Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 16:37   #1
DIOK-R-A - Dioki d.d.

daklem, nedavno mi je ova dionicica zapela za oko i namjeravam u ovoj godini strusiti mnogo (za mene) novaca u nju..

posluju s gubitkom od 50 milijuna trenutno, ali koji je vrlo malen u usporedbi s prihodima..

izvoze 90% proizvodnje

ulazu u modernizaciju, a ako bude LNG u omislju to bi moglo katapultirati ovu dionicu koja se vuce vec godinu dana na istim razinama u nove visine

evo jedan link, koji kad otvorite, imate vise naslova o ovoj dionici u poslovnom..

http://www.poslovni.hr/18809.aspx

nominalna cijena dionice je 500 kn, ja danas kupio svoju prvu seriju po 262kn

daklem, uvazeno misljenje uvazenih forumasa..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:36   #2
nitko ne komentira moju novu simpatiju pa moram ja.. od jucer, kad sam ju kupio po 262 otisla danas ujutro na 278.. alaj se grizem sto nisam imao vise novaca..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:43   #3
nekako mi zvuči skroz nepopularno?

što uopće naš o toj firmi? čime se konkretno bavi? kakva joj je budućnost?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:06   #4
http://www.dioki.hr/
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:12   #5
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ma ok, toliko znam i ja
nego, što znaš o "stvarnom" poslovanju i perspektivi?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:30   #6
nisi cula jer izvozi gotovo svu proizvodnju. kupit cu i ja na kratko, bed mi je samo sta moram prodavat DLKV ali ja sam na DLKV stukao 10% dobiti u zadnjih 2 tjedna, a dionica raste u prosjeku 30% godisnje. iskreno, ima i boljih prilika na trzistu.

uglavnom posluju s gubitkom, koj objasnjavaju izgradnjom nekog trgovackog centra. usko suraduju s talijanima, i ocekuje se rast...kao i za sve druge dionice na kraju krajeva.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:37   #7
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ma ok, toliko znam i ja
nego, što znaš o "stvarnom" poslovanju i perspektivi?
znam sto sam procitao u gornjim linkovima i na jos par foruma.. sumnjam da ti znas vise o petrokemiji ili luri..

tvrtka ima 200 milijuna eura prihoda i ulaze 20 miliona eura u modernizaciju..

gledajuci te cifre, 50 milona kuna se cini kao kikiriki..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:44   #8
marko jebote!! ne mogu te gledat vise ovako nervoznog ! daj covjece smiri se, kupi neku finu, dobru dionicu, dvije, tri.. kao sto je ddjh, koji je sad jeftin a sigurno ide preko 100% u sljedecih godinu dana, dioki, lrh, llrb ili sl. vjerojatno ne bi pogrijesio ni sa bzjk, dkvs, tehnomont.. manje vise s 50% dionica na burzi danas.. i opusti se.. zaraditi ces sigurno vise nego placajuci konstantno brokeru 1,6% za svaku trgovinu.. zadaj si target tipa 100-200% koji cekas tipa godinu dana, i onda odaberes sta jos nije naraslo i preselis lovu.. dobronamjerno ti kazem, prodaje i kupovina svaki drugi dan su 1,6% svaki drugi dan, pa ti izracunaj koliko je to u godini dana.. i to bez obzira gubio ti ili zaradjivao..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:58   #9
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
znam sto sam procitao u gornjim linkovima i na jos par foruma.. sumnjam da ti znas vise o petrokemiji ili luri..

tvrtka ima 200 milijuna eura prihoda i ulaze 20 miliona eura u modernizaciju..

gledajuci te cifre, 50 milona kuna se cini kao kikiriki..
ja ne znam ništa o hrvatskom tržištu kapitala i ulažem potpuno špekulantski, kao u kladionicu
pa ako ubodem, dobro.. ako ne, valjda ću nešto i naučiti..
ta me škola košta već u startu i konstantno sam u minusu
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:59   #10
a imas pravo, da. smirit cu se. idem popit 10 normabela a sta ces kad sam lud. vidis da nisam normalan pustio bi sve to ali...sta ja znam.
ajde micem nalog s prodaje dalekovoda, pristojna je to firma, a ja sam lud. mislio kupit petrokemiju sad, a znam da ce odletit sutra. vidim dva fonda koji se natjecu. ma pustam sve to i cekam T-HT.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:02   #11
lonicera, ako imas slobodne love uzmi petrokemiju. ali nemoj puno. 5k kn max da me ne ubijes ako izgubis
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:34   #12
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
lonicera, ako imas slobodne love uzmi petrokemiju. ali nemoj puno. 5k kn max da me ne ubijes ako izgubis

ma već sam se riješila petrokemije..
kupovala po 240, prodavala po 222, eh, da su mi sad te dionice.. (ne bi imala vabu, i nije mi žao)
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:43   #13
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ja ne znam ništa o hrvatskom tržištu kapitala i ulažem potpuno špekulantski, kao u kladionicu
pa ako ubodem, dobro.. ako ne, valjda ću nešto i naučiti..
ta me škola košta već u startu i konstantno sam u minusu
totalno pogrešan pristup, na najboljem si putu da popusis sve, zaigraj malo virtualnu burzu ako ti je do igranja NHF
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:47   #14
Quote:
tkap kaže: Pogledaj post
totalno pogrešan pristup, na najboljem si putu da popusis sve, zaigraj malo virtualnu burzu ako ti je do igranja NHF
možda je pogrešan, a koji je tvoj pristup?
pa na osnovu čega da odabirem dionice?

btw... nemojmo offtopičariti ovo je tema o firmi DIOKI
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:56   #15
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
možda je pogrešan, a koji je tvoj pristup?
pa na osnovu čega da odabirem dionice?

btw... nemojmo offtopičariti ovo je tema o firmi DIOKI
ajde onda da se vratimo na dioki, firma trenutno u fazi sređivanja poslovanja nakon pustoša koji je ostavio zadnji upravitelj. Trenutno se u samom diokiju provodi redovni pregled provodenja ISO standarda, modernizacija pogona za prociscavanje otpadnih voda, i djela proizvodnog pogona. Iz zestokog gubitasa se pretvara u repsektabilnu tvrtku, vecinu svojih proizvoda izvozi.
U prvih dva mjeseca ove godine povećali proizvodnju za 7% u odnosu na kvartal prošle godine te prodaju za 16% u odnosu na prethodno razdoblje.
Izvješće još nije izašlo pa se čeka ostatak, sve u svemu DIOKI je jedan od nebrušenih dijamanata na tržištu čak i kad zanemarimo LNG.
Imam radnički paket od 151 dionicu i ne pada mi napamet prodavati je još dugo

eh da zadnji kvartal 2006 http://www.crosec.hr/ - nije sjajno al vidjet ćemo kad izađu novija

dovoljno ontopic?
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:01   #16
Quote:
tkap kaže: Pogledaj post
ajde onda da se vratimo na dioki, firma trenutno u fazi sređivanja poslovanja nakon pustoša koji je ostavio zadnji upravitelj. Trenutno se u samom diokiju provodi redovni pregled provodenja ISO standarda, modernizacija pogona za prociscavanje otpadnih voda, i djela proizvodnog pogona. Iz zestokog gubitasa se pretvara u repsektabilnu tvrtku, vecinu svojih proizvoda izvozi.
U prvih dva mjeseca ove godine povećali proizvodnju za 7% u odnosu na kvartal prošle godine te prodaju za 16% u odnosu na prethodno razdoblje.
Izvješće još nije izašlo pa se čeka ostatak, sve u svemu DIOKI je jedan od nebrušenih dijamanata na tržištu čak i kad zanemarimo LNG.
Imam radnički paket od 151 dionicu i ne pada mi napamet prodavati je još dugo

eh da zadnji kvartal 2006 http://www.crosec.hr/ - nije sjajno al vidjet ćemo kad izađu novija

dovoljno ontopic?
napisi jos... mene zanima.. zato sam i otvorio temu
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:03   #17
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
napisi jos... mene zanima.. zato sam i otvorio temu

zvuči dobro, čini se za sad jeftina dionica...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:18   #18
Jeftina u svakom slučaju,

dakle kao što sam rekao 80% proizvodnje izvozi,jedan od top 10 hrvatskih izvoznika, iako je teški gubitaš u prošlosti, namjerno je u početku "uništena" da bi se lakše kupio kontrolni paket dionica. Međutim nedugo nakon toga uprava počinje sređivati poslovanje, imaju kontrolni paket dionica pa mogu raditi po svom nahođenju. Najgore u ovoj firmi je prošlo, sve više se ulaže u nju, od tehničkih zahtjeva, postrojenja, do školovanog kadra itd. Ogroman potencijal ove tvrtke osim potražnje za prozvodima ove tvrte ( polietilen i polistiren) za kojima inače vlada ogromna potražnja na ino marketima leži u zemljištu na krku, tj famoznom LNG. Kroz duži period se planira preseljenje kompletnih postrojenja na Krk i izgradnja terminala za prihvat ukapljenog plina i daljnju distribuciju. Nakon preseljenja ostaje ogromni prostor sa kompletnom infrastruktrurom ( struja, industrijska voda, zgrade, sustav prometnica) na zagrebačkom žitanjaku. Procjena vrijednosti samog zemljišta je velika, ništa egzaktno ali sami možete zaključiti koliko.

Inače obnovili su suradnju sa Dow Chemicals, jedan od najvećih igrača u njihovoj branši.

Meni je ovo dionica na duži rok (čitaj 3-5 godina) i target mi je oko 1000 kn, kratkoročno neće biti nekih strašnih oscilacija do tada.
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:25   #19
Quote:
tkap kaže: Pogledaj post
Jeftina u svakom slučaju,

dakle kao što sam rekao 80% proizvodnje izvozi,jedan od top 10 hrvatskih izvoznika, iako je teški gubitaš u prošlosti, namjerno je u početku "uništena" da bi se lakše kupio kontrolni paket dionica. Međutim nedugo nakon toga uprava počinje sređivati poslovanje, imaju kontrolni paket dionica pa mogu raditi po svom nahođenju. Najgore u ovoj firmi je prošlo, sve više se ulaže u nju, od tehničkih zahtjeva, postrojenja, do školovanog kadra itd. Ogroman potencijal ove tvrtke osim potražnje za prozvodima ove tvrte ( polietilen i polistiren) za kojima inače vlada ogromna potražnja na ino marketima leži u zemljištu na krku, tj famoznom LNG. Kroz duži period se planira preseljenje kompletnih postrojenja na Krk i izgradnja terminala za prihvat ukapljenog plina i daljnju distribuciju. Nakon preseljenja ostaje ogromni prostor sa kompletnom infrastruktrurom ( struja, industrijska voda, zgrade, sustav prometnica) na zagrebačkom žitanjaku. Procjena vrijednosti samog zemljišta je velika, ništa egzaktno ali sami možete zaključiti koliko.

Inače obnovili su suradnju sa Dow Chemicals, jedan od najvećih igrača u njihovoj branši.

Meni je ovo dionica na duži rok (čitaj 3-5 godina) i target mi je oko 1000 kn, kratkoročno neće biti nekih strašnih oscilacija do tada.
mislim da ce tvoj target bit vec za 2 godine.. a za 5 godina i 2000..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:29   #20
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mislim da ce tvoj target bit vec za 2 godine.. a za 5 godina i 2000..
sve ce ovisiti o daljnjem poslovanju i vjerovanjima investitora, ali da bih volio da se to desi bih
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.