Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 20:01   #21
Ovo je odlično. Stvarno.

Čovjek bi pomislio: Eh, još jedna priča o dva detektiva i ubojstvu - meh, međutim, pogriješio bi.

Najugodnije sam iznenađena samim tekstom. Stvarno je nešto svježe. Mislim, ona McConaugheyjeva percepcija ljudske rase koju je ispričao u autu.
Tko nije bar na trenutak pomislio: Jbt, čovjek je u pravu? Jedini način da spasimo planetu je da se prestanemo reproducirati i izumremo.

Još nismo imali detektiva filozofa.

I stvarno, što je s tim McConaugheyjem u posljednje vrijeme? Za ne prepoznat. Još jučer bio je zaštitni znak romantičnih komedijica, golog torza i bedastog cereka, a vidi ga sad. Postao je glumac.
Ali fakat pravi. Pravcati.

Odličan je.

Ispričavam se na plahti, ovo me jako ugodno iznenadilo. I vidim da će se fino razvijati.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 20:19   #22
Thumbs up

Evo uvodne špice:
https://www.youtube.com/watch?v=FxXRkqXfhYM

Moram reći da bolju nisam vidio već duže vrijeme.
HansieDJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:21   #23
Zadovoljan sam, pomalo je mračno, depresivno ima ono nešto... Jedino me malo ubija taj teksaški naglasak, teže za pratiti bez titlova... Sviđa mi se i uvodna špica...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:47   #24
E ovaj je pilot rasturio

Dvojac zanimljiv, slučaj zanimljiv, a tek onaj razgovor u autu, onako fino protkan humorom

Ma predobro
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:52   #25
Odlična prva epizoda koja je apsolutno ispunila moja očekivanja.

Zapravo sam od Hannibala očekivao da bude kao ova serija, ali on je otišao u nekom drugom smjeru, na prvom mjestu je šokiranje pa tek onda dijalozi, karakterizacija i radnja, zamjerem mu tu csi šablonu(negativac po epizodi), dok je ova serija sve suprotno.
Gluma odlična.

Da i ja Esam uvodnu špicu, ali i cijeli taj readneck setting, kuruzna polja i potencijalne Woo-doo Sotoniste, plitak sam na takve šablone.

Svidio mi se Twist na kraju epizode, uopće ga nisam očekivao, biti će zanimljivo gledati događaje iz prošlosti koji su utjecali na sjebanost glavnih protagonista sa budućom primoranom suradnjom kako bi riješili slučaj za kojeg su mislili da su ga zatvorili.


Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
I stvarno, što je s tim McConaugheyjem u posljednje vrijeme? Za ne prepoznat. Još jučer bio je zaštitni znak romantičnih komedijica, golog torza i bedastog cereka, a vidi ga sad. Postao je glumac.
Ali fakat pravi. Pravcati.

Odličan je.
Meni je Mekonahi bio jedan od najljigavijih i najgorih glumaca, no kada sam prije dvije godine pogledao Killer Joea raspametio sam se, lik je rasturio, ubio, sada sa nestrpljenjem išćekujem svaki njegov film. On mi je uz Di Capria i Bale trenutni to 3.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:02   #26
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post

Svidio mi se Twist na kraju epizode, uopće ga nisam očekivao, biti će zanimljivo gledati događaje iz prošlosti koji su utjecali na sjebanost glavnih protagonista sa budućom primoranom suradnjom kako bi riješili slučaj za kojeg su mislili da su ga zatvorili.
Ja uopće nisam skužio kraj. Kaj onaj crni misli kad mu kaže da je otišo "off the grid" ?

Pitanje:
Dok sam gledo seriju mislio sam da je ovo neka "fight club" shema da je detektiv podvojena ličnost
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:02   #27
Ja nisam skuzio sta je s onima di je onaj slagirani bejzbolas, jesu oni u nekom rodu sa onom malom nestalom ili sa ovom ubijenom?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:08   #28
Odlicna prva epizoda



http://youtu.be/NGw7KtRxfgU
billy walsh is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:44   #29
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Ja uopće nisam skužio kraj. Kaj onaj crni misli kad mu kaže da je otišo "off the grid" ?
Off the grid- nije ga bilo ni viti ni čuti, što i ne čudi s obzirom na njegovu pesimističnu narav i filozofiju. Odlutao čovjek nekamo.

Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Ja nisam skuzio sta je s onima di je onaj slagirani bejzbolas, jesu oni u nekom rodu sa onom malom nestalom ili sa ovom ubijenom?
Mislim da su oni u rodu s tom malom nestalom. To je drugi slučaj koji istražuju, može biti i ne mora da je povezan s ovim slučajem iz 1995.

I otkad je to Matthew McConaughey čuđenje u svijetu? Pa čovjek je imao uloge u Killer Joe, Mud, Lincoln Lawyer, Dallas Buyers club. Nije samo iskočio iz Sahare drito u True Detective.

Uglavnom Marty u radnji iz 2012 nema vjenčani prsten, jel da? A i izgledalo je da se praši s onom curkom što je došla u postaju s nekim papirima.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:48   #30
Scena u autu:
http://www.youtube.com/watch?v=A8x73UW8Hjk

Možda najbolji dio prve epizode.
HansieDJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:12   #31
Jedino mi malo zbunjujuce to kako istrazuju slucaj te male nestale a nisu ustvrdili da je nekako povezana s ovom ubijenom. Ali ako ovako nastave ovo ce mi bit top 5 serija ikada.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:23   #32
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Off the grid- nije ga bilo ni viti ni čuti, što i ne čudi s obzirom na njegovu pesimističnu narav i filozofiju. Odlutao čovjek nekamo.



Mislim da su oni u rodu s tom malom nestalom. To je drugi slučaj koji istražuju, može biti i ne mora da je povezan s ovim slučajem iz 1995.

I otkad je to Matthew McConaughey čuđenje u svijetu? Pa čovjek je imao uloge u Killer Joe, Mud, Lincoln Lawyer, Dallas Buyers club. Nije samo iskočio iz Sahare drito u True Detective.

Uglavnom Marty u radnji iz 2012 nema vjenčani prsten, jel da? A i izgledalo je da se praši s onom curkom što je došla u postaju s nekim papirima.
Da , još su tu i dobre uloge u Bernie ,Paperboyu,
podcjenjenom Magic Mikeu, i naravno Vuku s Wall Streeta.
billy walsh is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:37   #33
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Da , još su tu i dobre uloge u Bernie ,Paperboyu,
podcjenjenom Magic Mikeu, i naravno Vuku s Wall Streeta.
Nisam gledala Magic Mike, ali u IMHO precijenjenom Vuku on sasvim korektno tumači jednu malu ulogu.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:42   #34
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
I otkad je to Matthew McConaughey čuđenje u svijetu?
Od 2011. i Lincon Lawyera, nakon toga niže uspjeh za uspjehom.
Pitanje je što je čekao do sada? Koji mu je klinac bio, da li ga nisu zanimali ozbiljniji projekti ili šta? Šteta potraćene karijere.
Ali neka on to sada nama sve vrati, sa kamatama.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:57   #35
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Od 2011. i Lincon Lawyera, nakon toga niže uspjeh za uspjehom.
Pitanje je što je čekao do sada? Koji mu je klinac bio, da li ga nisu zanimali ozbiljniji projekti ili šta? Šteta potraćene karijere.
Ali neka on to sada nama sve vrati, sa kamatama.
Na početku karijere glumio je on u dva indie dragulja : Lone Star, John Saylesa i Dazed and Confused od Richard Linklatera meni osobno jedan od dražih filmova devedesetih
Nakon toga se nažalost posvetio srednjestujaškim Hollywoodskim filmovim,da bi zadnjih par godina počeo glumiti u ozbiljnijim filmovima.
Tako da mislim da će i on i Woody(koji isto ima dosta prosječnih ali i vrhunskih uloga) tek sad u True Detective pokazati svu raskoš svog talenta.
billy walsh is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:10   #36
Quote:
HansieDJ kaže: Pogledaj post
Scena u autu:
http://www.youtube.com/watch?v=A8x73UW8Hjk

Možda najbolji dio prve epizode.
Jebena scena.
Još jedna odlična serija od HBO-a

McCounaghey je faca samo takva. Tmuran mu lik, tmurna serija, diš bolje.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:23   #37
Vrhunski mi je ovo šta sve više glumaca iz filmova uzima uloge u serijama. SA McConaugheyem i Woodyem su stvarno pogodili, odličan tandem
__________________
♠ Killed By Death ♠
Vasily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:43   #38
Upravo sam počela gledat.
Reko, koji rozi, koji Hannibal, daj me nemoj...

Hej, a scena u autu!

I think human consciousness is a tragic misstep in evolution.

(Methinks I got myself a nice piece of television to look forward to every week!)

__________________
No Man's Land

Zadnje uređivanje darius-britt : 14.01.2014. at 00:51.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 09:52   #39
Eh, pa ispričavam se onda stričeku Mcconaugheyju, nisam znala da je već prije par godina postao glumac. Jebiga, spominjane filmove nisam gledala.
Znam ga kao "onog koji na kraju osvoji curu s kojom je sat i pol bilo nekih peripetija".
I onda u razmaku od par dana pogledam Dallas BC i ovo, pa mi ništa nije jasno.

Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Hej, a scena u autu!

I think human consciousness is a tragic misstep in evolution.
Najbolje napisan komad teksta koji sam u ohoho vremena imala prilike čuti na televiziji. Ma, i na filmu.
Vidim, već sada, dva dana nakon emitiranja taj tekst i ta scena ulaze u anale.

Dobro je to onaj lik opisao, ovo se čita gotovo kao roman.



Možda da za 4. sezonu Sherlocka posude ovog scenarista? Pa da opet nešto pametno izađe iz Sherlockovih ustiju?

Zadnje uređivanje kaya714 : 14.01.2014. at 09:58.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 12:08   #40
Jako, jako dobro. Sviđa mi se vremenska rascjepkanost radnje i hintovi koje njih dvojica daju kroz one intervjue. Setting je isto izvrsno pogođen, u potpunosti odgovara tmurnoj radnji. Uz onaj razgovor u autu koji svi spominju, meni se svidjela i ona opservacija kako grad izgleda kao nečije sjećanje na grad koje je s vremenom izbjedilo. A dva glavna glumca stvarno rasturaju. Ovo bi stvarno mogla bit jedna od najjačih serija ikad.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.