Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 23:39   #1
Pausalisti-iznajmiljavaci

Molio bi pomoc pametnijih...koji ja kao pausalist iznajmljivac mogu izdat racun firmi koja zeli rentirat apartmane/sobe za svoje radnike?

Lili, pomagaj

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 23:56   #2
odgovorila sam ti na temi gdje si prvo postavio to pitanje

najnormalnije napišeš račun, nasloviš ga na firmu i negdje dolje napišeš specifikaciju gostiju

kod mene nema mjeseca da ne izdam bar dva tri računa na firme... nitko se nikad nije bunio ni na izgled ni na sadržaj računa
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 00:00   #3
Hvala tebi na odgovoru, ali me je bas zanimai odgovor od strucnjaka (vez uvrede), a i lili odavna nisam vidija

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 07:44   #4
ili će netko potvrditi ili neće... osporiti neće sigurno

knjigovođe su danas uglavnom specijalizirane za određene djelatnosti jer su zakoni preopširni da pamte baš svaku izmjenu (koju i tako ne trebaju za svoje klijente) tako da pretpostavljam da ih je jako malo koji su upućeni "naše" zakone

jer nama knjigovođa ne treba... račun si i tako obavezan napisati sam, to nije posao knjigovođe, po zakonu imamo knjigu gostiju koja i tako nema veze s knjigovodstvom i evidenciju prometa koju svatko može voditi ili na netu ili u knjizi, pdv na ino usluge rješavaš ili sam ili za sitnu lovu riješi fina

što se računa na firmu tiče, zaboravila sam napomenuti da gostima preko bookinga isto pišem račun na firmu ako tako žele
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:53   #5
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Hvala tebi na odgovoru, ali me je bas zanimai odgovor od strucnjaka (vez uvrede), a i lili odavna nisam vidija


Pa, di si miky?

Opal je maherica svog zanata

Sve je točno napisala. Sad ću ja kod nje na instrukcije.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 14:44   #6
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post


Pa, di si miky?

Opal je maherica svog zanata

Sve je točno napisala. Sad ću ja kod nje na instrukcije.
Evo me u turizmu

Znaci da je Opal ipak u pravu...ok i hvala

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.