Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 10:28   #361
U pravu ste sto se tiče braka, vec jesmo u braku kad živimo skupa. Mislim da me zapravo strah djeteta jer ne znam jesam li dovoljno snažna za to. Inace sam hiperosjetljivo biće i ponekad mi tjeskoba otežava zivot pa ne znam mogu li s tom jačom tjeskobom podignuti dijete. Jel netko imao sličnih nedoumica? Hvala!
Dubrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:59   #362
Quote:
Dubrav kaže: Pogledaj post
U pravu ste sto se tiče braka, vec jesmo u braku kad živimo skupa. Mislim da me zapravo strah djeteta jer ne znam jesam li dovoljno snažna za to. Inace sam hiperosjetljivo biće i ponekad mi tjeskoba otežava zivot pa ne znam mogu li s tom jačom tjeskobom podignuti dijete. Jel netko imao sličnih nedoumica? Hvala!
To je sad već drugi par rukava.
Nisi spremna za dijete.
Da li želiš djecu? Vidiš li se sdjecom?
To su pitanja koja moraš riješiti sama sa sobom i biti sigurna u tu odluku, možda jednostavno nisi spremna sad, možda duboko su sebi uopće ne želiš djecu.
Uzmi si vremena, raspravi to sama sa sobom, onda raspravi sa partnerom.
Bitno je imati iste želje, bila to djeca ili život bez djece.
Ja sam jako jako dugo bila sigurna da ne želim djecu, nikada.
Čak i nakon stupanja u brak mi je trebalo neko vrijeme da mi "imanje" djece ne izaziva nelagodu. Srećom mm je bio isti kao i ja, pa nije bilo nikakvog presinga.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:47   #363
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
To je sad već drugi par rukava.
Nisi spremna za dijete.
Da li želiš djecu? Vidiš li se sdjecom?
To su pitanja koja moraš riješiti sama sa sobom i biti sigurna u tu odluku, možda jednostavno nisi spremna sad, možda duboko su sebi uopće ne želiš djecu.
Uzmi si vremena, raspravi to sama sa sobom, onda raspravi sa partnerom.
Bitno je imati iste želje, bila to djeca ili život bez djece.
Ja sam jako jako dugo bila sigurna da ne želim djecu, nikada.
Čak i nakon stupanja u brak mi je trebalo neko vrijeme da mi "imanje" djece ne izaziva nelagodu. Srećom mm je bio isti kao i ja, pa nije bilo nikakvog presinga.
Hvala ti! I kako je sada kod vas?
Dubrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:51   #364
I oko djece bib isto rekla... Nemoj ih imati dok se ne osjetis potpuno spremnom za to, ali... jako je bitno da ovo sve o cemu pises ovdje kazes partneru.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:45   #365
Tjeskoba u smislu anksioznosti ? Ili tjeskoba jer nisi sigurna ni za brak a kamoli djecu ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:58   #366
Zašto uopće forsirate vjenčanje ako već živite zajedno?
Što se tiče djece, to je drugo pitanje. Na temi anks. sam pročitala da imaš 36 godina i očito te brine da je to previše godina.
Za djecu moraš biti potpuno stabilna osoba i sigurna u sebe, jer kao što i sama znaš to nisu igračke i o njima brineš od 0-24.
Ti moraš biti trudna, roditi i puno više se posvetiti djetetu nego tvoj muž. Oni se tek kasnije ubace, a neki ni tada.
Nemoj misliti da te strašim, ali imam dvoje odrasle djece i znam o čemu pričam.
Svakako pričaj s dečkom i nemoj samo roditi eto da imaš dijete i jel je to red. Neki parovi žive odlično i bez djece. Nikada ne znaš kakvi sve mogu biti problemi s njima, a ti kao anksiozna ćeš to stanje puno teže podnositi.
Razmisli dobro o tome.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:31   #367
Ja se ne slazem da se tek kasnije "ubace". Bez uvrede ali to zavisi kakav tip muskarca izaberes.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 00:08   #368
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ja se ne slazem da se tek kasnije "ubace". Bez uvrede ali to zavisi kakav tip muskarca izaberes.

Pa žena je trudna 9 mjeseci, ona rađa, kasnije doji i bude na porodiljskom (barem prvih 6 mjeseci). To su sve stvari koje muškarac ne može.
Ako ti ovo nije jasno, onda nema smisla dalje objašnjavati.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:28   #369
To su bioloske stvari. Nepromjenjive. Ali i to adekvatan muskarac moze olaksati a ne uletiti nekad kasnije.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:49   #370
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
Jel nekog bilo strah udat se ili ozeniti?
Npr. veza funkcionira super godinama i sad kad treba brak sklopiti, nisi bas siguran.
Ja mislim da svi imaju tremu, ali da trebaš poslusati srce
Medena 2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:57   #371
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da mene - tebe ili nekog drugog Bog bezgranično voli i da ne "želi" da ostajem u zajednici u kojoj trpim.
"Dok nas smrt ne rastavi" - je čovječja riječ, a ne Njegova.

Offtopic - moja prijateljica nije bila sretna u braku sa svojim mužem ( vjenčani u Crkvi - što je nevažno), tip ju je maltretirao psihički (nikada nije digao ruku na nju), povjerila mi se da tog čovjeka ne podnosi već dvije godine.
Prije mjesec dana su se rastali. Zašto? Jer je saznala da ju je prevario. I ja nju pitam što je presudilo za takav kraj - ona kaže: Preljub je zabranjen od Boga - sad sam se mogla rastati.
I sad ti meni reci da je ona normalna? Nije!
Ona je varala sebe, muža i na kraju Boga - jer nije bila iskrena ni pred sobom ni pred Bogom.



Poštujem tvoja načela... ali šta nemisliš da riskiraš? Bog ti neće reći - tebi neće smetati njeno hrkanje, njoj neće smetati tvoje smrdljive čarape itd. A da ne govorim o intimnostima.

Ti nemoraš biti vjenčan u Crkvi da bi bio vjenčan pred Bogom.... Ja oduvijek smatram da nas je baš On spojio i da je moj dragi Njegov blagoslov
Čemu uopće sve te dileme, izmišljanja i exkluzivnost? On mi nije muž, ali ga smatram mužem, on je blagoslov.....???
Ili mi je muž, a posve se točno zna što to podrazumijeva, bar ostalih 3,49 milijardi ljudi zna, ili mi je dečko, partner, što već. Kako nam paše, kako smo se dogovorili, kao želimo.
Nikada nisam razmjela potrebu za iznavljanjem najdrugčijih odnosa, zajednica i slično. Sve te štoseve su već probali i odvagnuli za i protiv zakonskog reguliranja zajednice muškarca i žene, pa i drugih kombinacija u zadnje vrijeme.
Nije najjednostavnije zbog sebe, partnera, obitelji, buduće djece, administracije i legislative, samo postupiti uobičajeno? Ne sklapa se brak kovanim željezom da bi trebalo toliko straha i dileme. Kako se sklopi, tako se i poništi ako nema sreće. I točka. A između, bez ikakve sumnje, jest jednostavnije funkcionirati u društvu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:40   #372
Nemojte imati djecu. Zene uglavnom postanu sve sto ne zelite da budu kad dobiju bebu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:16   #373
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nemojte imati djecu. Zene uglavnom postanu sve sto ne zelite da budu kad dobiju bebu.
A muzevi postanu bebe.
Pa onda imas odjednom dvoje djece
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:18   #374
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
A muzevi postanu bebe.
Pa onda imas odjednom dvoje djece
I iritantnu mamu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:30   #375
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
Jel nekog bilo strah udat se ili ozeniti?
Npr. veza funkcionira super godinama i sad kad treba brak sklopiti, nisi bas siguran.
cim nisi siguran znaci da nije sve super kako govoris.............ne moras se zeniti, mozete biti i samo partneri i s djecom ili bez njih....taj papir vjencanja ti ne moze nista pokvariti niti poboljsati jer osobu s kojom si volis radi nje a ne formalnosti koje se dogadjaju oko vas....a sam brak nije nikad konacnica niti neki zatvor...uvijek mozes krenuti svojim putem ako ti vise ne bude dobro(isto kao i u vezi)
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:38   #376
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I iritantnu mamu.
Reče nečiji sin.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:42   #377
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
To su bioloske stvari. Nepromjenjive. Ali i to adekvatan muskarac moze olaksati a ne uletiti nekad kasnije.
Reče žena koja očito nikada nije rodila.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:49   #378
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nemojte imati djecu. Zene uglavnom postanu sve sto ne zelite da budu kad dobiju bebu.
Nemoj bit otac ak nisi spreman na to da ti draga ima neku drugu titulu ili ulogu osim one - moja supruga.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:09   #379
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Nemoj bit otac ak nisi spreman na to da ti draga ima neku drugu titulu ili ulogu osim one - moja supruga.
Zene cesto postanu samo majke bez da budu supruge.
Zena ce najvecu uslugu djetetu napraviti ako bude vise zena svojem muzu, ali to uglavnom ne mogu shvatiti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:13   #380
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zene cesto postanu samo majke bez da budu supruge.
Zena ce najvecu uslugu djetetu napraviti ako bude vise zena svojem muzu, ali to uglavnom ne mogu shvatiti.
Bez ljutnje Flat za ovo što ću napisati, ali ako pričaš iz vlastitog iskustva, tvoja supruga (po onome što si sam pisao) nije postala samo majka, samo što nije ostala žena tebi, nego nekom drugom.
Zašto, to valjda ona zna.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.