Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 13:29   #141
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Izuzetak je 2007
Misliš 2006.ta valjda

2007. nije mogla biti bolja
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:30   #142
bome ta
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:04   #143
Quote:
loop22 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši....

Napravila sam trend analizu, od 2009 do 2012 učinilo mi se da vidim nekakav dvostruki vrh što bi teoretski značilo da bi trebalo doći do obrata trenda - po mojoj procjeni trebao bi znači sad početi padati
Tvoj dvostruki vrh (oko 1885-1900 bodova,valjda misliš na njega) je već preskočen i to sa tri zadnje tjedne zelene svijeće.

Dvostruki vrh su IMO peakovi od 2009. i 2011.
Po svemu Crobex raste još mjesec-dva i ide do 1960-2000 bodova,možda čak malo i preskoči 2000,a onda nazad. Pad do 1250 moguć bi bio samo ako svijet uđe u novu recesiju.


__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 07:42   #144
I tako, dok zadnjih tjedana US indeksi rade higher highs, a Zweig Breadth THrust lower highs... jučer nam ode Martin Zweig

http://www.businessweek.com/news/201...ket-crash-dies

Najavljuje li to uskoro novu 1987?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:55   #145
Bok, ljudi. U čemu vi radite te grafove?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 07:26   #146
kako tko svako u nekom svom ja svoje u Amibroker-u.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 13:30   #147
A ima li neki besplatni?

Doduše, našla sam staru verziju Amibrokera na TPB-u.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 22:35   #148
Besplatni?
Imaš jTrader online... svaki put, doduše moraš naštimavati indikatore i dionice/indekse ispočetka (moraš i znati kratice za vanjse indekse), ali meni je praktičan...za 0 kn...pokreneš ga ujutro, ostaviš i miran si

http://services.ttweb.net/_java/jTra...ame=tts-400019
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:14   #149
Pomoć

Pozdrav,

tek sam počeo sa učenjem tehničke analize. Zamolio bi ako mi netko može objasniti niže navedeni graf.

http://s23.postimage.org/fdst8b83f/Market_timing.png

Jedino što ja vidim da ima rastući trend i to je to ostalo ne shvaćam
visokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:33   #150
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Besplatni?
Imaš jTrader online... svaki put, doduše moraš naštimavati indikatore i dionice/indekse ispočetka (moraš i znati kratice za vanjse indekse), ali meni je praktičan...za 0 kn...pokreneš ga ujutro, ostaviš i miran si

http://services.ttweb.net/_java/jTra...ame=tts-400019
Baš tome slično sam i tražila! Hvala!
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:58   #151
Molim, nema na čemu!
Ne znam što te zanima, da li samo naše dionice /indeksi ili i što strano/drugo (za to treba koji put i pogađati i znati kratice, nisu baš one uobičajene)?

Bajdvej, dobar nick...jel Bach?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 18:23   #152
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Molim, nema na čemu!
Ne znam što te zanima, da li samo naše dionice /indeksi ili i što strano/drugo (za to treba koji put i pogađati i znati kratice, nisu baš one uobičajene)?

Bajdvej, dobar nick...jel Bach?
Je, hvala.

Zasad me zanimaju naše dionice jer se igram s vb.zse.hr, iako nekako sumnjam da tehnička analiza išta znači kad je o njima riječ... premalo tržište. Jesam u krivu?
Stekoh dojam prema kretanjima cijena da u vezi domaćih dionica jedino ima smisla pratiti vijesti i kupovati/prodavati netom što se pročuje nešto pozitivno/negativno, a ostale metode mačku o rep.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:35   #153
U biti... kod nas je najbolje slijediti gomilu ili biti protiv logike, TA baš puno ne pomaže

Inače bude ovako:



__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:44   #154






Pratiš li ti druge burze? Gdje ti se TA pokazala korisnom dosad?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:27   #155
Može jedna za RIVP?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:54   #156
Cool

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Može jedna za RIVP?
Ako se spusti na 15-16 kupuj inače SHORT ( ah toga nema u HR).
ds12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:04   #157
Dečki ,
Tehnička analiza vam vrijedi samo na dnevnoj razini za daytrading. Sve ostalo je priča za naivne i neznalice.

Preuzeto od Felixa sa izbrisane stranice o trejdanju opcija od strane Optionmast(autora hardkapitalzam bloga) kojeg je javno i argumentirano raskrinkao kao trgovca na "vijesti" iako to nigdje nije decidirano napisao, te je isti nakon toga izbrisao i site opcije com:

https://web.archive.org/web/20120420...e.com/node/336

Inače taj je Felix u realnom vremenu TOČNO predviđao velike pomake na US marketu indeksa i dionica, što je zabilježeno u komenterima tijekom live trejdanja na hardkapitalizam blogu.

TROMOST cijene dolazi do izražaja samo na neprekinutome nizu trgovanja, dakle na dnevnoj razini za trgovanja u marketu kada se otvaranjem marketa kreće od nule
utjecaj volumena protrgovanih prethodnih dna nema nikakvoga utjecaja jer se cijena formira samu o odnosu na ponudu i potražnju toga dana što je potpuna MATEMATIČKA I LOGIČKA LAŽ

dionice ne postoje "od jučer" niti se njima ne trguje "od jučer". Zašto su onda donijeta takva pravila kada bi se jednostavno cijena mogla računati u kontinuitetu ? još malo analize pa ćemo vidjeti pozadinu...

na ZSE možete vidjeti da je "close" dnevna cijena kvocijent ukupno uloženoga novca u kunama i volumena toga dana, što je sasvim TOČNO ZA TAJ DAN, MEĐUTIM NAMJERNO JE POTPUNO KRIVO POSTAVLJENO ZA REALNU CIJENU DIONICE KOJA POSTOJI I KOJOM SE TRGUJE GODINAMA,A NE OD POČETKA DANAŠNJEGA DANA!

TAKVA CIJENA NIJE REALNA I NAMJERNO JE PODLOŽNA MANIPULACIJAMA JER SE DIONICI DRASTIČNO SMANJUJE TROMOST SA VIŠEGODIŠNJE,VIŠEMJESEČNE,VIŠEDNEVNE... NA SAMO DNEVNU RAZINU.

VELIKA TROMOST POTPUNO ONEMOGUĆUJE MANIPULACIJE CIJENOM ! NITKO ,AMA BAŠ NITKO NE BI IMAO TOLIKO NOVACA DA MANIPULIRA CIJENU UZ REALNU TROMOST SVAKE DIONICE KOJOM SE TRGUJE U NEKOM DULJEM PERIODU.TAKOĐER NI PRIJEVARA TJ.KREIRANJE LAŽNE PONUDE I POTRAŽNJE NE BI MOGLA IMATI EFEKTA.

u toku trgovanja ta cijena se naziva prosječna cijena i ukoliko ima većega odstupanja u odnosu prosječne cijene od zadnje protrgovane, već na temelju toga možete napraviti odličan scalping sistem
međutim u praksi brzina trgovanja,skupe provizije i nemogućnost programskog trejdinga sasvim onemogućavaju taj pristup

uzmimo za primer da je odnos volumena i prometa(ukupnog kapitala)
u toku dnevnog trgovanja 100 000 kuna uz volumen 2500 dionica...cijena će biti 100k/volumen=40 kuna po dionici

provjerite sami na zse trgovinskim podacima da cijena nikada puno ne odstupa od prosječne cijene(promet u kunama / volumen) i da je zaključna cijena jednaka istoj,što je i matematički jedino točno

kada bi htjeli podići cijenu u tome trenutku za jednu kunu morali bi podići promet u odnosu na sav dotadašnji DNEVNI volumen po višoj cijeni od trenutne

npr. kupili po tržišnome principi ili lažirali ponudu potražnju(nebitno za primjer) bi 1000 dionica po cijeni 42 kune,
ukupni dnevni volumen bio bi 2500+1000 = 3500 dionica,

nakon kupnje 1000 dionica promet bi se povećao za (1000dionice x 42kune)+ 100 000(ukupni prethodni dnevni promet pri cijeni 40 kuna za dionicu)=142000

kako bi cijena nakon kupnje 1000 dionica po 42 kune reagirala na burzi ?

142000/3500= 40,57 kuna po dionici...podigli bi cijenu za 57 točno lipa po dionici

da je PRIJE KUPNJE 1000 dionica po 42 kune, ukupni dnevni volumen u istome slučaju bio samo 500 dionica uz cijenu od istih 40 kuna, ukupni dotadašnji promet bi iznosio 20000 kuna

...pa da ponovimo isti scenarij iz gornjega primjera na uvjete smanjenoga volumena i prometa...
kupimo 1000 dionica po 42 kune kako bi to utjecalo na cijenu?

dakle sve je isto kao u gornjemu primjeru osim manjega suma sumarum dnevnoga volumena...
42000 kn+20000 kn= 62000kn / (1000 + 500) = 41,33 kune !

vidimo da bi za istu kupnju podigli cijenu za više nego dvostruko više 1,33 vs 0,57 kn po dionici
samo zahvaljujući manjemu suma sumarum dnevnom volumenu koji je proporcionalan TROMOSTI cijene, ali samo za taj dan

ukoliko pomoću algoritama određujemo takav suma sumarum višednevni volumen, tj. ekvilibrij cijene na temelju takvih izmanipuliranih dnevnih podataka, nećemo moći jer je cijena izmanipulirana na dnevnoj razini,a posljedično i druga potrebna varijabla...ukupni promet
algoritam nije bio efektan za višednevno trejdanje jer nije uzimao u obzir dulji vremenski interval od 6,5 sati
tromost je glavna varijabla koja je kod algoritma ili tehničkih indikatora na višednevnim razinama potpuno izobličila big picture

to je TROMOST(otpor cijene na pomak) proporcionalna dnevnome volumenu i cijeni, ali NA ŽALOST ne i volumenima sa pripadajućim cijenama iz prethodnih dana

Ako promotrimo ukupan udio promjena cijena, na after i premarket otpada preko 90% pomaka cijena uslijed "vijesti" koje privilegirani mogu plasirati po potrebi, dok na tržišno verificirano trgovanje koje je i jedino legitimno pada manje od 10% promjena cijena.

Zbog toga Vam na US marketu pravo na daytrading uvelike onemogućuju uvođenjem posebnih pravila, od veličine kapitala na dalje. Zašto? Zato jer samo u daytradingu možete uspješno "tehnički" trejdati na osnovi trgovinskigh podataka, sve ostalo je rezervirano za privilegiranu kastu koja upravlja svime od cijena kruha, benzina,energenata, metala i tako upravlja sa cijelim svijetom iako ovcama uspješno prodaju priču da se radi o "tržištu".

https://web.archive.org/web/20120420...e.com/node/336

Zadnje uređivanje konjski : 28.10.2014. at 16:50.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.