Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 15:20   #1
Odgovornost osnivača tvrtke pred ovrhom

Pozdrav cijelom forumu, istu sam temu postavio i na jednom drugom forumu.

Evo već godinu dana namjeravam otvoriti d.o.o., pošto sam sa obrtom u samo jednom potezu zahvaljujući lokalnoj upravi,državi i svim šugavim zakonima bankrotirao i otišao u blokadu sveg i svačeg. Obrt je bio naprednog karaktera preko 10 godina i vrhunski je funkcionirao, potpuno legalno dok nisam potpisao ugovor sa lokalnom upravom koja me je zadužila do grla ne priznajući ni jednu kunu velikog ulaganja u lokalnu imovinu, jer kad sam iz pepela uredio 230m2 a oni poginuli najam za 400% i mic po mic, jedna sudska rasprava, druga, treća........ do osobnog bankrota i blokade svih računa. Evo da vas sve ne zamaram sa lošim poslovnim potezom nego da prijeđem na srž mog pitanja.

Znači otvorio bih d.o.o. i htio bih biti jedini osnivač i direktor i imao bih 4 zaposlenika. Državi ne dugujem ni jednu kunu poreza i doprinosa, u radnom sam odnosu u jednoj d.d. tvrtci, ali imam ovrhu od lokalne uprave i otvoren zaštićeni račun...

Pošto sam već duže vrijeme u istraživanju i čitanju svih zakona vezanih za tvrtku imam dosta nejasnu sliku u nekim stavrima vezano za otvaranje tvrtke, ovršnim zakonom...pa bih nekog molio da mi objasni mogu li uopće otvoriti tvrtku, a da mi je ne blokiraju spomenutom ovrhom i prodaju na dražbi moj 100% vlasnički udjel i time izgubim firmu?

1.dugujem gradskom poglavarstvu, da li se i to smatra dugovanjem prema državi?

2.ako je po ovršnom zakonu moguće pljeniti vlasnički udjel u tvrtci, kako bi se to manifestiralo u mom slučaju?


Zahvaljujem!
micro1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:45   #2
Može li netko bar pokušat odgovoriti.U međuvremenu sam dobio točnu informaciju da dug prema lokalnoj upravi ne spada u dug prema državi.

U nadi za odgovorom.LP.
micro1976 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.