbog čega sam došla a oni se pogledavaju... u tom trenutku se pojavi neki gospodin i čuje kako sam pitala kod koga trebam ići i pita jesam to ja zvala ranije? Da sam s njim pričala... Ja kažem da jesam i on će kao "Ajde idete samnom, sad ćemo mi to riješiti" i krenemo mi... nekud!

Na putu za nekud sretnemo neku gospođu na hodniku i ovaj ju zaustavi i kao ajde pomozi, ispriča joj zbog čega sam došla i da me vozaju okolo. A ona će ladno: "pa morate se upisati u RPO" i ja joj pokušam smireno reći da sam zbog toga i došla. Kaže gospođa ovako: "Lijepo odete u knjižaru, kupite obrazac RPO, ispunite ga pa dođite kod nas, onda ćemo Vam reći gdje dalje treba".

Kupila sam obrazac, nisam baš sigurna da ću znati sve ispuniti i moram pitati, da li ima ovdje netko tko bi mi mogao pomoći s time? Nešto kao freelance knjigovođa. Napominjem da sam kontaktirala nekoliko knjigovodstvenih ureda i da se njima to ne da raditi odnosno nisu upoznati s obračunom za takvu vrstu uplata.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:43   #340
Prvi posjet poreznoj, žene me gledaju kao da sam na cracku ili lošem heroinu. xD To je moje iskustvo. xD
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.