Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 21:05   #1
Question molim pojasniti mi ovo! pametni samo

Mislim, nisam shvatio ovaj citat, nisam previše obrazovan evo: Немој се никада заљубити у жену која је образована, жену која се препушта ентузијазму, жену која је спонтана. Немој се никада заљубити у жену која размишља, жену која зна и која зна да зна, жену која је у стању летети, жену која верује у себе. Немој се никада заљубити у жену која је интензивна, разиграна, бистра, бунтовна. Нека ти се никако не догоди да се заљубиш у такву жену. Јер ако се заљубиш у такву жену, остала она уз тебе или не, волела она тебе или не, од такве жене нема повратка.
Martha Rivera Garrido

Zadnje uređivanje Krvnik : 13.05.2015. at 13:03.
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:13   #2
ajde neko brzo, pojasniti mi ovo
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:24   #3
Autoru se dogodilo da se nepovratno pogubio radi jedne žene. Ne znam koliko je savjet univerzalan, pošto se ne zaljubljujemo svi u iste karakterne osobe. Što je on htio reći, ako se zaljubiš u takvu ženu kakvu je on opisao (imaj na umu da je to njegova subjektivna slika fatalne žene), zauvijek ćeš osjećati nešto prema njoj. Ako ne budeš s njom, zauvijek ćeš ju nositi u srcu, ako budeš s njom, isto tako. "Od takve žene nema povratka" želi reći da je to ona posebna koja se dogodi jednom u životu (ako vjeruješ u takve stvari) i da nju nikad ne možeš zaboraviti.
__________________
Rome wasn't built in a day.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:36   #4
Smile

hvalti shvatio sam te
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 01:29   #5
Quote:
Golden Circle kaže: Pogledaj post
Ako ne budeš s njom, zauvijek ćeš ju nositi u srcu, ako budeš s njom, isto tako. "Od takve žene nema povratka" želi reći da je to ona posebna koja se dogodi jednom u životu (ako vjeruješ u takve stvari) i da nju nikad ne možeš zaboraviti.
Blizu. Mislim da je ovdje ključno, kako kaže, "takva" (a ne, jel, "ta"). Dakle, ne mora biti baš ona, ali da onda više ne možeš pristati ni na što manje od toga.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 02:10   #6
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Blizu. Mislim da je ovdje ključno, kako kaže, "takva" (a ne, jel, "ta"). Dakle, ne mora biti baš ona, ali da onda više ne možeš pristati ni na što manje od toga.
Je, u pravu si, tvoje je preciznije.
__________________
Rome wasn't built in a day.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:32   #7
poanta je bitno drugačija od ove koju su ti sugerirali.

žena kakva je opisana u tom citatu jednostavno rečeno ne postoji, tako da ćeš se, ako se zaljubiš u neku ženu misleći da je takva, zapravo zaljubiti u nešto što ne postoji i zatim ćeš se razočarati kad shvatiš da si se zaljubio u iluziju, a i ona će se razočarati kad vidi da ti očekuješ od nje da bude takva kakva nije.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:38   #8
^^ naprotiv, ja mislim da postoji takvih žena, sasvim lijep broj - jedino mi nije jasno zašto autor(ica) citata misli da je taj skup atributa toliko nenadjebivo privlačan.

Također, nije jasno zašto navodi samo nekakve karakterne osobine, a ništa ne piše o kakvoći kože, veličini sisa, obliku bokova i sličnim, kudikamo važnijim, detaljima.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:26   #9
ako nisi mentalno jači od takve žene, nemoj s takvom imati posla jer nećeš uz nju imati miran život, kraj nje ćeš biti samo sluga, papučar, netko tko nikad nije u pravu, a i varat će te
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:26   #10
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
^^ naprotiv, ja mislim da postoji takvih žena, sasvim lijep broj -
koliko znaš žena koje znaju letjeti?

Quote:
jedino mi nije jasno zašto autor(ica) citata misli da je taj skup atributa toliko nenadjebivo privlačan.
odgovor je toliko očit da sam isprva mislio da se šališ, ali onda sam se sjetio da si tikvan i da je izgledno da zbilja nisi shvatio.
navela je taj skup atributa jer sebe smatra takvom.
to je kao da ti napišeš: Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji je obrazovan, muškarca koja se nikad ne prepušta entuzijazmu, muškarca koji je analno izoliran. Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji samo razmišlja, muškarca koji ne zna i koji zna da vjeruje da možda ne zna, muškarca koji je jedva u stanju hodati, muškarca koji ne vjeruje i ne vjeruje da ne vjeruje. Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji je mlak, igra igrice, tikvan i poslušan. Neka ti se nikako ne dogodi da se zaljubiš u takvog muškarca. Jer ako se zaljubiš u takvog mušakrca, ostala ti uz njega ili ne, voljela ti njega ili ne, takvog muškarca se nikad nećeš riješiti.

Quote:
Također, nije jasno zašto navodi samo nekakve karakterne osobine, a ništa ne piše o kakvoći kože, veličini sisa, obliku bokova i sličnim, kudikamo važnijim, detaljima.
to su prolazne osobine, pa ako se u nju zaljubiš zbog tih osobina, onda ćeš se i odljubiti kad one nestanu ili postanu tužna sjena onoga što su nekad bile.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:04   #11
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
koliko znaš žena koje znaju letjeti?
Sve žene znaju letjeti




Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
odgovor je toliko očit da sam isprva mislio da se šališ, ali onda sam se sjetio da si tikvan i da je izgledno da zbilja nisi shvatio.
navela je taj skup atributa jer sebe smatra takvom.
To ti zoveš 'odgovorom'?

Taj dio je trivijalan, no evo onda: zašto sebe smatra toliko nenadjebivo privlačnom? Nije li to interesantan fenomen.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
to je kao da ti napišeš: Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji je obrazovan, muškarca koja se nikad ne prepušta entuzijazmu, muškarca koji je analno izoliran. Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji samo razmišlja, muškarca koji ne zna i koji zna da vjeruje da možda ne zna, muškarca koji je jedva u stanju hodati, muškarca koji ne vjeruje i ne vjeruje da ne vjeruje. Nemoj se nikada zaljubiti u muškarca koji je mlak, igra igrice, tikvan i poslušan. Neka ti se nikako ne dogodi da se zaljubiš u takvog muškarca. Jer ako se zaljubiš u takvog mušakrca, ostala ti uz njega ili ne, voljela ti njega ili ne, takvog muškarca se nikad nećeš riješiti.
Dobar.

Nedostaje doduše visina, boja kose, mjesečna primanja i veličina falusa.... tj. one bitne osobine.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
to su prolazne osobine, pa ako se u nju zaljubiš zbog tih osobina, onda ćeš se i odljubiti kad one nestanu ili postanu tužna sjena onoga što su nekad bile.
Pa da, naravno. Selbstverständlich... zaljubljenost i jest prolazna stvar, dapače, prođe čak i prije nego što se dogodi ovo gore što navodiš.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:15   #12
Quote:
ThePetrus778187 kaže: Pogledaj post
Mislim, nisam shvatio ovaj citat, nisam previše obrazovan evo:

Nemoj se nikada zaljubiti u ženu koja je obrazovana, ženu koja se prepušta entuzijazmu, ženu koja je spontana. Nemoj se nikada zaljubiti u ženu koja razmišlja, ženu koja zna i koja zna da zna, ženu koja je u stanju leteti, ženu koja veruje u sebe. Nemoj se nikada zaljubiti u ženu koja je intenzivna, razigrana, bistra, buntovna. Neka ti se nikako ne dogodi da se zaljubiš u takvu ženu. Jer ako se zaljubiš u takvu ženu, ostala ona uz tebe ili ne, volela ona tebe ili ne, od takve žene nema povratka.
Nikad.
Martha Rivera Garrido
Iako su ti forumaši već objasnili i ja ću se nadovezati.

Naime, ovdje ti je riječ o femme fatale. Na žalost ili sreću, ne možemo birati u koga se zaljubiti, pa tako, odmah na početku (riječi koje su boldane), autor upotrebljava negativnu autosugestiju, svjestan onoga što piše, baš kao i onoga što sam ranije napisao - ne možemo birati u koga se zaljubiti. Zaljubljivanje u takvu ženu, ako ju upoznamo, neizbježno je.

Sama po sebi, riječ je o atraktivnoj i privlačnoj ženi uz koju je sreća ujedno i nesreća, a nesreća sreća.

Autor citata ujedno, rekao bih, neki način ima Schopenhauerovsko razmišljanje o ženama, indirektno aludira na to da muškarac treba naći glupaču kojom može manipulirati, i koja će mu do kraja života beskompromisno služiti.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:26   #13
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Autor citata rekao bih da neki način ima Schopenhauerovsko razmišljanje o ženama, indirektno aludira na to da muškarac treba naći glupaču kojom može manipulirati, i koja će mu do kraja života služiti.
'Martha' Rivera Garrido, nekako bi se zaključilo da je ipak žensko ime... što će reći da si omašio ceo fudbal, Krvnik je na dobrom tragu... to ona opisuje samu sebe, a iz nekog razloga smatra da je to samo po sebi naročito privlačno, dočim ja... nisam baš uvjeren u tu teoriju.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:29   #14
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
'Martha' Rivera Garrido, nekako bi se zaključilo da je ipak žensko ime... što će reći da si omašio ceo fudbal, Krvnik je na dobrom tragu... to ona opisuje samu sebe, a iz nekog razloga smatra da je to samo po sebi naročito privlačno, dočim ja... nisam baš uvjeren u tu teoriju.
Bez obzira što je žena, nisam mašio ceo futbal, tikvane, baš iz razloga što taj dio za koji si se uhvatio upravo i govori o njezinu intelektu.

Možeš sam shvatit ili da ti pomognem?
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.05.2015., 14:32   #15
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Bez obzira što je žena, nisam mašio ceo futbal, tikvane, baš iz razloga što taj dio za koji si se uhvatio upravo i govori o njezinu intelektu.

Možeš sam shvatit ili da ti pomognem?
Pomozi.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:35   #16
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Sve žene znaju letjeti
zašto ih onda ne smijemo bacati kroz prozor?

Quote:
Taj dio je trivijalan, no evo onda: zašto sebe smatra toliko nenadjebivo privlačnom? Nije li to interesantan fenomen.
zato što je već godinama zaljubljena u samu sebe, pa sve što govori zapravo govori iz iskustva.

Quote:
Nedostaje doduše visina, boja kose, mjesečna primanja i veličina falusa.... tj. one bitne osobine.
tebi su to bitne osobine, ali žene misle da su kod njih bitne karakterne osobine.
zato toliko i rade na svom karakteru, a ne na svom izgledu.

http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...ole-kucke.html

Quote:
Pa da, naravno. Selbstverständlich... zaljubljenost i jest prolazna stvar, dapače, prođe čak i prije nego što se dogodi ovo gore što navodiš.
zaljubljenost inače jest prolazna stvar, ali lijepo ti piše u uvodnom postu da ako se zaljubiš u takvu ženu, ostala ona uz tebe ili ne, volela ona tebe ili ne, od takve žene nema povratka, što znači da si u takvu ženu vječno zaljubljen.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:39   #17
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pomozi.
Autorica je pametna, feministička, umišljena kuja, stoga, slobodno ju možemo nazvati i Autorom.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
tebi su to bitne osobine, ali žene misle da su kod njih bitne karakterne osobine.
zato toliko i rade na svom karakteru, a ne na svom izgledu.

http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...ole-kucke.html
Ahahaha
_______

Ne mogu vjerovat da si mi dao karton.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:29   #18
Sada vas sve molim da skupa pogledamo kratki promotivni dokumentarni film.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:15   #19
Ja bih pojasnio ali nisam pametan...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:08   #20
@ThePetrus 778-187 koji je pozivni?
nego
to ti je kao neki arhetipski ideal feministice. Odakle ti te kinky pizdarije?
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.