Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 12:02   #61
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post
ovisi o modelu cipele, njezinoj izradi, itd. nekima ne bi dobro izgledalo da se to napravi, na nekima ide jedva 1cm, na nekima i 2... odnesi postolaru pa ga pitaj, to nista ne kosta (ako si u zg, preporucam Ferdinanda u ilici, ja sve svoje cipele njemu nosim na popravak, a znam da je frendici na nekima i skracivao pete...jako korektan i jako kvalitetno sve napravi).
hvala ti.
samo mi molim te tu ili na pm napiši gdje u Ilici, jer nisam fakat dugo hodala onuda...
svakako ću tamo probat odnijeti, jer su mi predivne, a malo bih ih ipak skresala (ako je to moguće)
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:19   #62
Quote:
nickthestripper kaže: Pogledaj post
Haračila sam neko vrijeme po raznim ormarima i okolo i nakupila respektabilan broj vintage torbica. Sad, problem je što se nošenjem počinju primjećivati oštećenja na koži, prljaju se, pa i podstava, metalni djelovi gube sjaj...

Ima li tko iskustva ili ideje kako ih održavati, mogu li ih gdje odnijeti (ST) ili nešto slično. Samo me strah da ih ne oštetim jer mi je dosta toga i iz bakinog ormara pa je i sentimentalna vrijednost neprocijenjiva... Hvala
Jeeei! Još netko dijeli moju strast prema starim stvarima, pogotovo torbicama. E sad ne kužim točno šta bi ti htjela, kako to misliš prljaju se?

Uglavnom ja imam jednu kutiju u kojoj imam pribor za "prvu pomoć". Razne igle i konce ako treba negdje pokrpati, komade kože, skalpel, ljepila, boju za kožu, Sidol i WD-40 (za metalne djelove zglancati i stare patente razmrdati ) i normalno kreme za cipele i sprejeve za brušenu kožu. Većinu tih pizdarijica imaju dućani za opremu postolarskih radnji ili ih ima baš postolar.
Sve što nisam mogla sama popraviti, podstavu recimo, mama bi mi sašila, a ja bi odnijela postolaru da ušije u kožu, isto tako i sa patentima ili recimo zamjenom nekih ručkica koje su bile jako pohabane. Što se tiče održavanja, ako su kožne nema problema, samo kremom ili ako su od brušene kože imaš one impregnacijske sprejeve protiv kiše, sve to ne košta puno, ali ako su od kakvog tekstila, izvezene možda, ne garantiram, to se zna raspasti nažalost ako je dugo stajalo.Isto vrijedi i za torbice od skaja, imam nešto torbi od bake iz 60-tih, neke sam spasila i zamijenila ručke, a neke sam nažalost morala baciti jer se skaj mrvi i ako je na vidljivom mjestu niš' od toga. U svakom slučaju nosim dvije kožne, jednu skaj i jedan pleteni ceker već dugo, sve starije od 30 god. i mogu ti reći da su kvalitetnije od nekih današnjih torbi.

Zadnje uređivanje žalfija : 16.03.2009. at 15:41.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 21:39   #63
Zanima me kako poderati traperice onako na koljenima da dobro izgleda? Ako ih idem rezati onda je ružno jer nema onih resica, baš bi ih trebalo poderati sa nečime, ima ko kakvu ideju?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 04:13   #64
Quote:
hondaCBR kaže: Pogledaj post
Zanima me kako poderati traperice onako na koljenima da dobro izgleda? Ako ih idem rezati onda je ružno jer nema onih resica, baš bi ih trebalo poderati sa nečime, ima ko kakvu ideju?
to radis sa brus papirom ili malo tupljim skalpelom, tako da ih ne prorezes skroz, nego "deres" po jednom mjestu dok ih ne proderes...barem sam ja jednom davno na taj nacin na svojima dobila takav rezultat.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:40   #65
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Jeeei! Još netko dijeli moju strast prema starim stvarima, pogotovo torbicama. E sad ne kužim točno šta bi ti htjela, kako to misliš prljaju se?
Huh, tek sam sad vidjela odgovor, moderatorice su to vjerojatno premjestile, ustvari se ni ne sijećam gdje sam postala

Prvo - hvala na odgovoru


Kopala sam po internetu, pilala majku, baku i iskombinirala od svaga toga slijedeće: prošla sam ih morkom krpom, pa usisivačem iznutra (a ovaj savjet o šivanju podstave i nošenje poslolaru da zašije je ) pa opet vanjsku površinu mlijekom iz hladnjaka i na kraju natrackala vazelinom. Vidiš, nije mi palo na pamet napasti metalne djelove WDom, budem pokušala


Edit: zaboravih, da, prljaju mi se - bijela postaje prljavo bijela pa se dogodi i da naslonim negdje pa nekakva se mrljica neidentificirana (te posebno mrzim ) stvori tko zna kako...
A i neke koje kupim/nađem nisu bile u mislosti vlasnica (znam da takve nisu preporučljive ali ne mogu si pomoći )

Zadnje uređivanje nickthestripper : 09.04.2009. at 11:51.
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 17:56   #66
Imam crne lakirane balerinke od prave kože.
Imaju malu mašnu kao klasične balerinke i na tom mjestu je jedna cipela pukla i to se jako vidi kad je obuvena jer se taj dio rastegne i onda izviruje bijela podstava.
Imate li preporuku za dobrog postolara u ZG, mislila sam da bi mi on to mogao zašiti pa možda malo bolje zalijepiti mašnu na taj dio da se ne vidi...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 23:48   #67
Imam jedne trapez trapke s dosta elastina(tanki traper),i zelim od njih napraviti skinny trapke(cijelom duzinom uz nogu).
Zanima me jel to rade svi krojaci ili ne?(brine me jer trapke imaju puno elastina)

Moze i na pm preporuke
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:44   #68
poderane traperice

Quote:
hondaCBR kaže: Pogledaj post
Zanima me kako poderati traperice onako na koljenima da dobro izgleda? Ako ih idem rezati onda je ružno jer nema onih resica, baš bi ih trebalo poderati sa nečime, ima ko kakvu ideju?
ja sam svoje poderala metalnom rašpom za pete ima u DM-u od balee mislim za kojih desetak kn gotovo je za cca pola sata i izgledaju super hihi
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:46   #69
postolar

Quote:
Imoen kaže: Pogledaj post
Imam crne lakirane balerinke od prave kože.
Imaju malu mašnu kao klasične balerinke i na tom mjestu je jedna cipela pukla i to se jako vidi kad je obuvena jer se taj dio rastegne i onda izviruje bijela podstava.
Imate li preporuku za dobrog postolara u ZG, mislila sam da bi mi on to mogao zašiti pa možda malo bolje zalijepiti mašnu na taj dio da se ne vidi...
u ilici poslije britanca u prolazu blizu kineskog restača moja mama tamo popravlja cipele više od 20 god pa tako i ja svoje i stvarno je korektan postolar
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 10:09   #70
Hajde! Probat ću odmah u utorak, hvala ti.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 23:15   #71
Unhappy neeed help!

pozz
naime nedavno sam kupila bijelu lakovanu torbu i na mjestu gdje je drzim na ruci uz mantil, jaknu i sl... torba je nekako pobojila... ustvari na tom odredjenom mjestu se isprljala
pa vas molim za pomoc cime da to ocistim?
(probala sam kremu, mlijeko za tijelo, deterdzent...i nist)
unaprijed hvala
!rm@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 23:19   #72
Da li si mozda probala vlazne maramice "za djecje guze", bez alkohola i losiona? Ja kupujem one DM-ove i te ciste sve zivo! Cak i fleke od crnog vina!
LoVe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 01:34   #73
probala sam bebi maramice i nista...razmisljala sam da je odnesem na kemijsko ak oni budu mogli nest napraviti
!rm@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 20:33   #74
Pozdrav, zanima me zna li netko gdje u Osijeku mogu odnijeti kožnu jaknu na prepravak, tnx....
hrca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:29   #75
e ovako,htjela bi ofarbati dio torbe u crno.torba je imitacija kože.gdje bi to mogla napraviti?možda u kemijskoj?

gdje mogu popraviti iglu od broša?


i s kakvom bojom mogu pofarbat kožno nešto. i di da kupim to
Čokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:59   #76
Ako mi moze netko dati par adresa u zg gdje ima za kupiti(ili gdje ce mi napravit) onu koznu alku za remen da mi kraj remena ne pada.
Tnx unaprijed
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:24   #77
s čime izbijeliti traperice?

Imam jedne traperice za koje bih baš htjela da su ono - plavo/bijele..
slika ->http://2.bp.blogspot.com/_1k97eAgA9N...sque+Jeans.bmp


s ČIME ih izbijeliti? Varikina? Domestos? Možda dat na kemijsko?
sunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:07   #78
jel se mogu proširiti trapke?? ne mogu ih zakopčati,procvjetala sam u bokovima


i koliko to otprilike dođe?
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:12   #79
Sumnjam jer gdje će krojačica naći isti komad trapera da ti ih proširi?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:46   #80
imam jedno pitanjce - jel se može pofarbati nekako lakirana koža ili skaj? naime, imam jedne fora cipele koje nikada nisam obula jer su bijelo-maslinastozelene. mrzim tu boju i ne sviđa mi se kombinacija pa ako netko možda zna kako da ih prefarbam u tamnoplavu ili neku drugu tamnu boju. hvala
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.