Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 11:20   #4361
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Ne znam što je sa knjigovodstvenim servisima,ali što se tiče svih ostalih (trgovci,ugostitelji....itd.) ne treba ništa dograđivat, sve bi trebalo radit sa ona 3 nova certifikata iz 6. mjeseca ove godine:

1. FinaRootCA.cer
2. FinaRDCCA2015.cer
3. cis.porezna-uprava.hr.cer

Bio je i demanti vezano za Windowse XP, dakle, obveznici fiskalizacije, trgovci,mehaničari i ini ne trebaju kupovat Windoze 7/8/10, mogu ostat na XP windowsima. No, možda ja slušam vijesti na krivom kanalu.
Mogu ostat na xp ako im programeri za fiskalizaciju (mora se isprogramirati) naprave da radi i s protokolilma tls 1.1. i tls 1.2 (ili već imaju od prije podržano). Ali koliko znam svi su se većinom oslanjali na ono što windowsi nude a windows xp i windows vista nemaju podršku za ta dva protokola oni isključivo rade na ssl protokolima s tim da vista čini mi se ima i podršku za tls 1.0 ali ni to ne pomaže u ovom slučaju. Od 07.01.2017 na serveru porezne uprave se gase podrške za sve protokole izuzev tls 1.1. i tls 1.2.
Odite u control panel -> internet options -> Advanced tab-> pronaći security node i u njemu vidjeti koje protokole podržava operativni.
Obićno piše use SSL 3.0, use TLS 1.0, use TLS 1.1, use TLS 1.2 (za windows 10) za windows 7 i 8 stoji slično, dok na XP nema uopće use TLS 1.1 i use tls 1.2
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:18   #4362
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Mogu ostat na xp ako im programeri za fiskalizaciju (mora se isprogramirati) naprave da radi i s protokolilma tls 1.1. i tls 1.2 (ili već imaju od prije podržano)....
Eto, ovo se zove školsko pojašnjenje.

Ja san se spremija za svaki slučaj (đava nikad ne spava) i složija kompletno novu mašinu sa windowsima 7. Sad se lipo mogu ić opijat, jer sve šta triban je skinit novi komp sa škancije, ako mi ne bude radilo sa XP-om.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:51   #4363
Pozdrav, uzeo sam vip blagajnu i pos printer HPRT MPT-II od njih i ne mogu ga nikako spojiti sa iphonom. Guglao sam i na njihovoj stranici navode IOS na jednom djelu a na drugom ne navode. U slučaju ako ne mogu njega koristiti sa IOS-om ima li neki koji se može koristiti?
Lost_Cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:00   #4364
Jučer je otvoreno poslije nove godine i praznika i tučeni su prvi računi u ovoj godini.
Danas je izašla poruka iz pos printera da su jučerašnji računi nefiskalizirani. Imam windows 7. Zadnji put kad nije bilo jir-a trebalo je obnoviti certifikate. Šta se sada desilo, šta su mijenjali?
Čuo sam da če od nove godine xp imati nekih problema ali ne u windows 7. Tako da...nemam pojma kako da riješim osim nastaviti s godišnjim.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:44   #4365
Dakle nije do porezne iako je porezna glavni krivac šta maltretira izmjenama...več do fiskalnog programa za kojeg nema više besplatnog update-a i potrebno je plačati godišnje program za kojeg je plačena doživotna licenca.
Sad se ne prodaju više toliko kase pa treba nači drugi način.
A ok...dobro je dok ne tuču.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:01   #4366
Pa valjda je sad pravo vrijeme da ih zamijenite onda..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:07   #4367
Sad ču im dati tih 500kn za 1 godinu a dalje ču dobro razmisliti.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:07   #4368
Ja bih radije uzela dan dva i našla nešto drugo, ako nemaju besplatni updejt.. dolazi dosta promjena ove godine pa da ti se ne bi to zakompliciralo..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:13   #4369
Baš zbog tih mogučih promjena sad sam uplatio "servis" kako ga nazivaju za godinu dana. Mogao sam i jedan mjesec(50kn) ali onda mi stoji na glavi u kratko vrijeme. Ova nebi godinu dana trebalo prestati raditi jer se oni brinu o svemu.
A morao sam da naprave hitno update da fiskalizacija radi jer je skoro prošlo 48 sati da su računi nefiskalizirani, nisam imao izbora.
Po meni trebali bi naplatiti svaki update kad ga več nema automatski, jer ovako mogu i preventivno uplatiti a da prođe godinu a da fina ništa ne promjeni...iako je to izgleda nemoguće
Ostat ču gdje sam ako se riješim "pretplate" vjerovatno, razumijem da update zahtijeva vremena i da nečije vrijeme treba platiti. Platio sam licencu do 2085, doživotno jer ču onda imati preko 100 godina.
I samo čekam ima bar 2-3 godine otkako su uveli godišnju pretplatu 1500kn na paket koji ja imam i koji sam platio toliko kako da mene nekako uvale u to. I onda crkne fiskalna a ja se hebem ponovno s certifikatima jer nemam pojma šta je prsnilo, osim kad se počelo printati iz fine, jedno 4-5 komada u roku sat dva. Lud.
Šteta, dobra kasa.

Zadnje uređivanje VDCOTO : 12.01.2017. at 15:47.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:31   #4370
Meni je zato drago da imam VIP blagajnu ..da li mi treba stacionirana ili portable kasa, nemam frke sa njom što se tiče sada.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:01   #4371
Jel se kome desila slična situacija?

Imam Fiskal1 mobilnu blagajnu.
Poslije Nove trebalo je ažurirati program i skinuti novi Finin protokol.

Uredno obavljeno.

Nakon toga, Fiskal traži da se preko svoje besplatne aplikacije registriram, kao osoba i kao firma, i to do 31.1. (što će se desiti nakon toga?)

Pokušao sam to napraviti više puta.
Postupak registracije ima 3 koraka, od kojih je 3. i zadnji upisivanje SMS koda kojeg, pretpostavljam, šalju ioni.
Eh, sad, koda niotkud.
Zovem telefon za podršku, automat govori da je broj nedostupan.
Šaljem mail u kontakt formi, odgovora nema.

?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:13   #4372
otiđite na njihovu stranicu na facebook-u, ima puno supatnika
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:16   #4373
Jeste li kako rijesili fiskal1??,ja nikako da dobijem sms kod a fiskalizacija mi treba,neznam sta da radim
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:57   #4374
Promijeni fiskalnu blagajnu
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:06   #4375
Ima preporuka a da nije pretplata?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:55   #4376
Pozdrav!

S obzirom da smo i mi paušalci došli na red, proučavam opcije za fiskalizaciju i najvjerojatnije ću odabrati fiskalphone, pa da li mi netko može preporučiti kakav pouzdan bluethooth mobilni printer, a da nije ujedno i najskuplja opcija?

Hvala!
wayra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 16:43   #4377
A moja preporuka je uvijek Solo. Jedino ovisi od toga čime se bavi netko da li skorz odgovara.. al je zato besplatno sa svim funkcijama do tri računa pa se može isprobati, ak paše okay, ak ne ne.. pretplate nema.. što hoće reći ako se koji mjesec posluje do tri računa kad je sporiji posao, niti se ne treba obnavljat licenca..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 06:48   #4378
Ček, ti to ozbiljno?
Tri računa mjesečno za fiskaliziranje?
Zar nije puno pametnije izdati transakcijski račun?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:00   #4379
Kaj? Dodijelila sam 30 sekundi za tvoj post, al nisam skužila što je tvoja poanta?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:12   #4380
Očito ti treba malo više vremena.

Koji će ti fiskalna blagajna (i sva komplikacija oko nje) ako za bijedna tri računa mjesečno (koliko je besplatno) možeš izdati i transakcijiski račun?

i ti meni ideš savjetovati da promijenim fiskalnu blagajnu...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.