Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 22:35   #21
Dobra vijest, Choice trade ponovo prima klijente iz Hrvatske,bio sam kod njih profesionalni su i brzi.Velika prednost klijenti s malim kapitalom,te e -otvaranje računa.Nešto su prčkali sa clearing firmom i konačno odabrali firmu koja prima i Hrvatsku.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 08:41   #22
Quote:
konspiracija kaže: Pogledaj post
Dobra vijest, Choice trade ponovo prima klijente iz Hrvatske,bio sam kod njih profesionalni su i brzi.Velika prednost klijenti s malim kapitalom,te e -otvaranje računa.Nešto su prčkali sa clearing firmom i konačno odabrali firmu koja prima i Hrvatsku.
Review
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 10:53   #23
ah so, vidim i modernizirali i platformu za trgovanje
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:11   #24
Nemaju monthly inactivity fee kao Interactive, ali naplaćuju data feed u identičnom iznosu
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 16:09   #25
a ja se bome više ne vraćam (tko im kriv )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 18:53   #26
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Nemaju monthly inactivity fee kao Interactive, ali naplaćuju data feed u identičnom iznosu
Kako nemaju? Sve piše u linku koji sam postavio.

$15 quarterly fee if customer makes less than five trades in a calendar quarter
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 11:22   #27
A valjda sam previdio tu quarterly, no dobro to je bolje od 10$ mjesečno na Interactive. Još ako se ne mora uzeti data feed, meni to kao slabo aktivnom investitoru u ETF-ove baš i ne treba, pa još i bez minimalnog stanja na računu, to nije loša prilika.

No još uvijek nisam odustao od naših brokera, recimo Erste naplaćuju 20$ transakciju (minimum) što nije prestrašno ako se ne trguje aktivno, nemaju nikakvih inactivitija, ali moraš platiti skrbništvo cca 1000 kuna godišnje (minimum). Nekako sam sigurniji kad radim sa domaćom firmom, iako su američki brokeri redom osigurani kod SIPC (i Choice i Interactive). Ti Ameri čas rade čas ne rade s Hrvatima, to stvarno ide na živce.
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:22   #28
jel prolazi kod Interactive brokersa da npr. uplatim 6k$, od tih 6 onda za 2k$ kupim neke vrijednosnice a nakon kupnje ostalih 4k$ vratim sebi na račun u HR?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:24   #29
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Ti Ameri čas rade čas ne rade s Hrvatima, to stvarno ide na živce.
na siteu IB-a Croatia je još uviejk u izborniku

Vjerujem da se takve stvari više neće ponavaljati sad kad smo dio EU zakonodavstva (barem na papiru )
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 01:27   #30
TradeStation isto radi sa Hrvatskom.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 09:43   #31
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jel prolazi kod Interactive brokersa da npr. uplatim 6k$, od tih 6 onda za 2k$ kupim neke vrijednosnice a nakon kupnje ostalih 4k$ vratim sebi na račun u HR?
Trebalo bi ići, ali minimum je 10k$ za početak.. Jedino mladi do 26(?) godina mogu krenuti s manje..
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 13:29   #32
i indijci
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 09:39   #33
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
TradeStation isto radi sa Hrvatskom.
Radi, radi..ali prije toga treba napravit domaću zadaću.

Monthly Platform Service fee: $99.95

Add-on Feature RadarScreen: $59.95

Add-on Feature Portfolio Maestro $59.95



Typically, these fees can be waived if you meet the trading threshold of 10 round turn futures contracts or 5000 shares or 50 options contacts in the previous month.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:40   #34
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Radi, radi..ali prije toga treba napravit domaću zadaću.

Monthly Platform Service fee: $99.95

Add-on Feature RadarScreen: $59.95

Add-on Feature Portfolio Maestro $59.95



Typically, these fees can be waived if you meet the trading threshold of 10 round turn futures contracts or 5000 shares or 50 options contacts in the previous month.
Iskreno,ako je nekome problem napraviti promet od 5000 dionica mjesečno ovaj broker i nije za njega.
Tih dionica od 1-5$ ima koliko ti srce želi,odabereš jednu ili dvije na mjesec,obaviš trejd i problem riješen.
Inače imaju vrhunsku platformu i ne kompliciraju uopće,za razliku od IB.
Nedostatak bi mogao biti i minimalnih 30 000$ koji su potrebni za MA.
Danas me zvao i njihov asistent,ljubazno me pitao ako imam kakvih pitanja i da će W8BEN original na njihov račun pokupiti FedEx courier?
Paralelno otvaram račun i kod IB pa ću vidjeti na kraju kod koga ću.
Ostaje još i Just2Trade ali oni su pod istragom SEC-a pa ne dolaze u obzir.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 08:36   #35
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Iskreno,ako je nekome problem napraviti promet od 5000 dionica mjesečno ovaj broker i nije za njega.
Tih dionica od 1-5$ ima koliko ti srce želi,odabereš jednu ili dvije na mjesec,obaviš trejd i problem riješen.
Inače imaju vrhunsku platformu i ne kompliciraju uopće,za razliku od IB.
Nedostatak bi mogao biti i minimalnih 30 000$ koji su potrebni za MA.
Danas me zvao i njihov asistent,ljubazno me pitao ako imam kakvih pitanja i da će W8BEN original na njihov račun pokupiti FedEx courier?
Paralelno otvaram račun i kod IB pa ću vidjeti na kraju kod koga ću.
Ostaje još i Just2Trade ali oni su pod istragom SEC-a pa ne dolaze u obzir.
Primjedba ti je na mjestu, ali..ja izbjegavam dionice u rasponu 1-5$ jer tu stvarno ima svega ( a da ne kažem puno kineskih mutnih priča)..danas jesi, sutra nisi.
Za platformu znam da je vrhunska, jer je i sam koristim, no ipak mislim da bi trebalo gledati svaku stavku prije nego što se otvori račun.

Samo sam dao komentar, jer mnogi puno toga ne razmatraju kod otvaranja računa pa se naknadno (ne)ugodno iznenade.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 11:27   #36
Naravno da treba na sve paziti,uvijek,a u ovom slučaju i više, šaljemo novce preko bare gdje su drukčiji zakoni i pravila.
Te jeftine dionice mogu biti izvrsna prilika za zaradu,ali najbolje kao daytrade ili swing trade uz obavezan stop loss,u tom mi je slučaju potpuno svejedno otkud su i čime se bave,mogu biti i izmišljena,nepostojeća kompanija što se mene tiče,
Zaboravio sam spomenuti i Choicetrade,kod njih sam napravio prijavu još prije desetak dana ali ništa,poslao sam upit i kažu da su puni posla i da ne stignu ali sve mi se čini da namjerno izbjegavaju Hrvate.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:03   #37
Pitanje za vas koji ste kod IB.
Uplaćujem sredstva na njihov račun i bankovni službenici po starom hr običaju ne znaju svoj posao,konkretno u PBZ-u mi danas voditeljica kaže, nakon što je nazvala njihovog brokera(PBZ), da dionice mogu kupovati samo preko njih a da po zakonu nije dopuštena direktna uplata kod stranog brokera!
Znam da se može jer sam već uplaćivao preko Splitske banke za USA prije dvije godine a slao sam direktno i brokeru u Makedoniju preko internet bankarstva(opet PBZ) ali je ograničenje na 3 000 eura.


Sad to pitanje,ovo su upute od IB,zna li netko što točno treba upisati,pošto bankari većinom nemaju pojma,dakle,ovo traži PBZ u zahtjevu za izvršenje doznake:
Broj računa banke:
IBAN:
Broj računa korisnika doznake u banci:
Država u kojoj se vrši uplata je valjda USA,iako je broker iz UK?

Ovo su upute od IB:
Visit your bank and request an Wire transfer to your IB account.
You must provide the following information to your bank to initiate the Wire transfer.
Citibank, N.A. (New York Branch)
111 Wall St, 19th floor, New York, NY, 10043, United States
Bank SWIFT BIC Code: CITI US 33
ABA Number: 021000089
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Bank Account Number: 30806988
Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (U.K.) Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, England, EC2V 8AE, United Kingdom
For further benefit to: Uxxxxxxx / Torente33

Zahvaljujem.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:17   #38
Pa ja sam oduvijek slao preko pbz i nikad takvih nebuloznih tvrdnji nisam čuo

za ostalo budem pogledao zadnju uplatu (još od prošle godine pa sam zaboravio)
IB ima različite banke za USD i EUR (možda ti je bolje prebaciti eure pa onda kod njih promjeniti u dolare prema cijeni na forex-u i neku siću za naknadu)

EUR šalju u Njemačku a USD u USA ()

osim naravno ako već nemaš dolare na računu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:06   #39
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Pa ja sam oduvijek slao preko pbz i nikad takvih nebuloznih tvrdnji nisam čuo

za ostalo budem pogledao zadnju uplatu (još od prošle godine pa sam zaboravio)
IB ima različite banke za USD i EUR (možda ti je bolje prebaciti eure pa onda kod njih promjeniti u dolare prema cijeni na forex-u i neku siću za naknadu)

EUR šalju u Njemačku a USD u USA ()

osim naravno ako već nemaš dolare na računu
Molim te pogledaj zadnju uplatu jer ako im sve nacrtam možda ipak uspijem poslati,ako ne kod njih onda u Splitskoj ili ZABI.
Već sam promijenio u USD,jbg,gule li ga gule na tečaju....
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 22:12   #40
Ovako:
Valjda tvoji podaci nisu problem:
pa redom idemo
Primatelj: INTERACTIVE BROKERS UK. LTD.
Adresa primatelja: ONE CAREY LINE, 5TH FLOOR LONDON
IBAN primatelja: Za usd sadrži i tvoj broj računa kod IB (za njemačku ne) 30806988Uxxxxxxx
Iznos i tečaj: nevažno
opis: DOZNAKA TRGOVANJE DIONICAMA
Uxxxxxxx - tvoje ime i prezime (ovo je važno da znaju na koji podračun treba doznačiti sredstva)

banka primatelja: CITIGROUP N.A.
SWITF: CITIUS33
DRŽAVA: USA

za njemačku je drugačije tj. za eure:
banka primatelja: CITIGROUP GLOBAL MARKETS DEUTSCHLAND
SWIFT: CITIDEFFXXX
država: Njemačka
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen

Zadnje uređivanje ceha : 18.11.2013. at 22:23.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.