Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 20:13   #1
Question raditi iz hrvatske za stranu firmu

Molim Vas za savjet,

povratnica iz inozemstva radi za stranu firmu, usluge tipa consultinga i marketinga i to na stranom trzistu, i ta strana firma je je jedini izvor prihoda.

Povratnica je otvorila lani obrt u Hrv., i sad nakon godinu dana mora uci po sili zakona u sustav pdv-a zbog većih prihoda;

Kako ce sada ispostavljati racune i koliko poreza mora placati ako stranici nisu u sustavu pdv-a ? Ako strancima ne moze ispostaviti pdv, znaci li da ga mora sama platiti?

Kako povratnica ima dvojno drzavljanstvo i racun u banci u EU, postoji li mogucnost (možda isplativija) da ne radi za tu firmu kao obrtnik sa sjedistem u Hrv. već kao nekakav freelancer s autorskim ugovorom- ako je to uopce moguce kad joj je prebivaliste sada u Hrvatskoj?
Što je najisplativije?
Ulazni troškovi su mali, nikakv koristi nece imati od pdv-a
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 14:29   #2
Posto to nije nikako vezano s Hr. Nek ima strani racun za uplatu servisa. nitko nikad nece provjeravati to! nek sebi s tog racuna mjesecno prebaci na hrvatski devizni rc / ili uzme cekove... i nek zivi kao lord

hrvatsku treba zaobici sto vise. jer ne nudi prava rjesenja. bolje receno samo stvara probleme

''racun u banci u EU, postoji li mogucnost (možda isplativija) da ne radi za tu firmu kao obrtnik sa sjedistem u Hrv. već kao nekakav freelancer s autorskim ugovorom'' prebivaliste je ne bitno. mozes na interentu kupi prostor u indiji za adresiranje po 20 dolara.

ako im prilozi pdv, izgubit ce klijente. jer klijente zanima niska cjena. i vole cuti kako nisu platili taksu. onda se znaju da su prosli jeftinije. isto tako nitko ne voli kompliciranje. jedino joj preostaje da povisi cjenu i da a ne spominje pdv. ili da ga sama placa. to svi radimo - pdv je samo da se plati. jedino kroz troskove ga nekako izbit nazad. ima miljon caka na tu temu. ali davanja nikako izbit neces. osigurali se oni da ne bi bio na nuli

kako te svjetske firme placaju pdv od frelancer narudzba?

kod nas su se svi uspanicili, i ja sam a trebalo bi ignorirat i ne mislit o tom

Zadnje uređivanje MillionMan : 03.02.2013. at 14:43.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 17:03   #3
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
Posto to nije nikako vezano s Hr. Nek ima strani racun za uplatu servisa. nitko nikad nece provjeravati to! nek sebi s tog racuna mjesecno prebaci na hrvatski devizni rc / ili uzme cekove... i nek zivi kao lord

hrvatsku treba zaobici sto vise. jer ne nudi prava rjesenja. bolje receno samo stvara probleme

''racun u banci u EU, postoji li mogucnost (možda isplativija) da ne radi za tu firmu kao obrtnik sa sjedistem u Hrv. već kao nekakav freelancer s autorskim ugovorom'' prebivaliste je ne bitno. mozes na interentu kupi prostor u indiji za adresiranje po 20 dolara.

ako im prilozi pdv, izgubit ce klijente. jer klijente zanima niska cjena. i vole cuti kako nisu platili taksu. onda se znaju da su prosli jeftinije. isto tako nitko ne voli kompliciranje. jedino joj preostaje da povisi cjenu i da a ne spominje pdv. ili da ga sama placa. to svi radimo - pdv je samo da se plati. jedino kroz troskove ga nekako izbit nazad. ima miljon caka na tu temu. ali davanja nikako izbit neces. osigurali se oni da ne bi bio na nuli

kako te svjetske firme placaju pdv od frelancer narudzba?

kod nas su se svi uspanicili, i ja sam a trebalo bi ignorirat i ne mislit o tom
Ma o čemu ti pričaš...ako ispostavlja ino fakturu ne obračunava PDV, niti ga plaća. Molim te da ne pričaš o nečemu što očito ne poznaješ.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 17:34   #4
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ma o čemu ti pričaš...ako ispostavlja ino fakturu ne obračunava PDV, niti ga plaća. Molim te da ne pričaš o nečemu što očito ne poznaješ.
sto pita onda
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:46   #5
prvo , ispricavam se ako sam stvorio zabunu jer je slicno pitanje vec postano na jednu drugu temu., ali topic je specifican i zasluzuje odvojenu temu.
devil girl, hvala, s tim da koliko sam nasao na net-u, pdv se ne ispostavlja tj ne placa za izvoz samo za određene usluge, dok se za neke plaća. kako se ovdje radi o obradi podataka , posredovanju u promidžbi a sve preko interneta i vpn-a tj sve je u mjestu primatelja i pdv se ne plaća.
ilegalne kombinacije nisu nam zanimljive, a sumnjam i da bi funkcionirale, pogotovo na duze vrijeme...
hvala na odgovorima!
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:06   #6
i ovo jedna od tema koja se vezu na fiksalizaciju i ajmo sve legalno u drzavi. jel vi nama ovo sirite neku vjest ili?
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 18:57   #7
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
i ovo jedna od tema koja se vezu na fiksalizaciju i ajmo sve legalno u drzavi. jel vi nama ovo sirite neku vjest ili?
Prije pokušaj upozorenja da će sad sve biti povezano Porezna, mup, carina itd) i fiksalizirano
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.