Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 19:11   #81
Sto se mene tice ako taj dolazi onda treba biti oprezan,jer ako ti i nesto da materijalno,ako ter kao izlijeci ne znaci da dolazi od Boga

Znaci ne sljivim toga pola posto kako se kaze,ako ne postuje Oca,Sina,Duha Svetoga.
A ti koji ga postuju tko zna,mozda su njegovi lazni proroci,znaci pamet u glavu i ako taj dođa onda se pomoliti Bogu jer ako nije od Boga to ce mu smetati
Pa ajde javite se vi koji nesto o znate
Jer ako taj o kome govorite dođe i pocne raditi sranja da se tako izrazim mogao bi ga unistiti,a ako je na strani Zla sigurno cu ga na kraju unistiti,drugim rijecima Zlo ce biti pobijeđeno.
Hvala ,vidim da ne odgovara nitko,posto nitko nema pojma vjerojatno ili se boje Boga nasega.
Znaci ako nije od Boga onda nije dobar,evo to je moje misljenje o tome liku,da ne kazem nesto vise
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:19   #82
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
krivo si shvatio,ja ni ne znam jel to neko ime ili neki simbol ili sto vec,ali to sto govoris su gluposti,jer nakon smrti biti ce Bozji sud i pravedan,i Krist ce biti na vrhu tog suda,i znati ce se tko je tko.
Isus nije knjizevni lik nego stvarnost.

PA kazes da nisi siguran za mene,ne opterecujem se ja toliko,ali me smeta jer taj Maitreya ili kako ga zovu,puno ljudi moze opdvuci na stranu Zla,kuzis ako ima neke moci onda znas i sam kakvi su ljudi cim im das nesto materijalno,odmah su sretni bar vecina a ne razmisljaju od koga je,isto vrijedi i za takozvane iscjelitelje,gatare,reikiste i slicno
Jedno je ta teologija a sasvim drugi vjera u Boga,znaci iskreno,a ne samo da procitas
U svakom slucaju nitko ne objasnjava o cemu oni uopce govore,samo iznose svoja misljenja sto je neki drugi rekao,znaci iz supljeg u prazno ide a onda sve temelje na tome.
Treba biti oprezan sa time,jer ina demona koji vucu ljude na
A to sto sam rekao nije neki izmisljeni lik nego stvarnost u kojoj sada zivis
Tvoje fantaziranje o "nakon smrti" je infantilno vjernicko laprdanje. U toj neiskrenosti prvenstveno prema sebi nema niceg duhovnog. Oprezno treba sa onima cija su usta puna "zla", "sotone", "lucifera", "demona" i slicnih aspekata psihe sa kojima se isti ne znaju nositi. Da to je tvoja stvarnost u kojoj zivis.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:33   #83
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Tvoje fantaziranje o "nakon smrti" je infantilno vjernicko laprdanje. U toj neiskrenosti prvenstveno prema sebi nema niceg duhovnog. Oprezno treba sa onima cija su usta puna "zla", "sotone", "lucifera", "demona" i slicnih aspekata psihe sa kojima se isti ne znaju nositi. Da to je tvoja stvarnost u kojoj zivis.
A tvoja koja je onda
Kada ti netko ponudi neko znaje ,materijalno bogatstvo ti ces to uzeti i ne pitati zbog cega ti daje i sto uzima
Taj o kojemu se govori ako je to istina onda je netko vise od ljudi koji ce zavarati ljude,znaci vjerojatno jadnik Lucifer
I sto ako taj dođe,poi meni samo budale ce od njega uzimati,kao psi kada im bacis hranu
Sjeti se Boga
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:24   #84
Primijetio sam opcenito (ne samo na forumu) da je znatnom dijelu ljudi izuzetno teško Isusa ili Maitreju, i tako dalje, promatrati izvan konteksta religije i vjerskih dogmi. Praktički ne mogu o tim velikim učiteljima, Majstorima, razmišljati izvan tih okvira.

A istina je da oni zapravo ne spadaju u okvire religije, iako ih razne religije svojataju i iako su na temelju njjihovih ucenja u povijesti izgrađene raznorazne dogme. Ali ajde,nije to toliko tema ovdje.
kada govorimo o Maitreji, bit je da se ni tu ne radi ni o kakvoj religiji ni o sljedbenistvu. On je jednostavno ucitelj, jedan od nas koji je otisao mnogo ispred nas i koji nam je spreman pomoći. S tim da se to sto sam rekao, "jedan od nas", moze pogresno shvatiti da je on obican covjek. Nije bas obican covjek, ali je bio, prosao je sve sto mi rolazimo. Malo tko zna koji su razmjeri njegove moći i ljubavi, njegove mudrosti i spremnosti da pomogne čovječanstvu.
MOgu se raditi usporedbe s njegovim djelovanjem prije 2000 godina preko Isusa (to je stari ezopterički postupak kada učenik, obično jako napredan, u zadnjoj fazi učeništva, dobrovoljno primi učuitejlevu svijest ui sebe i učitelj djeluje preko njega. To s eupravo dogodilo, izmedu npr Maitreje i Isusa, kao i izmedju npr princa Gautame i Buddhe. Pa od tog trenutka oni postaju poznati kao Gautrama Buddha odnosno Isus Krist.), dakle mogu se raditi te usporedbe, ali treba razumjeti stvari i ne ići predaleko.

Prije 2000 godina bile su druge okolnosti i na zemlji i oko zemlje (s obzirom na energije koje dolaze na zemlju). Tada je zadatak bio potpun drugačiji, čovječanstvo je bilo drugačije, na različitiom stunju razvoja, duhovnog i tehnološkog.

Sada je opet misija drugačija, Maitreja tj Krist ne djeluje preko njekoga nego dolazi osobno, a s njim i citava skupina Majstora mudrosti, ostvarenih ljudi koj sn aseg stajalista posjeduju bezgranicnu .jubav i mudrost, i poznati su iz povijesti, iz svojih odredjenih ima i nekoliko biblijskih licnosti tu (spomenuti Isus, njegova majka, pa sam Maitreja i jos neki apostoli thj Isusovi učenici, ali ima i nekih svjetski poznatih slikara oji su u medjuvremenu postali majstori mudrosti

Danas je covjecanstvo spremno na veliku promjene, a tehnoloske okolnosti su sasvim drugacije. danas je plan, da se na tom samom pocetku, Maitreja obgrati citavom covjecanstvu. I nece to ciniti s nekog brda itd, kao sto si neki to zamisljaju, ili u nekakvoj halji. To je bilo tada kad nije bilo odijela, hlača, novinarstva i televizora , prije 2000 godina.
Veim, ovaj njegov dolazakmmedju jlude je dosta drugaciji od onoga prije 2000 godina, kada je misija bila mnogo više ograničena, i to je tako moralo biti. Sada je covjecanstvo spremno na promjene i uspostavu bolje civilizacije (pravedne, miroljubive, istinski napredne) Dapače, s druge strane gledano, sada su promjene nužne, jer smo na putu u propast, s načinom na koji čovječanstvio sada funkcionira. Vele da smo na rubu provalije, i ekološki gledano i drukčije. Takod a je čovječanstvo na raskrsnici, a Maitreja i drugi Majstor ce mu pomoci da krene pravim putem.
COvjecanstvo ce ici tim putem i provesti potrebne promjene, dakle ljudi, nece oni to umejsto njih to ciniti, ali ce ih potaknuti i biti kasnije na raspolaganju za savjete itd.

Zadnje uređivanje goranbo : 05.05.2010. at 14:36.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:22   #85
Isto tako, ukazao bih vam na sadasnji ekonomsi slom, koji je Maitreja tocno pretkazao prije 20-ak godina, i pretkazao da ce tada doci do njegovog izlaska u javnost (a onda i Dana objave) sto se sada i dogadja.

Ne radi se ni samo o tome, o ekonomskom slomu, radi se o cinjenici da smo pustili da nam zivotima upravljaju (svim aspektima nasih zivota, skolstvo, zdravstvo, osnovni resursi kao voda itd, sto nikako ne bi smjelo biti) trzisne sile, koje Maitreja naziva silama zla. (Posljedice slobodnog djelovanja tih sila jesu zlo, sto se desava ljudima itd. Ne znam da li vi te stvari razumijete. Kad ljudi umiru jer nemaju love za hranu koja im je u stvari nadomak ruke, kad nemaju za skolu pa im se svima cude sto su neobrazovani te rade od ranog djetinjstva, itd itd, to su sve posjledicekomercijalizacije i sadasnjeg ekonomskog sustava, a ne zbog toga sto je neka zemlja prirodno siromasna ili sto je planet siromašan)

Radim se o tome da postaje sve očitje, ono što Creme stalno govori i na što Maitreja ukazuje, da ekonomski sustav trenutni, globalni, ne funkcionira. To je vrlo jednostavno razumjeti, potrebno je samo promotriti stvari oko sebe kako treba.
taj sustav odavno ne funkcionira za siromasne, a sad se prema zakonu uzroka i posljedica poceo potpuno raspadati, te vise ne funkcionira ni za bogate. Pratite malo TV i vijesti.
A što radimo sa stvari koja ne funkcionira?
Isto je i tu. treba nam ekonomski sustav, svima nama, koji bolje funkcionira, i koji je pravedniji. I to sve na globalnoj razini, ne moze se to rijesiti unutar jedne drzave, jer je sve medjusobno povezano. A kada se na globalnoj razini uspostavi pravda, stvaraju se preduvjeti za toliko zeljeni mir. A mir daje prosperitet, i to nezamislivi.
Iskorjenjivanje siromaštva oslobodit ce dosad neiskorišteni a golemi i nezamislivi potencijal (kreativnost itd) siromašnog svijeta.
Sve je to bitno u ovoj prici oko Maitreje, a ne da ce Maitreja doci i reci ja sam Krist, i da ce ga netko slijediti i obozavati.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:21   #86
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
COvjecanstvo ce ici tim putem i provesti potrebne promjene, dakle ljudi, nece oni to umejsto njih to ciniti, ali ce ih potaknuti i biti kasnije na raspolaganju za savjete itd.
Čovječanstvo je već odavno potaknuto na promjene i već odavno je sve na nama i u našim rukama, sva pomoć nam je odavno omogućena kao i savjeti mudrosti, znanja itd...


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Takod a je čovječanstvo na raskrsnici, a Maitreja i drugi Majstor ce mu pomoci da krene pravim putem.
Kako će mu pomoći i koji je to "pravi put"?

Što to novo donosi Maitreja, koja nova znanja i mudrosti?
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:48   #87
Ima na stranicama Share Internationala i knjigama Benjamina Crema to nasiroko objasnjeno. A ako bude nekoga zbilja zanmalo ovdje, pokusat cu mu objasniti. Nemam se vremena i ne želi se prepirati s nekime niti uvjeravati nekoga (posebno ne nekoga tko je vec uvjeren u suprotno). Hvala na razumijevanju

Samo da ovo dogovorim:
Quote:
Kako će mu pomoći i koji je to "pravi put"?
Pomoci ce mu savjetima, energijom, i time sto je učitelj tj poučavanjem. Vec mu je dakako mnogo pomogao (opisano je na nekim osnovnim stranicama na sajtu kako ej dosad pomogao, na koje načien, i kako Majstori opcenito djeluju. Oni nadahnjuju, insipiriraju napredne ljude, učenike, na svim podrucjima ljudskog djeovanja, i svi veliki napretci i velika umjetnicka djela rezultat su njihova nadahnuca. To nadahnuce je jedna vrsta oformljene duhovne energije. To je prirodno u svijetu, u sveiru, nje nesto neprirodno, kako smo mi to skloni promatrati. Uvijek do tog prenosa energije dolazi od viseg prema nizeg, iz duha u materiju. Tao i sami Majstori mudrosti transmkitiraju na zemlju energije iz svemira, iz nekih jos visih centara us vemiru nego sto su oni sami. To im je jedan od glavnh zadataka. Pomazu na jos razne druge nacine, pa bih vas ponovno zelčio uputiti da istrazite sajt ili rpocitate kju knjigu jer se ne moze sve ovdje opisati.
[QUOTE]
Quote:
Što to novo donosi Maitreja, koja nova znanja i mudrosti?
Pa,. kada se malo promisli na jedan nepristran odgovor je dosta očit. S Maitrejom (i drugim majstorima mudrosti) imat cemo medju sobom, na raspolaganju, izravan izvor praktički sveg znanja i udrosti nj zemlji. To je novo. Tako je to kada je netko kao Maitreja, Krist, avatar, otvoreno prisutan na Zemlji, medju ljudima.

Istina je da su načela o kojima govori Maitreja (pravda, dijeljenje dobara, mir) stara načela, to su stari ideali koje imamo vec vise od 2000 godina. Medjutim do danas su ostali samo ideali, nisu bili ostvareni na fizickoj razini, a sada ce se ostvariti.
Isto tako, sva ta mudrost na Zemlji, nemojte se prevariti, sva ta učenja, potječu iz jednog izvora. Svi veliki učitelji, ostvarena bića iz zemaljske evolucije,k pripadaju jednoj te istoj skupinhi, koja se u ezoterrici naziva Duhovna hijerarhija Zemjle (ima jos mnogo naziva za tu skupinu učitelja tj majstora, u različitim tradicijama; toj skupini je trenutno na čelu Maitreja, a onaj tko obnasa tu funkciju naziva se Krist, i tako je Maitreja trenutno, i jos 2500 godina, Krist)
To da imaju zajednicki izvor se moze zakljuciti i ispravnim shvacanjem tih ucenja, jer sva govore o istom - u osnovi - o ispravnim odnosima medju ljudima.
A sto je pravi put valjda znate, kad znate da su vec odavno poznata ta ucenja i znanja

Da bi se bolje shvatila citava ta "jednadžba" odnosno "slagalica", pomaže primijetiti da je čovječanstvo sada spremno za te promjene, pomaže primijetiti neke jako pozitivne trendove u svijetu itd. Da čovječanstvo nije spremno bas sada za promjene, Maitreja ne bi ni dolazio s takvom misijom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:25   #88
Ma o tim majstorima kojim govoris ,to mogu biti pali anđeli,znaju oni dosta toga ali nisu od Dobra,
Kuzis,imaju oni znanja ali uzimaju duse,to je i cilj,dok se ne oosvijestite mozda bude prekasno.
Znaci poze ponuditi ovo ili ono ali ako dolazi od Boga onda dolazi preko glasnika Bozjih,a ako tako taj ne dolazi odna dolazi od ZLA.
Shvacate li vi to uopce,to sto se on nekome obratio to ne znaci nista dobro ako nije od Boga,od Stvoritelja nsega,od Krista i Duha svetoga.BOlje da mi se taj ne priblizi jer bi mogao biti unisten
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:31   #89
[QUOTE=goranbo;26495786]Ima na stranicama Share Internationala i knjigama Benjamina Crema to nasiroko objasnjeno. A ako bude nekoga zbilja zanmalo ovdje, pokusat cu mu objasniti. Nemam se vremena i ne želi se prepirati s nekime niti uvjeravati nekoga (posebno ne nekoga tko je vec uvjeren u suprotno). Hvala na razumijevanju

Samo da ovo dogovorim:


Pomoci ce mu savjetima, energijom, i time sto je učitelj tj poučavanjem. Vec mu je dakako mnogo pomogao (opisano je na nekim osnovnim stranicama na sajtu kako ej dosad pomogao, na koje načien, i kako Majstori opcenito djeluju. Oni nadahnjuju, insipiriraju napredne ljude, učenike, na svim podrucjima ljudskog djeovanja, i svi veliki napretci i velika umjetnicka djela rezultat su njihova nadahnuca. To nadahnuce je jedna vrsta oformljene duhovne energije. To je prirodno u svijetu, u sveiru, nje nesto neprirodno, kako smo mi to skloni promatrati. Uvijek do tog prenosa energije dolazi od viseg prema nizeg, iz duha u materiju. Tao i sami Majstori mudrosti transmkitiraju na zemlju energije iz svemira, iz nekih jos visih centara us vemiru nego sto su oni sami. To im je jedan od glavnh zadataka. Pomazu na jos razne druge nacine, pa bih vas ponovno zelčio uputiti da istrazite sajt ili rpocitate kju knjigu jer se ne moze sve ovdje opisati.
Quote:


Pa,. kada se malo promisli na jedan nepristran odgovor je dosta očit. S Maitrejom (i drugim majstorima mudrosti) imat cemo medju sobom, na raspolaganju, izravan izvor praktički sveg znanja i udrosti nj zemlji. To je novo. Tako je to kada je netko kao Maitreja, Krist, avatar, otvoreno prisutan na Zemlji, medju ljudima.

Istina je da su načela o kojima govori Maitreja (pravda, dijeljenje dobara, mir) stara načela, to su stari ideali koje imamo vec vise od 2000 godina. Medjutim do danas su ostali samo ideali, nisu bili ostvareni na fizickoj razini, a sada ce se ostvariti.
Isto tako, sva ta mudrost na Zemlji, nemojte se prevariti, sva ta učenja, potječu iz jednog izvora. Svi veliki učitelji, ostvarena bića iz zemaljske evolucije,k pripadaju jednoj te istoj skupinhi, koja se u ezoterrici naziva Duhovna hijerarhija Zemjle (ima jos mnogo naziva za tu skupinu učitelja tj majstora, u različitim tradicijama; toj skupini je trenutno na čelu Maitreja, a onaj tko obnasa tu funkciju naziva se Krist, i tako je Maitreja trenutno, i jos 2500 godina, Krist)
To da imaju zajednicki izvor se moze zakljuciti i ispravnim shvacanjem tih ucenja, jer sva govore o istom - u osnovi - o ispravnim odnosima medju ljudima.
A sto je pravi put valjda znate, kad znate da su vec odavno poznata ta ucenja i znanja

Da bi se bolje shvatila citava ta "jednadžba" odnosno "slagalica", pomaže primijetiti da je čovječanstvo sada spremno za te promjene, pomaže primijetiti neke jako pozitivne trendove u svijetu itd. Da čovječanstvo nije spremno bas sada za promjene, Maitreja ne bi ni dolazio s takvom misijom.
Moras imati prvo razuma da nije sve sto sja DOBRO
Ja tebi recimo dam ovo ili ono,ali ti si na kraju po toj racunici moj rob,tako je to,
Pravilo je ako nije od Boga onda je od Zla,znaci biti c kao sto pise u Bibliji,oni kojima ce biti dobro,imati ce znak na celu i na dlanu,znak ZLOGA,istina imati ce sva materijalna bogatstva,ali ce biti robovi i na kraju zavrsiti u OGNJU,zato pamet u glavu,otvori svoje srce i Um Bogu jer je to jedina sansa za spasenje,
Sto se tice te knjige o kojima pricas samo iluzija,nista vise,smijurija,
Kako bi ja rekao,poserem se ja na toga kojeg ti stujes ako nije Bog,trojstvo.
Znaci ti koji ce uzimati od Zla ,biti ce oznaceni znakom ZLA .
Pa ima li kod vas malo pameti da ne mislite samo na materijalno i slicno,da se sjetite onoga sto pise u Bibliji
malo promucnite glavom prvo,jer ja cu se boriti protiv tog Zla do njegovog potpunog poraza.
Evo toliko o tome za sada
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 03:12   #90
Hvala na upozorenju
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 07:59   #91
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
A tvoja koja je onda
Kada ti netko ponudi neko znaje ,materijalno bogatstvo ti ces to uzeti i ne pitati zbog cega ti daje i sto uzima
Taj o kojemu se govori ako je to istina onda je netko vise od ljudi koji ce zavarati ljude,znaci vjerojatno jadnik Lucifer
I sto ako taj dođe,poi meni samo budale ce od njega uzimati,kao psi kada im bacis hranu
Sjeti se Boga
Pobroji koliko si puta u ovo nesto sitno postova sto imas spomenuo "zlo" i prizvao "Lucifera". Sam Anton LaVey bi se posramio. Nemas ti prijatelju veze sa Bogom, kao ni ta sekta kojoj pripadas.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 10:47   #92
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Pobroji koliko si puta u ovo nesto sitno postova sto imas spomenuo "zlo" i prizvao "Lucifera". Sam Anton LaVey bi se posramio. Nemas ti prijatelju veze sa Bogom, kao ni ta sekta kojoj pripadas.
Ja pripadam Bogu,znaci to je tako,nasem stvoritelju,Kristu i Duhu svetome
Ti govoris o tom nekom Maitreji a ni sam ne znas tko je on
Samo sto je netko rekao ovo ili ono,znaci rekla-kazala
Za mene je Bog Jahve,znaci trojstvo
A za tebe ,sto ti pod time podrazumijevas Bogom,ako uopce znas i sam?
Uopce me ne zanima sto bi taj o meni rekao,a i ne znam tkoje on
AKo nesto nije od Boga onda je od Zla doslo ili dolazi
Evo nadam se da sam bio jasan
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 10:50   #93
Istinu uvijek treba reci ma koliko god je to tesko.
Znaci jos nitko nista ne zna o tom Maitreyi ili kako ga sve ne zovu
Nitko nista ne zna od kuda je i kakav je,samo mislite nista vise,po vasem pisanju je sigurno da zna vise od vas ali ne govori koja on postuje,jer ponavljam ako ne dolazi od Stvoritelja,onda ne dolazi od dobra

Znaci pamet u glavu malo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:41   #94
@Iknar

Sama rijec ti govori, SVE sto je STVORENO dolazi od STVORITELJA. To vrijedi i za tvog boga Jahve-a i za mesije (Isusa, Maitreyu) i za koncepte dobra i zla.

Ako ti je prekomplicirano za shvatiti neka te tjesi cinjenica da pojedinac nije bolji nego sto jest, niti je gori nego sto jest. Analogno tome je i tvoje pomanje istine, koja je takva kakva je vezana za sektu a ne za stvarnost.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:16   #95
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
@Iknar

Sama rijec ti govori, SVE sto je STVORENO dolazi od STVORITELJA. To vrijedi i za tvog boga Jahve-a i za mesije (Isusa, Maitreyu) i za koncepte dobra i zla.

Ako ti je prekomplicirano za shvatiti neka te tjesi cinjenica da pojedinac nije bolji nego sto jest, niti je gori nego sto jest. Analogno tome je i tvoje pomanje istine, koja je takva kakva je vezana za sektu a ne za stvarnost.
Tuzno je sto sam ne shvacas sto je sekta,onaj koje vjeruje u Oca,sina i duha svetoga nije sektas,toliko o tome
Pa ajde mi malo reci svojim rijecima o tom Maitreji,jer ja nisam obican covjek,imam veze sa događajima koji dolaze i unistiti cu Zlo,pa me malo prosvijetli sa tim svojim razmisljanjima

Kako se taj uopce zove,pravo ime,kome pripada,mislim sada i koja je svrha njegovog dolaska,ali svojim rijecima ako to mozes,jer ako je recimo taj Tvoj Maitreja na strani suprotnoj od Boga,znaci ako ne dolazi od Boga,onda cu ga unistiti,bolje receno pobijediti
Imam li MSN da o tome popricamo,ovako je sporo,a ti ne govoris nista o tom Maitreji,samo navodis sto je netko nekada rekao,sto je nevazno ako nije od BOGA,jasno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:24   #96
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
Istinu uvijek treba reci ma koliko god je to tesko.
Znaci jos nitko nista ne zna o tom Maitreyi ili kako ga sve ne zovu
Nitko nista ne zna od kuda je i kakav je,samo mislite nista vise,po vasem pisanju je sigurno da zna vise od vas ali ne govori koja on postuje,jer ponavljam ako ne dolazi od Stvoritelja,onda ne dolazi od dobra

Znaci pamet u glavu malo
Pa, masa ljudi je vec imala iskustva s Maitrejom, susrete snjim, sto pojedinci sto skupine. MNogi su iskusili njegovu energiju i blagoslove (blagoslov je u stvari dobrotvorna energija). On je jos krajem sedamdesetih dao 140 svojih poruka, i (pozornim) čitanjem tih poruka - vidi web - moze se osjetiti njegova energija ljubavi.

Dakle, daleko od toga da nitko danas ne zna nista ao tome tko je on i sto je on. Zna to relativno mala manjina (u odnosu na citav svijet, da je to bas Maitreja), ali opet je to par milijuna ljudi iz svih slojeva i iz svih pozadina, pa i iz krugova vjerskog fundamentalizma, i vjerskih krugova jer se pojavljivao i nekim vjerskim skupinama, u Hrvatsoj u Osijeku Zagrebu.
Te krscanske skupine ()kada se radi o krscanskima, a pojavljivao se svim vjersim skupinama, na sajtu je dugi popis tih njegovih pojavljivanja) ne znaju da je on >Maitreja o kojem govori Share International - prepoznali su ga kao Krista.
ALi kada se Maitreja objavi, onda ce vidjet da je to zapravo taj koji im se cudesno pojavio na njihovom skupu, kratko im govorio na njihovom amterinjem jeziku, i zatim nestao.
Tim vjerskim skupinama sirom svijeta se pojavljivao, ja prtpostavljam, bas zbog tog fundamentalizma, tako da ga lakse prepoznaju kasnije.

Jer to je ta jedna ironija, ovi koji se najvise opozivaju na Krista ili na Alaha itd, najokorjeliji vjerski fundamentalisti, ce ga najkasnije prepoznati. (dakle prepoznati tog na kojeg se pozivaju i misle da ga samo oni poznaju ).
Maitreja je s ti brojnim pojavljivanjima ublažio tu situaciju,te ce ga uslijed toga i oni brze prihvatiti i covjecanstvo ce brze krenuti toliko potrebnim putem preobrazbe.

Dakle to je samo jedna vrsta pojavljivanja, pojavjlivao se i obicnim ljudima, citav taj niz godina (prosjecno 20-ak ljudi dnevno, kao i nekim svjetskim vođama koji su otvoreni, da ih potakne na mir i slično (što uživo što u snovima). Ima dosta primjera toga, recimo ajatolah Homeini, on je prekiuo iracko-iranski rat te je na iranskom drzavnom radiju rekao narodu da mu se obratio sam bog/alah i rekao da prekine rat (to je bio Maitreja).
Pogledajte si i isjecke iz knjige Wayna Petersona, bivseg americkog diplomata tamo na sajtu, koji jeimao brojna iskustva s Maitrejom i Majstorima, a govori u knjizi i drugim visokim duznosnicima koji znau za nj.

A sada su gau ovoj zavrsnoj fazi vidjeli na televiziji vec deseci milijuna ljudi, vjerojatno blizu 200 milijuna; obavio je, do kraja 4. mjeseca, 10 intervjua. Dakako, jos ne znaju svi da se radi upravo o Maitreji itd, jer se u tim intervuima pojavljuje obican covjek (i time se bas, ako cemo bas o bibliji i tim prorocanstvima iz nje, ispunjava to da nitko u njega ne upire prstom i ne govori, "to je Krist", iti ce govoriti. To nije samo zbog biblijskog prorocanstva nego zbog zakona slobodne ljudske volje i otrebe da a ljudi prepoznaju po onome što on govori, a ne po tome što on, ili netko drugi, kaže da je on Krist...,
To je jedan proces koji se upravo sada događa...

Vidjet cete da ce biti jako zanimljivo kako ce to ici. Majstor je u clanku u Share Internationalu (vidite zadnji i rpedzadnji broj engleskog izdanja) opsiao kako ce to ici. No nemajte neke iluzije, zivimo u suvremenoms vijetu, i nece se taj suvremei svijet odjednom pretvoriti u svijet od prije 2000 godina, kao iz biblijskih filmova
Hocu reci, mnogi ljudi imaju teskoca povjerovati u te informacije jer si ne mogu zamisliti, nemaju dovoljno trrazumijevanja i mašte, kako ce sve to teci, i kako sve to teče, u današnjem suvremenom svijetu.

Zadnje uređivanje goranbo : 06.05.2010. at 14:31.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:34   #97
Evo recimoovaj tekst jejako zanimljiv, ako išta razuiejte engleski, vrijedi pročitati. tajko cete bolje razuijeti kako se to sve zapravo dogadja.

The response to Maitreya’s first television interviews
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 17:00   #98
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Nemam se vremena i ne želi se prepirati s nekime niti uvjeravati nekoga (posebno ne nekoga tko je vec uvjeren u suprotno). Hvala na razumijevanju
Nema uvjeravanja niti ičega tako, nego samo pitam da mi malo opišeš tog Maitreju, kakvo je njegovo učenje, što propovjeda, kojim načinom i kojim savjetima bi pomogao ljudima itd... znači jednostavno u par rečenica, koji je njegov nauk i poruka kako da ljudi žive?


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pomoci ce mu savjetima, energijom, i time sto je učitelj tj poučavanjem.
Kojim savjetima, kojom energijom (ima raznih energija) i kakvim naukom?


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Vec mu je dakako mnogo pomogao (opisano je na nekim osnovnim stranicama na sajtu kako ej dosad pomogao, na koje načien, i kako Majstori opcenito djeluju. Oni nadahnjuju, insipiriraju napredne ljude, učenike, na svim podrucjima ljudskog djeovanja, i svi veliki napretci i velika umjetnicka djela rezultat su njihova nadahnuca.
Koji su to veliki napretci i kakve veze umjetnička djela i ti "napretci" (valjda misliš na tehnologiju itd.) imaju sa duhovnim stanjem čovječanstva?


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pomazu na jos razne druge nacine, pa bih vas ponovno zelčio uputiti da istrazite sajt ili rpocitate kju knjigu jer se ne moze sve ovdje opisati.
Na koje još razne načine?

Možeš ono glavno i konkretno reći ovdje u par rečenica da se okvirno dobije slika o njemu, znači što naučava i kako konkretno misli pomoći ljudima.


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pa,. kada se malo promisli na jedan nepristran odgovor je dosta očit. S Maitrejom (i drugim majstorima mudrosti) imat cemo medju sobom, na raspolaganju, izravan izvor praktički sveg znanja i udrosti nj zemlji. To je novo.
Nije to novo. I danas imamo izravan izvor znanja i mudrosti i znamo kako do njega doći (oni koji to žele), dakle što će nam za to neki novi učitelj, "Maitreja"??


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Istina je da su načela o kojima govori Maitreja (pravda, dijeljenje dobara, mir) stara načela, to su stari ideali koje imamo vec vise od 2000 godina. Medjutim do danas su ostali samo ideali, nisu bili ostvareni na fizickoj razini, a sada ce se ostvariti.
Kako će se ostvariti sada a dosad se nisu ostvarili, silom?

Ljudi mogu i znaju kako to ostvariti ali to ne čine, dakle kako će ih Maitreja navesti da to sada odjednom oni prvo žele ostvariti i onda i ostvare??


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Isto tako, sva ta mudrost na Zemlji, nemojte se prevariti, sva ta učenja, potječu iz jednog izvora. ... To da imaju zajednicki izvor se moze zakljuciti i ispravnim shvacanjem tih ucenja, jer sva govore o istom - u osnovi - o ispravnim odnosima medju ljudima.
Ne potječu sva učenja iz istog izvora, ima onih lažnih.

Znači, koja su to točno i konkretno Maitrejina učenja?


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
A sto je pravi put valjda znate, kad znate da su vec odavno poznata ta ucenja i znanja
Znam, i tako mogu i prepoznati one druge lažne puteve.

Ako znam ja, mogu znati i svi drugi ljudi jer nam je to dostupno i pozvani smo na taj put odavno, dakle čemu onda "Maitreja" kada je nam je dovoljno toga za početak tog puta već poznato?


Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Da bi se bolje shvatila citava ta "jednadžba" odnosno "slagalica", pomaže primijetiti da je čovječanstvo sada spremno za te promjene, pomaže primijetiti neke jako pozitivne trendove u svijetu itd. Da čovječanstvo nije spremno bas sada za promjene, Maitreja ne bi ni dolazio s takvom misijom.
Čovječanstvo je sada spremno za lažne učitelje i lažne spasitelje, jer je u stanju duhovnog siromaštva, sljepila i očaja, što je pogodno i plodno tlo za nove obmane, laži i sve veću tamu i propasti... a u to mi se koliko sam dosad vidio, izgleda ubraja i ovaj Maitreja.

Da neidemo previše dalje u širinu ne moraš mi odgovarat na sve, nego evo pitanje: Kako će on konkretno pomoći ljudima, što mu je i kakav nauk, što i koje mudrosti i znanja propovjeda i donosi?

Ako otvaraš temu o njemu i upoznat si, onda možeš valjda konkretno u par rečenica napisati i opisati njegov nauk, a ne da moram silne linkove i knjige čitat..
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 17:16   #99
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
@Iknar

Sama rijec ti govori, SVE sto je STVORENO dolazi od STVORITELJA. To vrijedi i za tvog boga Jahve-a i za mesije (Isusa, Maitreyu) i za koncepte dobra i zla.

Ako ti je prekomplicirano za shvatiti neka te tjesi cinjenica da pojedinac nije bolji nego sto jest, niti je gori nego sto jest.
Stvoritelj je stvorio bića sa darom slobode, ta bića mogu sama odlučivati o sebi i svojim postupcima i djelima i tako mogu činiti i kontra Boga, a u tome Bog nema udjela jer je darovao slobodu i taj dar i poštuje.

Dakle, u krivu si kada kažeš da sve dolazi od Stvoritelja.

Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Analogno tome je i tvoje pomanje istine, koja je takva kakva je vezana za sektu a ne za stvarnost.
A što je za tebe "stvarnost" i kojoj ti "sekti" pripadaš?

Zašto tako napadaš čovjeka?
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:30   #100
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pa, masa ljudi je vec imala iskustva s Maitrejom, susrete snjim, sto pojedinci sto skupine. MNogi su iskusili njegovu energiju i blagoslove (blagoslov je u stvari dobrotvorna energija). On je jos krajem sedamdesetih dao 140 svojih poruka, i (pozornim) čitanjem tih poruka - vidi web - moze se osjetiti njegova energija ljubavi.

Dakle, daleko od toga da nitko danas ne zna nista ao tome tko je on i sto je on. Zna to relativno mala manjina (u odnosu na citav svijet, da je to bas Maitreja), ali opet je to par milijuna ljudi iz svih slojeva i iz svih pozadina, pa i iz krugova vjerskog fundamentalizma, i vjerskih krugova jer se pojavljivao i nekim vjerskim skupinama, u Hrvatsoj u Osijeku Zagrebu.
Te krscanske skupine ()kada se radi o krscanskima, a pojavljivao se svim vjersim skupinama, na sajtu je dugi popis tih njegovih pojavljivanja) ne znaju da je on >Maitreja o kojem govori Share International - prepoznali su ga kao Krista.
ALi kada se Maitreja objavi, onda ce vidjet da je to zapravo taj koji im se cudesno pojavio na njihovom skupu, kratko im govorio na njihovom amterinjem jeziku, i zatim nestao.
Tim vjerskim skupinama sirom svijeta se pojavljivao, ja prtpostavljam, bas zbog tog fundamentalizma, tako da ga lakse prepoznaju kasnije.

Jer to je ta jedna ironija, ovi koji se najvise opozivaju na Krista ili na Alaha itd, najokorjeliji vjerski fundamentalisti, ce ga najkasnije prepoznati. (dakle prepoznati tog na kojeg se pozivaju i misle da ga samo oni poznaju ).
Maitreja je s ti brojnim pojavljivanjima ublažio tu situaciju,te ce ga uslijed toga i oni brze prihvatiti i covjecanstvo ce brze krenuti toliko potrebnim putem preobrazbe.

Dakle to je samo jedna vrsta pojavljivanja, pojavjlivao se i obicnim ljudima, citav taj niz godina (prosjecno 20-ak ljudi dnevno, kao i nekim svjetskim vođama koji su otvoreni, da ih potakne na mir i slično (što uživo što u snovima). Ima dosta primjera toga, recimo ajatolah Homeini, on je prekiuo iracko-iranski rat te je na iranskom drzavnom radiju rekao narodu da mu se obratio sam bog/alah i rekao da prekine rat (to je bio Maitreja).
Pogledajte si i isjecke iz knjige Wayna Petersona, bivseg americkog diplomata tamo na sajtu, koji jeimao brojna iskustva s Maitrejom i Majstorima, a govori u knjizi i drugim visokim duznosnicima koji znau za nj.

A sada su gau ovoj zavrsnoj fazi vidjeli na televiziji vec deseci milijuna ljudi, vjerojatno blizu 200 milijuna; obavio je, do kraja 4. mjeseca, 10 intervjua. Dakako, jos ne znaju svi da se radi upravo o Maitreji itd, jer se u tim intervuima pojavljuje obican covjek (i time se bas, ako cemo bas o bibliji i tim prorocanstvima iz nje, ispunjava to da nitko u njega ne upire prstom i ne govori, "to je Krist", iti ce govoriti. To nije samo zbog biblijskog prorocanstva nego zbog zakona slobodne ljudske volje i otrebe da a ljudi prepoznaju po onome što on govori, a ne po tome što on, ili netko drugi, kaže da je on Krist...,
To je jedan proces koji se upravo sada događa...

Vidjet cete da ce biti jako zanimljivo kako ce to ici. Majstor je u clanku u Share Internationalu (vidite zadnji i rpedzadnji broj engleskog izdanja) opsiao kako ce to ici. No nemajte neke iluzije, zivimo u suvremenoms vijetu, i nece se taj suvremei svijet odjednom pretvoriti u svijet od prije 2000 godina, kao iz biblijskih filmova
Hocu reci, mnogi ljudi imaju teskoca povjerovati u te informacije jer si ne mogu zamisliti, nemaju dovoljno trrazumijevanja i mašte, kako ce sve to teci, i kako sve to teče, u današnjem suvremenom svijetu.
Ma vazno je od koga su poruke,ako nisu od Boga onda nisu od Dobra,kuzis
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.