Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 13:42   #21
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
To sam ćuo da se dešava kod mehaničkih sistema.
Isto je Tomasseti direkcija kao i kod tebe, problem je bio sa cijelom jednom serijom klipnih isparivača, isprobano 4 komada. Sad je stavljen membranski i sve 5.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:10   #22
Moram priznati da se kod mene ne gasi baš na svakom semaforu. Čak štaviše zna proći i po desetak dana da se niti jednom ne ugasi.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 18:20   #23
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
Isto je Tomasseti direkcija kao i kod tebe, problem je bio sa cijelom jednom serijom klipnih isparivača, isprobano 4 komada. Sad je stavljen membranski i sve 5.

Koja je to serija bila? Imaš li koji podatak o tome?

I usput, kako prepoznati izvana koji je klipni , a koji membranski ?
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 17:27   #24
Ne znam koja je serija. Nemam nikakvih papira, osim za atest boce. Ako je šta i bilo uzeli su kod atesta. Možda piše nešto na isparivaču?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:22   #25
Od kada sam se raspisao ovdje o tome nije se niti jednom ugasio. Sada sam već nekoliko puta točio na istoj pumpi. Probati ću pratiti da li se to događa češće kada punim na različitim pumpama. Možda je do plina!?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:56   #26
Hm. Ugasio se par puta. Izgleda da nije do plina.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:20   #27
Kod mene mu češće padnu okretaju naglo na 0, ali se ne ugasi već se zatrese i vrati na nekih 500.
Ista stvar kod benzina i dalje nije uočena
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 16:41   #28
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
Kod mene mu češće padnu okretaju naglo na 0, ali se ne ugasi već se zatrese i vrati na nekih 500.
Ista stvar kod benzina i dalje nije uočena
E to se meni dosta često događa, ali se nekada i ugasi. Ista stvar.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 08:23   #29
Imam isti problem-koji se ponekad javlja i na benzin,ali puno češće na plin-pogotovo kad se mota volan po parkiralištima-okretaji padnu i ponekad jednostavno krepa-nebih rekao da je problem u plinu nego da je problem jednostavno izraženiji kod vožnje na plin-vjerojatno neki od senzora.
bender3581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 08:59   #30
Malo sam pregledavao strujnu instalaciju, posebno plinsku, pa sam našao neki konektor sav zauljen s donje strane auta (ide od plinskog ECU-a). Očistio sam ga, našpricao kontakt sprejom i malo mu promijenio mjesto da ne curi po njemu. Od tada mi se nije ugasio, iako je znalo dolaziti do pada broja okretaja skoro na nulu, ali bi se izvukao.
Nije baš da vjerujem da je to, ali čovjek se nada.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:23   #31
Ja bi rekao da je to MAP senzor.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:10   #32
I ja sumnjam na MAP, hebo ih GM i njihovi električni proizvodi. Imao Toyotu sa skoro miljun km sa kompliciranijim sustavom ubrizgavanja i nikada niti jedan senzor nije otišao, a na plin je od prvog dana radila bespriijekorno i bez ikakvih problema.
bender3581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:31   #33
I dalje se gasi. Nije pomogao Kontakt sprej ni čišćenje zauljenog konektora.
MAP senzor? Jeli to onaj što regulira ler-gas?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:11   #34
Negdje sam pročitao da spremnik plina treba biti niže od isparivača. Da li to ima kakve veze?
Kod mene je spremnik gotovo u razini sa isparivačem.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 21:46   #35
2 ninoid

Kako ti radi u leru na benzin, a kako na plin?
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 19:51   #36
Normalno. Mirno. Isto i na benzin i na plin. Zna lagano mijenjati broj obrtaja na leru kada se uključi klima (obična). Isto i na benzin i na plin.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:39   #37
Kod mene su često okretaji i na benzinu i na plinu dosta nisko, a uz to još radi i lagano nemirno.
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 22:21   #38
To je i kod mene. Nisu stalni. Nekada padne na 1000 a nekada i na 800 okretaja na leru. Ali isto i na benzin i na plin. Ali gasi se samo na plin.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:25   #39
U mom se slucaju gasenje motora pokazalo katostrofalnim... Presao sam 30ak tkm na plin (+30tkm starih na benzinu) i otisla glava motora, ventili i jos stosta.
Naimes senzori u autu (Twingo 16v, 2006) nisu nista pokazivali i sad svi slijezu ramenima, ali decki u servisu (Cepelin) ce to sloziti za nekih 11-12.000 kuna (kako vam se cini? treba li traziti drugo misljenje?)!
Tip s kojim sam tamo razgovarao je vrlo pristojan i cini se ok, ali kasnije sam citao po forumima da se takve stvari dogadjaju upravo kao direktna posljedica ugradnje autoplina na noviji tip motora. Jer ako je došlo do začepljenja filtera plinske faze to bi trebalo ici pod garanciju, ili? On tako nesto (naravno) nije spomenuo, a mene zanima vase misljenje ima li ikakvog smisla uopce zapocinjati pricu s garancijom koju su dali na plinsku instalaciju? I dali je itko imao uspjeha u necem slicnom jer pretpostavljam da ce se oni samo ograditi u stilu: mi garantiramo za "otrov" ali ne i za "probavu"
U mom slucaju, plinska instalacija se ocito bas i nije isplatila no tesko je reci koliko je u ovom slucaju vezana za rad Cepelinovaca jer su do sada komplikacije s instalacijom bile relativno male...

Unaprijed hvala na savjetima!
betrion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.