Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Za koga biste vi glasali na predsjedničkim izborima u Srbiji?
1. Saša Janković 9 29.03%
2. Vuk Jeremić 10 32.26%
3. Miroslav Parović 0 0%
4. Saša Radulović 0 0%
5. Luka Maksimović (Ljubiša Preletačević Beli) 8 25.81%
6. Aleksandar Vučić 0 0%
7. Boško Obradović 1 3.23%
8. Vojislav Šešelj 0 0%
9. Aleksandar Popović 0 0%
10. Milan Stamatović 0 0%
11. Nenad Čanak 3 9.68%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 11:15   #6141
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Ali ne mozes porediti nekakvu drzavnu agenciju u centru Beograda gde radi 40 ljudi i svako prima platu od 150.000 din(sto je stvarno SULUDO),sa npr "RTB BOR" tamo u Boru gde radi ne znam koliko hiljada ljudi i prima prosecnu platu 300-400 eur.....

...jer u tom Boru i okolini AMA bas drugo nista ne radi,gotovo da nema nikakvih vecih privatnika(nesto STR prodavnica itd),imas samo taj RTB Bor i zdravstvo,skolstvo,policiju i opstinske sluzbe...i sad zamisli da 50% svih tih ljudi pootpustas......sta ce oni da rade?....BUKVALNO da crknu od gladi.......a bez njih ce moci i oni vlasnici STR-ova da pozatvarju svoje prodavnice jer nece imati ko da im kupuje.........

Sad,znam da tako velike firme ne bi trebalo da postoje kao neke "socijalne sluzbe",ali eto situacija je takva......ili ce RTB Bor da deli "socijalnu" pomoc od 300 eura zaposlenima,ili ce svi ti zapsleni da poumiru od gladi,nece moci da placaju struju,vodu,itd,itd.......pa koja ti je bolja opcija?

Ne znam da li razumes o cemu pisem....
Bas zbog toga nam treba ozbiljan pristup reformi, a ne strancarenje, i to je ono sto Radulovic, barem iz udobne opozicione fotelje, obeceva.

Jer kako stvari za sada idu, agencije po Beogradu ce ostati tu gde jesu, jer je tu 100% zaposlenih doslo politickim putem, i predstavljaju nacin na koji se same stranke finansiraju. Za vecinu ljudi po strankama to je glavna motivacija da uopste udju u politiku.

Bor ce sa druge strane biti uvaljen nekim Kinezima ili biti mrcvaren dok se ne zatvori zauvek. Trenutno stanje je neodrzivo na duge staze.

Takodje, nije kao da se to stanje resava na nacin koji ti opisujes, samo eto 50% dobiju otkaz i sve reseno. Moguce je napraviti ozbiljan plan gde se ljudi otpustaju u talasima, uz otpremnine koje ce da ublaze sok.
Drzavi se vise isplati da nekome da godisnju platu ili dve kao otpremninu, nego da mu deset godina placa platu koja je samo socijalna pomoc.
Ljudi sa tim otpremninama bar imaju neki pocetni kapital za pokretanje privatnog biznisa, ili barem prezivljavanje dok se ne nadje novi posao.

To bi trebalo da bude praceno poreskim i ostalim olaksicama za novootvorene firme. Naravno da nece svaka prica bit idealna, ali bi se kroz nekoliko godina doslo do znatno zdravije i odrzivije ekonomske situacije u zemlji. Plus bi drzavni budzet bio dodatno rasterecen za poboljsanje javnih sluzbi, infrastrukturu i kapitalne investicije. Sto sa druge strane stvara jos bolju privrednu atmosferu, napredak biznisa, sto onda puni budzet jos vise i tako, stvara se odredjena pozitivna povratna sprega za razliku od iscrpljivanja koje imamo danas.

Quote:
Pa iskreno,meni je bolje da te drzavne firme vode drzavu,nego da nam drzavu vode firme Miskovica,Kostica,Peconija,Drakulica i ostalih manjih ili vecih tajkuna ili mafijasa......zamisli kako je u njihovim firmama "super" i kakva prava tamo imaju radnici....
Ista koja imaju i kod stranih subvencionisanih investitora. Ne stitis radnika time sto pustas drzavu da vodi firme, stitis radnika tako sto smanjujes nezaposlenost. Kada imas 20% nezaposlenost, vecinu radnika mozes zameniti kada pozelis, sto otvara mogucnost za najstrasnije izrabljivanje. To nema veze sa Miskovicem, Kosticem itd. vec sa prostom ponudom i potraznjom.

Na relativno retkim radnim mestima u Srbiji gde postoji deficit na trzistu rada, radnik je tretiran jako fino i kod Miska i kod Kineza i kod Arapa.
Defke is offline  
Old 19.01.2017., 11:56   #6142
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Takodje, nije kao da se to stanje resava na nacin koji ti opisujes, samo eto 50% dobiju otkaz i sve reseno. Moguce je napraviti ozbiljan plan gde se ljudi otpustaju u talasima, uz otpremnine koje ce da ublaze sok.
Drzavi se vise isplati da nekome da godisnju platu ili dve kao otpremninu, nego da mu deset godina placa platu koja je samo socijalna pomoc.
Ljudi sa tim otpremninama bar imaju neki pocetni kapital za pokretanje privatnog biznisa, ili barem prezivljavanje dok se ne nadje novi posao.
Pa bilo bi super da se vec jednom napravi taj ozbiljan plan o otpustanjima,otpreninama,ali zar ne vidis da to u Srbiji nije moguce?........to se KAO radi evo vec 17 godina,i nije se skoro nista pozitivno u tom smeru uradilo....

Zadnjih godina vladu na to primorava i MMF,ali eto ispada da je nasa vlada "tvrd orah" po tom pitanju.......tj prvo je bilo "imamo 500.000 ili koliko vec viska u javnom sektoru",pa su onda radjene neke analize,proracuni ili sta vec (to je vodila u prosloj vladi ona Kori Udovicki),da bi se odjednom doslo do zakljucka da mi u javnom sektoru zapravo viska i nemamo,ili bar ne tako strasnog viska,uradice se neka preraspodela radne snage i "otpusteno" je par hiljada ljudi kojima nedostaje godina-dve do penzije.....(?!)

Vidis da tu nesto ne stima i jednostavno ni jedna vlada od 2000 pa na ovamo ne moze da se izbori sa tim......mada po meni Vuckove vlade sa time se bore humanije,tj socijalnije,one DOS-ovske vlade su se borile tako sto radnike proglase tehnoloskim viskom,daju im "socijalni program",a socijalni program je ustvari suma od 1000 eura (ili maraka),pa neka radnik zapocinje sa time privatni biznis...(?!)....vecina je to iskoristila da poplaca kojekakve dugove ili da nekoga podmiti,kako bi se zaposlio negde u administraciji....
Zrakomlatski is offline  
Old 19.01.2017., 12:11   #6143
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Oprosti al sto to pricate za Radulovica I vozace...neki problem,ili
ga oce prikazati kao bahatu osobu pa mu je sa vozacom ispod casti pricati...
Ili sam krivo povezao.....
Pa stvarno ne znam koji je bio andrak sa tim Radulovicem i vozacima........mislim,ne shvatam u cemu je bio problem coveku da kada ga vozac pita "kuda idemo" ovaj odgovori "idemo tamo i tamo",nego glumi neko ludilo........mene u toj situaciji podseca kao kao na nekog ekscentricnog sefa ili direktora,koji eto tako umesto da normalno funkcionise sa svojim zaposlenima,on pravi neku konfuziju i isteruje neke svoje "krive drine"....

Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Djuric za Kosovo da bude Predsjednik.....nevjerujem. Moze onda I Toma.
Vucko ili Mihajlovicka ce mjenjati pozicije.....po nekom mom shvacanju.
Niko drugi.......ona je jaka osoba a Vucko je dio te ekipe....tako da po meni je to to......
Sumnjam da ce Toma biti kandidat AV-a.....jer se covek (bar po meni) totalno pokazao u nekom losem svetlu za vreme prethodnog mandata.......mislim,nije pravio neke ne znam kakve skandale i stetu,ali nekako je bio neprimetan,sto bi se reklo FIKUSNI predsednik....kao da ga nije tu ni bilo......a dok je bio u opoziciji biio je mnogo borbeniji,covek od akcije,a eto kada je postao predsednik,totalno drugi covek.....

To je ono cemu pricam,covek iskoristio sutiaciju da dodje na vlast,prigrabio neke koristi (pozaposljavao sinove,prica se da mu zena petlja sa nekim milionima eura u njenoj fondaciji,izgradio neke nelegalne kuce i vikendice po bajcetini) i eto,sada mirne duse moze u finu penziju da se zanima pecenjem brlje po Bajcetini.....i da uziva...



Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Daj mi jednog,koji ce radje ici tramvajom nego audiem 8 itd........jednog reci!!!!
Tako da...jbg
Ja sam cuo da je Dobrica Cosic kao predsednik insistirao da ga voze u jugu floridi ili tako nesto...
Zrakomlatski is offline  
Old 19.01.2017., 13:01   #6144
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Oprosti al sto to pricate za Radulovica I vozace...neki problem,ili
ga oce prikazati kao bahatu osobu pa mu je sa vozacom ispod casti pricati...
Ili sam krivo povezao.....

Djuric za Kosovo da bude Predsjednik.....nevjerujem. Moze onda I Toma.
Vucko ili Mihajlovicka ce mjenjati pozicije.....po nekom mom shvacanju.
Niko drugi.......ona je jaka osoba a Vucko je dio te ekipe....tako da po meni je to to......

Kolega UNION, slazem se sa tvojim stavom. Drzava nesmije voditi ekonomiju osim strateskih firmi,ministarstva moraju biti mala I operativna....
Vodjenje malog biznisa LAKO I JEDNOSTAVNO.....zasto to nije tako???

Kako bi onda sto pisete zaradjivao neki lokalni inspector,neki cinovnik, pa reketario neki na drzavnom nivou, kako bi se dodjeljivale dozvole I stavljala pinka u dzep......

To je tako, dok god ti imas IZ STRANKE NA POSAO, nema tu kruha.......a opet kada narkomanu ukines drogu ODJEDNOM, nema ni tu koristi, obino im daju metadone pa postepeno....
Ali onda moras imati jednostavnije fakultete,gospodarski orjentirane, skole za obrte...itd...itd...da ne idemo van teme..

Da Bog dragi dodje na cello bilo koje ex Juga drzave isto mu je I bio bi bez rezultata,jer bi razmisljao
AKO IM UKINEM TO GUBIM DRUGI MANDAT......GUBIM ZLATNU SISU....koji je politicar na to spreman????

Daj mi jednog,koji ce radje ici tramvajom nego audiem 8 itd........jednog reci!!!!
Tako da...jbg
VEOMA VEOMA ,teško je naći takvoga.
Bar to treba da nam bude jasno.Mogućnost za to je na nivou osmice na lotu iliti statističke greške
A,ako se takav nekako i pojavi,mora biti čarobnjak da bi nama slepcima na svom primjeru pokazao kako se voli svoja zemlja,u kako se žrtvuje za nju.
NIKOLA PAŠIĆ i JOSIP BROZ
Ta dva čovjeka su najveći krivci za zloupotrebu vlasti,,,koja je postala toliko normalna,da bilo kakav kritički pogled biva prikazan u najgorem svetlu.
BROZ je naravno u tome otišao puno dalje.Stvorio je pseudoelitu kakvu je teško bilo zamisliti i u najgorim snovima.Ozvaničio je revoluciju kao legitimno sredstvo u borbi za vlast.Sećamo se one (revolucija ne sme stati).I na žalost,nije stala
Utopija zvana komunizam iliti put u bolju budućnost je i bila i ostala najveća laž.U međuvremenu je mutirala kao i njeni ideolozi.
Na žalost,to nije specifično samo za Srbiju.Biro-demo-kratija u svojim kandžama čvrsto drži i ostatak evrope.Jedini,ponavljam ,JEDINI lijek ovim društvima i našim mozgovima je AUTOKRATIJA.Koga?Bilo koga.Uz odgovarajući zakonik ,naravno PS..Običan čovek mora da shvati da vlast nije privilegija.Koliko god bila slatka isto toliko je i odgovorna i obavezujuća.Nisu tu bitni današnji sudovi,bitan je sud budućnosti.
__________________
Cili është roli i shtetit të thellë ballkanik në projektin NWO?
union grozni is offline  
Old 19.01.2017., 13:19   #6145
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Pa bilo bi super da se vec jednom napravi taj ozbiljan plan o otpustanjima,otpreninama,ali zar ne vidis da to u Srbiji nije moguce?........to se KAO radi evo vec 17 godina,i nije se skoro nista pozitivno u tom smeru uradilo....

Zadnjih godina vladu na to primorava i MMF,ali eto ispada da je nasa vlada "tvrd orah" po tom pitanju.......tj prvo je bilo "imamo 500.000 ili koliko vec viska u javnom sektoru",pa su onda radjene neke analize,proracuni ili sta vec (to je vodila u prosloj vladi ona Kori Udovicki),da bi se odjednom doslo do zakljucka da mi u javnom sektoru zapravo viska i nemamo,ili bar ne tako strasnog viska,uradice se neka preraspodela radne snage i "otpusteno" je par hiljada ljudi kojima nedostaje godina-dve do penzije.....(?!)

Vidis da tu nesto ne stima i jednostavno ni jedna vlada od 2000 pa na ovamo ne moze da se izbori sa tim......mada po meni Vuckove vlade sa time se bore humanije,tj socijalnije,one DOS-ovske vlade su se borile tako sto radnike proglase tehnoloskim viskom,daju im "socijalni program",a socijalni program je ustvari suma od 1000 eura (ili maraka),pa neka radnik zapocinje sa time privatni biznis...(?!)....vecina je to iskoristila da poplaca kojekakve dugove ili da nekoga podmiti,kako bi se zaposlio negde u administraciji....
Pa recimo lik kome se citav program temelji na ozbiljnoj raspravi o tome je za tebe stecajni upravnik. Naravno da se sa time nece izboriti stranke koje prakticno zavise od tog sistema. 60% clanstva SNS-a je bivsi DS/DSS/SPS, ljudi koji samo promene knjizicu kako vetar duva. I takvi su najjaci u danasnjoj hajci na svoje bivse stranke.

Drugo, ta prica 'u DOS-ovskoj tranziciji nije valjalo nista' je takodje uproscavanje stvari na maks. Isto kao i prica da se nista pozitivno nije pomerilo u tom smeru. Istina je da se obavilo mnogo toga, ali da je bilo propraceno muljazama koje su svemu dale negativan predznak.

Kakav je bio privatni sektor pre a kakav posle DOS-a? Kolike su bile plate pre 2000. a kolike posle. Kakav je bio privredni rast od 2000. do 2008. za vreme te pljacke?

Tvoj prica se svodi na 'imamo rak, ali hemoterapija boli, pa bolje ovako blejimo, valjda ce se samo resi'. Zavrsetak privatizacije i ciscenja javnog sektora MORA da se zavrsi u svakom slucaju, pre ili kasnije. Sto kasnije to ce biti teze. Nase je samo da izaberemo sto sposobnije ljude da to sprovedu.
Defke is offline  
Old 19.01.2017., 13:41   #6146
Ne mogu vjerovati da je nekome SNS bolji od bilo koje od 18 stranaka DOS-a i svih koji su kasnije nastali dalje od tih stranaka

Ja da sam u Srbiji bih možda čak i ušao u neku opozicijsku stranku, vjerojatno u DJB. Radi se o ozbiljnom programu koji ima natruhe populizma, ali je toliko bolji od Aleksandra Vulina da to ne treba ni komentirati.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Old 19.01.2017., 14:27   #6147
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da je nekome SNS bolji od bilo koje od 18 stranaka DOS-a i svih koji su kasnije nastali dalje od tih stranaka
Puna je Srbija takvih, nažalost. Zato smo na dnu Evrope gotovo u svemu, osim po kriminalu i korupciji.
moonze is offline  
Old 19.01.2017., 16:20   #6148
Što je DOS bio tako dobar i sposoban a pre svega pošten zato su i došli na vlast ovi gnomi.

Jedan Šutanovac kad krene o poštenju i sposobnosti znaš koliko je sati.

Defke

Da tačno.Problem je što na zanimanjima gde ne treba bog zna kakva stručna radna snaga je odnos prema radnicima takav da je možda malo bolje nego u robovlasničko vreme(samo što te ne tuku).Jer znaju ako nećeš ti za 30 000 da drljaš ima na Birou još hiljade koji hoće bolje reći moraju.Zato se tako i ponašaju.
Mondragon is offline  
Old 19.01.2017., 17:06   #6149
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Što je DOS bio tako dobar i sposoban a pre svega pošten zato su i došli na vlast ovi gnomi.

Jedan Šutanovac kad krene o poštenju i sposobnosti znaš koliko je sati.

Defke

Da tačno.Problem je što na zanimanjima gde ne treba bog zna kakva stručna radna snaga je odnos prema radnicima takav da je možda malo bolje nego u robovlasničko vreme(samo što te ne tuku).Jer znaju ako nećeš ti za 30 000 da drljaš ima na Birou još hiljade koji hoće bolje reći moraju.Zato se tako i ponašaju.
Istina, to je posledica ogromne nezaposlenosti. Tu nikada nije problem samo to sto neki ljudi nemaju posao, nego i to sto i oni sto ga imaju nisu vise sigurni na istom.

Koje je resenje za to, prekvalifikacija, bolja atmosfera za preduzetnike, na kraju i vise samih investitora. Kako se do svega toga dolazi, prepustio bih strucnjacima
Defke is offline  
Old 19.01.2017., 21:02   #6150
Dodik gostuje na TV Prva.
Prvan25 is offline  
Old 19.01.2017., 22:22   #6151
Talking

Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Dodik gostuje na TV Prva.
I. Šta kaže Dodik?

"Ne mogu vam dati posla niti kruha jaaaa,

ali ustaše će vas sve pobrisati ako ne glasate za menekajaaa."

Evo mi ustaše samo čekamo da krenemo na Srbe, nemamo svojih briga.

Bogarevam, šta vi Srbi radite osim šta se bojite od nas ustaša? Ono kužiš idem na doručak, a ono ustaša. Idem sa doručka opet ustaša. Dođem na posao ono ustaša. Ostalo je ustaški horor.


Ja mislim da je to samo stvar prevelike imaginacije.
ruka-slave is offline  
Old 19.01.2017., 22:31   #6152
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I. Šta kaže Dodik?

"Ne mogu vam dati posla niti kruha jaaaa,

ali ustaše će vas sve pobrisati ako ne glasate za menekajaaa."

Evo mi ustaše samo čekamo da krenemo na Srbe, nemamo svojih briga.

Bogarevam, šta vi Srbi radite osim šta se bojite od nas ustaša? Ono kužiš idem na doručak, a ono ustaša. Idem sa doručka opet ustaša. Dođem na posao ono ustaša. Ostalo je ustaški horor.


Ja mislim da je to samo stvar prevelike imaginacije.
Interesantno, u drugom entitetu BiH (a sudeci po hrvatkim forumasima i u Hrvatskoj) identicna prica, samo zamenis ustase cetnicima.

Meni se cini da je imaginacija duz celog zapadnog Balkana vrlo ziva. Cudo pa nismo dali vise kvalitetnih SF filmova ili serija. Jedino sto mi pada na pamet je onaj ocajni 'Svemirci su medju nama' sa pokojnim Valterom.
Defke is offline  
Old 19.01.2017., 22:52   #6153
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Interesantno, u drugom entitetu BiH (a sudeci po hrvatkim forumasima i u Hrvatskoj) identicna prica, samo zamenis ustase cetnicima.

Meni se cini da je imaginacija duz celog zapadnog Balkana vrlo ziva. Cudo pa nismo dali vise kvalitetnih SF filmova ili serija. Jedino sto mi pada na pamet je onaj ocajni 'Svemirci su medju nama' sa pokojnim Valterom.
A možda nas i jedne i druge i treće sve skupa zajebava neki loš ološ čija je jedina kvaliteta da nas sve skupa 25 milijuna uspijeva zajebavati već 20 godina.

Misliš li ti da je to moguće?
ruka-slave is offline  
Old 19.01.2017., 23:01   #6154
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Pa koliko god apsurdno zvucalo,ovo sada sto imamo je bolje (za vecinu stanovnistva Srbije) nego da npr Radulovic (ili ko vec) uzme i pootpusta 50% ljudi iz drzavnog i javnog sektora....

Mislim,da li mozes da zamislis na sta bi onda situacija u zemlji licila?....pa i sada nam se broj zaposlenih i broj penzionera skoro izjednacio.......a da neko tako maestalnim potezom pootpusta 50% zaposlenih,bili bi valjda jedina zemlja u svetu koja ima ZNATNO vise penzionera nego zaposlenih.......i dokle misls da bi to tako onda funkcionisalo?.....nisam ekonomsta,ali znam da je to ekonomski neodrzivo.....

A sto je najveci problem,vecina od 50% potencijalno otpustenih znas kada bi ponovo nasli posao?.....kada na vrbi rodi grozdje......posto se radi mahom o ljudima preko 40,50 godina starosti (mada ni sa mladima nije bolja situacija).......i onda bi nam nezaposlenost skocila na 25% i milina......

A Radulovic (ili ko vec) bi objasnjavao da to tako mora,tako treba,da se strpimo 5,10 godina...........mogu da mislim koju bi onda "popularnost" u narodu imao......ako se vec sada ne podigne neka revolucija gladnih i siromasnih,onda bi sigurno.....
O kakvih ti 50% otpustenih pricas? Ko je ikada to spominjao? Kakva su ovo fantaziranja?
Nixma is offline  
Old 19.01.2017., 23:07   #6155
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A možda nas i jedne i druge i treće sve skupa zajebava neki loš ološ čija je jedina kvaliteta da nas sve skupa 25 milijuna uspijeva zajebavati već 20 godina.

Misliš li ti da je to moguće?
Ti zelis reci da je narod glup, i da mu se prica o zlim cetnicima/ustasama/mudzahedinima servira kao bebi cucla? Srami se!
Defke is offline  
Old 20.01.2017., 00:12   #6156
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ti zelis reci da je narod glup, i da mu se prica o zlim cetnicima/ustasama/mudzahedinima servira kao bebi cucla? Srami se!
Ja nigdje nisam rekao da je narod glup.

I meni se pricalo kao djetetu o cetnicima, ustasama, vamprima, letecim stakorima, komunistima i prodavacima droge.

Letece stakore sam vidio.
ruka-slave is offline  
Old 20.01.2017., 00:55   #6157
Velimir Ilic napustio Vucica. NS ima 5 poslanika u Skupstini. Vucic je vec kupio jednog.
Nixma is offline  
Old 20.01.2017., 01:04   #6158
Što znači da ga je napustio? Imao je kojeg ministra u vladi?
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Old 20.01.2017., 01:29   #6159
Imao je samo 6 poslanika, skrajnut je Velja solidno od poslednjih izbora. Vec su uspeli jednog poslanika da mu uzmu. A 11 minuta nakon objave vesti da napusta Vucica, pojavila se i ova:

https://pbs.twimg.com/media/C2kBrD-W...jpg&name=large

Ne gube vreme
Defke is offline  
Old 20.01.2017., 01:37   #6160
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Imao je samo 6 poslanika, skrajnut je Velja solidno od poslednjih izbora. Vec su uspeli jednog poslanika da mu uzmu. A 11 minuta nakon objave vesti da napusta Vucica, pojavila se i ova:

https://pbs.twimg.com/media/C2kBrD-W...jpg&name=large

Ne gube vreme
Meni fakat nije jasno da ne histeriziraju svi u Srbiji oko toga kako mediji rade po izravnoj direktivi premijera. To je besmisleno sve skupa
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.