Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2011., 18:15   #1
Question Osjetite li kada miris štapića?

Više manje svi znate kako mirišu mirisni štapići, ali od nekih ljudi sam čuo da osjete miris i kada štapića nema, negdje vani ili na cesti.

Vjerujete li da je to normalna pojava ili se tim mirisom javlja neko devansko (anđeosko) biće?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 18:32   #2
Da.
Ja sam par puta osetio jak,sladunjav miris u prostoriji,dok niko drugi to nije bio u stanju.To su mirisi sandalovine,tamjana ,voska,cveca.
Osecaj mirisa spada u znake koji se jako retko javljaju.Miris mogu osetiti samo duhovno razvijenije osobe - stare duse.
Svaka od njih ce znati kakav je to znak za nju...sta treba da uradi ili ne.
celestinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 19:13   #3
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Više manje svi znate kako mirišu mirisni štapići, ali od nekih ljudi sam čuo da osjete miris i kada štapića nema, negdje vani ili na cesti.

Vjerujete li da je to normalna pojava ili se tim mirisom javlja neko devansko (anđeosko) biće?
Dosta puta osjetim miris, ni sama neznam cvijeća ili parfema, a nema nikog, najčešće doma, uživam u tome mirisu i lijepo mi je. Ali ne znam šta bi to značilo?
Evo, upravo i danas sam osjetla lijepi miris, ali nikako da otkrijem odakle???
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 20:06   #4
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Evo, upravo i danas sam osjetla lijepi miris, ali nikako da otkrijem odakle???
Ne buš otkrila na ovom pdf-u. Jer nalazimo se na većinskoj ((duh)ovnosti), odnosno ludovnosti, manjinskoj (duh)ovnosti, te rijetkoj duhovnosti.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 13:02   #5
Da. Najčešće tamjan.
Nemam pojma što to znači, ali je umirujuće.

Što se mirisa cvijeća tiče, to osjetim ako gledam neku iznimno upečatljivu sliku na kojoj je cvijeće

Jednom sam intenzivno mislila na osobu koja je teška gadura i osjetila sam miris... govana, pih


Jedino tamjan nije nikad vezan uz neku vizualizaciju ili vizualni podražaj.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:06   #6
aha
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:45   #7
Ja, recimo, u kontemplativnim šetnjama ponekad osjetim miris pečene janjetine.
A znamo čega je janje simbol.
Janje na vatri: simbolička žrtva paljenica.
Grijesi koji izgaraju u vatri, i da vam ne nabrajam dalje.
Dakle...
Dominicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:35   #8
Taj sam.

Čak znam pitati ljude koji tako mirišu jesu li palili štapiće pa mi kažu da nisu. Valjda neki dio parfema i dio štapića koriste isti miris. Malo sam skeptičan da nešto duhovno ima i miris. Inače sam skoro nikad ih ne palim, iako imam nekolicinu doma iz Indije, malo su bogatiji-puniji nego ovi uvozni koje sam vidio da prodaju.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 10:09   #9
Jos i danas osjecam miris janjetine i mladog luka. Bitche da mi je javlja kakvo devansko bice.

Ako vjezbate vizualizaciju i palite te stapice po doma, ne cudite se kad spontano osjetite miris i onda kad oni ne gore. Nema tu niceg andjeoskog. Miris pichetine u borovoj sumi moze jednostavno biti sjecanje da jebeno ljeto i to je to. Ne komplicirajte previse.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 14:35   #10
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Ako vjezbate vizualizaciju i palite te stapice po doma, ne cudite se kad spontano osjetite miris i onda kad oni ne gore. Nema tu niceg andjeoskog.
Ti si bas zalutao.Nije "duhovnost" tvoj put.Za ovde prisutne ozbiljne forumase,a i za tebe bice bolje da se vratis raznju i stednjaku.
Ja u zivotu nisam nikad upalio nijedan stapic i sl. u svojoj kuci.
celestinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 15:37   #11
Quote:
celestinac kaže: Pogledaj post
Ti si bas zalutao.Nije "duhovnost" tvoj put.Za ovde prisutne ozbiljne forumase,a i za tebe bice bolje da se vratis raznju i stednjaku.
Ja u zivotu nisam nikad upalio nijedan stapic i sl. u svojoj kuci.
Pokazi mi pravi put celestince. Jel i na tvom duhovnom putu lakse udje metar u guzicu nego milimetar u glavu?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:07   #12
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Više manje svi znate kako mirišu mirisni štapići, ali od nekih ljudi sam čuo da osjete miris i kada štapića nema, negdje vani ili na cesti.
buduci da na Otok se preselilo pola Indije nije da stapica i stapicnih miomirisa fali tu.

sa ceste, na cesti, osjeti se pored svakog indijskog ducana cca 3 km u orbitu...neki ocaj od 'mirisa' od kojeg mi nekad dodje muka kad uletim u njihov ducan...
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:55   #13
Miris cvijeća,sladak miris,toplina od nepostojećeg izvora koji se nenadano pojavljuje u prostoriji upućuju na prisutstvo anđela.
Takva se tumačenja nalaze u mnogim religijama svijeta.
Ostali mirisi mogu se doživjeti kao posljedica psihe....kao želja,sjećanje a ako su mirisi neobični i javljaju se prečesto to može biti neki neurološki poremećaj.
Htjela sam pitati jel štapići sa kikirikijem ili bez. ipak..ovo je ozbiljan dio Foruma
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:46   #14
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Miris cvijeća,sladak miris,toplina od nepostojećeg izvora koji se nenadano pojavljuje u prostoriji upućuju na prisutstvo anđela.
Takva se tumačenja nalaze u mnogim religijama svijeta.
Ostali mirisi mogu se doživjeti kao posljedica psihe....kao želja,sjećanje a ako su mirisi neobični i javljaju se prečesto to može biti neki neurološki poremećaj.
Htjela sam pitati jel štapići sa kikirikijem ili bez. ipak..ovo je ozbiljan dio Foruma
Ja samo znam da sam u dvorištu u sred zime kad nema niti jedne travke ,niti jednog cvijeta ,mraz i studen ,znala osjećati jaki miris cvijeća ,nepoznat miris ,
Tako isto u sobi u kojoj nema cvijeća ,a nije ništa drugo meni poznato jer jaaaako dobro prepoznajem mirise u svom domu
Toplinu i osjećaj da nekostoji uz mene tako jako da sam imala potrebu reći tom nekom "odmakni se gušiš me "
Nije to bio ružan osjećaj nego tako jak i stvaran ...
I sve to nenadano i sve to baš onda kad sam bila sama i jako , jaaako tužna
Dodiri po glavi i ramenu kao da me neko miluje
Ko je .što je ?
Ne znam ,samo znam da je neko nevidljiv ko me voli i brine se za mene
Svaki komentar na ovo koji će biti podrugljiv nije mi bitan i ne ću ga komentirati ,zadržite ga za sebe
Postoje bitnije stvari iako ih ne vidimo.....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 02:24   #15
Inače vjerujem u anđele jer bi ovaj svijet bio ružan bez njih, pa je moguće da nam se mirisom koji put jave.

Prije nekoliko godina ušao sam u svoj stan (sam živim) bilo je negdje oko 22 sata i na ulazu osjetio neki miris koji me jako podsjetio na Majku, u meni je probudio jednu tugu, nikada prije i nikada poslije nisam tako intenzivno i emotivno osjetio neki miris. Sljedeći dan sam primio vijest koja je bila najtužniji u mom životu. Majka mi je tada još nekoliko sati bila živa, ja nisam ni slutio da će joj to biti zadnja noć, dok sam spavao mučio me želudac, a kada me ujutro budio telefon jednostavno se nisam htio javiti, bilo jače od mene...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 21:16   #16
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Inače vjerujem u anđele jer bi ovaj svijet bio ružan bez njih, pa je moguće da nam se mirisom koji put jave.

Prije nekoliko godina ušao sam u svoj stan (sam živim) bilo je negdje oko 22 sata i na ulazu osjetio neki miris koji me jako podsjetio na Majku, u meni je probudio jednu tugu, nikada prije i nikada poslije nisam tako intenzivno i emotivno osjetio neki miris. Sljedeći dan sam primio vijest koja je bila najtužniji u mom životu. Majka mi je tada još nekoliko sati bila živa, ja nisam ni slutio da će joj to biti zadnja noć, dok sam spavao mučio me želudac, a kada me ujutro budio telefon jednostavno se nisam htio javiti, bilo jače od mene...
Vjerujem u anđela i vjerujem da oni mogu i više ako im dopustimo i obratimo im se ....
Vjerujem ti ovo za majku ,skoro da i osjetim tu tugu
I samoj mi je tako
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:42   #17
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Ja, recimo, u kontemplativnim šetnjama ponekad osjetim miris pečene janjetine.
A znamo čega je janje simbol.
Janje na vatri: simbolička žrtva paljenica.
Grijesi koji izgaraju u vatri, i da vam ne nabrajam dalje.
Dakle...
i ja sam osjetio prije koji dan miris jagnjetne... jel to možda zbog toga što ga je mater pekla za uskrs?
Zagorski Kauboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 07:50   #18
Ljudi moji, jeste li čuli za parfeme?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:56   #19
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, jeste li čuli za parfeme?
Povrsno je kad ljudi neke olfaktivne uzitke sakraliziraju dok su im drugi tako profani. Badave je prepoznati svetost u mirisu stapica a ignorirati istu u smradu izmeta na vlaznoj zemlji. Nema mi gotovo niceg odbojnijeg od selektivne religioznosti.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:01   #20
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Povrsno je kad ljudi neke olfaktivne uzitke sakraliziraju dok su im drugi tako profani. Badave je prepoznati svetost u mirisu stapica a ignorirati istu u smradu izmeta na vlaznoj zemlji. Nema mi gotovo niceg odbojnijeg od selektivne religioznosti.
Neka ulicom prođe netko tko se nasmrđeo patchoulijem njušim ga i deset minuta kasnije. Nije ni čudo da ga rabe i kao insekticid.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.