Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 00:31   #1
Mjesta moci

Tzv. “Svjetleće tijelo” otkrio je istraživač energetskih pojava i utemeljitelj energetske medicine dr Ljubiša Stojanović iz Novog Sada. Svjetleće tijelo je superinteligentna energetska struktura (lopta) promjera oko 2m koju ima svaki čovjek tj. ispravnije je reći svako svjetleće tijelo ima svog čovjeka. Svj.tijelo je energetskim zrakom povezano sa našom aurom i preko tog zraka zna sve o nama, komunicira s nama, brine o razvoju svog čovjeka od začeća do smrti. Razne religije ga zovu andjeo čuvar, više ja itd. Od nas se ne može udaljiti više od 300m.

Vezuje se još u stadiju iskre za auru prvog čovjeka, kome pomaže u razvoju kreativnosti, čime se i samo razvija i povećava svoju veličinu, inteligenciju i znanje. Posle smrti ovoga, preuzima embrion slijedećeg čovjeka i njega prati cijelog života. Posle nekoliko stotina generacija ljudi čije živote je svjetleće tijelo pratilo, ono sazrijeva, dostiže znanje kosmosa, pa mu više pomoć čoveka u razvoju nije potrebna. Posle sazrijevanja odlazi na “mjesta moći” gde pomaže dalji razvoj duhovno visoko razvijenih osoba koje dolaze posjetiti ta mjesta.

Svjetleća tijela su “majstori kosmosa”, njihov zadatak nakon što dostignu 100% zrelosti je obnova aure Zemlje i drugih nebeskih tijela u kosmosu, a dolaze do zrelosti time što prate bića sa slobodnom voljom jer ona imaju nesputanu kreativnost koja im pomaže u brzom razvoju jer i sama svjetleća tijela razmišljaju i traže odgovore na probleme s kojima se njihov čovjek susreće i šalje svoje sugestije kroz auru do mozga. Zavisno od duhovnog i psihofizičkog stanja osobe, čovjek tada nešto shvati, dobije ideju za rješenje problema, ima dobar ili loš predosjećaj itd.

Do danas je sazrelo samo 14.000 svjetlećih tijela – kad se čovjek prosvijetli njegovo svjetleće tijelo je na 95% razvoja i prosvjetljenje je nagrada za tu osobu što je svojom duhovnosti i kreativnim radom dovela svoje svjetleće tijelo na tako visok nivo. Preostalih 5% razvoja će prosvjetljena osoba lako realizirati ako se posveti nekoj humanističkoj ideji i upotrebi svoje novostečene mogućnosti za pomoć razvoju cijelog čovječanstva.

Dok ne sazriju sva svjetleća tijela, sazrela se grupišu na mjestima moći kojih ima oko 90 na Zemlji, od toga samo 5 poznatih u Evropi. To su obično mjesta gdje je svoj razvoj započela neka stara civilizacija, i koja nemaju nikakve veze sa bilo kojom religijom iako se neka nalaze na tkz. “svetim mjestima”. To su cijeli poluotok Sveta Gora u Grčkoj (472 svjetleća tijela), Sikstinska kapela u Vatikanu (378), katedrala Westminster Abbey London (198), Aja Sofija (142) i Afroditina plaža na Cipru (34), blizu Pafosa.

Prilikom prožimanja zrelog svetlećeg tela, sa svetlećim telom posjetioca, dolazi do transfera velike količine znanja sa zrelih svjetlećih tijela na svjetleće tijelo posjetioca, koja su zrela svetleća tela prikupila tokom dugog perioda svog postojanja. Da bi se prožimanje uspješno obavilo, potrebno je da posjetilac boravi na mjestu moći najmanje 2 sata, kako bi bio siguran da je proces prožimanja završen. Efekti po čovjeka, odnosno njegovo svetleće telo, koji nastaju prožimanjem, su takvi da se praktično vrlo rijetko mogu postići različitim tehnikama meditiranja ili bilo kakvim vježbama za paranormalni razvoj. To znači da poseta mjestu moći koja obuhvata prožimanje obezbeđuje izuzetno brz napredak svjetlećeg tijela te osobe, što znači i razvoj te osobe, čiji tempo se ne može porediti ni sa jednom drugom razvojnom tehnikom.

Moje osobno iskustvo sa prožimanjem na mjestima moći kaže da to nije nimalo brz proces jer je prosječan broj prožimanja prvih godina 1-5 i zavisi od duhovnog nivoa pojedinca, trenutnog razvoja njegovog svjetlećeg tijela i zdravstvenog stanja čovjeka. Treba proći 2-3 mjeseca između dvije posjete da se da vremena svjetlećem tijelu da sažvače znanja koja je dobilo i aktivira kreativnost svog čovjeka u oblastima na koja se odnose primljena znanja. Znanja koja sadrže mjesta moći su različita od mjesta do mjesta i mogu obuhvatati razna znanja o kosmosu, nebeskim tijelima, funkcioniranju energija, obavljanja raznih energetskih intervencija, znanja o prirodi, čovjeku, auri, nastanku bolesti i liječenju, specifične duhovne oblasti kao razvoj blage prirode kod čovjeka, usklađivanje misli sa voljom Stvoritelja itd itd.

Ovo nema nigdje u literaturi, navodno je Kastanjeda pisao o ovom u maglovitom obliku, ali ova sadašnja otkrića su jasna kao dan i potvrđena iskustvima ljudi...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:28   #2
Bravo majstore,najbolji topic do sada uopce sto sam vidio na ovom forumu. Samo bi dodao jednu stvar iz svoje skromne prakse,znanje iako je zapisano na papiru ono nije materijalno niti sadrzano u obliku forme,ono je samo kanalizirano u materijalni svijet da pomogne covjeku u razvoju civilizacije,nesto se moze znati iako to niste nigdje ucili tj.da niste procitali tako da mozete znat nesto sto realno nebi trebali znati. Eto,ko moze u ovom topicu ce vidjeti odgovore na 90% svojih duhovnih pitanja,ko nemoze jos ce se malo razvijati na svojoj razini pa ce shvatiti vise kada mu za to dode vrijeme,samo ostanite otvoreni ovoj ideji....da i da dodam...odbacivanje molitve radi neshvacanja religije nije dobar cin za vas duhovni razvoj..kroz odredene rijeci moze se izazvati reakcija svoga kako brat bodjan kaze svijetleceg tijela koja ce donositi puno toga dobroga za vas...npr. u velikom zazivu vidim puno istine koja se moze shvatiti ako razumijete napisano na ovoj temi...evo dijela tog zaziva...iako mozda nije jasno vama sto to znaci vasem svijetlecem tijelu tj. onom pravom "ja" mentalno ili glasno citanje ovoga itekako izazva reakciju i moze pomoci u shvacanju.
Iz točke svjetlosti u Božjem umu
Neka svjetlost poteče u umove ljudi.
Neka se svjetlost spusti na Zemlju.

Zadnje uređivanje DiabolusUmbra : 28.03.2010. at 01:42.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:38   #3
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Samo bi dodao jednu stvar iz svoje skromne prakse,znanje iako je zapisano na papiru ono nije materijalno niti sadrzano u obliku forme,ono je samo kanalizirano u materijalni svijet da pomogne covjeku u razvoju civilizacije,nesto se moze znati iako to niste nigdje ucili tj.da niste procitali tako da mozete znat nesto sto realno nebi trebali znati.

To je to, kratko i jasno receno! Duhovne kosmicke energije koje kanaliziraju ova znanja preko vrlo razvijenoh pojedinaca zovu ova znanja "sveta znanja" jer covjek do njih ne moze doci svojim metodama istrazivanja vec se ona mogu samo transferirati na ovaj nacin. Toliko tih znanja je vec stiglo do nas u zadnjih 15 godina i neka su toliko fantasticna da se bojim ih iznositi na forumu nekom ko nije imao prethodna iskustva s energijama. Puno znanja dodje preko svjetleceg tijela kako si primjetio, cega mi nismo svjesni, cesto kroz san. Sta mislite ko odgovara na pitanja postavljena viskom?

....da i da dodam...odbacivanje molitve radi neshvacanja religije nije dobar cin za vas duhovni razvoj..kroz odredene rijeci moze se izazvati reakcija svoga kako brat bodjan kaze svijetleceg tijela koja ce donositi puno toga dobroga za vas...[/I]
Ova ti recenica gadja u bit duhovog razvoja tj. onog sto nama stoji na raspolaganju od alatki za duhovni razvoj - molitva, meditacija i posjete mjestima moci kao eksterna pomoc je sve sto imamo i sto nam treba. Molitve Stvoritelju i duhovnim energijama kao njegovim "pomocnicima" su esencija i najbrzi put duhovnog razvoja. Onaj koga molimo nam salje ljubav i ljekovitu energiju koja se osjeca kao trnci, opustanje, pojacanje cirkulacije (jer se uklanjanju blokade protoka enegije u auri) i kao razni drugi pozitivni dozivljaji. Opet je temeljni duhovni zakon: jacina odgovora zavisi od duhovne razine onog koji moli. Sto smo razvijeniji vise cemo dobiti kao nagradu od molitvi. I jos nesto vrlo vazno: molitve se ne smiju raditi mehanicki i nesvjesno jer tad nemaju efekta! Znaci, ko se moli nek se stvarno obraca onom koga moli! Izgovarati molitvu kao pjesmicu 100 puta je samo pjesmica.

Sto se se tice imena "svjetlece tijelo", nije bas najsretnije izabrano jer ostavlja mogucnost raznih zabuna. Ipak, zamislite se u ulozi covjeka koji vidi tu loptastu strukturu, komunicira s njom, a nigdje se ne spominje u literaturi. Moras joj dat ime makar bilo i nesavrseno....
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:06   #4
A sta sad,mozda i nije otkrio bas on ali on je izgleda jako priblizio materijalnom svijetu kada me udari covjek brzinom malja direktno u celo,hehe bas u centar cela,nigdje drugdje. Sta nije duhovni zaziv najbolje vrsiti kroz svoj svjetonazor i shvacanje? Svatko bi trebao izmisliti sam sebi jedan
jer ono sta on zapise to nemoze ne shvacati,barem simboliku koju je sam upotrijebio nemoze citati sturo i kao pjesmicu bez znacenja.

Pa cu napisat jednu ovako iz mudre glavice za koju takoder mislim da moze biti jaka,cak i jako snazna za one koji trebaju tek odbaciti puno materijalizma
Ja sam mocna utvrda snage i nepokolebljivosti u spoznaji da si Ti moj neiscrpan izvor,
svoje mogucnosti dajem otvoreno,neupitno i bezgranicno
u zelji da se istina tvoje svjetlosti ostvari na zemlji
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:36   #5
Pusti, necemo diskutirati oko najnevaznije recenice...

Ima jos nekoliko mjesta moci u relativnoj blizini: Tri piramide kod Kaira su jedinstven slucaj na Zemlji, da su 3 mjesta moci na tako maloj razdaljini - Keopsova ima 204 svjetlece tijela, Kefrenova 142 i Mikerinova 98. Posjet njima je moj slijedeci cilj i mislim da bi mogao ocekivati oko 30-40 prozimanja sa zrelim svjetlecim tijelima sve zajedno. Jos u Egiptu, katolicka akademija Don Bosko u Aleksandriji sa 164 svjetleca tijela.

Zid plača je zapadni zid Solomonovog hrama u Jeruzelemu. Na ovom vrlo starom i jakom mestu moći, postoji 478 zrela svjetleća tijela. Tri najbitnija zrela svjetleća tijela na ovom mjestu moći su svjetleća tijela Solomona, Mojsijevo, cara Davida. Iznad Zida plača, postoji energetsko polje u obliku tankog, razvučenog oblaka žućkaste izmaglice, koje se sastoji iz dva dijela – isceljujućeg i razvojnog.

Sva ostala mjesta moci su daleko od nas - u Meksiku ih ima najvise, 17, na ostatcima starih gradova Maja, Tolteka i Olmeka (Palenke,Cicenica, Tulum itd). U okolini Bagkoka su 3 mjesta moci. Zabranjeni grad u Pekingu takodjer.

Posjete ovim mjestima i prozimanja sa zrelim svj.tijelima zamjenjuju dosta godina meditiranja, to je jedan shortcut koji nam se nudi u duhovnom razvoju, ali nikako nije zamjena za meditacije i molitve, vise dopuna. Posjet je kao da smo se popeli stepenicu vise i odatle nastavljamo razvoj tehnikama koje inace svako od nas koristi. I to je dobitna kombinacija...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:18   #6
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Zabranjeni grad u Pekingu takodjer.
Bio sam tamo al mogu slobodno reci da nisam nista osjetio cak mi se tamosnja energija i nije bas svidla. U nasim sumama gdje nema cesto ljudi ima dosta mjesta moci i to jako mocnih da te samo mjesto skoro u laganu nesvjesticu baca, pocinje se nekako micat tlo i ovaj svjet vibrirat.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:10   #7
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Bio sam tamo al mogu slobodno reci da nisam nista osjetio cak mi se tamosnja energija i nije bas svidla. U nasim sumama gdje nema cesto ljudi ima dosta mjesta moci i to jako mocnih da te samo mjesto skoro u laganu nesvjesticu baca, pocinje se nekako micat tlo i ovaj svjet vibrirat.
Istina. Ta energija je sabita, zgusnuta i ustvari je deprimirajuća i agresivna. No, za razliku od toga hram bijelog Buddhe od žada U Šangaju je nešto savršeno...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:14   #8
[QUOTE=Bodjan;25819379]
Quote:
Ima jos nekoliko mjesta moci u relativnoj blizini: Tri piramide kod Kaira su jedinstven slucaj na Zemlji, da su 3 mjesta moci na tako maloj razdaljini - Keopsova ima 204 svjetlece tijela, Kefrenova 142 i Mikerinova 98. Posjet njima je moj slijedeci cilj i mislim da bi mogao ocekivati oko 30-40 prozimanja sa zrelim svjetlecim tijelima sve zajedno
Oni malo osjetljiviji će to odmah osjetiti.

Quote:
Zid plača je zapadni zid Solomonovog hrama u Jeruzelemu. Na ovom vrlo starom i jakom mestu moći, postoji 478 zrela svjetleća tijela. Tri najbitnija zrela svjetleća tijela na ovom mjestu moći su svjetleća tijela Solomona, Mojsijevo, cara Davida. Iznad Zida plača, postoji energetsko polje u obliku tankog, razvučenog oblaka žućkaste izmaglice, koje se sastoji iz dva dijela – isceljujućeg i razvojnog.
Energija zida i opećnito Jeruzalema po meni je iscrpljujuća - kao da uzima više a manje daje, no možda je to samo moje iskustvo

Quote:
Sva ostala mjesta moci su daleko od nas - u Meksiku ih ima najvise, 17, na ostatcima starih gradova Maja, Tolteka i Olmeka (Palenke,Cicenica, Tulum itd).
I car careva: Monte Alban


Quote:
U okolini Bagkoka su 3 mjesta moci.
Koja?


Quote:
Posjete ovim mjestima i prozimanja sa zrelim svj.tijelima zamjenjuju dosta godina meditiranja, to je jedan shortcut koji nam se nudi u duhovnom razvoju, ali nikako nije zamjena za meditacije i molitve, vise dopuna. Posjet je kao da smo se popeli stepenicu vise i odatle nastavljamo razvoj tehnikama koje inace svako od nas koristi. I to je dobitna kombinacija...
Tko putuje tri puta više živi i dobija...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:16   #9
Ljubav je jedina istina,mjesta moci posjetite samo iz ljubavi ne iz ega.
Ovo govorim kroz glas koji govori kroz mene i sam sebi time,a i vama vadim na svjesno ono podsvijesno.
Mislim da ce "nasilno" izlaganje prevelikoj moci uz krivo interpretiranje dovesti do razvoja mentalnih blokada,ili psihickih poremecaja.
Moze doci do seksualnih deozorijentacija zbog straha koji ego zeli nametnuti,pogledajte samo svecenike kako se gube u svo egu nakon sto ih pocne prozimati Bozanska svijest.
Poniznost u svakodnevnom zivotu donesti ce puno energije koja ce se uliti u vase centre bez da steti tijelu,jer sama svijetlost zna gdje tocno uci i kroz koju tocku ako nijedna cakra "ne zeli dominirati". To je stvarnost plana,ego je ona tocka koja uvijek zeli dominirati,a poniznost je njegovo energetsko suzbijanje,pontpuna i "slijepa" poniznost je njegovo brisanje. Tijelo je strah,u bibliji sotona, a sotona ne postoji na nijednom aspektu postojanja,sve je Bog dragi koji zeli nas bracu i sestre ujediniti u nasem zajednickom cilju
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:53   #10
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Bio sam tamo al mogu slobodno reci da nisam nista osjetio cak mi se tamosnja energija i nije bas svidla. U nasim sumama gdje nema cesto ljudi ima dosta mjesta moci i to jako mocnih da te samo mjesto skoro u laganu nesvjesticu baca, pocinje se nekako micat tlo i ovaj svjet vibrirat.
Cuj, kad covjek nije svjestan sto je tamo normalno da nece obratiti pozornost - potreban je inside silence da bi se to osjetilo - kad znas sto je tamo onda ces i probati osjetiti sto nije tesko. Kod mene je najjaci osjecaj prvih 10-tak minuta i kasnije ne osjecam automatski vec mi treba koncentracija i zelja da osjetim. Vecina mjesta moci danas su hramovi, arheoloska mjesta, turisticka mjesta i pozornost turiste lako ode na ono sto vidi okom.
Zato i spominjem ta mjesta ovdje da se na njih ne ide samo turisticki vec svjesno zbog pomoci u duhovnom radu.

U pravu si za prirodu i energije tamo, ima dosta tkz. senzibilnih tocaka planete gdje je aura Zemlje povezana energetskim zracima sa svojim jezgrom i ti zraci su cesto ljekoviti i opustajuci. Inace, mi smo uronjeni u energije kao ribe u vodu i zato ih ne primjecujemo.

Mjesta moci su najjaca energetska mjesta planete po slijedecim znacajkama: prisustvo zrelih svjetlecih tijela i postojanja tri velika energetska polja koja postoje na svim mjestima moci ali samo na njima. To su polja Svjetlost, Mir i Prisustvo Stvoritelja. Svjetlost je polje ciji se centar nalazi 50m ispod mjesta moci i ono djeluje na sv posjetitelje, cisti im auru, utice da budu svjeziji i raspolozeniji, da imaju postovanje prema hramu i zelju da ponovo dodju.

Polje Mir je gigantsko ener.polje od 50 km radijusa i na posjetitelje koji ulaze u njega djeluje u pravcu umirenja, opustanja, sigurnosti cime ga usmjerava dublje u polje kako bi na kraju stigao do mjesta moci. Ove znacajke polja su vrlo pomogle okupljanju ljudskih zajednica u prapovijesti i njihovo naseljavanje oko mjesta moci sto im je garantovalo ubrzan razvoj.

Polje Prisustvo Stvoritelja je glavni element mjesta moci, nalazi se na oko 100 m ispod zemlje izmedju polja Svjetlost i Mir i djeluje na nacin koji nije shvatljiv ljudima, ali je tokom tisuca godina na razlicite nacine uticao na civilizacije koje su naseljavale mjesta moci. Ima radijus od 50m, ali djeluje na 20 km ukrug i nekad je i pruzalo zastitu mjestu moci od napadaca.
Preko ova tri polja sva mjesta moci na Zemlji su medjusobno povezana.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 00:14   #11
Bangkok

Nemruth,

koliko znam mjesta moci u Bangkoku i okolini su Hram Zlatnog Bude (Wat Traimit), stara zracna luka u Bangkoku i u okolini budisticki hram Phra Pathom Chedi tj. 50 km zapadno od Bangkoka. To je najstarije mjesto moci u jugoistocnoj Aziji sa 74 svjetlece tijela.

Posjetiteljima ovog mjesta moći tj. njihovim svjetlecim tijelima u razvoju, u ovisnosti od broja prožimanja biće prenijeto znanje i kreativi potencijali u oblasti prirode, biljnog i životinjskog svijeta, čovjeka, znanja o kosmičkim tijelima i njihovom uticaju na čovjeka, prirodi kosmičkih prostranstva, energijama kosmosa, o paranormalnim mogućnostima i načinu njihovog osvajanja.

Otkud zracna luka?? U stvari, svjetleca tamo tamo imaju zgodnu znacajku da se imaju radijus kretanja i prozimanja od 10-tak km. Nekoliko km od stare zracne luke nalaze se ostaci jednog hrama koji je mjesto moci sa 64 svjetleca tijela - zgodno je samo doci u zracnu luku i obaviti prozimanja, a ne lutati i traziti rusevine. Ovo mesto moći poseduje čistoću Budinog učenja, znanje o kosmosu, o nastanku bolesti i liječenju.

Hram Zlatnog Bude kao mjesto moci sa 92 svj.tijela sadržava duh izvorne Budine mudrosti. Zrela svetleća tela imaju sposobnost da mogu da se prožimaju sa relativno nerazvijenim svjetlećim tijelima posjetitelja. Ovo mjesto moći omogućava ubrzani razvoj blagorodne ljudske prirode, čije se svjetleće tijelo prožme sa najmanje 9 zrelih svetlećih tela sa ovog Mesta moći.

Ej, znam da tako izgleda - ko ima love i putuje ima sanse i da se prosvjetli. Ali nije tako lako kao sto izgleda - nasa svjetleca tijela nakon ovih posjeta pokusavaju aktivirati nasu kreativnost i interes za znanja koja su ona pokupila tamo, ali mi smo to tesko u stanju uglavnom zbog nedostatka interesa za ta polja. Ipak moze se primjetiti da ona duhovna praksa koju inace prakticirate ide lakse, razmisljanje o temama koje volite postaje dublje, inteligentnije sa vise varijanti i ideja. To su znakovi razvoja vaseg svjetleceg tijela i napretka vase duhovnosti. Kazem opet, samo posjete ovim mjestima bez rada na sebi nisu dovoljne, ovo je samo (nezamjenjiva) pomoc tom radu.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 01:20   #12
Rad brate,samo rad na sebi,posjeta mjestima i kanaliziranje znanja na takav nacin nece djelovati. Milost Bozija se ulijeva ma gdje netko bio,samo ako otvara svoj um ljubavlju i gleda duhovnim ocima.
Zna Bog kome dati milost i znanje a da nece to zloupotrijebiti,ako mu dodes tamo s egoisticnim gledanjem na svijet mozes primiti jako malo toga iako je mjesto jako otvoreno samo po sebi.
Poznato je da ljudi osjecaju tugu i uzvisenost u istom trenutku kada im Bog ulijeva mudrost,a recimo zadnja dva dana meni se place od uzvisenosti,a nisam se ni priblizio mjestu moci. Koliko si spreman i ponizan shvatiti toliko ces moci znanja primiti i kanalizirati,i da ono sto smo pricali o boli izmedu ociju....srednji prst desne ruke na celo...zaokret u smijeru kazaljke na satu uz afirmaciju koju osjecas istim tim duhovnim okom,malo dlan na celo polije toga i to je to,nestaje pomalo uz meditaciju takoder i vizualiziranje svijetloszi koja ulazi u tebe i daje ti opustenost tijela,poniznost duse i prepustanje planu.

Afirmacija kod stavljanja prsta: ljubav,svijetlost,energija
Sasvim dovoljno,pa kreni u konkretnu praksu,akciju Ljubav i iskrenost na svjesnom planu meni zvuci jako jako tocno.

Zadnje uređivanje DiabolusUmbra : 30.03.2010. at 01:30.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 13:28   #13
U pravi si, do prosvjetljenja mora svako sam, kroz rad. Sreca da pomoc stoji na raspolaganju, ali previse je lazi i dezinformacija tako da smo svi vecinom zbunjeni sto izabrati i kojem smjeru ici.

To sa micanjem prstiju - ispravi me ako grijesim, je okretanje rotacije cakre u ispravnom smjeru kazaljke na satu?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 13:57   #14
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Od nas se ne može udaljiti više od 300m.
Čime i na koji način se ono mjeri? Ako nema uređaja ili načina na koji se mjeri kako se zna da se radi baš o 300m?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:28   #15
Kao sto postoji sposobnost vidjenja aure, postoji i sposobnost izucavanja i vidjenja drugih energetskih pojava, kao i komunikacija sa svjetlecim tijelima. Ne znamo zasto je bas 300m niti je to bog-zna-kako bitno. Vazno da pokazuje simbiozu covjeka i svj.tijela od koje obe strane imaju koristi.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:40   #16
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Kao sto postoji sposobnost vidjenja aure, postoji i sposobnost izucavanja i vidjenja drugih energetskih pojava, kao i komunikacija sa svjetlecim tijelima. Ne znamo zasto je bas 300m niti je to bog-zna-kako bitno. Vazno da pokazuje simbiozu covjeka i svj.tijela od koje obe strane imaju koristi.
Ako ne znaš zašto onda pišeš baš 300m?

Postoji li razlika između aure i elektromagnetskog značenja koje proizvodi, reflektira i apsorbira sva materija na temperaturi iznad apsolutne nule iliti 273.16C?

Koja ti je svrha pisanja svih tih podataka ako ih sam ne razumiješ?


Ako ih ne razumiješ kako možeš znati da su tvrdnje točne, odnosno da tvoje slijepo vjerovanje koje se možda u praksi tebi manifestira kao djelotvorno nije običan produkt vjerovanja i umišljaja doživljaja?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:33   #17
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ako ne znaš zašto onda pišeš baš 300m?

Postoji li razlika između aure i elektromagnetskog značenja koje proizvodi, reflektira i apsorbira sva materija na temperaturi iznad apsolutne nule iliti 273.16C?

Koja ti je svrha pisanja svih tih podataka ako ih sam ne razumiješ?

Ne znam zasto je bas 300m, vjerovatno ima razlog. Meni je bitno da znam da je 300m zbog prozimanja svjetlecih tijela na mjestu moci i da znam gdje trebam doci. Da pojasnim, prilikom jedne posjete katedrali Westminster Abbey u Londonu ista je bila zatvorena. Buduci da je pokretljivost zrelih svjetlecih tijela tamo dosta mala, znao sam da ako odem sjesti u restoran 100m od katedrale prozimanja ce se ionako obavljati jer je pokretljivost mog svj.tijela 300m. Cisto praktican podatak. Mogao sam i sjediti na travi pored katedrale ali bila je zima...

Ne znam razliku aure i elektromagnetnog zracenja, ne stidim se priznati. Mozda je i nema ako se radi samo o sinonimima, ovisno sta ko podrazumjeva pod cim.

Samting, ti se kacis za neke detalje, ovi postovi su stavljeni zbog sire slike i sireg razumjevanja nekih pojava. Kako znas ovo, kako znas ono je nesto sto ne mogu ovdje nasiroko trubiti, nije ovo moj privatni forum, niti je nekom od interesa. Obajve su temelj, a ono sto mozes iz objava provjeriti svojim osobnim iskustvom to trebas uraditi i onda donijeti svoj sud je li to za tebe ili nije. Puno puteva vodi do Stvoritelja, neki su kraci, neki duzi. Za neke stvari moras imati vjeru i makar dio svog osobnog iskustva - bez osobnog iskustva i meni bi ovo bila prica za laku noc...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:47   #18
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto je bas 300m, vjerovatno ima razlog. Meni je bitno da znam da je 300m zbog prozimanja svjetlecih tijela na mjestu moci i da znam gdje trebam doci. Da pojasnim, prilikom jedne posjete katedrali Westminster Abbey u Londonu ista je bila zatvorena. Buduci da je pokretljivost zrelih svjetlecih tijela tamo dosta mala, znao sam da ako odem sjesti u restoran 100m od katedrale prozimanja ce se ionako obavljati jer je pokretljivost mog svj.tijela 300m. Cisto praktican podatak. Mogao sam i sjediti na travi pored katedrale ali bila je zima...
Ok.

Quote:
Ne znam razliku aure i elektromagnetnog zracenja, ne stidim se priznati. Mozda je i nema ako se radi samo o sinonimima, ovisno sta ko podrazumjeva pod cim.
To sam pitao stvarno informativno, jer ne znam ni ja, a recimo da me zanima i da se rado o istom informiram pa onda ljude koji o istom pričaju pitam nebi li nešto naučio. Ono je svakako bilo ozbiljno pitanje s moje strane, a moja pretpostavka samo primjer koji nisam htio nikako prikazati istoznačnicom.

Quote:
Samting, ti se kacis za neke detalje, ovi postovi su stavljeni zbog sire slike i sireg razumjevanja nekih pojava. Kako znas ovo, kako znas ono je nesto sto ne mogu ovdje nasiroko trubiti, nije ovo moj privatni forum, niti je nekom od interesa. Obajve su temelj, a ono sto mozes iz objava provjeriti svojim osobnim iskustvom to trebas uraditi i onda donijeti svoj sud je li to za tebe ili nije. Puno puteva vodi do Stvoritelja, neki su kraci, neki duzi. Za neke stvari moras imati vjeru i makar dio svog osobnog iskustva - bez osobnog iskustva i meni bi ovo bila prica za laku noc...
Čuj znam za šta se kačim, no ovo je forum šta često nosi takve posljedice. Trebaš s time ubuduće računat.

A pitam kako ovo i kako ono zato šta tako funkcioniram ili se barem trudim funkcionirat.

Koliko je god u mojoj moći ne dopuštam u svom životu nerazjašnjena pitanja u svom djelovanju. Za sada nemam nikakvih nejasnoća i preispitivanje rezultira usklađivanjem rezoniranja i prakse, manje više bez odstupanja.

Ovo šta ti zahtjevaš je više imaginacija po meni, postavljanje (neću reći od kuda) određenih teza te onda traženje i formuliranje odgovora u skladu sa željenim rješenjem koje je u principu vjerovanje u mix stvari iliti širokim pojmom koš koji je dobio etiketu new age.

Ako ne želiš odgovoriti na moja pitanja ignoriraj me jednostavno ili tako kaži i to je to. Vrijeđali se nismo, stoga sve pet, komunikacija je tu, a to je svrha foruma.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:01   #19
Je, prihvatam da ne trebam ovako iznositi teze koje nemam kad objasnjavati. Sta ces, nekad imam boljku zvanu overcommunication. Ovdje normalno ima ljudi koji idu vrlo razlicitim putevima, i ne moze covjek od nule objasnjavati svakom. Kad bi meni posli objasnjavati Kastanjedu, ja bi pobjegao - na tu temu i ne idem . Ali ne bi nikad rekao da je to glupost, jednostavno drugi je put ka istom.

Otkud ove informacije? Vjerovao ili ne, ono sto je provjerljivo je bilo provjereno ili iskustvom ili direktnim vidjenjem energija. Puno je ljudi vec zagrizlo u ovo i puno je onih koji se nisu nasli u drugim pravcima dobilo odgovore. I ja sam iznenadjen kako ljudi oko mene koji se bave ovim brzo napreduju, dvojica su pred prosvjetljenjem s velikim mocima, a nisu starkelje. Nama ostalima je lakse pratiti ovu vec utabanu stazu. Da preduhitrim nekoga - nije sekta, nema organizacije ni gurua, osobno iskustvo je temelj. Tad je lakse prihvatiti i ono neprovjerljivo. Napredniji su vise kao 'starije kolege' iako mozda i nisu stariji.

Ne znam stvarno za auru, odnosno znam iz drugog kuta koji ti mozda nije zanimljiv, vise o razvoju aure, nekim funkcijama itd. Malo sam chatao na temi vidjenje aure.

A new age, ne znam zasto je ta "etiketa" losa. Mislim da ne valja nicemu lupati etikete jer onda sve sto neko stavi pod nju je automatski laz. Previse mi je to dogmatsko etiketiranje...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:07   #20
Nisam nigdje rekao da je new age loša etiketa, već sam samo konstatirao neke stvari bez predznaka namjerno koristeć riječ "etiketa" kako bi naglasio da se sam new age često koristi u kontekstu na koji se odmahuje rukom dok se da naći i puno dobrih stvari. Uostalom ne treba na ništa generalno odmahivat rukom.


Tako da eto, ubuduće budi spreman na šarolika pitanja na mjestima poput foruma.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.