Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 01:36   #601
Eh, da, nije lako kada su prisutni ekstremno nametlji ekstraveti, tada se i nekoliko minuta pored njih čini veoma dugačkim.

U introvertnijem okruženju pak djelujem sasvim solidno, umjereno pričljiv, nekad i više od toga, i zato mi i jest čudno da ne uspijem se snaći kod ekstraverata, unatoč radu na sebi. Prirodnije mi jest biti introvertnijm, ali sam time samom sebi ponekad dosadan.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 01:50   #602
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Eh, da, nije lako kada su prisutni ekstremno nametlji ekstraveti, tada se i nekoliko minuta pored njih čini veoma dugačkim.

U introvertnijem okruženju pak djelujem sasvim solidno, umjereno pričljiv, nekad i više od toga, i zato mi i jest čudno da ne uspijem se snaći kod ekstraverata, unatoč radu na sebi. Prirodnije mi jest biti introvertnijm, ali sam time samom sebi ponekad dosadan.
Opet te drma. May, ne možeš biti u centru pažnje. Razgovor s ljudima se ne temelji na nadmetanju.
No wait, sec....scratch that.
U današnjem svijetu se temelji nažalost.
Dosadan sam sebi?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 07:28   #603
Gdje sam ja rekao da želim biti u centru pažnje?

Naglasak je na tome da nije fer u društvu od nekih pet do deset ljudi da se mene preskače, nenamjerno il namjerno ignorira, samo zato jer sam povučeniji, jer nisam baš ljudima drag.

Dosadan sebi u smislu toga da ponekad previše popuštam, a vidim da to na dulje staze baš i nema smisla.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:15   #604
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekao da želim biti u centru pažnje?

Naglasak je na tome da nije fer u društvu od nekih pet do deset ljudi da se mene preskače, nenamjerno il namjerno ignorira, samo zato jer sam povučeniji, jer nisam baš ljudima drag.
a zašto si uopće u društvu gdje znaš da ljudima nisi drag?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:14   #605
Zbog poslovnih {ne}prilika
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:01   #606
Maystore, poslovno okruženje je nešto sasvim drugo od onog neformalnog, prijateljskog kad si okružen s ljudima s kojima voliš provoditi vrijeme. a to na poslu uzmi onako kako je - ne moraju ni oni tebe, ni ti njih voljeti, no komuniciraš zbog onih stvari zbog kojih i jeste tu - posla. ukoliko bi ignoriranje ostavljalo posljedice za posao, onda bi valjalo malo raščistiti tu situaciju (razgovor s kolegama, nadređenim), jer nisu poslovi rezervirani za ekstroverte (iako postoji paleta poslova na kojima se oni zasigurno mnogo prije i bolje snađu od introverta, no pretpostavljam da ne radiš u medijima i sl).
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:41   #607
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Maystore, poslovno okruženje je nešto sasvim drugo od onog neformalnog, prijateljskog kad si okružen s ljudima s kojima voliš provoditi vrijeme. a to na poslu uzmi onako kako je - ne moraju ni oni tebe, ni ti njih voljeti, no komuniciraš zbog onih stvari zbog kojih i jeste tu - posla. ukoliko bi ignoriranje ostavljalo posljedice za posao, onda bi valjalo malo raščistiti tu situaciju (razgovor s kolegama, nadređenim), jer nisu poslovi rezervirani za ekstroverte (iako postoji paleta poslova na kojima se oni zasigurno mnogo prije i bolje snađu od introverta, no pretpostavljam da ne radiš u medijima i sl).
A što ako radi? Ne konkretno on, nego bilo koji introvert. Stanje u državi nije baš takvo da možemo veselo hopsati s posla na posao dok si ne nađemo onaj koji je savršeno prilagođen našoj osobnosti, a ujedno njime možemo zaraditi dovoljno za kruh i paštetu.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:54   #608
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Naglasak je na tome da nije fer u društvu od nekih pet do deset ljudi da se mene preskače, nenamjerno il namjerno ignorira, samo zato jer sam povučeniji, jer nisam baš ljudima drag.
Jesi li ikada pokušao otvoreno s ljudima porazgovarati o tome kako se osjećaš u njihovom društvu? Možda si sam sebi krivo protumačio ponašanja drugih prema tebi. To što su oni takvi kakvi jesu, ekstrovertirani, pričljivi i sl., ne znači da se nužno nameću ili da ignoriraju druge, a pogotovo ne da misle da im netko nije drag. Imaš problema sa vlastitim samopoštovanjem. Možda da pokušaš s nekim asertivnim pristupima tokom komunikacije s drugima.
Kako te se to preskače, konkretni primjeri?
Je li ti netko direktno dao do znanja da mu nisi drag?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 19:24   #609
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A što ako radi? Ne konkretno on, nego bilo koji introvert. Stanje u državi nije baš takvo da možemo veselo hopsati s posla na posao dok si ne nađemo onaj koji je savršeno prilagođen našoj osobnosti, a ujedno njime možemo zaraditi dovoljno za kruh i paštetu.
radio ili ne primjerice u medijima, trebao bi komunicirati s kolektivom na jednoj razini potrebnoj za obavljanje posla. a mediji i sl. zasigurno nisu rezervirani za ekstroverte, no da ce se u nekim od tih poslova mozda bolje i brze prilagoditi od introverta, to je vec moguce. po nekom mom misljenju, jedna od ovih navedenih osobina svakako nije uvjet (ne)uspjesnog obavljanja bilo kojeg posla, no zato bi sigurnost i vjera u svoje sposobnosti mogla odigrati jednu od bitnijih uloga.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 21:29   #610
Evo, ja recimo po nekim testovima imam introverziju na 70 posto. Dugo godina radila sam prikladan posao, skužila da tako ne mogu riješiti stambeno pitanje i prebacila se na bolje plaćeni, sigurniji ali puno neprikladniji posao. U kojem sam uspješna - moji uradci firmi donose finu lovicu. Mogu li tako zarađivati samostalno? Ne mogu.

Svakodnevno se prilagođavam kolekticu poluinteligenata, sociopata i drugih šarmantnih ekstrovertiranih spodoba. Preživjela sam 8 godina mobbinga i tek zadnjih par godina imam svoj mir.

Ipak, i dalje se osjećam diskrimibirano, a čak ni iznadprosječna plaća ne može ukloniti taj osjećaj.

Nije da imam nešto pametno za reć, samo kukam.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 10:39   #611
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Evo, ja recimo po nekim testovima imam introverziju na 70 posto.
daj link ako ti je pri ruci čisto da vidim u kojem sam postotku ja introvert (100%? )


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Svakodnevno se prilagođavam kolekticu poluinteligenata, sociopata i drugih šarmantnih ekstrovertiranih spodoba.
prilagodba je odlika inteligentnih ljudi. u okruženju kakvog navodiš sumnjam da možeš imati nekakav poseban izazov, makar ne onaj "zdravi" (znači da s nekim razmjenjuješ ideje, dolaziš do novih, boljih zaključaka, rješenja i sl.), no nipošto ne znači da ćeš zbog toga u bilo kojem smislu nazadovati (u krajnjoj liniji, učiš o ljudima, imaš modele s kojima dolaziš do novih uvida, te učiš i spoznaješ samu sebe). naravno da si sve to mogla i u nekoj drugoj okolini, no i sama kažeš da nije tek tako pronaći novi posao i birati ga po "štimungu", kolektivu. zato i dolazi na red racionalizacija - "imam te i te benefite od ovog posla", a ostale stvari ćeš nadoknaditi van posla (izazovi razne vrste koji te čine sretnijom, duhom bogatijom, ispunjenijom...)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:27   #612
Ma stvar je u tome sta ponekad krivo procjenim situacije, bas zbog malo radnog a i opcenito zivotnog iskustva, tak da evo vec jucer se situacija nesto pocela poboljsavat, tak da ipak ima jos dosta toga sto se bolje vidi onda kada se prespava.

Moja introvertnost ipak nije toliko jaka kao sto ponekad mislim.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 12:39   #613
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
daj link ako ti je pri ruci čisto da vidim u kojem sam postotku ja introvert (100%? )
Myer-Briggs. Neke verzije online-testa ti daju postotak za svako slovo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 13:16   #614
66% introvert...nije loše, mislila sam da će biti više
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:54   #615
Introvertnost je jos veca kocnica kada covjek ima jos vise znanja, a jos manje ljudi kojima bi se to znanje cinilo zanimljivom.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:53   #616
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Introvertnost je jos veca kocnica kada covjek ima jos vise znanja, a jos manje ljudi kojima bi se to znanje cinilo zanimljivom.
Onda si u krivom okruženju tj. s ljudima s kojima se očito ne uspijevaš povezati na razini na kojoj bi to htio. Kakvo znanje ti nudiš drugima?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:51   #617
Puno znam o glazbi, puno znam o sportu, o zemljopisu, o podosta dogadjaja na drzavnoj razini koji su se dogodili u proteklih desetak godina.

A ne znam kako da pronadjem pravo okruzenje kad su rijetki ljudi koji me zele bolje upoznati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 07:52   #618
Introvertnost mi je na 61%, tip licnosti medijator, samo 4% ljudi, i ono sto jest da jest, cesto sam neshvacen i veoma emotivan.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:44   #619
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Puno znam o glazbi, puno znam o sportu, o zemljopisu, o podosta dogadjaja na drzavnoj razini koji su se dogodili u proteklih desetak godina.
necu za ostalo tvrditi, ali sto se glazbe tice tu si sigurno u pravu. recimo, ja nisam nikad cula za vecinu onih glazbenika koje ti linkas na temi Sto slusaju munjare

a ovo za ekipu, cuj, sigurno postoje negdje ljudi s jednakim interesima, tako da trebas nastaviti razvijati ono sto jesi, a ne se prepustiti modelaciji okoline. no, opet, uvijek se postavlja pitanje prioriteta, onoga sto nam je u zivotu bitnije. pa ce se neki u ime druzenja i ekipe prilagodjavati vise, neki manje, neki uopce nece.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 16.03.2017. at 10:06.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:03   #620
Uradih ponovo test, nista se nije promjenilo. ENFP(aktivator), 89% ekstravert...
Sa moje tacke gledista, fino se slazem i sa introvertima i ekstravertima, nisam neko ko zeli samo pricati i nametati se drugima. Jedino sto moze smetati introvertima kod mene je to sto ja pokusavam skuziti kako su poslozene kockice u njihovoj glavi, pokusavam izvuci iz ljudi njihove kvalitete. U dosta slucajeva su to ljudi i uradili. Kazem iskreno(naravno-ako me pitaju) sta mislim o tome cime na sta bi se trebali koncentrirati, sta smatram dobrim stranama kod njih. Veci dio zivota me cudilo sto ljudi otvoreno pricaju sa mnom, cak i potpuno nepoznati(tipa-u vlaku,stariji ljudi pocinju pricu sa mnom i ubrzo pricaju o svojim problemima,te me pitaju za misljenje,jos kao balavicu). Sa druge strane, ja sam otvorena, rado sam medju ljudima,kada bi me neko zatvorio na 10 dana u kucu samu, ja bih prolupala. Volim citati,jos kao dijete sam citala uzasno puno, nisam citala samo djecje knjige(moji nisu smatrali da ja ne trebam imati pristup "knjigama za odrasle"),omiljen mi je Dostojevski zbog njegovog analitickog pristupa opisivanja ljudske psihe...zanima me kako svako od nas reaguje,zasto; dosta sam empaticna,i ako teska na suzama...
mada, nikad ne bih radila u medijima, odnosno negdje gdje bi se trebala pojavljivati kao voditelj i sl, gluma nije moj fah. Volim prirodu, suma mi puni baterije(volim sama setati).
I da, udala sam se za Logicara(INTP), izrazito introvertnog...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.