Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2011., 21:06   #81
Meni se sviđa.

Mislim da će sljedeći nastavci biti još bolji.

Vizualno mi je super. Ništa ne zaostaje za stranim dokumentarnim filmovima.

Knez Borna je
Uummaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:07   #82
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ova odjavna pjesma. Ostatak mi je...nekakva parada kiča, no eto neka se educira masa o vlastitoj povijesti
nekima nikako udovoljiti
nije loše napravljeno po meni, iznenađujuće dobro za naše prilike
šta se tiče slowmotiona i povremenog kiča, ljudi su nastojali prikazati važnost i mističnost tih vremena, u čemu su vjerujem uspjeli
ako je tebi draže suhoparni intervju nekog prastarog profesora onda
mogu samo reči da su nam ukusi različiti
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:07   #83
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Jel zna netko hoće li biti repriza i kad? Ja ne mogu večeras gledati
Evo i ja sam stigao kući taman kada je završilo, nije valjda da nema nikakva repriza
Yosemite Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:10   #84
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Vizuelno prenabrijano i predizajnirano. Više liči na reklamne spotove nego na doku-rekonstrukciju.

U pojedinim trenucima na rubu groteske (npr. Ljutiša/Zula/Dobriša/itd.).
To je to, malo pretjerana upotreba specijalnih efekata. Nekako mi je premalo podataka o tom razdoblju, iako mi je poznata činjenica da je to razdoblje naše povijesti maglovito, a previše kako je rečeno nabrijanih bitaka kao da se radio dokumentarac za tinejdžere. Ali opet je lijepo vidjeti nešto svježe na ekranima. I naravno sad HTV pokazuje da se para ima pošto kukaju kako nemogu otkupiti pojedine sportske događaje i sl., a kad treba pričati o dokumentarcu, onda su im puna usta hvale o najsuvremenijoj opremi i specijalnim efektima.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:11   #85
meni je ovo predobro
Škorpin88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:11   #86
Moram priznati da je serija pravo osvježenje na TV u stilu "odabrao Đelo Hadžiselimović". Dobro snimano, super muzika, dosta podataka, čak i malo nabacivanje intrigantnih teza...vrlo zanimljivo i veselim se slijeećem nastavku.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:12   #87
Quote:
Yosemite Sam kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam stigao kući taman kada je završilo, nije valjda da nema nikakva repriza
ima sutra na + programu za koji je steta da nije u HD-u
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:17   #88
Tolika oduševljenost sexy Bornom ... Jeste baš sigurne da je to dobro za emisiju tog žanra?

Što bismo onda trebali očekivati u drugoj epizodi?

Kraljicu Jelenu s duplerice Playboya?

Ili barem Daenerys Targaryen.

No, šalu na stranu: Vizuelne ekstravagancije odnijele se pobjedu nad sadržajem (umjesto da ga naglase i obogate). Žalosno, ali istinito.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:18   #89
S A V R Š E N O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oduševljena sam jednom riječju, izborom od same tematike, glazbe, odjeće, načina rekonstrukcije događaja i povijesne zbilje, stručnim suradnicima, tehnikom snimanja, glumcima i td. i td. Svima preporučam, gledajte!
clia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:19   #90
ja koja sam obožavala povijest u školi - ovo je super! Moderan dokumentarac, vidi se da se uložilo puno rada, ovako na prvu epizodu. Sljedećih petaka trčim s posla kući na vrijeme.
Queen of Ambition is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:19   #91
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zbilja sam oduševljen,dosta je to dobro izgledalo, i nije se poavilo ono čega sam se najviše pribojavao- loše glume i neprirodni monolozi.
Ovako je sve super ispalo.

Slow motion je OK,iako ga malo prečesto koriste, ali dobro ne smeta, dok mi je glazba zbilja lijepo osvježenje.

Drago mi je da su koristili i strane profesore,ali me par puta zasmetalo što uopće se pravdaju oko gusarenja ili spaljivanja sela, mislim da se za ovo razdoblje to podrazumijeva
slažem se za pretjerivanje sa slow motionom, ovo s gusarenjem i spaljivanjem su trebali napomenuti jer bi se onda nasli oni neupuceni i protestirali protiv prikaza hrvata kao barbara i divljaka umjesto levitirajucih svetaca

jedino mi je zasmetala ona fraza da je prosjecni zivot u srednjem vijeku 30 godina... sto je glupost jer u to ubrajaju mrtvorodjencad i infantilni mortalitet koji je bio dosta visok, ali kad bi prezivio tih prvih par godina, sanse za bar 40 godina zivota su bile velike... osim ako nemas srece i rodis se usred rata
Adriat1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:21   #92
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Tolika oduševljenost sexy Bornom ... Jeste baš sigurne da je to dobro za emisiju tog žanra?
pa kad je onako - muško,
Queen of Ambition is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:21   #93
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Tolika oduševljenost sexy Bornom ... Jeste baš sigurne da je to dobro za emisiju tog žanra?

Što bismo onda trebali očekivati u drugoj epizodi?

Kraljicu Jelenu s duplerice Playboya?

Ili barem Daenerys Targaryen.

No, šalu na stranu: Vizuelne ekstravagancije odnijele se pobjedu nad sadržajem (umjesto da ga naglase i obogate). Žalosno, ali istinito.
čime će obogatiti sadržaj kada se o svakome zna po par rečenica... buduće epizode će sigurno biti bogatije sadržajem jer je ostalo više materijala iza trpimira i ekipe
Adriat1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:22   #94
Ok, kad se sve zbroji i oduzme, ipak 30-ak izađe na neki tadašnji prosjek
clia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:22   #95
Prvi moderan prikaz starije hrvatske povijesti.
Uz minimalne zamjerke(*đavom k**** dlaka smeta) koje će vrli protivnici svega hrvatskog dizati u nebesa iskreno vjerujem da je ovo sadržaj koji će uz ekran okupiti kompletne hrvatske obitelji.
Pa nakon epizode rasprava.
To je uloga javne televizije.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:26   #96
Primijetio sam dosta slowmotiona, ali ko ga jebe.

Serija i koncept je odličan, scena je odlična, glazba je prejebena. I uvodna špica je odlična.

Jedva sam čekao ovo, posebno jer me hrvatska povijest intrigira, i moram reci da sam oduševljen.

mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:26   #97
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Uz minimalne zamjerke(*đavom k**** dlaka smeta) koje će vrli protivnici svega hrvatskog dizati u nebesa ...
Napokon smo došli i do krunskog argumenta, bilo je samo pitanje vremena ... Svi kojima se ne sviđa su "protivnici svega hrvatskoga" i sve što ide uz to.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:27   #98
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Tolika oduševljenost sexy Bornom ... Jeste baš sigurne da je to dobro za emisiju tog žanra?

Što bismo onda trebali očekivati u drugoj epizodi?

Kraljicu Jelenu s duplerice Playboya?

Ili barem Daenerys Targaryen.

No, šalu na stranu: Vizuelne ekstravagancije odnijele se pobjedu nad sadržajem (umjesto da ga naglase i obogate). Žalosno, ali istinito.
Što sad želiš reći? Da glumci ne smiju biti zgodni? Eto, ispalo je da je Borna bas ono

Pa vizualne ekstravagancije nisu ništa drugačije nego u stranim dokumentarno igranim serijama.

Previše si kritičan. I ovo je tek prva epizoda o dijelu povijesti o kojemu ima malo podataka, tak' da, doći ćeš na svoje, a možda bude i neka zgodna djeva
Uummaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:29   #99
pa mislavova zena je bila ok, ocito nisu dobro pratili
i ona s nocnom posudom

__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:30   #100
Odlično su to napravili, ne zaostaju za stranim produkcijama tog žanra.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.