Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 00:31   #41
citao sam topic, nisam gledao trailer i, evo, na prvo gledanje mi je dosta lose. nisam ocekivao da ce biti neki opet normalni vampiri nego mislio sam ljudi vs (kako je netko napisao vampira koji seru), a dobio sam neko misticno bice koje mora preci most, nekakve crve, poluzombije itd. razocaran sam.
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 13:34   #42
skoro pa sam ljut, tako jebeno je krenulo, starac odličan, uvod odličan, premisa zanimljiva i onda major fucking fail što se tiče ostatka radnje

Kovčeg pun zemlje koji izgleda jebeno jezivo, koji nema papirnatog traga i za koji ne znaju što tamo uopće radi iz aviona u kojem je umrlo 206 ljudi idu otvarati samo tako, bez izolacije, bez odijela, bez maski, ičega

i onda još lik i skine rukavice, a ona ženska ga ide prstima dirat

nađu praktički novu vrstu u avionu i likovi se s njom igraju ko da je mala mačka

naravno da je netko od glavnih u CDC-u uključen u zavjeru i pomogne da se kovčeg ukloni s mjesta, jer mislim, važnije je potencijalno pustit smrtonosnu zarazu u javnost kako bi sačuvao ugled nego spasit živote sebe i svoje obitelji

najgori klišej ikad

doktor ide uzimat nešto što nije ljudsko a izašlo je iz neobjašnjivo mrtvog čovjeka i gledat to ko malo dijete što gleda pseće govno kad ga prvi put vidi

ova serija radi ono što i mnoge druge serije kako bi razvile radnju, a to je svođenje na idiotizam

jedni od najpametnijih ljudi na svijetu donose najgluplje odluke ikad, doktori i profesori odjednom zaboravljaju 20 godina radnog iskustva i školovanja i ponašaju se kao klinci od 15 godina, sve u svrhu napretka radnje

to je oznaka lošeg scenarija i nedostatka dobre ideje, kad moraš od likova napravit teže kretene kako bi ti serija nekud krenula, ne znam jesu li i novele ovakve al iskreno me zaboli jer ova glupost je u razini Prometeusa kojeg je isto ujebalo svođenje na idiotizam

edit: zaboravio sam kak netko može fizički napast čovjeka pred policijom bez razloga i ništa mu neće biti, te još gluplju premisa da su oni svi toliko bijesni na njega bez ikakvog razloga, ko da je prosječan čovjek toliko glup da ne zna da je CDC tu da istraži uzrok smrti i da nije odgovoran, umjesto da su prikazali rodbinu kao zabrinute i izbezumljene oni posežu za još jednim jeftinim klišejem ljutitog oca žrtve koji još i sliku sa sobom nosi

kakva jeftinjara da ne možeš vjerovat, uspjeli su natrpat više klišeja u sat vremena nego kvalitetnih scena

Zadnje uređivanje anati : 16.07.2014. at 13:40.
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 17:53   #43
Juče pogledao pilot. Knjige sam dosta davno pročitao, prvo na engleskom a potom i na hrvatskom čim se izdanje pojavilo. Što se knjiga tiče, nemam nekih zamjerki sem na treću knjigu gdje ima nekih proseravanja koja ne podnosim ali o tome se može raspravljati na odgovarajućoj temi.


Što se pilota tiče, sve je prošlo OK ali imam ozbiljnih zamjerki. Da krenem od pluseva.

Izbor glumaca mi se svidja, posebno Setrakian koji je upravo onakav kakvim sam ga zamišljao. Ostali likovi koje smo do sada sreli su takodje u redu, nemam posebnih zamjerki, Gus me malo nervira ali takav je i u knjizi.

Master je izvanredno dobro prikazan. Plašio sam se da bi mogli izmijeniti njegove osobine iz knjige i predstaviti ga u Count Dracula fazonu no dobio sam više nego što sam očekivao. Prikaz u pilotu je čak siroviji i nešto strašniji od onog iz knjige, gdje je Master u principu opisan kao jako visok lik sakrivenog lica. Tu dajem veliki plus.

Sad minusi.

Kao prvo, atmosfera. Nedostaje mi one veoma, veoma jezovite atmosfere kojom prvi dio prve knjige tako obiluje. Scena kada prvi put prilaze "mrtvom avionu", scena kada ulaze u avion, scene iz mrtvačnice a posebno zadnja scena sa djevojčicom, sve je u knjizi višestruko strašnije prikazano. Vizuelno sve djeluje OK ali te prelomne scene od kojih mi se kosa dizala tokom čitanja knjige u kasne noćne sate (samo tada sam imao vremena) u seriji su ispale nekako zbrzane, sterilne. Gdje je tu Del Toro, znamo da je sposoban napraviti tu atmosferu (npr, Mama i scene u kolibi) ali u pilotu mi to fali.

Gluma je na momente loša, kao i dijalozi. Knjige nisu sad neka literalna remek-djela no tamo sve bolje funkcioniše, imam osjećaj da se ekipa koja radi seriju nije najbolje snašla. Pošto je ovo tek prva epizoda, opraštam im glumu, postava je nova i treba im vremena da se uhodaju i udube u likove.

Ponašanje naučnika je, blago rečeno, debilno. Gomila sitnica koje bodu u oči, u knjigama su te stvari uglavnom prikazane dosta korektno ali u seriju je sve to ispalo glupavo. Npr, Helix kojeg radi SyFy (eeej, SyFy!!) je Andromeda Strain (originalni film, ne remake) spram ovoga. Ne znam zašto su to radili tako ali ajd, pilot, nisu ušli u fazon. Vidjećemo kako će ići dalje.

Ima par gluposti tu i tamo, kao npr. kada par likova ručno spuste The Coffin koji ej stajao uspravno a nedugo potom se kaže kako ej on težak 500 funti i kako nema teorije da ga neko može pomjeriti bez viljuškara. Gledam mnogo serija i filmova pa sam se isparksao u primijećivanju takvih gluposti, ništa posebno ali eto, moglo je i bolje.

Neko je gore spomenuo kako mu smetaju crvi, mistični lik koji mora preći rijeku i polu-zombiji...takvima mogu samo preporučiti da budu malo strpljiviji pa će im sve biti jasno, svaki od tih detalja je podrobno razradjen u knjigama te će isto tako morati biti objašnjen i u seriji. Polu-zombiji će uskoro postati vrlo "zanimljivi".

Da zaključim, pilot ima nekoliko mana no serija se apsolutno gleda dalje, radujem se vidjenju nekih likova i dogadjaja iz knjiga.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:01   #44
ja sam ono vezano za most računao da mora doči što prije do manhatena jer tamo će ga zgrade zaštiti od sunca,bez ikakve mističnosti.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:28   #45
Meni je ovo izvrsno i zanimljivo. Netko kaže da nema atmosfere, po meni apsolutno ima. Master izgleda odlično. Gluma je u najmanju ruka solidna. Ne vidim ništa loše.

Ustvari čudi me ovdje dosta zamjerki od nekih forumaša, a znam da im se sviđaju neke serije koje su blago rečene trash.

Izbor glumaca, radnja i sva ta misterija su me privukle. Odlična prva epizoda i prati se dalje.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 22:13   #46
Solidan početak i evo da pohvalim Zombie_666 jer obožavam pročitati ovakvu paralelu između knjige i serije i odlično što nema spoilera. Najveći minus mi je bio upravo postupanje znanstvenika i kako sam nedavno čitao i pogledao Andromeda Strain baš mi se u glavi ta paralela povlačila kako je to tamo bolje odrađeno. Ali osim toga zanimljiva priča i misterija, ima nekih minusa, ali u konačnici jako zadovoljan
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 03:17   #47
Auu sta ste se raspisali...vidim gleda se u sitnice koja ih ima i svaka americka serija...meni je dobra..onako misticna bas po mojoj mjeri gleda se i dalje...e i da, stari je odlican
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 12:37   #48
I ja sam primjetio to, a baš me zanima koliko tih ljudi gleda Under the Dome ili Falling Skies koji su neusporedivo gluplji i to nisu uspjeli popraviti nakon toliko vremena.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 14:56   #49
Upravo pogledao pilot i mogu reći da sam zadovoljan.
Okej, likovi su iritantni i stereotipni ali pružit ću joj šansu pa dokle bude išlo. Mada ne očekujem ništa spektakularno.
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 16:26   #50
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo izvrsno i zanimljivo. Netko kaže da nema atmosfere, po meni apsolutno ima. Master izgleda odlično. Gluma je u najmanju ruka solidna. Ne vidim ništa loše.

Ustvari čudi me ovdje dosta zamjerki od nekih forumaša, a znam da im se sviđaju neke serije koje su blago rečene trash.

Izbor glumaca, radnja i sva ta misterija su me privukle. Odlična prva epizoda i prati se dalje.
Ne kažem da atmosfere nema, samo nisu uspjeli da je izgrade na način koji je prikazan u knjizi, posebno u scenama koje sam naveo. Čitam mnogo horora te smatram da je uvodni dio prve knjige, prije epidemije, stvarno veoma jezovit. Nedostaje mi atmosfera nastupajuće kataklizme, ako ste čitali knjigu morali ste to primijetiti. Stvarno izvanredno napisano.

Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Solidan početak i evo da pohvalim Zombie_666 jer obožavam pročitati ovakvu paralelu između knjige i serije i odlično što nema spoilera. Najveći minus mi je bio upravo postupanje znanstvenika i kako sam nedavno čitao i pogledao Andromeda Strain baš mi se u glavi ta paralela povlačila kako je to tamo bolje odrađeno. Ali osim toga zanimljiva priča i misterija, ima nekih minusa, ali u konačnici jako zadovoljan
Hvala!!

Slažem se sa mišljenjem u svakom pogledu.

Što se tiče zagledanja u svaku sitnicu, ovo je ipak nova serija iza koje stoji prilično veliko ime u žanru horora i fantazija, knjige su doživjele solidan uspijeh i vrlo su popularne te su očekivanja zbog svega veoma visoka.

Spomenuti Falling Skies ne pratim, nije mi legla od prve epizode/pilota. Under the Dome sam pratio prvu sezonu, za drugu nisam siguran hoću li, neke stvari su me jako iznervirale iako nisam čitao knjigu (oni koji jesu pljuju seriju naveliko). Moguće da me ipak navuče čista radoznalost zbog nekih likova koji su mi bili simpatični.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:09   #51
btw. ja sam očekivao malo više akcije...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 21:00   #52
Polako, biće akcije u sledećim epizodama.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 00:36   #53
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Ne kažem da atmosfere nema, samo nisu uspjeli da je izgrade na način koji je prikazan u knjizi, posebno u scenama koje sam naveo. Čitam mnogo horora te smatram da je uvodni dio prve knjige, prije epidemije, stvarno veoma jezovit. Nedostaje mi atmosfera nastupajuće kataklizme, ako ste čitali knjigu morali ste to primijetiti. Stvarno izvanredno napisano.
Ma sve pet

Meni osobno atmosfere ima. Cijela epizoda mi je atmosferična ne samo zbog toga što se događa po noći već cijela ta misterija + virus su mi dali onaj osjećaj koji volim kod horora. Čitam i ja horor literaturu. Jako volim Mathesona. Može i Lovecraft, King i ostali velikani...

Ovu knjigu nisam čitala tako da ne znam što je Del Toro smislio. Ja se baš bojim da ovo što su dobili u prvoj epizodi ne pokvare sa previše akcije.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 09:26   #54
Meni je ok i zanimljiv pilot ali tome vjerojatno pridonosi manjak slicnih serija.

Minusi blesavi postupci pojedinaca te malo previse raznih kreatura.

Jedino me zanima zasto je onom liku skasio glavu nakon sto ga je isisao, da ne ozivi ko ostali?
__________________
I will let you down
I will make you hurt

Zadnje uređivanje damien666 : 19.07.2014. at 09:31.
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 18:14   #55
...početak malo dosadan al na kraju svega sam zadovoljna sa pilotom i naravno da ću nastaviti gledati ipak je to Guillermo del Toro
Bazzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 22:25   #56
nisam čitao knjige (nisam znao niti da postoje) ali nemi osobno je s01e01 ostavila onaj WOW efekt kao što ni jedna serija nije dugo vremena.....

definitivno pratim dalje.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 13:11   #57
mala obavijest - kupila sam danas knjigu Vrsta prvi dio trilogije u Algoritmu za 39.90 kn to je neko izdanje koje je izaslo na kisocima ali su ih povukli pa se sada samo prodaje po knjižarama pa ako nekog zanima dotični primjerak sad zna di treba tražiti
Bazzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:03   #58
Quote:
Bazzel kaže: Pogledaj post
mala obavijest - kupila sam danas knjigu Vrsta prvi dio trilogije u Algoritmu za 39.90 kn to je neko izdanje koje je izaslo na kisocima ali su ih povukli pa se sada samo prodaje po knjižarama pa ako nekog zanima dotični primjerak sad zna di treba tražiti
Može naziv sve tri knjige i ko izdaje to kod nas?
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:00   #59
Baš me briga, meni je ovo super.

Skroz sam zadovoljna, tu je bilo prostora za zasrat sve po spisku, ali što se mene tiče, zasralo se nije.

Zadnja scena fantastična.

Najviše mi se sviđa kako su vizualno savršeno riješili i crve i žalce i mastera i sve ostale efekte, bolje je, jezovitije i slikovitije nego što sam zamišljala prilikom čitanja.

Pretpostavljam kako će scene (kojih je u ovoj epizodi bilo poprilično) Ephove privatne drame oko sina, žene i alkoholizma ponukati neke na "who cares" i "čemu sapuničarenje?" negodovanje, ali ti se odnosi i emocije moraju postaviti, jer itekako utječu na buduću radnju.

Zapravo svaka sitnica koja nečitaču može na prvu izgledati kao nebitno popunjavanje prostora ima svoj razlog.

Tek je počelo. S guštom ću popratit ostatak.

Vasiliy Fet.

Odličan odabir.

Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Može naziv sve tri knjige i ko izdaje to kod nas?
1. The Strain (Vrsta)
2. The Fall
3. The Night Eternal

Samo prvi dio (Vrsta) je preveden na hrvatski (ima u Algoritmu) i uopće mi nije jasno zašto i što se čeka. Jer je to vani već par godina.
Ako ti nije problem čitati na engleskom, naruči/kupi/skini s neta.

Zadnje uređivanje kaya714 : 21.07.2014. at 13:08.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:04   #60
Quote:
1. The Strain (Vrsta)
2. The Fall
3. The Night Eternal

Samo prvi dio (Vrsta) je preveden na hrvatski (ima u Algoritmu) i uopće mi nije jasno zašto i što se čeka. Jer je to vani već par godina.
Ako ti nije problem čitati na engleskom, naruči/kupi/skini s neta.
Nije mi problem čitati na engleskom, hvala, problem je sto sam jedini čitać u kućantvu koji zna engleski pa zbog ostalih čitaća običnu kupujem samo hrvatske prijevode knjiga
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.