Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 16:56   #421
Quote:
dasivon kaže: Pogledaj post
Psihoza, ili razaranje nekog organa.
puno se spominje psihoza i šizofrenija na forumu kad je u pitanju kundalini.U mojoj obitelji su dva psihijatra i nikad nisam čuo da im je netko došao zbog toga što je poludio od npr. stiskanja međice ili da je završio u ludnici.
Kod kundalini yoge ode prije fizičko zdravlje, ali postepeno se i to obnovi.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 17:23   #422
psihozu i sizofreniju spominju oni koji nemaju pojma o Kundalini energiji. K je rijesenje a ne sizofrenija. ali to ne sprijecava budale koji puknu iz razno raznih razloga da za to okrive sve i svasta, pa tako i Kundalini.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 17:32   #423
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
psihozu i sizofreniju spominju oni koji nemaju pojma o Kundalini energiji. K je rijesenje a ne sizofrenija. ali to ne sprijecava budale koji puknu iz razno raznih razloga da za to okrive sve i svasta, pa tako i Kundalini.
upravu si.Najgore prolaze oni koji ne čine ništa po pitanju svojih problema,a kojim yoga,meditacija i sl. je dalek i stran pojam, jer dolaze iz krščanskih obitelji gdje je i sam spomen na to bio jereza.E takvi često polude i umru,ja ih znam već nekoliko koji su ili umrli ili "poludili", a u 30-im su godinama.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 19:25   #424
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
puno se spominje psihoza i šizofrenija na forumu kad je u pitanju kundalini.U mojoj obitelji su dva psihijatra i nikad nisam čuo da im je netko došao zbog toga što je poludio od npr. stiskanja međice ili da je završio u ludnici.
Kod kundalini yoge ode prije fizičko zdravlje, ali postepeno se i to obnovi.
Znam za jedan primer. Momak je standardno funkcionisao pre nego sto je poceo sam da eksperimentise sa vezbama za podizanje kundalinija. E sad, da li je samo pokrenuo nesto sto je vec cucalo u njemu. Uglavnom, sada ima SCH i uzima teske doze lekova.
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:08   #425
Quote:
dasivon kaže: Pogledaj post
Znam za jedan primer. Momak je standardno funkcionisao pre nego sto je poceo sam da eksperimentise sa vezbama za podizanje kundalinija. E sad, da li je samo pokrenuo nesto sto je vec cucalo u njemu. Uglavnom, sada ima SCH i uzima teske doze lekova.
pa sigurno mu nije intelekt stradao,nego živci.Šizofreničari imaju jak intelekt i dosta su lukavi kako sam čuo.Uostalom teško je danas naći ludog čovjeka , večina su neki prepredenjaci, sve kuže.
Taj prijatelj bi trebao se galvanizirati sportom,i onda kad se smiri, nastaviti sa yogom ali to samo ako ne može normalno živiti,raditi.Osho,iako izbjegavam ga čitati, je odlično napisao da je yoga samo za one koje je um totalno porazio, a oni koji smatraju da umom mogu nešto postiči,da ima još neke šanse,oni ma koliko dobronamjerni i moralni bili, neka se ne bave yogom, već da pričekaju kad bude vrijeme za njih.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 10:04   #426
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne može ništa zamjeniti dobar orgazam doživljen s ženom,kad npr odgađaš orgazam 12 puta i 13 put svršiš to je nemjerljivo s bilo kojim iskustvom a uz to žena vrišti od sreće...Tu Shekina je sretna a ovo što vi palamudite je samo nedostatak toga.
trebalo bi s aktivnostima pocet na mladjak, prazni mjesec, seksat se sta vise bez orgazma, sve do punog mjeseca, a onda oboje

mozda zvuci lako, NIJE, ali vrijedi
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 20:34   #427
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
trebalo bi s aktivnostima pocet na mladjak, prazni mjesec, seksat se sta vise bez orgazma, sve do punog mjeseca, a onda oboje

mozda zvuci lako, NIJE, ali vrijedi
Ostario sam
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:38   #428
Quote:
dasivon kaže: Pogledaj post
Bog nema ime.
Ima mnogo imena.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:04   #429
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ima mnogo imena.
Ima mnogo imena koja su mu ljudi dali u pokušaju da opišu i definišu ono što je "Ne materijalno" koje se zapravo ne može opisati nego samo iskusiti u sopstvenom biću naj približniji opis je Šiva što znači na hinduističkom "ono što nije" nije Bog biće nego je "ne materijalna dimenzija" ili svijest. Dio ljudskog uma koji je ujedno jezgra kojeg hinduisti nazivaju rječju "Chita" je most do ne materijalne dimenzije ili svijesti. Ako taj dio uma dođe u dodir sa svijesti život pojedinca se sam organizira na najbolji mogući način prije nego nešto zamisli ono se ostvaruje. Dokaz tome je da su pravi yogiji u prošlosti komunicirali putem "Ne materijalne dimenzije" na neograničenu udaljenost čak su mogli fizički dostaviti nešto na daljinu koristeći svijest.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:22   #430
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ima mnogo imena koja su mu ljudi dali u pokušaju da opišu i definišu ono što je "Ne materijalno" koje se zapravo ne može opisati nego samo iskusiti u sopstvenom biću naj približniji opis je Šiva što znači na hinduističkom "ono što nije" nije Bog biće nego je "ne materijalna dimenzija" ili svijest. Dio ljudskog uma koji je ujedno jezgra kojeg hinduisti nazivaju rječju "Chita" je most do ne materijalne dimenzije ili svijesti. Ako taj dio uma dođe u dodir sa svijesti život pojedinca se sam organizira na najbolji mogući način prije nego nešto zamisli ono se ostvaruje. Dokaz tome je da su pravi yogiji u prošlosti komunicirali putem "Ne materijalne dimenzije" na neograničenu udaljenost čak su mogli fizički dostaviti nešto na daljinu koristeći svijest.
Vidim da slušaš Sadghurua
Svakako su ljudi koji daju imena svemu, superinteligentne energije nemaju svoja imena, imaju neke druge karakteristike, no ograničenom umu je potrebna ograničena informacija: slika, zvuk, simbol.

Šiva čak nije ni biće odnosno nije čak ni energija kao nekakvo sopstvo za sebe, to je skupno delovanje dve najmoćnije globalne energije. Svest je svakako određena posledica ili kvalitet - kakvoća - Onog što/koji postoji, aspekti ispoljavanja Svesti su od grubog do neizmerno suptilnog, i ti i ja smo navodno delići toga, kao deo i kao celina, no naš dojam i ograničeno iskustvo usmerava nas na to da smo ono što je opseg naših čula, naših impresija i našeg umnog determinizma koji koristimo kako bismo se "snašli" u životu, a to kroz naslage svega i svačega.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:35   #431
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Vidim da slušaš Sadghurua
Svakako su ljudi koji daju imena svemu, superinteligentne energije nemaju svoja imena, imaju neke druge karakteristike, no ograničenom umu je potrebna ograničena informacija: slika, zvuk, simbol.

Šiva čak nije ni biće odnosno nije čak ni energija kao nekakvo sopstvo za sebe, to je skupno delovanje dve najmoćnije globalne energije. Svest je svakako određena posledica ili kvalitet - kakvoća - Onog što/koji postoji, aspekti ispoljavanja Svesti su od grubog do neizmerno suptilnog, i ti i ja smo navodno delići toga, kao deo i kao celina, no naš dojam i ograničeno iskustvo usmerava nas na to da smo ono što je opseg naših čula, naših impresija i našeg umnog determinizma koji koristimo kako bismo se "snašli" u životu, a to kroz naslage svega i svačega.
Sadhguru me zna puno nasmijati, a da ujedno kroz šalu kaže istinu. Jedna od najzanimljivijih tema je kad je objasnio zbog čega je na jednom velikom okupljanju pomiješao kobrin otrov i mlijeko i popio sa šake. U tom video klipu objašnjava zašto je iznad Šivine glave na većini slika kobra. Kobra je posebno energetski osjetljiva i razvijena njena percepcija je nezamislivo jača nego ljudska tako da posebnu čast ima da bude iznad Šivine glave. Ona može predvidjeti zemjotres sedmicu dana unaprijed na drugoj strani zemaljske kugle. Posebno je teško pričati o ovakvim temama sa ljudima koji su se 100% poistovijetili sa tijelom koji nikada nisu osjetili suptilne energije u svom biću. Ja još uvijek znam osjetiti protok prane kroz energetske centre ponekada dok meditiram ne svaki put pogotovo u korijenskoj čakri.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:43   #432
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
puno se spominje psihoza i šizofrenija na forumu kad je u pitanju kundalini.U mojoj obitelji su dva psihijatra i nikad nisam čuo da im je netko došao zbog toga što je poludio od npr. stiskanja međice ili da je završio u ludnici.
Kod kundalini yoge ode prije fizičko zdravlje, ali postepeno se i to obnovi.
ono što opisuje npr. Sekhem ima sve karakteristike nečega što bi psihijatar nazvao psihozom. 99%-tna je mogućnost da bi u kontaktu s jednim od njih završio na antipsihoticima. stoga pamet u glavu

Zadnje uređivanje nezgodan2 : 23.08.2016. at 21:34.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 18:56   #433
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ono što opisuje npr. Sekhem ima sve karakteristike nečega što bi psihijatar nazvao psihozom. 99%-tna je mogućnost da bi u kontaktu s jednim od njih završio na antipsihoticima. stoga pamet u glavu
Naravno jer za psihijatre ne postoji ništa drugo osim materije i psihe volio bi kad bi neko od njih doživio tako nešto jedini psihijatar koji je zapravo nešto malo razlikovao psihozu i kundalini simptome je Karl Jung, a psihijatri sa istoka posebno iz Indije itekako znaju razliku između psihoze i kundalinija te se trude kako ne bi zdravim ljudima davali antipsihotike i uništili im zdravje u tako osjetljivom duhovnom procesu. Danas mnogo zdravih mentalno koristi antipsihotike i antidepresive baš zbog ne prihvaćanja i ne znanja liječnika koji ne znaju ništa o duhovnim pojavama. Čitav univerzum je sačinjen od različite gustoće energije koja ima različite vibracije i frekvenciju iza najsuptilnijih oblika energije krije se viša inteligencija koja je izvor stvaranja u univerzumu.
Moj je život prelijep jer sam dosegao tačku samorealizacije to jest intelektualno sam realizovan posjedujem mir koji ništa ne može poremetiti i jasnoću viđenja života onakav kakav uistinu jest.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 01:10   #434
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ono što opisuje npr. Sekhem ima sve karakteristike nečega što bi psihijatar nazvao psihozom. 99%-tna je mogućnost da bi u kontaktu s jednim od njih završio na antipsihoticima. stoga pamet u glavu

Iz prve ruke
Psychosis or Spiritual Awakening: Phil Borges at TEDxUMKC
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:40   #435
to ti je druga ruka, ja govorim iz prve ruke
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:05   #436
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
to ti je druga ruka, ja govorim iz prve ruke
To je svedočanstvo iz prve ruke, ti govoriš o patologiji, ovaj čovek o senzibilnosti koja je sprečena da postane patološka.

Iz ličnog iskustva mogu govoriti o teškoj patologiji iz ličnog primera, kao i transformacije iste u jedno zavidno uravnoteženje. On govori o istom procesu koji sam i sam prošao, takođe uz "mentora" koji je bio prosvetljena osoba, duhovni Učitelj. Naravno, govorim o mogućnosti koja je realizovana, ne u pravcu da sam "bogom dan", već da sam ipak od onih manjiskih koji su stvarno ušli duboko u jednom pravcu kroz bolest određene regije mozga i funkija psihe, preko decenijskog ulaganja napora i suptilnih energija kako bi se sistem stabilizovao i razvio.

Naravno, najveća većina osoba koji obole od psihoza na zapadu, prepušteni su potpuno pogrešnom sistemu alopatije i uz "pomoć" medikamenata i nestručnu "pomoć" navodnih školovanih ljudi - njihov razvoj se tu zaustavlja, inhibira se život u njima, i oni pronađu liniju manjeg otpora i funkcionišu kao hendikepirane osobe - to najviše zahvaljujući dominaciji farmacije nad medicinom, ali ponajviše kroz neznanje alopatije (neznanje - ne samo kao odustvo znanja već neznanje kao utisak ili uverenje o znanju, poznavanju nečega).

__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:48   #437
Nije sistem nuzno pogresan nego ponekad na zalost jedini ekonomski moguc. Na prijedlog psihijatra koji je suradjivao sa Grofom i gledao na psihozu kao na duhovnu krizu koja ima terapijski potencijal sef nije rekao da je takvo tretiranje nuzno budalastina nego da u uvjetima puno pacijenata na jednog psihijatra, a jos manje psihoterapeuta nije moguce pruziti vrstu skrbi koja trazi toliko osobnog i vremenskog angazmana.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:01   #438
u većini slučajeva takva skrb nije ni potrebna. većina ljudi kojima je dijagnosticirana psihoza niti je hetero niti autoagresivna, a mnogo ih je na "lijekovima" a da uopće nisu psihotični ni bili.. "ekonomska vijabilnost" se više odnosi na prodavanje ekstra skupih medikamenata i njihovo prisilno administriranje nesretnicima. o standardnom eksperimentiranju na tim nesretnicima da i ne govorim, za to se ima i vremena i novaca i ljudstva koje skuplja svoje bodove po bolonji
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:51   #439
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije sistem nuzno pogresan nego ponekad na zalost jedini ekonomski moguc. Na prijedlog psihijatra koji je suradjivao sa Grofom i gledao na psihozu kao na duhovnu krizu koja ima terapijski potencijal sef nije rekao da je takvo tretiranje nuzno budalastina nego da u uvjetima puno pacijenata na jednog psihijatra, a jos manje psihoterapeuta nije moguce pruziti vrstu skrbi koja trazi toliko osobnog i vremenskog angazmana.
Nema rešenja za hornične bolesti kada je reč o metodama naučne medicine. Dakle, razrešavanje ozbiljnih psihičkih problema zahteva mnogo više od pomoći koju može pružiti alopatija. Tačnije, u najvećem broju slučajeva je to pogrešan korak, nužno jedini i pogrešan, ali to je što je, nije jedina stvar koja ne funkcioniše iako se "tera na istu vodenicu predugo" no, možda neka perspektiva obećava integraciju u okviru različitih metoda koje daju rezultate a ne potiču iz kruga "kozmetike".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:56   #440
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
u većini slučajeva takva skrb nije ni potrebna. većina ljudi kojima je dijagnosticirana psihoza niti je hetero niti autoagresivna, a mnogo ih je na "lijekovima" a da uopće nisu psihotični ni bili.. "ekonomska vijabilnost" se više odnosi na prodavanje ekstra skupih medikamenata i njihovo prisilno administriranje nesretnicima. o standardnom eksperimentiranju na tim nesretnicima da i ne govorim, za to se ima i vremena i novaca i ljudstva koje skuplja svoje bodove po bolonji
Za kvalitet dostojan života čoveka, sve je to jedno Ništa - na žalost, nisu nam potrebni učenjaci da se bave čovekom koliko su za to potrebni ljudi sa dubljim uvidom života i razvoja no, na kraju sve se uvek postavi na noge diskutabilnosti koja počinje iz Ničega - i vraća se u Ništa, jer uzrok tome je duboko ukorenjen promašaj u obliku lažnog života koji vodimo, posebno mi na zapadu. Lavirint je to, to naučnu medicinu (farmaciju zapravo) ne zanima.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.