Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2011., 16:36   #961
Drukao je Kju na kupnju kad je bila 1450, i pozivao se na 25% zarade u jedno popodne, kad krene dokap.
sad je cijena 1100 a dokap tek krece. 350 kuna, ili oko 25% gubitka u jedno popodne

ali ja sam siguran da se postovani kolega Kju medu prvima iskrcao s ovog broda kojeg je tolko nahvalio kroz zadnjih 5/6 postova obzirom da vise ne prati ovu temu
ili je on mozda dugorocni investitor, pa ne prati sve banalne promjene kod svojih investicija
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:46   #962
@gogaa,

Book ti je knjigovodstvena vrijednost dionice,što najprostije rečeno znači da kad kupuješ iznad booka plaćaš dionicu više nego što vrijedi. Naravno,nije to jedini parametar na temelju kojeg se procjenjuje vrijedi li dionica uloženih novaca,ali je u zadnje vrijeme jako popularan kod g. Bakića,a budući da on dominira domaćim tržištem, omjer Price/Book je postao ekstremno važna evaluacija dionice.No, g. Bakić je većinu dionica kupovao na omjeru Price/Boook = 0,3 a to je,dozvolit ćeš, bitno povoljnij ulaz nego recimo hipotetski Tvoj u LKPC na 800 (P/Book=1,17). Ukoliko misliš ulaziti u dionicu,onda iskoristi svoje pravo na kupnju i ne čekaj nepotrebno drugi krug,jer se prodajna cijena neće znati sve do kraja drugog kruga,dakle svejedno moraš "piknuti" neku cijenu napamet,a u drugom krugu je pitanje hoćeš li doći na red (vjerujem da će svi doći na red,
ali....). Moje je mišljenje da se ne isplati ponuditi više od 800 Kn,jer u ovom trenutku na tržištu ima masu dionica koje su ispod Price/Book = 1, ali ako ponudiš 800,a Pavlović odredi da je cijena 900,nećeš dobit nijednu dionicu.S time su na neki način ulagači ucijenjeni da nude gornju cijenu od 1200,što je IMO više nego bezobrazan potez gosp. Pavlovića,pogotovo ako uzmemo u obzir da su radnici LKPC nedavno dobili dionice po 400 Kn.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 18:27   #963
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ali ja sam siguran da se postovani kolega Kju medu prvima iskrcao s ovog broda kojeg je tolko nahvalio kroz zadnjih 5/6 postova obzirom da vise ne prati ovu temu
ili je on mozda dugorocni investitor, pa ne prati sve banalne promjene kod svojih investicija
Imaš čudan pojam vremena ako se sve to desilo u jedno popodne. Uostalom sve što mislim sam napisao u zadnjem postu, da si se potrudio čitat znao bi da sam još u poziciji. Al bez brige, još ćeš se iščuđivati oko luke ploče do kraja godine.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:01   #964
Vau,niko ni zuc od 21.6. stvarno nam je vorum riknija. Kad niko neće,oće moje poduzeće....

Vako.... proša je dokap i sad imamo vriću novih dijonica,odsnosno skoro pa duplo više,šta je lipo čut jerbo će se sto posto i likvidnost poduplat. . Šjor Pavlović je utopija dijonice po 850 kn t.j. ako san dobro izračuna uvalija ih je raji 25% iznad knjigovodstvene vridnosti. Te bi se dijonice morale svaki čas pojavit na burzi i ondak će tek bit belaja jerbo mi se pari da su veliki lovani u drugom krugu pokupovali po 850 i neće se puno mislit da ih utope naivcima po 900 ili više jerbo je danas bitno zaradit i 2%. Da tako misle i još neki na burzi pokazuje top 10, zadnjih dana PBZ i Erste polako ali sigurno utapaju rulji dijonice po soma kuna (+17%), a meni se pari da će LKPC za misec,dva bit 700 kn.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDi...ifSim=LKPC-R-A
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 18:26   #965
Glembaj, jel može jedna TA?
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 20:22   #966
Aj da sad ne stavljam graf i mudrujem,predlažem ti ovako:

Ak imaš muda stavi na 850 + 10% jedno 100 kom. i čekaj.

Mada bih ja volio da se cijena poravna sa fundamentima i ode na 700,moglo bi se prije dogodit da nakupci po 850 neće lako davati ispod 10% zarade.

EDIT: Šta se mene tiče,nemam namjeru usrećiti nakupce plaćajući im 9xx Kn za dionicu. Radije ću sve što imam ulupat u ADPL.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 21.07.2011. at 20:29.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 01:43   #967
Ne provociram, samo me zanimalo tvoj pogled oće li biti kakav odbijanac i koje razine potpora/otpora vidiš. Koliko vidim dosta pokazatelja je u oversoldu trenutno, s obzirom na sve što se događalo planiram žešće trejdat. A što će biti kad dođu nove dionice, rekao bi isto kao Adpl scenarij sad. Btw kud si baš njih našao za primjer, poslije onih paketa
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:59   #968
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Ne provociram, samo me zanimalo tvoj pogled oće li biti kakav odbijanac i koje razine potpora/otpora vidiš. Koliko vidim dosta pokazatelja je u oversoldu trenutno, s obzirom na sve što se događalo planiram žešće trejdat. A što će biti kad dođu nove dionice, rekao bi isto kao Adpl scenarij sad. Btw kud si baš njih našao za primjer, poslije onih paketa
Fakat sam mislio da me zaiebavaš. Šta ću stavljat TA kad novih dionica još nema na tržištu,treba prvo vidit reakciju tržišta na pojavu novih dionica. Glede uporedbe LKPC i ADPL, ja bih ipak razlikovao ove dvje firme,prema LKPC sam bitno skeptičniji. ADPL je firma koja je procvala otkad je u stranom vlasništvu,a prodaja LKPC strancima zasad nije na vidiku. Nadalje,mislim da LKPC ima limitirano širenje čemu u prilog ide najava da će ući u brodarski biznis,što hoće reći da nemaju prostora za povećanje standardnog pretovara,pa žele kroz prijevoz tereta namaknuti još love. Da skratim,do sada je trgovanje sa ADPL pokazalo kako veliki kupci nemaju namjeru potopiti cijenu i kapitalizirati dobit u jedan dan,a kako će tretirati LKPC vidjet ćemo. Nema puno prostora za kapitaliziranje,znači vjerojatnost je čuvanje blaga i čekanje velikih vijesti.

P.S. Je li znaš kad točno nove dionice izlaze na tržište? Nisam detaljno proučio prospekt.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:55   #969
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Šta ću stavljat TA kad novih dionica još nema na tržištu,treba prvo vidit reakciju tržišta na pojavu novih dionica.
...
P.S. Je li znaš kad točno nove dionice izlaze na tržište? Nisam detaljno proučio prospekt.
Pa upravo zato, koliko se sjećam temeljni postulat TA je da je sve već uračunato u cijenu, i da se stoga nalazi u grafu. Kad ovaj iz top 10 završi sa prodajom, bilo da je riječ o kraćenju ili potpunom izlasku pritisak na asku bi treba nestat. Bar dok ne dođu nove dionice

"Nove dionice bit će isporučene ulagateljima trenutkom upisa u depozitorij SKDD-a koji će se provesti po pravilima SKDD-a nakon upisa povećanja kapitala u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku. Izdavatelj ne može utjecati na naprijed navedene rokove upisa, obzirom da postupak ovisi o radnjama trećih osoba."

Može biti za tjedan dana, može biti za 2 mjeseca. A dotad se sa cijenom može i ne mora događat svašta.

p.s. pratim plastiku budno, u poslovanju je razlika, u kretanju cijene će vjerojatno biti ista priča kratkoročno. Na Adpl veliki kupci trenutno ni ne mogu izaći bez da si torpediraju cijenu, možda bi se jedan dva zgurao, ostali kud koji mili moji. Ali se ovakvim polakim kopnjenjem puno veća količina može kapitalizirat. Imho, naravno.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja

Zadnje uređivanje Kju385 : 23.07.2011. at 15:01.
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:59   #970
Da ne bismo uvijek jeli istu spizu (DDJH i PTKM) i tako pokvarili želudac ili stanje minerala u organizmu, red je napisati dvje riječi o godišnjem FI luke. Prije nego prijeđem na FI samo da spomenem kako se cijena dionice poravnala upravo na mojoj razini promišljanja stvarnosti (700 Kn je tada bilo 1,03 booka,sad više nije). A sad na FI...

Ukoliko uzmemo FI kao relevantan čimbenik situacija je sljedeća:

LKPC je jedna od rijetkih firmi koja je poslovala pristojno u 2011. Prihodi su stabilni,ali nešto niži od 2010., a dobit je porasla na 26 mil. Kn. Time je EPS došao na cca 9% i svrstao dionicu u kategoriju privlačnih. Ono što me je najviše zanimalo jest priča sa dokapom i investicijama i kako će se to reflektirati na budućnost. Sudeći po FI, izgleda da stvari idu u pozitivnom smjeru,u stavkama dugotrajne imovine porasle su vrijednosti postrojenja za cca 16 mil. Kn, a materijalna imovina u pripremi je skočila sa 12 na 24 mil. Ukoliko u jednadžbu uvrstimo i gradnju terminala u vrijednosti od 400 mil. ,
danas LKPC izgleda kao dugoročni Best Buy na burzi. Negativna strana ove priče jest pitanje što će novi terminal donijeti. Kako će se angažirati povećani kapaciteti? Na koje tržište će se plasirati ta roba,odnosno gdje su potrošači te silne robe? Hoće li LKPC svoj rast graditi na osvajanju novih tržišta ili pak na ubijanju ostalih luka na Jadranu? Sve su to pitanja na koja nemam odgovor,ili bolje rečeno nisam dovoljno informiran. Nadam se da onaj tko stoji iza ideje izgradnje terminala zna što radi jer se nije za igrati sa 400 mil. vrijednom investicijom. Ako je terminal politička a ne ekonomska odluka, LKPC vrlo vjerojatno ide u bankrot i prodaju strancima. No,možda i to bude dioničarska bajka,ak stranci ponude 5 soma kuna po dionici.

Fundamenti na 700 Kn:

P/E = 11
P/S = 1.97
P/B = 0.73
Koef. zaduženosti = 0.17
NPM = 17.6 %

...itd...
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:29   #971
izgleda da je i ovo krenulo (samo da ne ureknem)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:42   #972
Vidiš vidiš već skoro cigansku godinu nisam pratio ovu vrijednu dionicu Luka Ploče-Luka Bebić........

Zadnje čega se sjećam je da sam je uvaljivao Plavome na 1800 a kupovao nazad po 1600 čak sam mu na forumu objašnjavao što radim, hehe......i onda prije silnih planova o docapu ( kad je Plavojko najviše navlačio ) ufatio tutanj......

E al sad na ovoj cijeni bi se dalo nešto zavrtiti......iako je upitno je li nagradni fond iscrpljen? a ne bih želio da me nakite prije Božića....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:58   #973
Čini mi se da su ovi dani pomalo ka riski biznis za uletit. drugo,dionica je maksimalno uštopana otkad su se fondovi nakesali s njom, a iz istog razloga je i bloger zaobilazi ka i vrag tamjan,jer iebeš dionicu koju ne moreš nasvirat 300% u jednom danu. Inače,osobno mislim da je pred LKPC liepa budućnost, bitno ružičastija od čađare.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:20   #974
http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...nu/785243.aspx
__________________
Profesor Baltazar je veliki izumitelj. No, izgleda da je upao u financijske teškoće. Ljudi svašta pričaju; alkohol, žene, kockanje,...
Baltazaar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.