Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 02:10   #11581
Quote:
Verter kaže: Pogledaj post
U prosincu 2013. su apsolutno svi čuli.
Ha? Živiš u zemlji u kojoj polovica populacije smatra velikim uspjehom činjenicu da su u stanju napipati vlastiti šupak... Smiri doživljaje.
Old 08.12.2017., 02:12   #11582
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Bitcoin bi trebao imat jednu funkciju a to je bit valuta, ako nije valuta onda nije ništa. A znalo se od početka da ni neće biti valuta. Valute su dolar, euro itd..dok se to ne ukine dotle nema ništa od svega, a i kad bi se ukinulu i zamijenilo digitalnim novcem, to ne bi bilo rudarenje nego samo digitalni novac, a to je jakoo daleko, morali bi svakom stanovniku na zemlji osigurati kompjuter i naučiti ga da se služi s njime, osigurati zamjenu trenutne valute a uz to to bi bila kontrola, što nije dobro i ne b prošlo kod ljudi.
Može i dućan izdavat bonove i reć da je to sredstvo plaćanja. Mogu špekulanti kupovat bonove više od nominalne vrijednosti u nadi da će im skočiti potražnja jer konzum ne znam prodaje špagete k-plus koji su navodno dobri što nemaju drugi trgovački lanci, ali drugi imaju špagete spar budget, no to ne znaći da je to nešto posebno.
E to sam rekao, a sad za špekuliranje možete špekulirati s čačkalicama, no ipak je bolje kad zvuči "high tech"..
Pa nitko ti ne brani zvati BitCoin BitČačkalicom.
Old 08.12.2017., 02:14   #11583
Quote:
Bruno55555 kaže: Pogledaj post
Ja zelim bit optimistican u vezi btc, ali ovakve oscilacije su upravo razlog zasto vlade i regulacije dolaze. Prevelik broj ljudi ce izgubit velik broj para zato sta ga sada kupuje.
Pa ljudi gube ogromne novce na burzi ili kockarnicama i državu to očito ne brine. Njih brine da ne izgube monopol novca i zato je moguće da će učiniti sve da se bitcoin onemogući. Hoće li uspijeti to ćemo vidjeti?

"Because of Bitcoin technology, the power to create money was granted to every human being on earth and taken away from kings, oligarchs, and governments.”
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:24   #11584
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Pa ljudi gube ogromne novce na burzi ili kockarnicama i državu to očito ne brine. Njih brine da ne izgube monopol novca i zato je moguće da će učiniti sve da se bitcoin onemogući. Hoće li uspijeti to ćemo vidjeti?
Nema ih šta brinuti i dalje se sve preračunava u dolarima eurima..
ico1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:50   #11585
Quote:
Nema ih šta brinuti i dalje se sve preračunava u dolarima eurima..
Old 08.12.2017., 02:52   #11586
Bitfinex
From Wikipedia, the free encyclopedia
In April 2017, Bitfinex announced that it was no longer able to let users withdraw their funds in USD,[13] after Wells Fargo cut off[6] its wire transfers.[14] Bitfinex and Tether[6] sued Wells Fargo for the decision but dismissed the case few days later.[15][16] As a consequence, Bitcoins were traded at a price around 100 USD higher than other exchanges[17][18] as users started buying bitcoins in order to move them to other exchanges and withdraw their funds there.[19][20]
Shortly after the Wells Fargo cutoff, Bitfinex stated all international wires had been cut off by its Taiwanese bank. Since then, Bitfinex has moved between a series of banks in other countries, without disclosing to customers where the money is stored.[1][6]

i onda vjeruj ovakvim mjenjačnicama, danas sutra ako ih vlade zatvore, jedino će preostati da dilaju ljudi bitcoine između sebe. Brijem da će u tom trenu sve propasti ko kauč.
ico1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 03:07   #11587
Quote:
i onda vjeruj ovakvim mjenjačnicama, danas sutra ako ih vlade zatvore, jedino će preostati da dilaju ljudi bitcoine između sebe. Brijem da će u tom trenu sve propasti ko kauč.
Svakom pravom hodleru mjenjačnica uopće ne treba.
Old 08.12.2017., 05:04   #11588
Quote:
Bitfinex
From Wikipedia, the free encyclopedia
In April 2017, Bitfinex announced that it was no longer able to let users withdraw their funds in USD,[13] after Wells Fargo cut off[6] its wire transfers.[14] Bitfinex and Tether[6] sued Wells Fargo for the decision but dismissed the case few days later.[15][16] As a consequence, Bitcoins were traded at a price around 100 USD higher than other exchanges[17][18] as users started buying bitcoins in order to move them to other exchanges and withdraw their funds there.[19][20]
Shortly after the Wells Fargo cutoff, Bitfinex stated all international wires had been cut off by its Taiwanese bank. Since then, Bitfinex has moved between a series of banks in other countries, without disclosing to customers where the money is stored.[1][6]

zasto covjek koji nema bitcoin, u 2h u noci cita o njemu i pokusava se uvjeriti da bitcoin nece uspjeti?

jel ti bas ono jako zao sto ga nisi uzeo na vrijeme?
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 05:14   #11589
Pa gle, ako uzmemo cinjenicu da je u cryptovalutama jedino tehnologija vazna, onda dobijemo zakljucak da sve kriptovalute vrijede isto, ili priblizno isto, jer je tehnologija ista ili priblizno ista u vecini kriptovaluta. Iz tog razloga, i uzevsi u obzir da trenutno ima kriptovaluta koje vrijede ispod 1 cent, zakljucujem da nije zakasnio nigdje, stovise, zakljucujem da ce ulaganjem u jeftinije kriptovalute prilikom poravnavanja cijena, zaraditi barem kolko i na bitcoinu.
Old 08.12.2017., 06:21   #11590
I evo jedan primjer trzista. Ether i ubiq. Potpuno identicna stvar. Isti source, isto iskompajlirano, iste mogucnosti. Jedan je zagusen do bola, drugi radi odlicno. Ovaj zagusen se trzi na 400 i kusur$, ovaj koji radi odlicno na 1$.
Sad ce se naci prozvani kako ethereum ima vojsku programera. Istina, ali sav code koji isprogramiraju je open source i ubiq ce ga iskopirat. I opet funkcionalnost ostaje ista, jedna mreza je zagusena, druga radi odlicno.
Dakle trziste nije normalno, ne ponasa se logicki ili razumno. To ne znaci da slijedi korekcija icega, samo da svatko tko ulaze prihvaca ogroman rizik. I sto drugo rec, sretno.
Old 08.12.2017., 07:12   #11591
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Možete sada reći da sam lud i ni sam ne znam tko to oni. Ali. Imam osjećaj da će ga namjerno rušit. Dat će šansu svima koji nisu vjerovali da je moguće i to je to. Sabilizacija na 60-70k, možda i 150k.

Ova godina i početak iduće je zadnji voz, ali - zadnji voz.
Ček, si ti na kraju kupio koji dijelić btca ili i dalje samo teoretiziraš i filozofiraš?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:34   #11592
O ovim bedastocama vezano uz "Bitcoin nikad nece biti drzavna valuta" ne treba trositi vrijeme. Pa naravno da nece. On ili neki drugi kripto ce biti SVJETSKA valuta. Dovoljno je samo da je legalan u par vecih drzava. Japan je napravio prvi pravi veliki korak. A kako Japanci nisu glupi, sumnjam da ce ostati sami.

Sto se tice: "2013. su svi culi za Bitcoin", to je najdalje od istine sto moze biti. Mozda je mali dio cuo, no "znao" sigurno nije, jer cuti i znati nije jedna te ista stvar.

Mene sada svakodnevno (od kako je cijena takva kakva je) na telefon zovu ljudi s kojima sam sjedio i kojima sam objasnjavao a oni su onako skriveno orektali ocima.

Ne...garantiram da je smao postotak postotka postotka IŠTA znao za Bitcoin. Znati da postoji "nešto" što se zove Bitcoin NIJE znanje.

Sada trenutno je stanje takvo da su ljudi čuli da Bitcoin postoji, ali još uvjek nemaju ni generalnu ideju što je on i zašto i kako uopće postoji. I tu ne mislim onako "znaju sve" nego "znaju barem osnove osnova". Ne, prosječan Hrvat NEMA POJMA. Zna za neki tamo "magičan novac" koji će "vjerojatno pasti".

DALEKO smo mi od toga da "večina" korisnika interneta ZNA što je to Bitcoin. DALEKO.

Vezano uz broj neobrađenih transakcija, opet ću nekome ići na živce al: Sve smo to već vidjeli, https://jochen-hoenicke.de/queue/#all
stjepan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:37   #11593
Quote:
ma fućka mi se jel će bit priznat kao sredstvo za paćanje, nego neće bit nikad državna valuta. A samo je jedna valuta za plaćanje udržavi.
Može bit sredstvo plaćanja i kikiriki i koštice.
Po toj tvojoj logici u Hrvatskoj ni euro ni dolar, a ni švicarski franak ne vrijede ništa jer nisu zakonsko sredstvo plaćanja u drzavi. U stranoj valuti ne mozes platiti ni robe ni usluge ni porez unutar naših granica. Sad malo promisli da li to uopće utječe na njihovu vrijednost i potraznju za njima.
Old 08.12.2017., 08:43   #11594
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Pa gle, ako uzmemo cinjenicu da je u cryptovalutama jedino tehnologija vazna, onda dobijemo zakljucak da sve kriptovalute vrijede isto, ili priblizno isto, jer je tehnologija ista ili priblizno ista u vecini kriptovaluta. Iz tog razloga, i uzevsi u obzir da trenutno ima kriptovaluta koje vrijede ispod 1 cent, zakljucujem da nije zakasnio nigdje, stovise, zakljucujem da ce ulaganjem u jeftinije kriptovalute prilikom poravnavanja cijena, zaraditi barem kolko i na bitcoinu.
Još jednom, tehnologija je manje vazna kod valute. Bitna je jedino zajednica koja stoji iza nje i prihvaćenost. Tehnologija nije nevazna ali je i drugom planu. Bilo da je riječ o fiat novcu ili kriptovaluti, tehnologija je debelo u drugom planu. Nije dolar jak zato što ga je teško krivotvoriti ili zato što je oskudan i deflatoran i zato što ima jaku platnu i klirinšku mrezu, nego iz drugih razloga.
Old 08.12.2017., 08:49   #11595
Koliko vidim stabiliziralo se na 15000, nadam se da će par dana ostati tako.

Inače na Bitstampu 24 hour high: 16666.66 dolara. I vrag je ušao u BTC.
Old 08.12.2017., 09:00   #11596
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Još jednom, tehnologija je manje vazna kod valute. Bitna je jedino zajednica koja stoji iza nje i prihvaćenost. Tehnologija nije nevazna ali je i drugom planu. Bilo da je riječ o fiat novcu ili kriptovaluti, tehnologija je debelo u drugom planu. Nije dolar jak zato što ga je teško krivotvoriti ili zato što je oskudan i deflatoran i zato što ima jaku platnu i klirinšku mrezu, nego iz drugih razloga.
Upravo tako. Smatram da je trenutno Waves tehnološki najnapredniji blockchain, ali gle čuda, cijena to ne prati ( mada je imao značajan rast nedavno ).
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:09   #11597
Quote:
Bitcoin bi trebao imat jednu funkciju a to je bit valuta, ako nije valuta onda nije ništa. A znalo se od početka da ni neće biti valuta. Valute su dolar, euro itd..dok se to ne ukine dotle nema ništa od svega, a i kad bi se ukinulu i zamijenilo digitalnim novcem, to ne bi bilo rudarenje nego samo digitalni novac, a to je jakoo daleko, morali bi svakom stanovniku na zemlji osigurati kompjuter i naučiti ga da se služi s njime, osigurati zamjenu trenutne valute a uz to to bi bila kontrola, što nije dobro i ne b prošlo kod ljudi.
Može i dućan izdavat bonove i reć da je to sredstvo plaćanja. Mogu špekulanti kupovat bonove više od nominalne vrijednosti u nadi da će im skočiti potražnja jer konzum ne znam prodaje špagete k-plus koji su navodno dobri što nemaju drugi trgovački lanci, ali drugi imaju špagete spar budget, no to ne znaći da je to nešto posebno.
E to sam rekao, a sad za špekuliranje možete špekulirati s čačkalicama, no ipak je bolje kad zvuči "high tech"..
Ti stvarno nista nisi shvatio! Ti jednostavno nisi svjestan sto je Bitcoin i sto bi mogao postati ako uspije! Gle Ico ti si ili jako mlad ili si izuzetno neinteligentna osoba i ja te molim da se suzdrzis komentiranja na ovom forumu!
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:14   #11598
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ček, si ti na kraju kupio koji dijelić btca ili i dalje samo teoretiziraš i filozofiraš?
Nije nista kupio, on se nada da ce "netko", neka nevidljiva sila, srusiti Bitcoin na 7500 da da svima priliku da udu, nakon sto ga je sad ta neka sila napumpala sa jedinom namjerom da njemu pokaze da Bitcoin moze uspjeti!
Le Savage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:27   #11599
Bitcoin

Inace, evo koje je veliko trziste:
http://flip.it/djszH0

Jucer sam napisao da su to Japan i Juzna Koreja, ali izgleda da to nije tako..
Isto to govori i drugi lik koji sam jucer postao koji real time pokazuje iz koje drzave se kupuje btc

Inace, evo i Goldman Sachs se ubacuje
https://www.reuters.com/article/us-b...-idUSKBN1E1333

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:42   #11600
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Okej. Dobra cifra. 200 mil. potencijalnih korisnika BTCa podijeljen s 17 mil BTCa je 11.5 BTCa po glavi, što je po tržišnoj vrijetdosti BTCa od recimo 15000$ trenutno 172000 $ po glavi korisnika, što bi mogla biti dvogodišnja plaća istih tih korisnika (recimo).
Pogledaj kako je genijalac izračunao market cap, po njemu je već trebao biti iznad 2M dolara.

Trebat će mu novi klon, jebiga.

Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Koliko vidim stabiliziralo se na 15000, nadam se da će par dana ostati tako.

Inače na Bitstampu 24 hour high: 16666.66 dolara. I vrag je ušao u BTC.
Bio je i 6666.66 svojevremeno. Ne nadaj se, neće.

Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Nije nista kupio, on se nada da ce "netko", neka nevidljiva sila, srusiti Bitcoin na 7500 da da svima priliku da udu, nakon sto ga je sad ta neka sila napumpala sa jedinom namjerom da njemu pokaze da Bitcoin moze uspjeti!
Vjerojatno radi u nekoj državnoj/javnoj ustanovi, oni su navikli da im se dekretom naštima ono što im paše.

U ropotarnici povijesti: 2001 Punto Sporting 1.2 16V LPG, 2008 Alfa Romeo GT 3.2 V6, 2009 Z750, 2009 Civic Type R GT
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.