Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 09:02   #201
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
I ja se pitam, wow. A taman uzela Tele2 na pretplatu danas...
A zavisi do koje brzine su ti omogućeni chip u sticku i bazna na koju se spajaš
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:18   #202
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
A zavisi do koje brzine su ti omogućeni chip u sticku i bazna na koju se spajaš
Imam onaj iz internet start paketa, a prema pokrivenosti ionako ne bi mogla hvatati brži net, čak i da imam bolji modem
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:33   #203
Ja se spajam na bonbonov mobilni internet preko mobitela, možda je to uzrok mojih niskih brzina?
Kad bih kupila stick od T-coma, bi li se ti problemi riješili?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:41   #204
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Ja se spajam na bonbonov mobilni internet preko mobitela, možda je to uzrok mojih niskih brzina?
Kad bih kupila stick od T-coma, bi li se ti problemi riješili?

A čuj ovaj noviji ovogodišnji huawei e173 bi ti bar smanjio preveliki ping, zbog modernijeg chipa, brže bi se odazivalo, zahtjev za stranicom prema serveru i njena isporuka na ekran,

a eventualno dobiješ i na brzini mada ona ovisi doslovno o jednom metru lijevo ili desno, zbog prepreka i/ili kutu ulaska eventualne refleksije, znači da se signal od nečega odbija pa dođe do tebe...

u svakom slućaju bih preporučio stick jer je on baš za to, a i mob bude slobodan za pozive, posebno ako se u mob stavlja data kartica koja niti nema pozive itd
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 15:41   #205
Pošto na Tele2 temi nitko ne odgovara, može mi netko ovdje reći zašto ne mogu sms-om vidjeti koliko sam potrošila interneta?Uopće ne želi poslati poruku. Uz to, pročitala sam da ako ne uzmeš 20gb net na početku mjeseca onda se ne računa 20 gb nego manje, ovisno o tome kad si uzeo. Ako je tako ja sam već debelo prekoračila.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 15:50   #206
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Uz to, pročitala sam da ako ne uzmeš 20gb net na početku mjeseca onda se ne računa 20 gb nego manje, ovisno o tome kad si uzeo. Ako je tako ja sam već debelo prekoračila.
Tako je, promet i naknada se obračunavaju proporcionalno broju dana u mjesecu. Npr., ako si uzela 10. u mjesecu, dobit ćeš 2/3 prometa, ali ćeš i platiti samo 2/3 mjesečne naknade.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:01   #207
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Tako je, promet i naknada se obračunavaju proporcionalno broju dana u mjesecu. Npr., ako si uzela 10. u mjesecu, dobit ćeš 2/3 prometa, ali ćeš i platiti samo 2/3 mjesečne naknade.
Pretplatu sam uzela 12.10.

Stvarno bi to negdje trebali istaknuti, ali ko i ono 100 kn mjesečno false tj. misleading advertising 100 kn je ako uzmeš na dvije godine, plus što se plaća radijska frekvencija i modem.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:30   #208
Po tome imaš 20/31, tj. oko 12,9 GB. Malo pripazi s potrošnjom, budući da se svaki dodatni GB plaća 100 kn.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 17:09   #209
Ne znam zašto telci ne uvedu on line provjeru stanja kao vip, refrešaš stranicu i vidiš razliku odmah taj tren, kakve poruke

http://img511.imageshack.us/img511/8012/izrezakt.jpg
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 23:16   #210
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Po tome imaš 20/31, tj. oko 12,9 GB. Malo pripazi s potrošnjom, budući da se svaki dodatni GB plaća 100 kn.
Ako je 12 gb, nisam ni blizu prekoračenja. Yay.

Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto telci ne uvedu on line provjeru stanja kao vip, refrešaš stranicu i vidiš razliku odmah taj tren, kakve poruke

http://img511.imageshack.us/img511/8012/izrezakt.jpg
Baš. Prije nego sam uzela ugovor mislila sam da će se to moći. Niš, nakon godinu dana prebacujem se na VIP il T-mobile, i uzimam bolji modem. Valjda ću tada biti bliže centru, i hspa/umts signalu
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 19:34   #211
...vidim da tu nitko previše ne spominje T-Mobile stick ? U podstanarskom stanu sam, tražim pravu mjeru za stick. Prometa mi treba oko 3-5 GB.
Trenutno koristim tethering na iPhoneu gdje imam 1GB ( brzina u down i up dovoljna ) . E sad si razmišljam dal je jeftinije uzet njihov stick ili samo nadograditi tarifu s 1 na 3 GB na iPhoneu ?

Ideje neko ?
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 08:54   #212
Stick ili iPhone tethering ?

T-Mobile stick ili iPhone tethering ?

U podstanarskom stanu sam, tražim pravu mjeru za mobilni net.

Prometa mi treba oko 3-5 GB.

Trenutno koristim tethering na iPhoneu gdje imam 1GB ( brzina u down i up dovoljna ) .

E sad si razmišljam dal je jeftinije uzet njihov T-mobile stick ili samo nadograditi tarifu s 1 na 3 GB na iPhoneu ?

Ideje neko ?
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.10.2011., 10:13   #213
Koliko plaćate tih 3GB na mjesečnoj bazi me zanima cijena?
BesplatniHost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:35   #214
Quote:
BesplatniHost kaže: Pogledaj post
Koliko plaćate tih 3GB na mjesečnoj bazi me zanima cijena?
Trenutno plaćam za 1GB u iTarifi 150 kn mjesečno, znači za tih 1gb neta otpada 75 kn ( M paket ).

Kad bih uzeo 3GB ( L paket ) plaćao bih 125 kn....
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:05   #215
ja se na net spajam preko mobitela (usb kabelom na pc)...jer u sklopu pretplate na t-mobileu imam za 100 kuna 100 min razgovora, 50 sms poruka i FLAT internet...tako da ni ne planiram kupit neki internet na stick jer nema sanse da negdje za 100 kuna nadjem flat net ...ako nekog zanima, ovo su mi brzine

do nedavno sam koristila maxadsl koji nije bio brzi od ovoga (mozda malo je u uploadu...)

http://www.speedtest.net/result/1571601342.png
androska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:22   #216
Quote:
androska kaže: Pogledaj post
FLAT internet...
Ali ti je samo 512 MB prometa na max brzini, nakon toga ti je 64 kb/s.

Quote:
androska kaže: Pogledaj post
tako da ni ne planiram kupit neki internet na stick jer nema sanse da negdje za 100 kuna nadjem flat net ...
Kako ne, možeš i za 50 kn i to isto kod t-mobilea.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:40   #217
Je je, flat posebno na tarifi za mobitele, how yes no
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 00:19   #218
ok...sorry...nisam se sjetila tog smanjenja brzine jer sam do nedavno imala maxadsl i nije mi trebao net za po doma al sam se preselila i imam na krovu vrazji pcm tako da adsl ne mogu dobiti...a glupo mi kupovati dodatno stick (koji u ovoj ponudi od t-mobilea isto ima smanjenje brzine nakon 500 mb) kad vec placam pretplatu u sklopu koje imam slicnu stvar...

ja sam samo sretna da se ne moram muciti sa stickom koji sam dobila od t-coma sa net startom (dial-up) kao "utjehu" sto nemam mogucnost za adsl..

i btw...ne skidam vise filmove i glazbu, na netu sam vremenski kao i prije, a za prosli mjesec imam 400 mb prometa..vidit cemo ovaj mjesec..
androska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:37   #219
Čudno, ali premašio sam 512 MB i nema nikakvog smanjenja brzine iako imam Ekstra tarifu M...
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:22   #220
Question Mobilni Net - pretplata ili bonovi?

Pozdrav svima!

Molim Vas da mi odgovorite na ovo pitanje čim vidite temu što brže to bolje!

Nemogu se odlučit između pretplate ili bonova za moblini net..

Može li se preplata prekinut nakon 3 mj. i opet se nakon nekoliko mj. pokrenut opet?Jer pogledajte ovo:

Što ako želim prekinuti pretplatnički odnos unatoč obveznom trajanju ugovora?

Kao i kod ostalih T-Mobile tarifnih modela/paketa, dužni ste platiti preostale iznose mjesečne naknade do isteka obveznog trajanja ugovora definiranog T-Mobile cjenikom.

Što onda moraš platit za sve mjesece do kraja pretplate?!
Može li se koristit pretplata 3 mj.(trebam za 1.,2. i 3. mj.) pa se prekinut i opet uključit (opet ću trebat u 7.)?

Na bonove mi se baš ne sivđa jer je dosta skupo (200kn za stick + pa još bonovi..Trebat ću više od 20gb sve ukupno pa mi se to baš i ne sviđa)

Molim Vas za pomoć!
Lovroman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.