Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 23:36   #1
Ispravljanje knjigovodstvenih grešaka

Knjigovodstveni servis ostavio mi je totalni kaos i otkazao usluge nakon par katastrofalnih pogrešaka ili možda pokušaja iznuđivanja novca. Sve sam predao policiji i položio za samostalnog računovođu. Može li mi netko odgovoriti što da napravim sa obvezom prema dobavljaču s PDV-om na kontu 2200 koja u stvari ne postoji niti je ikada postojala? Mislim da je taj iznos od 1293 HRK zapravo obveza za porez na tvrtku i članarinu HGK koji su se trebali prebiti pretporezom ali od PU rješenje nikada nije stiglo, pa ga je knjigovođa tu držao dok ne stigne rješenje. Jer na kontima Poreza na tvrtku i članarine nema duga iz tih godina. Na zahtjev sam dobio izlist svih uplata i prebijanja i povrata pretporeza od PU i oni su zahtjeve za prebijanje obveza pretporezom sproveli samo što mi nisu dostavili rješenje. Zahvaljujem.
Zaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 05:58   #2
Ako misliš da je tako, jednom temeljnicom koju ćeš nazvati -ispravci krivih knjiženja prethodnih godina- jednostavno prebaci s dobavljača na obveze koje spominješ...
U bilanci se neće ništa znatno promijeniti jer inos ostaje na obvezama...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 08:25   #3
Hvala Gric Gric! Ali možda to i nije dug za spomenute obveze, nedostaje mi bilaca iz 2009 godine. Mogu li ikako poništiti te nepostojeće obveze prema dobavljaču na kontu 2200?
Zaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 18:21   #4
Quote:
Zaar kaže: Pogledaj post
Hvala Gric Gric! Ali možda to i nije dug za spomenute obveze, nedostaje mi bilaca iz 2009 godine. Mogu li ikako poništiti te nepostojeće obveze prema dobavljaču na kontu 2200?
Trebao bi prvo ustanoviti o čemu se radi...
Jesi li pokušao dobiti kopiju bilance iz porezne uprave? Oni obično traže da se priloži bilanca uz završni račun?
Ili iz zavoda za statistiku?

Edit: možeš se javiti nekoj revizorskoj kući, oni će ipak profesionalno i u skladu sa zakonima uskladiti sve na trenutno stanje... Koštat će te, ali vjerujem da će se i isplatiti...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:14   #5
Hvala!

Zahvaljujem. To ću vjerojatno i napraviti, obratiti se nekom za reviziju, premda mi je već jedan kukolj u žitu napravio štetu veću od ukupnog četverogodišnjeg poslovanja.
Zaar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.