Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 00:35   #81
Magija je u korjenu šupka !

Mnogi se trudu, uz golemu muku - da ju iz šupak izvuku...

http://www.youtube.com/watch?v=ByYCL...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=3HVuadyus1E

Evo još jedne tehnike koju prakticiraju mistični ratnici "Bijelih Koleđica" (obratite pažnju na tipa s bijelim turbanom - stručnjaka koji jamačno zna što priča i s kojim bi se mnogi od vas složili,...a tek kad krene mahat rukama...mrkvo sveta !) ;

http://www.youtube.com/watch?v=_E173yU0SCY

PS. samo naprijed, daleko ćete dogurat !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 01:17   #82
Evo još par tehnika koje bi mogle interesirati ozbiljne tragaoce !

Kunalini Yoga u svakodnevnom životu ;

http://www.youtube.com/watch?v=UO2ox1HJbTA

Kunalini rising ;

http://www.youtube.com/watch?v=IqIKV...eature=related

PS.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 09:51   #83
Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post
Motiv? Zašto je tebi bitan moj motiv? Koliko smo mi povezani da podijelim sa tobom ono što je duboko i osobno?
Na krivome mjestu postavljaš takva pitanja jer nisi niti svijestan težine pitanja.
U ovakvim okolnostima će ti na takvo pitanje odgovoriti jedino vrlo mlada osoba poput tebe kojoj je ponajprije stalo dokazivati svoja uvjerenja.
Neozbiljan si Ravih, a lijepo sam napisao da razumijevanje dolazi iz ozbiljnog pogleda na svijet. Pitanje o motivu je za tebe jer ti moras zivjeti sa tim.

Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post
Za dijalog je potrebno dvoje. Zato te molim da se malo vratiš na propušteni dio mog razmatranja. Vrlo je jednostavno sročen i lagan je za razumijeti.
Gledaj ovako, kad razumijes materiju o kojoj diskutiras nemas problema sa odgovorima na pitanja koja ti netko postavi. Cak i "neznam" istreses bez da te taština opeče. U slucaju da kazes "neznam r0nin gdje grijesis" rekao bi dobro mozda covjeku intuicija govori da nesto u mojem razmisljanju ne valja al ne moze verbalizirati ili nesto slicno. Ali na ovaj nacin, pa ti si brale levat ko kuća. Em ne mozes poduprijeti ono o cemu govoris, em ne mozes konkretno verbalizirati gdje ja grijesim. Biti ce ti tesko van neke istomisljenicke grupe.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 10:04   #84
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
jos jedna koja prica iz teorije

Gle ljudi koje vidjeh da im se to desilo (i to najblizi slucaj spontano, a ne isforsirano (odnosno nakon sto je prilicno smanjio sadhanu, a ni prije vec dugo nije bila "undalini forsing" tipa) - opaska na Simultanov tekst) su toliko u komi da vrlo tesko mogu funkcionirati u nasem okruzenju. U biti glavna razlika od "ludjaka" je sto su neprestano svjesni vlastitog stanja i imaju odmak. Medjutim to se takva sranja pocnu desavat da je jednostavno nezamislivo kako bi covjek u tavom procesu mogao odrzati normalno funkcioniranje "stabilne drustvene jedinke" bilo na poslu, bilo u odnosima s ljudima... Mislim.. snadje se vec nekako, ali sve bi islo daleko lakse da je u nekom ashramu sa nekim tko to razumije i moze pustit stvari. Vjerujem da se slazes kako ne bi bilo bas zgodno da se recimo na radnom mjestu u kakvoj firmi, na kakvom trgu ili stanici pocne arlaukat, zauzimat cudne polozaje (u procesu se cesto asane, pranayam, kriye isl spontano desavaju, tj tjera te shakti) i uopce se ponasati kao najgori slucaj iz vrapca.

Potpuno budjenje nije ni slicno povremenom (bilo ugodnm ili neugodnom) iskustvu u sadhani. To je "klik" nakon kojeg nema povratka, gubis kontrolu, nadzor nad vlastitim uom i tijelom i postanes "igraonica" za "Kali" koja nije ni najmanje njezna pr tome. I uglavnom (tj u svim slucajevima koje znam) pozalis sto se to desilo

Dakle pusti bajkice njuejdjera i poslusaj malo sto djidja kaze koji se toga nagleda
Kakav njuejđ Beljki, nemoj me zezat
Istina je, nisam probuđena, pa nemam ni takvo iskustvo. S druge strane, neke prakse imam, a promatram pomalo i oko sebe. U indiji nisam bila
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 10:19   #85
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kakav njuejđ Beljki, nemoj me zezat
Istina je, nisam probuđena, pa nemam ni takvo iskustvo. S druge strane, neke prakse imam, a promatram pomalo i oko sebe. U indiji nisam bila
ma nije stvar u Indiji nego okolini i zivotnom stilu u kojemu je lakse proc kroz taj cirkus
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:17   #86
Ja sam probudio može se reći kundalini energiju...osjećaj je nešto poput osvježavajućeg mora...ponovnog rađanja ili tako.
naime pokušao sam vježbati levitaciju ali rezultat je bio drugačiji ipak bio sam prezadovoljan.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:21   #87
Zar reiki i kundalini nije isto?
Zar prana i kundalini nisu vrsta reikija?

Ja sam inicirana u 3 stupanj reikija. Moj ucitelj je rekao da je to tzv.kundalini energija. Sve ovo sto ste napisali prepalo me je....no, misljenja sam da svi mi prolazimo na razne nacine tj.prihvatamo na razne nacine reiki, pa i to budjenje kundalini e.

Nisam dozvijela budjenje kundalini e., ali i to kad se desi misljenja sam desi se na lijep nacin onima kojima je cisto i iskreno srce, a onima drugima to se manifestuje na drugaciji tj.losiji nacin.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:03   #88
Primijetio sam jednu zanimljivost vezanu za naprednu tehniku TM-a. Još prije nego sam ja osobno prošao taj tečaj, primijetio sam jednu malu promjenu na onim meditantima koji su taj tečaj završili. Subotom popodne smo imali sastanke meditanata našeg grada. Obično bi se skupilo nas desetak, a imali smo i zajedničku meditaciju. Odmah sam zapazio jednu neobičnost, tijekom te zajedničke meditacije, na osobama koje su upravo završile kurs yogijskog letenja. Čim bi se atmosfera u prostoriji počela opuštati, ovi su se počeli lagano njihati. Neki su to radili skoro neprimjetno, a neki malo intenzivnije.
Vrlo slično tome njihanju sam zapazio kod retardiranih osoba. U filmovima o duševnim bolesnicima se vidi da se oni jako nekontrolirano njišu. Psihijatar TM-ovac mi je objasnio da je razlog tome što su psihički bolesnici, kao i retardirane osobe duševno vrlo popustljive na energiju koja je sakrivena u čakri kundalini. Kod njih se senzacije yogijskog letenja javljaju u tragovima, i to nesvjesno. Veliki broj meditanata sa završenim višim kursovima se lagano njiše jer im to pričinjava ugodu u tijeku opuštanja pomoću TM-a. Neke osobe su prestale sa ovakvom aktivnošću, kada sam ih upozorio da je njihovo njihanje previše uočljivo. Znači da je to vrlo lako kontrolirani proces. Jednog mog prijatelja žena često opominje zbog ovog njihanja. Ako čita neku opuštajuću knjigu, odmah se počinje lagano njihati, što njegovu ženu nervira, jer da radi budalu od sebe. On nije usamljeni slučaj. Inače sam pokušao pronaći u svoj mogućoj psihološko – psihijatrijskoj literaturi nešto o njihanju duševnih bolesnika. Nisam imao nikakvog uspjeha. Nije valjda da nitko od svjetskih eminentnih psihijatrijskih stručnjaka nije ama baš ništa zapisao o tome. Dobio sam objašnjenje samo od jednog običnog mladog liječnika, koji je završio kurs yogijskog letenja. Izgleda da ima nekih stvari koje postoje, a nitko se sa njima ozbiljno ne bavi, ako nisu posebno važne. To važi i za ovo njihanje. Da li tko ima neko drukčije objašnjenje, zašto se meditanti koji završe napredne tehnike, često lagano njišu dok meditiraju?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:53   #89
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To važi i za ovo njihanje. Da li tko ima neko drukčije objašnjenje, zašto se meditanti koji završe napredne tehnike, često lagano njišu dok meditiraju?
Pozdrav Krena. Meditanti se lagano njišu jer postaju osjetljivi na takozvani tlak kičmene moždine, koja pulsira u određenom suptilnom ritmu a te pulsacije se mogu prenjeti i na fizičko i na aurično tijelo.
Baruk Ugra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:51   #90
Quote:
Baruk Ugra kaže: Pogledaj post
Pozdrav Krena. Meditanti se lagano njišu jer postaju osjetljivi na takozvani tlak kičmene moždine, koja pulsira u određenom suptilnom ritmu a te pulsacije se mogu prenjeti i na fizičko i na aurično tijelo.
Osobno sam se njihao i vidio kako se drugi (jako) njisu u toku energetskih seansi kad na covjeka djeluju vrhunske inteligentne kosmicke energije koje se mogu zamoliti za seansu - do maksimuma se to zbivalo tijekom "energetskih rituala" koje su grupe od 100 i 200 ljudi radili na tkz. energetskim mjestima u Delfima i na Olimpu prosle godine. I sam se njisem u prisustvu jakih "eksternih" tj. energija koje su prisutne van mene i moje aure.

U kontekstu meditacije, ista je stvar. Kad se covjek opusta (i meditira), automatski snizava frekvenciju rada mozdanih valova i iste energije pocinju na njega pozitivno djelovati - zato sve duhovne discipline traze od prakticara da umire um, opuste se. Njihanje je klasican simptom energetske seanse kod senzibilnijih ljudi. Normalno je da se to moze prekinuti svjesno bilo kada, samo tada izlazimo iz svojevrsnog alfa stanja i ponekad i seansa prestaje. Znaci, nista sto bi trebao lijeciti psihijatar! Kad vidite da se neko njise, ostavite ga na miru, to je znak da se zbiva nesto pozitivno.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:20   #91
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
U kontekstu meditacije, ista je stvar. Kad se covjek opusta (i meditira), automatski snizava frekvenciju rada mozdanih valova i iste energije pocinju na njega pozitivno djelovati - zato sve duhovne discipline traze od prakticara da umire um, opuste se. Njihanje je klasican simptom energetske seanse kod senzibilnijih ljudi. Normalno je da se to moze prekinuti svjesno bilo kada, samo tada izlazimo iz svojevrsnog alfa stanja i ponekad i seansa prestaje. Znaci, nista sto bi trebao lijeciti psihijatar! Kad vidite da se neko njise, ostavite ga na miru, to je znak da se zbiva nesto pozitivno.
Ja se spontano njišem za stolom kada izuzetno uživam u hrani - veliki sam gurman (s 50-ak kg-a)…
Inače uživam u svakome svome osjetilu (vid, sluh, njuh, opip, okus, intuicija), ne znam koje mi je draže. No, njišem se samo s hranom…

Tako da ispada da si u pravu, Bodjane - dakako da se zbiva nešto pozitivno: fino papanje... mmm... Opuštenost da ne spominjem...
I, da, kontroliram se u javnosti, jer bi moglo biti

@ Baruk Ugra
--- Meditanti se lagano njišu jer postaju osjetljivi na takozvani tlak kičmene moždine, koja pulsira u određenom suptilnom ritmu a te pulsacije se mogu prenjeti i na fizičko i na aurično tijelo. ---

Ja nisam nikakav meditant. No, poanta meditacije je u opuštanju uma i tijela. Svakoga opušta nešto. Nekoga papanje, nekoga meditiranje,...

Lijep, šaren svijet.
__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 01:24   #92
[QUOTE=high energy;25882642] Svakoga opušta nešto. Nekoga papanje, nekoga meditiranje,...

/QUOTE]

ne spominji, nasli su mi prosle sedmice stonehenge u bubrezima pa odmah je bilo ne smijes papat ovo, ne smijes ono... Al bar meditiranje ne deblja! ...makar dok se ne dokaze suprotno... ponosan sam sto sam mrsavi meditant, lakse cu proci kroz iglene usi, kako veli cika Isus, a i nema bas ko da mi kuva
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:44   #93
Pričao sam sa jednim klasičnim znanstvenikom-psihijatrom. On smatra ovo njihanje i kundalini običnom autosugestijom. Za njega ne postoji ni chi ni prana. To će postojati samo onda kada se matematički i instrumentalno dokaže. Do tade je to sve čiribu-čiriba. Rekao sam mu neka sam proba neku od tih tehnika. Odgovorio mi je da se ne bavi glupošću.
Imam još jedno pitanje za forumaše: vidio sam da se židovi jako njišu naprijed-nazad kada čitaju svete spise. Nešto slično rade i neki muslimani. Da li je to također kundalini?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:30   #94
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pričao sam sa jednim klasičnim znanstvenikom-psihijatrom. On smatra ovo njihanje i kundalini običnom autosugestijom. Za njega ne postoji ni chi ni prana. To će postojati samo onda kada se matematički i instrumentalno dokaže. Do tade je to sve čiribu-čiriba. Rekao sam mu neka sam proba neku od tih tehnika. Odgovorio mi je da se ne bavi glupošću.
Krena, može li se autosugestija instrumentalno i matematički dokazati? Očigledno može jer tvoj klasični znanstvenik-psihijatar smatra da postoji. Ukoliko dakle, čiribu-čiriba postoji stvarno ne znam čemu tolika pitanja i bavljenje glupošću.
Baruk Ugra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:01   #95
Razlika je samo u tome kada jedan prihijatar kaže da je to autosugestija, ili da se netko izliječio molitvom - da je to placebo, onda se njemu vjeruje. On ima "dozvolu" i "službeni pečat" od društva, da ono što on kaže je mjerodavno. Ostalo se smatra šarlatanstvom. Što je to autosugestija ili pak placebo, oni malo pametniji znanstvenici kažu: mi to točno ne znamo. Malo je onih koji će za kundalini reći: mi to ne znamo, ili nismo sigurni. Većina će znanstvenika ipak reći: to su obične gluposti!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:14   #96
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Razlika je samo u tome kada jedan prihijatar kaže da je to autosugestija, ili da se netko izliječio molitvom - da je to placebo, onda se njemu vjeruje. On ima "dozvolu" i "službeni pečat" od društva, da ono što on kaže je mjerodavno. Ostalo se smatra šarlatanstvom. Što je to autosugestija ili pak placebo, oni malo pametniji znanstvenici kažu: mi to točno ne znamo. Malo je onih koji će za kundalini reći: mi to ne znamo, ili nismo sigurni. Većina će znanstvenika ipak reći: to su obične gluposti!
Bravo majstore!
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:16   #97
razlika je sto je sugestija dokazana i dokaziva i sto spada u djelokrug stvari kojma se znanost bavi. A izmedju ostalog nastala je i na promatranju "nobicnih" iskustava "misticnih iscjeljenja" isl, pocevsi sa mesmerom. Njega se smatra ocem hipnoze ponekad iako je to netocno, hipnoza je nastala (i tako nazvana) kada su neki drugi shvatili sto se krije u pozadini toga, on je cijeli zivot vjerovao u neke "natrprirodne sile".

E sad ja ne tvrdim da nema tu i drugih stvari (iako mislim da se, kao u nekim opisima ovdje, ponekad zaista svaka glupost naziva kundalinijem io da je tu zaista puno umisljaja, al aj, tako se ljudi osjecaju vaznijima), no cinjenica je da se masa toga sto se smatra duhovnim svodi na sugestiju i da onaj koji poznaje djelovanja iste, bez da je sm duhovnjak ili u ista slicno vjeruje, iste efekte moze koristeci mehanizme sugestije po zelji u drugima izazvati, drugim rijecima moze nesto proizvetsti u kontroliranim uvjetima prema idejama i postavkama koje zastupa, sto stvar ipak sa razlogom cini "znanstvenijom" od tek takvog pricanja prica bez ikakve provjere... iako, naravno, psiha nije podrucje gdje se uvijek uopce moze govoriti o znanstvenoj verifikaciji u pravom smislu.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:34   #98
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
no cinjenica je da se masa toga sto se smatra duhovnim svodi na sugestiju i da onaj koji poznaje djelovanja iste, bez da je sm duhovnjak ili u ista slicno vjeruje, iste efekte moze koristeci mehanizme sugestije po zelji u drugima izazvati, drugim rijecima moze nesto proizvetsti u kontroliranim uvjetima prema idejama i postavkama koje zastupa, sto stvar ipak sa razlogom cini "znanstvenijom" od tek takvog pricanja prica bez ikakve provjere... iako, naravno, psiha nije podrucje gdje se uvijek uopce moze govoriti o znanstvenoj verifikaciji u pravom smislu.
Sto se desava prilikom sugeriranja? Kako djeluje mehanizam sugestije i sto aktivira? I kako djeluje mehanizam placeba i sto aktivira?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:05   #99
psihoneuroimunologija

Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Sto se desava prilikom sugeriranja? Kako djeluje mehanizam sugestije i sto aktivira? I kako djeluje mehanizam placeba i sto aktivira?
Time se bavi jedna vrlo mlada grana medicine: psihoneuroimunologija. Sve u svemu, mehanizam placeba je i dalje nepoznat. Isto što je nepoznato na koji se način točno događaju izlijećenja kod marijanskih svetišta. Inače, za kundalini su vezane razne teorije. Kao primjer navodim TM, u čiju sam praksu upoznat. U sistemu TMa se uopće ne spominje kundalini. Doduše, govori se među meditantima, ali maharishi to nikad nije spomenuo. Zbog toga što on potječe iz škole yoge koja smatra kundalini općom snagom, a ne proizvodom najdonje čakre.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:32   #100
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Sto se desava prilikom sugeriranja? Kako djeluje mehanizam sugestije i sto aktivira? I kako djeluje mehanizam placeba i sto aktivira?
postoje cak i fizicki dokazi glede toga, a koji se bave procesiranjem informacija u mozgu gdje se primjecuje da postoji vise "veza" koje vode povratnu informaciju tumacenja od onih koje provode cistu informaciju/dojam iz okoline. Drugim rijecima nasa percepcija okoline je jako uvjetovana nasim osobnim tumacenjima i percepcijama, stoga manipuliranje stavovima, uvjerenjima, percepcijama moze dovesti do mjenjanja subjektivnih dozivljaja stvarnosti .. tako nesto

no nisu sad bitna tumacenja. Bitno je da ce kvalitetan hipnotizer po svojoj prilici biti uspjesniji u proizvodnji mnogih "duhovnih" efekata nego sto ce biti ucitelj meditacije koji koristi iste mehanizme, ali ih cesto nije svjestan niti tolko sposoban pa onda, ne znajuci kako prilagoditi stvar pojedincu njegova sposobnost ovisi vise o nekoj njegovoj nesvjesnoj sugestivnosti, sugestibilnosti ljudi sa kojima radi, tome kolko se "ukope" pri tome itd.
Recimo sjecam se jednog lika koji se bavio "tantrom" (pod navodnicima jer se radi o tipicnim zapadnjackim kavziduhovnim seksualnim pizdarijama, ne o izvornoj tantri), a potom se poceo bavit hipnozom i brzo je shvatio da je cijeli cirkus oko tantre koju su radili na tecajevima on i cura u stvari obostrana autosugestija te je nakon sto se poceo hipnozom bavit, tj razumjevat bolje sugestiju, imao puno blje i brze rezultate od onih koje je mogao dobit na tantra tecajevima jer je jednostavno brze i efikasnije mogao implantirati sugestije.

Kad imas razlicite sisteme i objasnjenja, a jedan daje bolje rezultate, u kontroliranim uvjetima itd onda je po svojoj prilici istinitiji

Ja bih rekao da se u vecini slucajeva radi o cistohj psihologiji, gledali na to kroz sugestiju, biheviorizam ili nesto trece, odnosno mislim da je kombinacija svega toga, ovisno o pristupu

Mozes bilo direktnom sugestijom bilo "naikavanjem" kroz neki bihevioralni pristup (granice su ionako tesko odredive) covjeka naviknut da dozivljava ekstaticne osjecaje kad povuce vodu u WC-u... isto ga tako kroz naviku i sugestiju mozes naviknut da ih osjeca kad sjedne u neki polozaj i vri neku mantru Naravno i sama vrtnja mantre dovodi um u trans, a to je sugestibilno stanje pa je covjek oped otvoreniji sugestijama...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.