Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2016., 20:25   #1
Nejasnoće oko ugovora o radu

Ovako,imam propisanu satnicu ali sam dužan raditi duže van toga za što mi se ne plaća prekovremeni već umjesto toga mogu koristiti slobodan dan. Da li sam ja to dužan dobiti?

Zadnje uređivanje Detektor : 05.09.2016. at 20:38.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:32   #2
Ne znam za koju firmu radiš, ali uglavnom su te stvari propisane kolektivnim ugovorom. Ovisi i od veličine firme, da li imaju vlastiti sindikat itd.

Ali u globalu da - normalno je da za prekovremene ne budeš plačen, već da dobiješ slobodan dan po svom izboru. Ili više njih. Dakle, ili slobodni dani ili plačeni prekovremeni.

Ako ti je istekao probni rok - radiš dok ti ne istekne ugovor. Ne znam da li ti je ugovor na određeno ili neodređeno.
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:23   #3
To nije u redu...
Rad praznicima,subotom,nedjeljom ili prekovremeno vrijedi više,a plaća se manje!!
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:46   #4
A koje je radno vrijeme propisano za tvoju firmu?
Redovno ili preraspodijeljeno radno vrijeme? Što ti piše u ugovoru o radu ili pravilniku/kolektivnom ugovoru (što već imate)?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:08   #5
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
A koje je radno vrijeme propisano za tvoju firmu?
Redovno ili preraspodijeljeno radno vrijeme? Što ti piše u ugovoru o radu ili pravilniku/kolektivnom ugovoru (što već imate)?
8h od pon-pet + radna svaka druga subota (to nije definirano već samo usmeno napomenuto,moguće i više). Sve sam naveo u postu iznad dakle slobodni dan umjesto isplate. Vidim da mi je u prijavi za mirovinsko napisana pogrešna stručna sprema,trivijalnost?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.