Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 09:20   #1
ukinut kvartalni statistički

Kolege,evo nova informacija:

VAŽNO! S obzirom da je Državni zavod za statistiku ukinuo kvartalno statističko istraživanje poduzetnika i financijskih institucija navedena skupina poslovnih subjekata od 2013. godine i dalje nije obvezna podnositi tromjesečne statističke izvještaje na obrascima TSI-POD, TSI-BAN i TSI-OS-RE!

Za potrebe izrade informacije o bonitetu - BON-1, s uključenim podacima iz kvartalnih razdoblja, poduzetnici mogu podnijeti tromjesečne izvještaje na obrascu TI-POD, koji će biti uključeni u bonitetnu informaciju BON-1. Za predaju navedenih izvještaja nisu definirani rokovi, tj. poduzetnici ih mogu podnijeti neposredno prije podnošenja zahtjeva za izdavanjem bonitetne informacije na obrascu BON-1.

-preuzeto sa Finine stranice
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:26   #2
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:43   #3
:klap:
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:59   #4
Iako po pravilima nisu dozvoljeni postovi samo sa smajlićima, mislim da ih ova tema zaista zaslužuje
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:33   #5
Jel to patka neka? Zafrkavaš malo?
Daj link na službenu stranicu..
MikiMF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:43   #6
fina

skrolaj do "statistički izvještaji"
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 13:17   #7
Hajde, jedan posao manje za knjigovođe.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 13:59   #8
Ajde barem nešto.. Iako sam sigurna da će smisliti nešto drugo da nam uvale..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:44   #9
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
fina

skrolaj do "statistički izvještaji"
Gle fakat! Sorry što sam sumnjičava, nekak mi nevjerojatno da nam nešto ukinu..
MikiMF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:43   #10
Vidjela danas i bila najprije ovak
A onda smo kolegica i ja skužile da ga i ovako moramo raditi za interne potrebe firme pa smo onda jedna drugu ovak:
Dobra nam je stvar što će sad to ići bez nekog grča i vremenskog roka.
Ajd bar nešto.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:30   #11
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ajde barem nešto.. Iako sam sigurna da će smisliti nešto drugo da nam uvale..
A jeste li dobili čestitke iz DZS, ono što je bilo prije kvartalno sada se popunjava mjesečno
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 09:48   #12
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
A jeste li dobili čestitke iz DZS, ono što je bilo prije kvartalno sada se popunjava mjesečno
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 13:34   #13
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
A jeste li dobili čestitke iz DZS, ono što je bilo prije kvartalno sada se popunjava mjesečno

Moram priznati da mi baš nije jasno na kaj misliš. Čeprkala po netu i nisam našla niš kaj ukazuje na to,pa nam onda konktretnije reci o čemu ti to.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 13:46   #14
dobra vijest , iako mi ne znači puno jer već godinu dana ne predajem kvartalne statističke za svoju firmu , jednostavno sam prestao

poznanica iz fine mi je priznala da se to "ne gleda tak strogo" i stvarno - nikad me nitko nije nikaj pitao u vezi tog
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:15   #15
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi baš nije jasno na kaj misliš. Čeprkala po netu i nisam našla niš kaj ukazuje na to,pa nam onda konktretnije reci o čemu ti to.
Statistički izvještaji IND-1, TRG-1, RAD-1, GRAĐ-21 ...
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 06:15   #16
jeeee.................
kako ja volim kad mi dobre vijesti uljepšaju jutro

A ovi dzs obrasci - mislim da nisu obavezni za sve već samo za odabrane subjekte?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 07:53   #17
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Statistički izvještaji IND-1, TRG-1, RAD-1, GRAĐ-21 ...
Nešto sam već prije dosta godina od tih izvještaja morala štrikati mjesečno.
No kako bilo za jeno firmu već ispunjavam Rad-1 mjesečno već godinama, a za drugu TRG-1. Tako da to nije nešto novo..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 07:54   #18
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
jeeee.................
kako ja volim kad mi dobre vijesti uljepšaju jutro

A ovi dzs obrasci - mislim da nisu obavezni za sve već samo za odabrane subjekte?
Tako je.. to odbarani dobiju lijepo upakirano prema željama kako se treba ispunjavati
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 08:09   #19
šta im ovo znači:

Za potrebe izrade informacije o bonitetu - BON-1, s uključenim podacima iz kvartalnih razdoblja, poduzetnici mogu podnijeti tromjesečne izvještaje na obrascu TI-POD, koji će biti uključeni u bonitetnu informaciju BON-1. Za predaju navedenih izvještaja nisu definirani rokovi, tj. poduzetnici ih mogu podnijeti neposredno prije podnošenja zahtjeva za izdavanjem bonitetne informacije na obrascu BON-1.

Znači meni direktor ili radnik dođu(kao što je to inače praksa) da im hitno treba bon 1 i onda ja navrat na nos moram ispuniti obrazac TI-pod i predati zahtjev...meni je ovo grozno
ivana mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:41   #20
Ne, bon-1 ćeš dobiti bez kvartalnih izvješća ako ih nisi predavala. Ako ih redovno predaješ onda će oni biti obrađeni i prikazani u izvještaju.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.