Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 16:39   #201
Quote:
ja ovo stvarno ne kužim
sad si dobio prekršajni nalog, a onda kad ti dođe "to drugo" dobit ćeš valjda uplatnicu
kakav prigovor ti na to možeš izjavit?
ne, baš me zanima, imaš ti negdi to sve što si dobiva da nam prepričaš jer mi je to jako nelogično
imam ja sve uredno arhivirano, cijeli fascikl sa svim žalbama,presudama, odgodama, obustavljanjima

evo ovako:

prometna nesreća bila 26.09.2002 - ja kriv 100%

policija izdala zahtjev za pokretanje prekršjanog postupka te prkršajni sud dana 18.3 2003. izdaje prekršajni nalog kojim se proglašavam krivim za tu promentu nesreću te moram platiti 700kn, + 312,74kn troškova, zaštitna mjera oduzimanja vozačke na 6mj, osim (uvjetna) ako u roku od jedne godine ne počinim prekršaj za koji mi se može izreći slična kazna + 4 kaznena boda

Prvani lijek: prigovor u roku 8 dana. i sad tek vidim piše: ako se žališ samo na visinu kazne ili troškova o tome odlučuje visoki prekršajni sud. ako platim odustajem od prigovora

e ja sam uložio prigovor. ali nisam osporavao presudu u smislu da nisam kriv, napisao sam da jesam kriv, lai da nisu normalni 1 godina uvjetno i 4 boda, pa ja nikad nisam (službeno) kažnjavam. e po navedenom pravnom lijeku to bi trebalo završiti na visokom prekršajnom sudu

no 09. 06. 2004 zovu me na prekršajni sud, gdi sam priču ponovio i sutkinja mi smanjila kaznu na 550kn i 2 boda bez uvjetne i oduzimanja vozačke

pravni lijek: žalba visokom prekršajnom sudu u roku osam dana

pazite, to je rješenje došlo 3,5 mjeseca prije zastare i pred ljetnu stanku sudova

ja se žalio visokom prekršajnom sudu, ne oporavajući predudu da jesam kriv, jer jesam kriv, ali da je to previše novaca, 550kn

odgovor nikada nisam dobio niti su mi ikad proknjiženi bodovi

simple as that

živjelo naše pravosudje.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:21   #202
jesu sad svi sve shvatili?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:23   #203
imam ja sve uredno arhivirano, cijeli fascikl sa svim žalbama,presudama, odgodama, obustavljanjima

evo ovako:

prometna nesreća bila 26.09.2002 - ja kriv 100%

policija izdala zahtjev za pokretanje prekršjanog postupka te prkršajni sud dana 18.3 2003. izdaje prekršajni nalog kojim se proglašavam krivim za tu promentu nesreću te moram platiti 700kn, + 312,74kn troškova, zaštitna mjera oduzimanja vozačke na 6mj, osim (uvjetna) ako u roku od jedne godine ne počinim prekršaj za koji mi se može izreći slična kazna + 4 kaznena boda

Prvani lijek: prigovor u roku 8 dana. i sad tek vidim piše: ako se žališ samo na visinu kazne ili troškova o tome odlučuje visoki prekršajni sud. ako platim odustajem od prigovora

e ja sam uložio prigovor. ali nisam osporavao presudu u smislu da nisam kriv, napisao sam da jesam kriv, lai da nisu normalni 1 godina uvjetno i 4 boda, pa ja nikad nisam (službeno) kažnjavam. e po navedenom pravnom lijeku to bi trebalo završiti na visokom prekršajnom sudu

no 09. 06. 2004 zovu me na prekršajni sud, gdi sam priču ponovio i sutkinja mi smanjila kaznu na 550kn i 2 boda bez uvjetne i oduzimanja vozačke

pravni lijek: žalba visokom prekršajnom sudu u roku osam dana

pazite, to je rješenje došlo 3,5 mjeseca prije zastare i pred ljetnu stanku sudova

ja se žalio visokom prekršajnom sudu, ne oporavajući predudu da jesam kriv, jer jesam kriv, ali da je to previše novaca, 550kn

odgovor nikada nisam dobio niti su mi ikad proknjiženi bodovi

simple as that

živjelo naše pravosudje.


e i?
pisa si prigovor na prekršajni nalog, upravo ono što mi govorimo pokretaču topica.
Prekršajni nalog je novina ako se ne varam, od 01.10.2002 godine ga može izadavat policija, odnosna tad je na snagu stupio novi prekršajni zakon.

meni nije jasno - zašto ti pokretača topica odgovaraš od pravnog lijeka (ulaganje prigovora) a sam si koristio pravne lijekove kad god ti je dana mogućnost totalno si mi kontradiktoran
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:09   #204
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
topsikrit sve isto i kod mene....
samo iskreno nemam pojma koja je to ulica i kontam da je policajac "domači" tako da se on sigurno nije zeznuo.

Ali čuj...što se tiće slanja pošte, ako više puta ne primiš šalju policajce koji ti dođu na vrata i pokušavaju osobno uručiti...
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
domaĆi
tiČe

genijalno, e ovo je u cijeloj priči stvarno najbitnije....
blago Polluxu
Pollux, sretan ti rođendan, s kojim danom zakašnjenja....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:12   #205
daj colour, tako ti svega, u 20 postova sam mu objasnila ono najbitnije.
nekoliko puta
upadaš ka padobranac, reci nešto konstruktivno na temu il nemoj reć
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:22   #206
hoćeš iskreno?
-od silnog nadmudrivanja i pastiranja članaka zakona, ne mogu ulovit nit,
-ništa reći ne mogu jer nisam bila u takvoj situaciji, najgore što mi se desilo je da su me zaustavili i odustali bilo od čega, valjda je šarm upalio tom prilikom
-a da me zanima, zanima me, jer nikad ne znam kad ću u takvu komplikaciju uletit
-a čuj, pa ispravljanje pravopisnih grešaka čovjeku kojemu je frka i nije baš .... a svaka čast tvom trudu prije i poslije...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:27   #207
stvar je jednostavna, al je edgar malo zakomplicira svojim savjetima, pa se pollux izbezumio
a moran ti reć da je na tren i mene edgar zbunio sa svojim iskustvom, al samo na tren
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:38   #208
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
a moran ti reć da je na tren i mene edgar zbunio sa svojim iskustvom, al samo na tren
mene nije ni tren
ostaje vam samo da se dogovorite važi li isti zakon sada i prije
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 22:48   #209
u svakom slucaju, budem javila kako je moj slucaj ispao na kraju. s obzirom da mi je to prvi ozbiljan prekrsaj
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:52   #210
Quote:
e i?
pisa si prigovor na prekršajni nalog, upravo ono što mi govorimo pokretaču topica.
Prekršajni nalog je novina ako se ne varam, od 01.10.2002 godine ga može izadavat policija, odnosna tad je na snagu stupio novi prekršajni zakon.

meni nije jasno - zašto ti pokretača topica odgovaraš od pravnog lijeka (ulaganje prigovora) a sam si koristio pravne lijekove kad god ti je dana mogućnost totalno si mi kontradiktoran
pa nisam shvatio bio da ga je već dobio na licu mjestu.

ja sam mislio da ga tek treba dobiti a da bi se već sada žalio
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:54   #211
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
malo je konfuzno, al mi se nije dalo boldat ono što je bitno za ovaj topic
a to bi bilo - tko izdaje nalog (jedno je policija, a to je ono što si ti dobio), kad postaje pravomoćan (dakle, gotovo, finito, nema dalje, doviđenja), rok za prigovor, postupak nakon prigovora
sorra,nisam shvait bio da ga je već dobio

rokove nikako ne propuštati, ali iskoristiti ih max, do zadnjeg dana
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:02   #212
Vaci, Edgar, odlično!
Još kad bi netko napravio rezime, postupak u par crta, bez citata i emocija, tek da se zna točno što, kako, kada, ako... mrzi me sve čitat ispočetka, a korisno je znat kako izvuć maximum
kad se probudite ili nakon roštiljade...........
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:58   #213
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
(4) U prekršajnom nalogu se mora navesti pouka o pravu okrivljenika na prigovor s naznakom kome se, kako i u kojem roku prigovor podnosi te da će protekom roka za prigovor, ako ne bude podnesen, prekršajni nalog postati izvršnim i da će se izrečena kazna prisilno izvršiti ili zamijeniti radom za opće dobro na slobodi ili zatvorom, u skladu sa zakonom. U uputi će se okrivljenik upozoriti i na obvezu da nadoknadi troškove prekršajnog postupka ako bude proglašen krivim.

mislim da ne treba bit nobelovac za razumit ovo
Kazna od tisuću kn s ne može zamjeniti radom za opće dobro!

Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
[B]
meni nije jasno - zašto ti pokretača topica odgovaraš od pravnog lijeka (ulaganje prigovora) a sam si koristio pravne lijekove kad god ti je dana mogućnost totalno si mi kontradiktoran
E to i mene zanima, dakle ono što trebam napraviti, jest poslati najobičniji prigovor na nalog koji sam dobio i nisam potpisao u roku od 8 dana bez obrazloženja i to je to....



Hvala Colour

p.s. don't feed the trol...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 15:05   #214
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
jest poslati najobičniji prigovor na nalog koji sam dobio i nisam potpisao u roku od 8 dana bez obrazloženja i to je to....
eto, nije niš potpisao išta da se žali

ja niti bi platio niti bi se žalio

i kad dodješ na sud prođe više od pol zastarnog roka i praviš se blesav da neznaš o čemu se radi

viš da su kod mene prvo utvrđivali jesam li nisam bio na mjestu događaja, jer nisu imali ni dokaz da jesam (jer nisam niš potpisao) a o tome da li jesam ili nisam kriv nisu sitgli ni rapraviti
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 15:10   #215
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
eto, nije niš potpisao išta da se žali

ja niti bi platio niti bi se žalio
ali napisao si da si se zalio na sve moguce. covjek je vec dobio prekrsajni nalog na kojem pise 'odbio potpisati'. zanci da je bio tamo ali nije potpisao

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
viš da su kod mene prvo utvrđivali jesam li nisam bio na mjestu događaja, jer nisu imali ni dokaz da jesam (jer nisam niš potpisao) a o tome da li jesam ili nisam kriv nisu sitgli ni rapraviti
to ne znaci da je uvijek tako. ima dosta traljavih sudaca ali ima i onih ambicioznih koji ne shvacaju prekrsaje olako.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 15:47   #216
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Kazna od tisuću kn s ne može zamjeniti radom za opće dobro!
e i to mene zanima, ako se ne moze zamijeniti za rad za opce dobro, zasto onda to pise na prekrsajnom nalogu? mislim, meni su napisali kaznu od 1000 kuna, pa ne bi li trebali imati razlicite prekrsajne naloge tj da za vece kazne imaju naloge na kojima ne pise da se moze kazna zamijeniti za rad za opce dobro?
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 15:54   #217
Quote:
topsikrit kaže: Pogledaj post
e i to mene zanima, ako se ne moze zamijeniti za rad za opce dobro, zasto onda to pise na prekrsajnom nalogu? mislim, meni su napisali kaznu od 1000 kuna, pa ne bi li trebali imati razlicite prekrsajne naloge tj da za vece kazne imaju naloge na kojima ne pise da se moze kazna zamijeniti za rad za opce dobro?
imaju jedan tip obrasca koji onda ispunjavaju

vec smo negdje pisali da se radom za opce dobro na slobodi mogu zamijeniti kazne do 500 kn.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 16:42   #218
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
imaju jedan tip obrasca koji onda ispunjavaju

vec smo negdje pisali da se radom za opce dobro na slobodi mogu zamijeniti kazne do 500 kn.
citala sam o tome, zato mi je bilo cudno kaj sam ja dobila takav prekrsajni nalog s kaznom od 1000 kuna gdje pise da mogu zamijeniti kaznu za rad za opce dobro
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 17:32   #219
dižem ruke od svega
ko je shvatio, shvatio je
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:27   #220
tako je vaci...a mi ostali nastavljamo...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.