Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 15:29   #61
ja sam isto dugo vrimena grizla nokte, i ka šta su mnogi rekli, prestala snagom volje. al kad su mi nokti napokon malo narasli, imala sam šta i vidit-produkt dugogodišnje odvratne navike-deformiranost noktiju

iako ih više ne grizem učestalo (par puta godišnje se "prošvercam" onako za svoj gušt ), i dalje su mali (sad to rješavam škaricama i turpijicom ), al jedino ka takvi mi izgledaju donekle ok.

svi vi koji grizete nokte, samo se sitite koliko se tu nalazi šporkice
Deana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:58   #62
Grižnja noktiju koliko je stvar neke kasnije navike toliko je stvar psihološke prirode. Osobe koje grizu nokte su emotivno nezadovoljne osobe same sa sobom. Psiholozi kažu da se radi o unutarnjem nezadovoljstvu. A to je točno. Svaka neispunjena i najmanja želja, ljubomora, panika, tjeskoba je rezultat agresije koja se potiskuje i ispoljava na grižnjii noktiju. Nije isključeno da osobe koje grizu nokte nisu i agresivne osobe u privatnom životu. Naime, takve osobe mogu izvana izgledati mirno, inteligentno i pronicljivo ali ako imate suživot sa takvomo osobom , nemojte se iznenaditi ako osjetiti agresivnom u bilo kom obliku a najčešća je grubim rijećima i vikom. Grižnja noktiju je samo poslijedica onog što se događa u osobi. Stogo, trebalo bi mijenjati stavove i želje tj.uokviriti se u svoje mogućnosti. Navesti ću neke primjere npr. Ako neko dijete nije dobio dobru ocjenu u školi , smatrati će to osobnim gubitkom i osobnom nesposobnošću,i tada dijete može početi gristi nokte. Tu mora roditelj uskočiti i podržati dijete makar i u dobivenoj lošoj ocjeni koja nije kraj svijeta i dati mu podršku da ocjenu ispravi jer nije dijete nesposobno ako taj dan nije znalo odgovore iz nekog predmeta u školi. Isto tako ako osoba nije završila fakultet neznači da je manje vrijedna. Isto tako ako ne posjeduje auto, stan , što je danas sve materijalizirano , sav taj pritisak utjeće na osobu bez dovoljno samopouzdanja da ona svoju agresivnost i nemoć iskaljuje na gružnji noktiju ili na agresiji najbliže okoline. Nažalost, društvo nam nameće protokole života, pa onaj tko je završio fax mislimo da puno više vrijedi kao osoba ili onaj tko ima stan tko ima auto ili tko ima super posao da je zbog toga kvalitetnija osoba od onog tko to nije postigao. Treba sebe prihvatiti u svim svojim vrlinama i manama. Smatram da svaki čovjek ima u sebi ono na što treba biti ponosan i toga se treba držati. Ne dopustiti drugome da manipulira da omalovažava ili da ucjenjuje. Svatko od nas vrijedi na svoj način. I netreba se sa nikim uspoređivati jer ćemo svi poludjeti od toga. Treba ostati svoj i voljeti sebe. Svaka grižnja noktiju kao i ostale navike, čine nas ružnijima pa zar toliko mrzimo sebe. Stoga volite sebe i prestanite gristi nokte.

A kada to prestanete, tada vam ni silna kozmetika ni umjetni nokti , neće biti potrebni. Sreću potražite u sebi jer vas čeka i vjerujte u svoj um i svoju snagu jer svatko može napraviti za sebe barem onoliko da bi barem bio zadovoljan i ponosan na sebe i na svoja djela i time usrećio i druge.

Pusa svima

p.s. moja grižnja noktiju je danas moja prošlost.
Marijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:38   #63
ja sam isto grizla nokte, a onda sam se sjtila da bi na maturalcu trebala nekak izgledat pa umjesto noktiju počela grist bake rols i tortilla chips, sad su mi ljepi dugački(umjereno)...
barbara 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 00:32   #64
Poslastica za griziteljice noktiju

zar nisu super za gricnuti??

Zadnje uređivanje patientia : 25.04.2008. at 00:27. Reason: Slike obrisane na zahtjev
lightblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 00:57   #65
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 01:03   #66
nepotreban topic i cista seljacija od noktiju.
__________________
Anatomy Of Beauty blog. Variolavera.com i na Facebooku.
Anatomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:17   #67
topic nije nepotreban jer puno cura ima taj problem, ne budi zla
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:43   #68
odnosilo se na ove slike jer je bio otvoren novi topic samo zbog njih i sad je premjesten ovdje.
__________________
Anatomy Of Beauty blog. Variolavera.com i na Facebooku.
Anatomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:44   #69
ah onda ok
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 18:42   #70
o ukusima se ne raspravlja,meni su fora....i ne znam zašto su ih tu premjestili,ni meni ne pašu u ovu temu!
lightblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:07   #71
sta ti mislis da su tvoji nokti bogom dani pa da moraju imati vlastiti topic?
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 22:34   #72
ne mislim da su bogom dani,ali vaših zadnjih nekoliko komentara dokazuje da se na ovom topicu skuplja elita isfrustriranih nezadovoljnica.

zamolit ću moderatora da makne te moje slike seljačije koje vas toliko bodu u oči,nek ustupi mjesto vašim nedoraslim ali URBANIM pogrizotinama!
lightblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 22:44   #73
awww,tesko primamo kritiku
ma bude bolje
__________________
Anatomy Of Beauty blog. Variolavera.com i na Facebooku.
Anatomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 17:55   #74
Quote:
sunco-kret kaže: Pogledaj post
Najbolji način za odvikavanje od grickanja noktiju, ili umjetne nokte gelom, ili samo akrilom bez produžetaka, stavljaju i muškarcima, super je efikasno, vani je sasvim normalno da muškarac uđe u nail studio i traži tu uslugu.
Kako se to radi, ti produzeci ili sta? Mislim, gdje, koliko kosta i najvaznije, da li od toga jako pate prirodni nokti, da li jako oslabe?
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 17:12   #75
Ja sam stavila umjetne i na dobrom sam putu da i njih pojedem
nacy_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 20:31   #76
Ja sam godinama grizla nokte,i jedan dan sam samo prestala..
Ne grizem ih već 4-5 godina...
I super su mi...
Kad ih sredim i nalakiram često me pitaju jesu umjetni,jednostavno ne mogu vjerovat da su prirodni,pogotovo jer ih sama doma sredim.
I nisam koristila nikakav lak,neko vrijeme jesam allessandrov.al on mi nije pomogao...bio je gorak,al sam se jako brzo naviknula.
amy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:21   #77
Wink

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
mnoga djeca grizu nokte i onda kad dođu u određenu dob jednostavno prestanu. i ja sam grizla nokte oko 12 godina i onda sam jednostavno prestala. no zna mi se dogoditi da ih ponekad odgrizem ako se zakinu a ja nemam rašpicu da ih odmah sredim. vidim da većina ljudi je napisala kako su im odmah nakon što su prestali gristi nokte narasli krasni dugi nokti. da mi je to vidjeti. ja svoje ne grizem već 10 godina i još uvijek su jako mekani, savitljivi, kratki i jako se lako zakinu. i probala sam tone proizvoda za učvršćivanje noktiju, hrpe vitamina i sl. praparata i ništa mi nije pomoglo. malo ću reklamirati proizvod koji mi je zasad jedini koji koliko toliko pomaže, manhatnov lak Vitamin boost. koristim ga godinu dana i nokti su mi malo očvrsnuli i brže rastu, ali se još uvijek zakinu često. najbolje što mogu preporučiti ovom dečku koji ima problem s griženjem noktiju je da upotrijebi jedan od tih gorkih lakova ili posjeti kozmetički salon, da mu oni tamo profesionaklno srede nokte, eventualno posjeti psihologa da utvrdi razlog stresa. obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže. samo izbjegavaj situacije u kojima počneš gristi nokte. ja bi znala gristi nokte dok gledam tv ili u dosadnim situacijama, potpuno nesvjesno i onda bi ih oglodala do krvi.a ako je griženje noktiju tvoj jedini problem, mislim da tvojoj curi ne bi trebalo smetati. valjda joj se sviđaš zbog sebe a ne samo zbog tvojih noktiju.

ja sam isto imala grozne nokte, koji su pucali, listali se (dobro, to još uvijek)! Mama mi je jednog dana donjela tablete Biotin, idu ti na recept (ja mislim bar) i nabaviš ih u ljekarnama, to ti je za nokte, kožu i kosu. Nokti su mi očvrsli, ni sama nisam mogla vjerovati, a do tada sam se stalno borila s njima i tulila da mi pucaju. Naravno i sada znaju puknuti...

Jel zna itko kako ubrzati rast noktiju???
little miss S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:41   #78
nikako da prestanem gristi nokte grizla sam ih u osnovnoj, prestala u srednjoj, počela ponovno na faxu...toliko ih izgrizem da više uopće nemam što gristi...najviše dok gledam tv ili učim...čak nije nesvjesno, nego vidim da su izrasli malo, pa odmah navalim na njih...pregrozno...i još si mislim kako budem prestala, ovo je zadnji put, ali ne kako se tga riješiti...pokušavam, ali mi ne ide...kadgod vidim nekoga u tramu, na faxu, ulici, bilogdje sa lijepim noktima, poželim i ja takve, pa odlučim ne gristi...to traje par dana...nakon toga opet ista priča...osjećam se kao neki ovisnik
evo i sad to radim.......joooooooj
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:45   #79
kod mene je ista priča. grizem ih od svoje 6.-7. godine. točno se sjećam sata, minute, sekunde kad sam ih počela grist. ja i buraz smo se rugali nekom malom klincu (koji je jeo deterdžent, pijesak i sl.) i rekli smo kako on grize nokte. i ja se napravila pametna idem ja probat . i od tad ko da me bog kažnjava šta sam mu se rugala... uf. čim utuvim sebi u glavu da ih neću grist i porastu malo nakom nekoliko dana, a onda ko ovisnička kriza i sve ih obradim. ne grizem kad sam živčana, grizem kad mi je dosadno, kad gledam neki film, a baš nema grickalica u kući i tako. probala sam sve. lak.... nošenje rukavica po kući.... umjetni nokti...... al čula sam da je kod male djece super vrhove prstiju natrljat ljutom paprikom. navodno okus ne možeš isprat sa 100000000000 pranja u sapunu, toliko se uvuče u kožu. jest da djeca plaču, vrište i sl. kad stave prste ul usta, al navodno djeluje
big girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:22   #80
Ja sam prestala gristi sa 27 godina kad sam stavila umjetne...imala ih 3 mjeseca, moji narasli, skinula umjetne i otada imam svoje. Ne bih ih pogrizla nema šanse više! Baš naprotiv, bacih se u biznis - imam studio za nokte!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.